Talverehvid

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
Tõru
liige
Postitusi: 132
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:23 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Tõru » T Dets 15, 2009 8:44 am

siit võib siis välja lugeda, et enamus sõidab masteritega...? Praegu all vredesteini arctrackid, tutikad naelad.... pole õiget talve olnud ja momendil ei oska muud öelda, et asfaltil suht suur müra, aga eks mitsudel ole selle müra summutusega kah nii nagu on. Ennast mind ei häiri :) keeran musa kõvemaks, aga lihtsalt teistele teadmiseks. Tuttava kogemusest tean rääkida, et lobjaka sees pidid s...aks head olema. Mingi mustri tehnoloogia ja bla-bla-bla :D Soovitada võin julgelt sava eskimosid. Endal kogemusi pole, aga mul üsna mitu tuttavat rallisõitjat, kes kiidavad (ja nemad peaksid üht-teist juba rehvidest teadma, üks on 2008 a A8 Eesti meister). Eelmisel autol olid bridgestone´i lamellid. marki ei mäleta, aga väääga head olid. Isegi jäärajal olid tunduvalt paremad, kui mõned naastrehvid. Siiski... ärge maha lööge....ei ole ma nii rikas, et osta odavat asja :D Et masteri protti ma ei ostaks :)

bbad
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: T Sept 27, 2005 10:46 pm
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

PostitusPostitas bbad » T Dets 15, 2009 9:21 am

Tõru kirjutas: Et masteri protti ma ei ostaks :)

Ühinen eelkõnelejaga.
Selleks talveks sai uued Bridgestone Noranza naelikud alla kruvitud.
Asfaltil on müra päris hästi kuulda, aga niipea, kui lume või jää peale satun, kaob müra koheselt. Kuna elan linnast eemal ja talviti on meil teed kogu aeg lumised-jäised (soolast ei tea meie teed õnneks midagi), siis ei saa müra üle ka väga kurta - peaasi, et lund oleks.
Pidamine on ka väga hea, eelmised talvekad olid GoodYear UltraGripid, kuid Bridgestone peab paremini, samas olid GoodYearid tunduvalt vaiksemad.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » T Dets 15, 2009 7:31 pm

See "Et masteri protti ma ei ostaks :)" lõhnab millegi pärast väga eelarvamuse põhise info järele(parandage kui ma eksin, ei olnud plaanis kedagi solvata/kritiseerida :) ). Üks töökaaslane on koguaeg Masteri toodangut kasutanud kõigil oma autodel, mis tal aegade jooksul on olnud ja siiamaani pole need teda ühelgi korral alt vedanud meie talve ilmadega ning vahest isegi ekstreemsetes teeoludes, samuti suvel Masteri omad ja probleeme pole olnud. Ostsin ära omale need Master RSId ja homme äkki saab alla pandud.
Järeldus: Kui niipaljud Mastereid kasutavad(arvestades inimeste arvu, kes siin teemas sõna võtnud on) ja neid maha ei laida siis peavad need ostmist väärt olema, mis sest et need protid on.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sander147 » T Dets 15, 2009 7:49 pm

Masteri prott on jah suht hea. parem ikka kui Vallai. nendega polnud suvel mitte mingit pidamist. veel vähem esimese libedaga mis tuli sügisel.
hetkel sõidan naelteta(enne olid naelad) Bridgestone mingi 400 ja Goodyear ultra grip 400. ühed ees,teised taga.
siiani ütlen,et käivad kahh. jää peal ma muidugi pole niimoodi proovinud-kas saab enne seina pidama või ei,kuid lumisel teel nagu peavad. kuigi käega katsudes on rehv nats kõva talve kohta. kui need millalgi alt veavad-siiralt loodan,et ei vea-siis lähevad alla pm tutikad naelad Nokian Hakkapeliitta 2-d. Praegu all mõõdud 185/65 R15.Nokianid 185/70 R14
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

PostitusPostitas jyrgen72 » T Dets 15, 2009 7:53 pm

lisaks siia siis veel ühe ( minu jaoks siiani parima) tegija rehvi,nagu Nokia Hakkapelita-4. olen kasutanud kaks talve ainult lamelle ja peab ning veab laitmatult,mingit müra ega vibra ei tekita- ainult sume ümin on salongis. kuna nende 4-dega sai jaanideni see aasta välja sõidetud,siis tuleb selleks talveks uued osta ja seekord proovime nüüd ära Hakkapelita-5-e. ja ikka kuna meie talv on nagu on,jään ikkagi kindlaks naastuta lamellile.
kui kellegil on midagi halba selle rehvi kohta rääkida,siis andke tulla, mina olen endale rehvimargi leidnud ja ma jään ikka kindlaks endas :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sander147 » T Dets 15, 2009 8:07 pm

jyrgen72 kirjutas:lisaks siia siis veel ühe ( minu jaoks siiani parima) tegija rehvi,nagu Nokia Hakkapelita-4.


liitun klubiga. ilgelt hea rehv. oli eelmine talv üks selline ees asenduseks. ainult haakus. enne hakkasid tagumised tühja käima kui see. ning oli ka viimane ratas mis loha võttis. ainuke viga-minu jaoks natuke kallis :(
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

PostitusPostitas jyrgen72 » T Dets 15, 2009 8:28 pm

hinna suhtes jah vastu vaidlema ei hakka,aga hind õigustab kvaliteeti ja kui õigel ajal alt võtad,siis 3 talve sõidad rahus ära. üle +10 kraadi pidevat sooja juba muutub rehvi segule hävinguks ja rehv muutub liiga pehmeks ja kiirelt kuluvaks.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
Janar
Vana olija
Postitusi: 340
Liitunud: K Okt 17, 2007 5:36 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Janar » T Dets 15, 2009 8:34 pm

jyrgen72 kirjutas:kui kellegil on midagi halba selle rehvi kohta rääkida,siis andke tulla, mina olen endale rehvimargi leidnud ja ma jään ikka kindlaks endas :D


Kes neid kunagi proovinud on see kindlasti ei saa midagi halba öelda :)

Ise kasutasin värskelt otse letist nii hkpl4 jasid kui ka cargo varjante, mõlemad väga head.

Hetkel kasutatavatel pillidel all hkpl4, michelin agilissnow vms (cargo) ja barum brilliantis. Viimased on veel täitsa värsked ja seega muud kommentaarid puuduvad, kui et asfaldil suhteliselt vaiksed ja lumes peavad väga hästi. Hetke suuremate külmadega pole ise saanud proovida, kuna elukaaslane nendega ringi vurab.

Mis Masteritesse ja muudesse proti jamadesse puutub, siis neid kannatab hästi kasutada kui on lumised, tiba soojemad ja pigem märjad tingimused. Pakasesse ja külma nad ei kõlba . . . Samas Eestis jääb iga talvega pakast aina vähemaks, lõpuks sõidame suvekatega aasta läbi. :)

Ohutut sõitu kõigile!!!

Edit: Alati võiks otsida omale OHUTU koha kus natuke talverehvidega "tutvuda" saaks, eriti need kellel miski värske mark all, millega ennem liigelnud pole.
Sigma 3.0 V6 24V @ 151kw

bbad
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: T Sept 27, 2005 10:46 pm
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

PostitusPostitas bbad » K Dets 16, 2009 10:03 am

Ma ei teinud ju neid Masteri protte kuidagimoodi maha, vaid ütlesin, et mina neid ei ostaks. Igal ühel omad eelistused :!:

Kasutaja avatar
Tõru
liige
Postitusi: 132
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:23 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Tõru » K Dets 16, 2009 3:37 pm

sama siin, et pole maha teinud :D eks igaüks loeb omamoodi välja :) point ongi selles, et kui oleks inimestel raha piisavalt, et osta kallimaid ja kvaliteetsemaid asju, siis vaevalt nad masterit ostaks ja kiidaks siin. Ärge jälle välja lugege, et ma masteri kasutajaid vaeseks peaks :D kunagi kooli ajal, kui tööl ei käinud, sai oma hainina bemmile ka need alla soetatud ja polnud häda midagi. eks igale ühele vastavalt võimalustele ja talverehv peab ju all olema :) Ja kui ta nende ütluste põhjal hea on, siis andke aga tuld. See on minu arvamus lihtsalt. :D

lebokas
Tösine huviline
Postitusi: 144
Liitunud: K Juul 07, 2004 1:07 pm
Asukoht: Soome/Vantaa

PostitusPostitas lebokas » K Dets 16, 2009 3:59 pm

Minu lemmikud on siiani Nokian Hakkapelita-5-ed. Naastrehvid siis. Paremat pidamist kiilasjääl annab leida.
Galant 2,4 GDI -99 ´Sport Edition´

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » N Dets 24, 2009 5:22 pm

Nonii nüüd siis juba nädal aega Masteritega ringi vuratud ja pole midagi halba öelda - rehvimüra peaaegu et olematu arvestades Lanceri müraisolatsiooni ja konkreetse rehvi mustrit, teel püsib ka hästi kui arvesse võtta seda et tehasest on ette nähtud natuke kitsamad rehvid ja auto suhteliselt kerget kaalu st. väheke paksemas lumes õige natuke nagu ujub aga rehvi käitumine ongi suht suures sõltuvuses nende mõõtudest ning pidama saamisega pole ka jamasid olnud. Soovitan soojalt ka teistele, kel raha vbolla väheke napib, et osta nimekama firma uut toodangut.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » R Dets 25, 2009 12:41 am

Minul see aasta alla Nokian HKPL 5 naastrehvid.. Müra poolest on suverehvidega võrreldes 2-3 volume nupuvajutust.. lume / jää peal on suht vaiksed..
aga haakuvus on Väga hea.. nii lahtise lumega, kui tambitud lume / jää peal - auto üle säilib absoluutne kontroll ja kui vaja, saab ka veidi lõbutseda.
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
tech
liige
Postitusi: 37
Liitunud: N Apr 10, 2008 5:58 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas tech » E Dets 28, 2009 11:23 pm

continental conti 2 naelad all siis.

Vaiksemad kui lootsin:) Naelaklõbinat ei olegi sisse kuulda, kuigi auto on väga vähese mürasummutusega (colt -07a siis).

Juhivtavus ja pidamine lumes väga hea. Külgpidamine üllatavalt hea lumes ja jääl.

Asfaldil juhitavus suht kesine.

Parem talverehv kui eelmise aasta michelini lamellid.

Sprinter21
liige
Postitusi: 37
Liitunud: T Dets 30, 2008 12:14 pm
Asukoht: Tartu

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Sprinter21 » R Jaan 01, 2010 11:56 pm

Ütlen kaa sõna sekka. Sõidan Master´i protiga Nordic2 ja väga rahul...suurepärane juhitavus. naelaga tegu. Lärmab küll aga pidamine väga hea. Soovitan kõigile. ükskõik mis. nordik2-3-4
müün kaa neid. liikmetele -5%
paigaldan ja remondin. Tartu ringtee62
56777735
Jaapanlane on muidu imelik ja kollane aga autosid teeb paremini kui sakslane.

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Bullet » L Jaan 02, 2010 1:00 am

Sprinter21 kirjutas:Ütlen kaa sõna sekka. Sõidan Master´i protiga Nordic2 ja väga rahul...suurepärane juhitavus. naelaga tegu. Lärmab küll aga pidamine väga hea. Soovitan kõigile. ükskõik mis. nordik2-3-4
müün kaa neid. liikmetele -5%
paigaldan ja remondin. Tartu ringtee62
56777735


viewtopic.php?f=3&t=5866

Reeglid.
Postitus vastavusse viia.
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.

mitsu22

Re: Talverehvid

PostitusPostitas mitsu22 » R Jaan 08, 2010 7:51 pm

Mul sai eelmisele autole ostetud alla vallai prott.Sõitsin kolm talve ja pidamine tip-top.Müüsin peale mitsu ostmist maha praktiliselt uutena.Nüüd siis ka mitsul all vallai prott ja sõites tunnen end küll kindlalt.Ainus viga on jah see vaikne umin,mis tekitab trollibussiga sõitmise tunde aga sõidumugavus ja kindlus ennekõike sellise hinnaga!!

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Tanel_P » T Aug 17, 2010 1:11 pm

Nii, selle teema põhjal võib vist Master Nordic 2 ära proovida. :)

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Sigma » K Aug 25, 2010 5:48 pm

Tanel_P kirjutas:Nii, selle teema põhjal võib vist Master Nordic 2 ära proovida. :)


mina ütlen jälle et see teema on suht piip...

kuna autod on erinevad, autode kasutus on erinev, mõni paneb ikka hullu ralli ja siis kurdab et pidamist ei ole teine sõidab prottidega ja kiidab taevani , arvestamata fakti et max kiirus on näiteks 5 km/h

protid on ja jäävad saastadeks
ma enne käin bussiga kuskil kui protid alla panen, sest siis tahaks ikka natuke pidamist ka saada
head rehvid on ikka tuntud tootjatel sest ega põlveotas head rehvi ei tee, seal on ikka hull arendus ja tehnoloogia taga
väga hea oli vaadata goodyear ultra grip 500 , kohe näha et rehv on mõistusega tehtud, siis vaatad suvalisi muid rehve ja näed juba mustri järgi et vahe on mäekõrgune, sama on ka pidamine ja juhitavus

edit: hetkel pole mul ühtegi talverehvi et üritasin objektiivselt hinnata
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Zafari » K Aug 25, 2010 7:09 pm

tavakasutaja sõituse juures on masteri hinna-kvaliteedi suhe küll paigas. ise eelistan gislavedi kuid masu ajal sõidan masteriga ja ei kurda. Selle raha eest küll mitte.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist