Hüdrotõukurid.

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
o$$
huviline
Postitusi: 61
Liitunud: K Nov 05, 2008 7:10 pm

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas o$$ » L Apr 20, 2013 3:25 pm

See Xado juhend on kuidagi kahtlane. 3 tuubi lihtsalt sisse valada. Kas see õlitaset ohtlikult kõrgeks ei tõsta?
Ahhaa, 3 tuubi kokku on 30ml, siis ei tohiks hullu olla.

Kasutaja avatar
para-las-cintas
huviline
Postitusi: 72
Liitunud: E Apr 20, 2009 11:48 am
Asukoht: kuressaare

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas para-las-cintas » E Apr 29, 2013 8:15 pm

Sai ka see xado sisse topitud ja no see on mingi imevahend. Klõbin kadus nagu võluväel juba vabapööretel töötades. Nii et mina küll soovitan seda kasutada. Muidugi pole ma seda kogu protsessi veel lõplikult läbinud aga eks kilomeetrid teevad oma töö. :lol:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 120kw

Kasutaja avatar
o$$
huviline
Postitusi: 61
Liitunud: K Nov 05, 2008 7:10 pm

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas o$$ » K Mai 01, 2013 12:23 am

Kui 1000km pärast endiselt kõik korras on, siis vast julgen ka proovida. :lol:
Kas panid seda http://www.xado.ee/shop/bensiinimootori ... -p-28.html või seda http://www.xado.ee/shop/bensiinimootori ... p-134.html ?

Kasutaja avatar
para-las-cintas
huviline
Postitusi: 72
Liitunud: E Apr 20, 2009 11:48 am
Asukoht: kuressaare

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas para-las-cintas » K Mai 01, 2013 8:13 pm

Seda esimest varianti. OStsin kohe selle kolmese komplekti. 43eur. Eks see paistab, kui kaua ja kui hästi see asi toimib.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 120kw

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Sander147 » L Mai 04, 2013 9:02 pm

Veebr 16. 2013
para-las-cintas kirjutas:Sai tellitud nüüd uued töukurid, seekord a varuosa. Ei viitsi enam nende järeletehtud saastadega jamada. Nädala pärast asjad käes, siis kuuleb jälle normaalse mootori häält :mrgreen:
Aprill 29. 2013
para-las-cintas kirjutas:Sai ka see xado sisse topitud ja no see on mingi imevahend. Klõbin kadus nagu võluväel juba vabapööretel töötades. Nii et mina küll soovitan seda kasutada. Muidugi pole ma seda kogu protsessi veel lõplikult läbinud aga eks kilomeetrid teevad oma töö. :lol:

Mai 01. 2013
para-las-cintas kirjutas:Seda esimest varianti. OStsin kohe selle kolmese komplekti. 43eur. Eks see paistab, kui kaua ja kui hästi see asi toimib.


Kas siis ei läinudki A osa või need hakkasid ka klõbisema?
Hetkel jäi nagu arusaamatuks. :?
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
para-las-cintas
huviline
Postitusi: 72
Liitunud: E Apr 20, 2009 11:48 am
Asukoht: kuressaare

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas para-las-cintas » P Mai 05, 2013 8:38 am

Läksid sisse siis 6 tõukurit, tegu oli A varuosaga. Hinnaga 22 eur tk. Kas klõbisevad hiljuti vahetatud tõukurid, või mõni muu, jään vastuse võlgu, sest lahti ei hakanud võtma vaid ostsin Xado lisandi ja otsustasin seda proovida. Kuna klõbin kadus, siis hetkel olen asjaga rahul. Eks paistab, kui kauaks see imerohi aitab.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 120kw

Amberg
huviline
Postitusi: 98
Liitunud: T Mär 12, 2013 8:31 pm
Asukoht: Tallinn / Haapsalu

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Amberg » P Mai 05, 2013 10:53 pm

nii minul on möödas 800 km... 2 tuubi sees.. ja kolmandat pole veel pannud :) ei mingit klõbinat siiani.. Auto nurrub :)
Edit : minul läks ka esimene pilt :) Ehk see punane väike tuubike.

mitsupoiss12
Uus Kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: E Apr 15, 2013 9:32 pm
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas mitsupoiss12 » P Mai 19, 2013 6:24 pm

endale ei klõbise veel aga tundub huvitav asi :D
aga seda ei tea kas toob hiljem rohkem kasu või kahju :D
õpetus on nagu ta on :D

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas cool87 » P Mai 19, 2013 6:44 pm

Endal sai kôik 24 tõukurit ära vahetatud, kuid üks hakkas kohe uuesti tiksuma. Ilmselt see mille kohapeal varem tagurpidi tõukur oli. :cry:
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Kasutaja avatar
para-las-cintas
huviline
Postitusi: 72
Liitunud: E Apr 20, 2009 11:48 am
Asukoht: kuressaare

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas para-las-cintas » T Mai 21, 2013 10:08 am

cool87 kirjutas:Endal sai kôik 24 tõukurit ära vahetatud, kuid üks hakkas kohe uuesti tiksuma. Ilmselt see mille kohapeal varem tagurpidi tõukur oli. :cry:


MIs su tõukurid maksid, kui saladus pole?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 120kw

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas cool87 » T Mai 21, 2013 11:23 am

Sisse läksid ajusa tõukurid. Hinda peast ei mäleta sai läbi Sander147 tellitud.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Sander147 » T Mai 21, 2013 12:46 pm

Lett on 13€ tk. Tavapärase alega oleks c 8-9€
Cool sai erihinnaga erikokkuleppe tõttu, seda hinda teistele ei paku!
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
para-las-cintas
huviline
Postitusi: 72
Liitunud: E Apr 20, 2009 11:48 am
Asukoht: kuressaare

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas para-las-cintas » T Mai 21, 2013 8:14 pm

Tõukurid on jah mingid ime asjad. Vahet pole kas paned 5 eurised, või 22 eurised, minul hakkasid mõlemad variandid paari tuhande km järel klõbisema.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 120kw

Zorz
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 25, 2014 5:45 am

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Zorz » K Juun 25, 2014 5:54 am

para-las-cintas kirjutas:Seda esimest varianti. OStsin kohe selle kolmese komplekti. 43eur. Eks see paistab, kui kaua ja kui hästi see asi toimib.

Tervist, kuu aega läks mööda peale viimast postitust, mida tõukurit nüüd teevad, kas klõbisevad või mitte? :roll:

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas margusvk » K Juun 25, 2014 8:17 am

Ma ei tea?! Nende möginate ja pastade lisamine hüdrotõukurite klõbina kõrvaldamiseks on paari tuhande km rõõm ja siis on kolin tagasi. Omal järgi proovitud ja ei ole suurt tolku asjast. Isiklikult jah, lasin ka mingi kallima lisandi mootorisse, kui mu kunagisel Galant'il üks tõukur häält hakkas tegema, kuid siis võtsin kätte ja vahetasin kõik 16 tõukurit ära. Ei viitsinud seda ühte klõbisevat tõukurit kapoti alt taga ajada. Mäletan, et krooni ajal oli Japanpartsis leti hinnaks ühele tõukurile 255 krooni ja ühes teises poes Tartus oli letihinnaks 155 krooni. Kätte sain nad tol korral 135 krooniga tükist. Vahetus iseenesest oli lihtne ja võttis aega mingi 30-40 minutit.
Ma oskan järeldada tõukurite klõbisemise põhjuseks kehva õli mootoris või siis õli vahetusega viivitamist, mis hüdrotõukurid agaramalt läbi kulutab. Mingid reeglid, et vahetusvälp on kas 10 000km, 15 000km või 20 000km, ei ole minu jaoks tõsiselt võetavad. Õli mootoris minu arusaamise järgi ja minu informeerituse kohaselt vananeb vastavalt mootorile rakendunud koormusele - rohkem koormust (valdavalt tahhokas "selili", rasked teeolud jne), kiiremini vananeb. Isiklikult olen oma autodel rohkem jälginud õli värvi. Kui ikka õli läheb mustaks ära, siis ei huvita mind läbitud kilometraaž. Õli läheb vahetusse ja asi musu!
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas cool87 » K Juun 25, 2014 9:03 pm

Mul tõukurite vahetamisest möödas 1 aasta ja 10000+km ning 1 õlivahetus ja ei ole klõbisemisest ei kõppugi (thui,thui,thui) sisse läksid siis kõige odavamad tõukurid.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Zorz
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 25, 2014 5:45 am

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Zorz » L Juul 12, 2014 10:54 am

margusvk kirjutas:kui mu kunagisel Galant'il üks tõukur häält hakkas tegema, kuid siis võtsin kätte ja vahetasin kõik 16 tõukurit ära. Ei viitsinud seda ühte klõbisevat tõukurit kapoti alt taga ajada. Mäletan, et krooni ajal oli Japanpartsis leti hinnaks ühele tõukurile 255 krooni ja ühes teises poes Tartus oli letihinnaks 155 krooni. Kätte sain nad tol korral 135 krooniga tükist. Vahetus iseenesest oli lihtne ja võttis aega mingi 30-40 minutit.


Näiteks minu auto praegu ei maksa issegi 1000 € ja leian, et mõttetu tõkurid vahetada 200 eest.

margusvk kirjutas:Ma oskan järeldada tõukurite klõbisemise põhjuseks kehva õli mootoris või siis õli vahetusega viivitamist, mis hüdrotõukurid agaramalt läbi kulutab. Mingid reeglid, et vahetusvälp on kas 10 000km, 15 000km või 20 000km, ei ole minu jaoks tõsiselt võetavad. Õli mootoris minu arusaamise järgi ja minu informeerituse kohaselt vananeb vastavalt mootorile rakendunud koormusele - rohkem koormust (valdavalt tahhokas "selili", rasked teeolud jne), kiiremini vananeb. Isiklikult olen oma autodel rohkem jälginud õli värvi. Kui ikka õli läheb mustaks ära, siis ei huvita mind läbitud kilometraaž. Õli läheb vahetusse ja asi musu!


Enda autoga sõidan juba 8 aastat! Sõitsin läbi üle 120 000, viimased 4-5 aastat sõidan vähe, kuni 10 000, kuna olemas tööauto, auto väga meeldib, eriti raha taskust ei võtta ja arvan sõidan selle autoga tama elu lõpuni :) Õli vahetan iga 10-12 000, vanasti kasutasin BP 5000, viimane kord panin CASTROL MAGNATEC 5W-30

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas margusvk » K Juul 23, 2014 9:34 am

Zorz kirjutas: Näiteks minu auto praegu ei maksa issegi 1000 € ja leian, et mõttetu tõkurid vahetada 200 eest.

Kuidas kellegile - kellel tütar, kellele ämm jne. Jah, võib ka nii teha, et ostad näiteks 800 öirose masina ja sõidad, kuniks ülevaatustelt läbi saab ja jupid veel kere küljes püsivad ja siis Kuusakoskisse ning lähed järgmisele ringile. Ka nii saama, miks ei saama :).
Isiklikult mulle ei ole vahet, kas auto on 1000 või 10 000 öirone. Ma ei kannata sõita koliseva veermiku või mootoriga autoga. Hüdrotõukurite tiksumise "summutamine" mingi möginaga on kõigest probleemi lahendamise (tõukurite vahetamise) edasilükkamine jätkuva ning kiireneva kulumise arvelt. Olen kuulnud BMW'de tagasilla undamise lihtsamast kõrvaldamisest sellist varianti, kus topitakse tagasilla reduktorisse üks poe kilekott sisse ja kah vaikus majas, kuid kas see on ka lahendus ja vea kõrvaldamine?
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Zorz
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 25, 2014 5:45 am

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas Zorz » T Aug 05, 2014 9:43 am

margusvk kirjutas:Kuidas kellegile - kellel tütar, kellele ämm jne.

Igaühel on enda arvamus, mõned sõidavad iga päev trammiga, bussiga ja enda auto seisab garazhis mille omanik kasutab auto ainult laupäeval, et turule sõita ja näidata teistele, et temal on olemas auto, talvel üldse ei sõida, peale sõitu hoolitseb auto sama garazhis 5 tundi, isegi pidurikettad puhastab lapiga. :lol: Mõned ostavad ainult uued autod. Mõned, nagu mina, pigem ostavad sama raha eest kasutatud auto, mitte uus. Muidugi kui mul oleks olnud plaan osta endale auto 200 000 € eest, siis muidugi ma oleks vaadanud endale taesti uus auto, aga ma ei usu, et sellised inimesed isegi loevad seda foorumi. :roll:

margusvk kirjutas:Hüdrotõukurite tiksumise "summutamine" mingi möginaga on kõigest probleemi lahendamise (tõukurite vahetamise)

Mul ei ole plaanis sõita selle autoga veel 8 aastat, tõukurid küll natukene tiksuvad, aga kui asi läheb veel hullem, siis ma pigem vahetan auto, aga mitte tõukurid 200€ eest :!: Mina saan aru, et kõige parem variant, vahetada tõukurid, aga kuna auto hind on nii väike, pigem võib proovida mingid keemia. :roll: Suurim osa tõukurid kolisevad mitte selle pärast, et nad katki on, nad lihtsalt sees on mustad ja keemia võib olla aitab. :wink: Kuna mõned inimesed siin oli juba proovinud seda Xado ja teema on olemas, selle pärast ma küsin, et kas on mõtted seda osta, või see on lihtsalt raha raiskamine :?:

Kasutaja avatar
merkus
Uus Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: T Veebr 14, 2023 11:29 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hüdrotõukurid.

PostitusPostitas merkus » T Veebr 14, 2023 11:31 am

Tere,

Mul ka mure selle klõbinaga.

Mootoriks siis 2.5 V6 118kw.

Hommikul auto käima panen siis lagistab 4-5 minti kuni temp normi jõuab ja siis nurrub nagu kass ilusti.

Kui mootor soe siis on aru saada ,et 1 tõukur teeb klõps-klõps. Aga ta teeb seda nimodi ,et 10 sekundit vaikust 2-3 sekundit tiks-tiks, 10 sekundit vaikust jne.

Õli on 3000km sõitnud täis sünt castrol ja õlitase normis.

Seega kõik 24 tõukurit vahetusse või on seal veel midagi mida tegema peaks? Ja kallis selline remont üldse on ja kus seda teha?

Tanud.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 66 külalist

cron