Punased suunatuled

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Tiberi

Punased suunatuled

PostitusPostitas Tiberi » K Mai 23, 2007 9:03 pm

Olen 97 a Mitsubishi 3000Gt omanik ning on tekkinud mure= ARK-s--nimelt kõigil 3000gt-del on tagumised suunatuled punased, ARK nõuab minult oranze, vastasel juhul ei lasta sõidukil läbida tehnokontrolli. (Vaadake kas või Auto24.ee )müüdavaid sõidukeid. Fenomen- Miks minult nõutakse oranze suunatulesid kui teised võivad vabalt sõita punastega????? nb- Eesti teedel liigub ringi umbes 40 3000Gt-d . Tegemist on ju absurdsusega või ametnike laiskusega.Ette tänades nõuannete eest põline Mitsubishi fanaatik=).
Viimati muutis Tiberi, N Mai 24, 2007 12:18 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
ghost-r
liige
Postitusi: 141
Liitunud: L Mai 05, 2007 10:26 am
Asukoht: Kehra

PostitusPostitas ghost-r » K Mai 23, 2007 9:14 pm

kui muidu ei saa kontrolli fakti et teistel punased ja seo probleemiga sõber televisoon...helista võsa petsile või sellele..mis ta oligi...Kaua võib...see tv3 saade. seal alles oli mingi vend kelle nissan jeepiga ark pidurdas....kui TV kohal oli asi kohe lahendatud!! ':twisted:'':twisted:'':twisted:'
These things we do.That others may live!
Galant GDI 2.4 1999,a

Kasutaja avatar
zerowatt
liige
Postitusi: 168
Liitunud: R Okt 13, 2006 4:24 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas zerowatt » K Mai 23, 2007 9:31 pm

Ma ei saanud nüüd täpsemalt aru?
Kas käisid ülevaatusel ja öeldi et pane oransid ja saadeti tagasi?
Aga muidu endal oli audi millel ka punased tagu suunatuled siis lihtsalt mainiti ,et peavad teist värvi olema,tegin lolli näo pähe ja lubasin kindlasti ära vahetada.Sellega asi piirduski.
Aga edu sulle selle probleemiga.

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas MeelisV » K Mai 23, 2007 9:33 pm

lohutuseks võin sulle öelda et sa pole ainuke kui vaatad neid linke (sama jama on ameeriklastega)
aga teisest küljest - selline on seadus ja ...
ja kuna kõik teised liiklejad on harjunud kollase suunatulega võib sul tahtmatult tekkida liikluses probleeme ja arusaamatusi kui sind lihtsalt ei märgata.
ise pooldan ARKi seisukohta kollase värvi kohalt.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=11059

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=10657

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=21388

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=19845

jne.
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

Tiberi

Re:zerowatt

PostitusPostitas Tiberi » N Mai 24, 2007 8:46 am

Ülevaatuselt saadeti tagasi ja ongi kogu moos. Muidu pooldan kollaseid suunatulesid. Enne kui see probleem laheneb, saab juba teada kumb oli enne, kas muna või kana.

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

PostitusPostitas Bullet » N Mai 24, 2007 12:25 pm

võta fotokas ja mine pildista mingit 10 sama autot kus on eesti registri number küljes....ja siis mne arki tagasi ja küsi kuidas nemad said ja miks mina ei saa.....ja siis maini kohut, advokaate, televisiooni jne....
äkki aitab.
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » N Mai 24, 2007 12:36 pm

minu autol on ees valged+kollased gabariidid ja tagastange külgedel punased gabariidid. täna ülevaatusel öeldi et nende esimeste kollastega võiks kohe korduvale saata ja hiljem nägi tagumisi ka veel ja mainis, et neid ei tohiks üldse seda värvi olla vaid kollased hoopis. tegin siis nukra näo pähe ja lubasin ära korrigeerida selle mure. .....
st. hoian need tuled ilusti põlemas kogu aeg. pimedas on ikka krdi ilus nendega :P

ja kui ARK kunagi selle auto niimoodi arvele võttis siis kas nad võivad nyyd aastaid hiljem ümber dikteerima hakata? äkki käsivad esituled ka ära vahetada kuna E tähistust peal ei ole .... ja kõik klaasid jne :D
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

alar
huviline
Postitusi: 78
Liitunud: T Juun 06, 2006 4:18 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas alar » N Mai 24, 2007 1:03 pm

Suunatuled peavad vilkuma kollaselt ja PUNKT. Audidel on lahendatud asi nii, et punase katte all on kollane pirnipesa ja sees tavaline valge pirn. Aga kui sa enda gt-le paned kollased pirnid, kuidas siis vilkuma jääb?
tel: 50 71 082

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » N Mai 24, 2007 1:08 pm

mul mitsul on tuli tehtud punaseks ja ükski ülevaatus pole seda pahaks pannud ju oled neil muudmoodi silma hakanud....

Kasutaja avatar
kert74
huviline
Postitusi: 87
Liitunud: P Sept 11, 2005 8:50 pm

Seadus on seadus

PostitusPostitas kert74 » N Mai 24, 2007 6:24 pm

Et kurb ta on, et nöögitakse sedasi, aga samas seadus on ju seadus ja need autod mis punasete suunadega ringi sõidavad on mingil muul moel ülevaatuse tehtud saanud. Ma saan aru, et on usa auto ja tõesti pole kollast suunda, aga ma ei saa aru inimestest, kes hea meelea kollase suuna punase vastu välja vahetavad!? :shock: aga minu meelest suunatuli peab olema ikkagi kollane, sest kui päise päeva ajal hakkab miski punane tuli ees sõitval autol vilkuma, ega siis ikka täpselt aru ei saa, kas ta paneb suunda või auto elektrisüsteem nöögib :D Aga kõige imelikum on see, et need bmw-d ja MB-d jne autod saavad ülevaatuselt läbi, millel suunatule lüliti üldse ei tööta või siis see lisavarustuses nii ropp kallis, et ei jõuta osta!!!
mitsu on hea

vihmabuss
liige
Postitusi: 188
Liitunud: P Aug 20, 2006 12:17 pm
Asukoht: Loo

PostitusPostitas vihmabuss » N Mai 24, 2007 9:42 pm

ega noh kui sealt kaugtuled ei käiks siis nad vist võtaks suuna kangi üldse ära :lol:

sorry risustamise eest :oops:

igorjoha
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: E Apr 25, 2005 4:24 pm
Asukoht: 51961464

PostitusPostitas igorjoha » R Mai 25, 2007 11:29 pm

läti register vastuseks...


endal oli sama mure )



kasko ülevaatus ja kõik muu asjad samas ka odavam, milleks maksta rohkem?

ise küll ei hakkanud jargi joosta et palun võtke minu maksud endalea... seal vähemalt huvitatud maksudest :D

muidu 3700.- läks maksma kõik asjad numbrid, maksud TÜV. + kasko + tavaline kindlustus. TÜv 2 aastat kehtib

ehk siis sull vaja maksta 1300 eek lisa
3700- (1600+400+400) + 1 sõit akvapargi või riga, või veel kuhugi vabal valikul :D

see küll odavam kui kõik tuled vahetada...

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

PostitusPostitas Bullet » L Mai 26, 2007 6:33 pm

Inimesed ärge olge naiivsed!!! kui ARK on selle auto arvele võtnud koos kõikide tema tulede ja viledega, hea ja halvaga siis on nad KOHUSTATUD ka hiljem talle ülevaatust tegema, sest kui auto sai kunagi Eesti registrisse võetud siis on ta ka järelikult Eesti registri tingimustele vastavusse viidud. Sellist asja ei saa olla et registrisse võeti aga ülevaatust ei tehat!!!

ärge laske endale pähe istuda mingil haigel kiimakotil kes eelmine õhtu kodus ei saanud ja nüüd valab oma viha UAS autode peale välja.
Kutsuge juhataja kellega rääkida ja mainige siis seda TV-d ja igasuguseid muid nippleid :)

oman ise ka usa galanti ja olen ka ennem muude ameeriklastega ülevaatusel käinud ja kõik on läbi saanud..... lihtsalt tuleb julge olla ja mitte lasta ennast teroriseerida!
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

PostitusPostitas Bullet » L Mai 26, 2007 6:47 pm

igorjoha kirjutas:läti register vastuseks...


endal oli sama mure )



kasko ülevaatus ja kõik muu asjad samas ka odavam, milleks maksta rohkem?

ise küll ei hakkanud jargi joosta et palun võtke minu maksud endalea... seal vähemalt huvitatud maksudest :D

muidu 3700.- läks maksma kõik asjad numbrid, maksud TÜV. + kasko + tavaline kindlustus. TÜv 2 aastat kehtib

ehk siis sull vaja maksta 1300 eek lisa
3700- (1600+400+400) + 1 sõit akvapargi või riga, või veel kuhugi vabal valikul :D

see küll odavam kui kõik tuled vahetada...


see nüüd kül mingi lahendus ei ole.....??

sellisele Läti registri autole ma soovin hiljem head müügi edu sest mina isiklikult kül sellist autot ei ostaks mille pärast ma pean hakkama lätti sõitma, et ülevaatust saada.

sinna tuleb minna alles siis kui sul on usast toodud mingi hull loom ja siin arvele võttmine maksaks mingi 250 kilo või üldse ei võimaldata seda.... allaes siis tulevad läti või leedu registrid mängu sest siis jah tõesti tuleb odavam või ei ole muud võimalust.

loodan, et ei paista see väga kurja kirjane :D avaldasin lihtsalt oma arvamust
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » L Mai 26, 2007 8:18 pm

mida te jamate nende punaste tuledega neid arvele ei saa ja kui tahad siis oleneb rahakotti paksusest aga kui ostad auto ameeriklase siis kindlasti vaata ostu müügi lepingut seal eraldi punkt ja sinna kirjutadki punased suunad . Ma ei tea milles problem seda asja tuleks enne vaadata kui ostad sellise pilli usast või teab kust ,olen sellega kokku puutund ostsin usa varjandi mersu 123 kerega 200 diisel aga seal pead ise mees olema et läbi saad sellega mull enda mersul olid udukad kandilised ja kollased mis olid ees ja täis punane taga tuli jan sain arvele :?:
loomulikult panin orig tuled ette euroopa standardile kuigi võiks usa tuledega sõita aga nende tulede seisukord oli kohutav :shock:

igorjoha
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: E Apr 25, 2005 4:24 pm
Asukoht: 51961464

PostitusPostitas igorjoha » P Mai 27, 2007 12:20 am

bullet kirjutas:
igorjoha kirjutas:läti register vastuseks...

...


bla bla bla


sa ei saanud pointist aru.


milleks jamada?
kui lõppkokkuvõttes see on mugavam variant.

kindlustus ca 100 eek kuu + kasko ca 2 korda odavam

+ veel väiksed boonused millest ma siin ei räägi ))))

las nad seall mängivad arkis suurt inimest... kellel naine ei anda...

kuna ise nagunii sõidan tööasjus ca 2-3 kuus läbi läti ja edasi siis mugavam oli panda läti registri...

+ nagunii oktoobris saksa kolimine siis läheb tagasi sinna registri, lihtsalt ma ei saa aru milleks jebida kui on palju mugavamad lahendused :D

kui riigil maksumaksjast savi mina küll ei näe mütet jargi joost aja paluda palun täiendake oma eelarve...

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Punased suunatuled

PostitusPostitas Sander147 » N Dets 23, 2010 10:45 pm

Elustan ühe dinosauruse vanuse loo.

Ei leidnud seadust, kus kirjas, et suunad peavad olema kollased ning külg gabariite(side-marker) ei tohi olla. Eriti punaseid taga ja kollaseid ees. Kuigi Volvodel kõigil kollased külgedel.

Ehk keegi aitab :P
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Punased suunatuled

PostitusPostitas Zafari » R Dets 24, 2010 10:19 am

seisutule laternaid võib paigaldada M ja N kategooria sõidukile, mille pikkus ei ületa 6 m ja laius ei ületa 2 m. Teistele sõidukitele on seisutule laternate paigaldamine keelatud. Kui seisutule laternad on paigaldatud, siis peavad nad vastama E-reegli nr 77 või direktiivi 77/540/EMÜ nõuetele ja nende paigutus E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ nõuetele. Paigaldada võib kaks ettepoole valget valgust andvat ja kaks tahapoole punast valgust andvat seisutule laternat. Kui seisutuli on ühitatud küljeääretulega või küljesuunatulega, siis peab nende värvus olema merevaigukollane.


5) eesmiste ääretulede värvus peab olema valge. Erandina võib eesmiste ääretulede värvus olla merevaigukollane sõidukil:
a) mis on saadud pärandvarana;
b) mis kuulub ümberasujale;
c) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste ja nende välisriikide kodanikest töötajate omanduses või valduses;



Nüüd sellest lausest ma päris hästi aru ei saa
küljeääretule värvus peab olema merevaigukollane. Erandina võib kõige tagumise küljeääretule värvus olla punane, kui küljeääretule latern on grupeeritud, kombineeritud või vastastikku ühendatud tagumise alumise ääretule laternaga või tagumise ülemise ääretule laternaga või tagumise udulaternaga või piduritule laternaga või tagumise helkuriga või on osaks tagumise helkuri valgust kiirgavast pinnast;



suunatulede värvus peab olema merevaigukollane. Tagumiste suunatulede värvus võib olla punane sõidukil:
a) mis on saadud pärandvarana;
b) mis kuulub ümberasujale;
c) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste ja nende välisriikide kodanikest töötajate omanduses või valduses;


Allikas : https://www.riigiteataja.ee/akt/13312367
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Punased suunatuled

PostitusPostitas cartman » P Dets 26, 2010 1:08 am

See millest sa auru ei saa tähendab , et need tuled on yhes tykis teiste tuledega. Nagu eclipsedel, esimesed
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Punased suunatuled

PostitusPostitas Zafari » P Dets 26, 2010 11:41 am

noh ega terve see lause on korralik keelevärd :P

ise ma ei ole veel kohanud punast tagumist sidemarkerit mis oleks ühes tükis tagatulega. Annan loa oma silmaringi laiendada :)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron