Automaat tuled ?

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
Nusta
Vana olija
Postitusi: 250
Liitunud: E Veebr 25, 2008 7:09 pm

PostitusPostitas Nusta » N Jaan 22, 2009 12:57 pm

blue deamon kirjutas:milleks aretada kui sull poritiivas logaris pistik olemas :lol:

pane aind releede jada vahele ja olemas :wink:

poest või esindusest vaevalt leiad kui siis hinge hind :roll:

uuri lammarist ise tõin ka tallinnast männiku romulast :wink: maksid 50.-
3 releed ehk terve kompott naad kõik omavahel ühenduses :wink:

kui huvi siis homme võin pildid teha kus see asub ja mis moodi ühendad :wink:


Mul on ´89 aasta galnt ja ei leidnud logarist selle koha pealt pistikuid, kas oleks mõtetmujalt otsida. või hakata siis ikka ise juhtmeid vedama?

Turbo sport

PostitusPostitas Turbo sport » T Aug 04, 2009 5:12 pm

Nii nagu aru saan on see automaat tulede relee ja endal selline mure et salongi puhuri lülitit sai näpitud ja ühelt maalt ei töötanud katuse luuk ja elektri aknad ning automaat tuled ja taguklaasi soojendus oleks tore teada kust nad kõik toite voolu saaavad Pilt :?:

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » K Aug 05, 2009 8:12 pm

Turbo sport kirjutas:Nii nagu aru saan on see automaat tulede relee ja endal selline mure et salongi puhuri lülitit sai näpitud ja ühelt maalt ei töötanud katuse luuk ja elektri aknad ning automaat tuled ja taguklaasi soojendus oleks tore teada kust nad kõik toite voolu saaavad Pilt :?:


vaata eest pea kaitsmeid :wink:

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » K Aug 05, 2009 8:13 pm

Nusta kirjutas:
blue deamon kirjutas:milleks aretada kui sull poritiivas logaris pistik olemas :lol:

pane aind releede jada vahele ja olemas :wink:

poest või esindusest vaevalt leiad kui siis hinge hind :roll:

uuri lammarist ise tõin ka tallinnast männiku romulast :wink: maksid 50.-
3 releed ehk terve kompott naad kõik omavahel ühenduses :wink:

kui huvi siis homme võin pildid teha kus see asub ja mis moodi ühendad :wink:


Mul on ´89 aasta galnt ja ei leidnud logarist selle koha pealt pistikuid, kas oleks mõtetmujalt otsida. või hakata siis ikka ise juhtmeid vedama?


juhtmed on erimarkidel need mis olid lux versjoonid
kõikidel ei pruugi olla vahe pistikut :wink:

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » N Aug 06, 2009 1:16 am

tegin endal Väga lihtsa Automaat tulede süsteemi..
Sildasin Parktulede ja Elektri-akende releed ära (- klemmid). Tulemus: Kui süüde sisse panna, hakkavad park-tuled põlema (koos nendega ka kellade taustavalgus), kui süüde välja võtta, kasvõi auto valvesse, siis pargid põlevad veel mingi 30 sekundit.. ja lisaks ei pea el. akende kasutamiseks süüdet sisse panema, piisab park tulede peale panemisest ..
Kulutused: 10cm juhet
Aeg: ~5min
samamoodi võib vabalt parkide relee asemel sõidutulede relee nii ühendada..

edit: Pilt ka.. Automaatsete parkide jaoks tuleb ühendada punasega märgitud klemmid..
see ülejäänud juhtmemäsu on muuks otstarbeks :lol:
Pilt
Search Is Your Friend !

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sander147 » R Aug 14, 2009 11:23 pm

muudan vähe teemat siin kohal.

leidsin kogemata sellised asjad nagu 88-92 a Galandi esituled,kus sees pesitsevad tulede kõrguse regulaatorid. mingid releed ja lülitid sain ka,kuid kuidas süsteem töötama peaks,ei tea.
üks elektriskeem on ka olemas,kuid tulede kohapealt jääb see poolikuks :D

oskab keegi nõu anda kuidas need ühendada võiks? alati ei viitsi ise krudima minna ette otsa :D
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » E Apr 12, 2010 3:26 pm

milline relee tuleks siis lähituledega ära ühendada? need mis seal kõrval kaks musta relee? :?

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas -V- » E Apr 12, 2010 4:19 pm

maxxl kirjutas:milline relee tuleks siis lähituledega ära ühendada? need mis seal kõrval kaks musta relee? :?

el. akende oma on see alumine, mis punase joonega ühendatud ja kui õieti mäletan, siis lähitulede oma peaks selle pildi pealt vaadates olema see kõige ülemine
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » E Apr 12, 2010 4:30 pm

-V- kirjutas:
maxxl kirjutas:milline relee tuleks siis lähituledega ära ühendada? need mis seal kõrval kaks musta relee? :?

el. akende oma on see alumine, mis punase joonega ühendatud ja kui õieti mäletan, siis lähitulede oma peaks selle pildi pealt vaadates olema see kõige ülemine

jah aga see ülemine relee tuleks siis millega ühendada? Need mis punasega joonistatud

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas -V- » E Apr 12, 2010 6:41 pm

maxxl kirjutas:
-V- kirjutas:
maxxl kirjutas:milline relee tuleks siis lähituledega ära ühendada? need mis seal kõrval kaks musta relee? :?

el. akende oma on see alumine, mis punase joonega ühendatud ja kui õieti mäletan, siis lähitulede oma peaks selle pildi pealt vaadates olema see kõige ülemine

jah aga see ülemine relee tuleks siis millega ühendada? Need mis punasega joonistatud

Nendest punasega märgitud releedest Alumisega.. Siis on nii, et kui süüte sisse paned hakkavad ka lähituled tööle ja töötavad veel u. 30sek peale süüte välja v6tmist.
Kui k6ik 3 ära ühendad, siis hakkavad ka pargid kohe tööle, aga samas kui tahad panna Ainult parke, hakkavad ka lähituled.
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » E Apr 12, 2010 9:03 pm

Ma arvan et mu galandil on see peal aga relee läbi. Mul hakkab spido valgustus tööle( Uuemad valged kellad)kui võtmest süüte sisse keeran! Aga tuled ei hakka ees põlema. Milline relee neist läbi oleks?

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas -V- » E Apr 12, 2010 9:28 pm

maxxl kirjutas:Ma arvan et mu galandil on see peal aga relee läbi. Mul hakkab spido valgustus tööle( Uuemad valged kellad)kui võtmest süüte sisse keeran! Aga tuled ei hakka ees põlema. Milline relee neist läbi oleks?

Tuled ei hakka Kangi keerates ka tööle ? kui lülitit keerata, kas relee plõksub ?!
vblla mingi kaitse läbi..
Releede olukorda saad multimeetriga testida.. võtad relee pesast välja, vaatad, kas relee pesas mähise kontaktidele jõuab vool kohale ja kas ühel lülitus kontaktidest on vool olemas (olenemata lüliti asendist)..
võid ka relee enda kontaktide takistuse ära mõõta.. Pildil siinpoolsete kontaktide vahel peaks olema ~100-200 oomi
Pilt

See kisub siin juba vist veidi OffTopicuks :roll:
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » T Apr 13, 2010 9:08 am

Lülitades ise põlema kangist ikka põlevad aga ma ise arvan et automaattuled kah peal lihtsalt läbi läinud midagi. Kas see ülemine must relee on ka automaat tulede oma?ja reee plõksub kuskil küll.

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » T Apr 27, 2010 3:37 pm

keegi oskab öelda milline relee siis automaattule oma on? Hea oleks pilt ja ring ümber tõmmata katsme plokkist 8)

Kasutaja avatar
maxxl
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: N Mär 27, 2008 7:37 pm
Asukoht: Keila,Tallinn

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas maxxl » T Apr 27, 2010 5:45 pm

ühendasin Nendest punasega märgitud releedest Alumisega ja on ühenduses kõige ülemisega siis hakkasid lähituled põlema aga taga olid kustus? mis veel ühendada tuleks et taga kah põlema hakkaks ja numbrituled.

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas -V- » T Apr 27, 2010 6:25 pm

Nii, nagu pildil märgitud, hakkavad Pargid.. ehk siis ühenda k6ik 3 ära..
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas jyrgen72 » T Juun 01, 2010 10:45 am

Ok! Siin on igasugu näpunäiteid jagatud kuis annab Galandil mingisuguseid automaattulesid annab süüdata, aga äkki on keegi nii suur häkker ja suudab mulle häkkida kokku skeemi, kuis ma saaks oma 97 a. Carismal süüdata automaat tuled mootori käivitamisega koos.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

president10
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: P Sept 27, 2009 11:51 am
Asukoht: loksa

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas president10 » T Juun 01, 2010 1:24 pm

Ei hakkka uut teemat tegema,aga kas keegi oskab õelda 1993-1996 a galandi udutulede relee kohta midagi.
Nimelt autol ei olnud enne udutulesid,lisasin ise need(juhtmed olid autol olemas koos lülitiga).Usun et peaks mingid kaitsmed ja relee kh olema neil.aga kas keegi teab kus need asuda võivad.
Tänan.

muhlui
Uus Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: E Veebr 05, 2018 11:28 am

Re: Automaat tuled ?

PostitusPostitas muhlui » E Veebr 05, 2018 11:33 am

Tere ! Mitsu Grandis 2005
Plaan paigaldada DRL päevatuled, kuidas vabaneda 0 asendis süttivatest Gabariit ja Lähituledest ?

Tänan !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist