Looma peletus viled

Kõikvõimalikud ja võimatud küsimused, mis mujale ei sobi.(ostu-müüki siin ei toimu)

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Looma peletus viled

PostitusPostitas Kopajuht » E Apr 02, 2012 4:44 pm

Tere kaashuvilised

kuna kevad on käes ja metsloomad kipuvad aktiivseks muutuma ja keegi meist ei taha kusagil tee peal nendega eriti kohtuda, kipub autot lõhkuma.
Et neid muresid pisutgi vähendada julgen soovitada pisikest lisa vidinat mida mulle soovitati aastad tagasi huvitava lahendusena metsloomade teelt peletamiseks nimelt looma peletus viled
( https://picasaweb.google.com/1026003687 ... 6140271234 ) ( https://picasaweb.google.com/1026003687 ... 1305744066 ) ( https://picasaweb.google.com/1026003687 ... 7072322226 ) ( https://picasaweb.google.com/1026003687 ... 2475471858 )
Olen neid ise kasutanud erinevatel masinatel millega olen sõitnud ja nüüd ei teagi kas see on kokkusattumine või toimivad need ka tegelikkuses aga metsloomi teel ei ole ma enam kohanud.
Olen leidnud neid müügis erinevatest tanklatest ja ka suuremate poodide autojubinate riiulitest.
Hinnad on nii 3, 4ja euri kanti kmpl.
pakendis on 2 vilet ja 2 kahepoolset teipi, et saaks need liimida stange külge ,ise olen kasutanud pigem kruviga kinnitamist kuna see teip kipub ilmastikuga lahti kooruma.
Ainus viga mida olen nendel viledel täheldanud, kipuvad kehvade ilmade ja kruusa teede puhul esimesi avasid kinni kittima mida peab siis puhastama kuna viled muidu ei toimi.

p.s. ma pole just väga kindel, et kas tegin teema õigesse kategooriasse. Kui ei siis ehk keegi targem aitab õigesse kohta üle tõsta

tervitades kopajuht
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas jyrgen72 » E Apr 02, 2012 7:20 pm

Sul nüüd läts tiba viltu jah see teema valik :D Aga küll see ümber kanditakse :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

LuMiNa
huviline
Postitusi: 99
Liitunud: E Okt 01, 2007 7:45 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas LuMiNa » E Apr 02, 2012 9:02 pm

Sõitsin ühel autol neid toredaid vilesid kasutades pool esiotsa segamini(kits).Toimivad sama hästi kui kohtuniku vile.Proovisin ühel niisama korra suuga puhuda.
Lancer 92 1.6 ja Galant 98 2.0
83kW 100kW

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas Kopajuht » T Apr 03, 2012 8:34 pm

Huvitav oled esimene kelle käest kuulen negatiivset arvamust nende kohta
Aga eks keegi peab ikka esimene olema :D
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kasutaja avatar
Janx
huviline
Postitusi: 58
Liitunud: K Mai 14, 2008 7:50 am
Asukoht: Tartu/Puurmani

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas Janx » K Apr 04, 2012 5:41 am

need siis nagu rohkem ulukite peletamiseks mõeldnud.kitsed ja põdrad.paar tuttavat on kasutanud.erilist kasutegurit pole märganud.kui kits ikka teeääres passib siis jookseb kas ikka metsa või tee peale.see vile teda metsa poole kohe kindlasti ei suuna.

kilpkonn

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas kilpkonn » K Apr 04, 2012 8:15 am

" Miks te vahetpidamata sõrmi nipsutate ?"
" Et krokodille peletada."
" Aga tuhande kilomeetri raadiuses pole ju ühtegi krokodilli !"
" Näete nüüd siis isegi, kuidas nad nipsutamist kardavad !"

ehk teisisõnu, eks see olegi suht raske tõestada, et need toimivad ja tegu pole lihtsalt juhusega.

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas jyrgen72 » K Apr 04, 2012 4:06 pm

No kui loomal on ikka jooksuaeg, siis vahet pole millega vilistad või pasundad, üle tee jookseb ta niikuinii ja kui vähe kehvasti läheb, siis just sinu auto ette. Parem siis juba, kui kardate neid metsalisi, kruvige oma masinale paar sellist vähe teravama valgusega laternat külge ja suunake need kahele poole tee äärtesse, näete ise neid olevusi ennem kui ta auto ees on ja pimestab metslooma korraks, kus ta jääb hetkeks seisma ja äkki sellest hetkest aitab, et jõuad eest läbi lipsata. See lihtsalt vanade rekkameeste soovitus.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

erku
Vana olija
Postitusi: 355
Liitunud: E Jaan 04, 2010 1:22 am
Asukoht: Tallinn

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas erku » N Apr 05, 2012 9:00 am

See on see vana nali, mida teha tegelikult ei tohi. Nali:" tahad teada palju on metsloomi veel peale selle kes seisab parasjagu teel: anna signaali".
Ma proovisin ükskord ja krt nagu maa-alt ilmus veel kitsesi teele. Ehk, juhtloom oli juba teed ületamas ja kari ehmatas signaali peale ning tormas järgi. Vot nii on päriselu. Ja siis mõtle, mis tingimustes oleks hea loomi närviliseks ajada ja mis tingimustes mitte.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas Zafari » N Apr 05, 2012 6:21 pm

erku kirjutas:See on see vana nali, mida teha tegelikult ei tohi. Nali:" tahad teada palju on metsloomi veel peale selle kes seisab parasjagu teel: anna signaali".
Ma proovisin ükskord ja krt nagu maa-alt ilmus veel kitsesi teele. Ehk, juhtloom oli juba teed ületamas ja kari ehmatas signaali peale ning tormas järgi. Vot nii on päriselu. Ja siis mõtle, mis tingimustes oleks hea loomi närviliseks ajada ja mis tingimustes mitte.


no mul enamasti signaali andmine on päästnud :) ehk siis ei ole reegel.

Enivei põder on nii loll loom, et teda ei koti signaal ka :D Seisad põdrast 15m eemal. Põder seisab keset teed ja signaalita palju tahad aga ära ta ka ei taha minna. :D
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

mitsub
Uus Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 03, 2012 7:41 pm

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas mitsub » R Apr 06, 2012 9:21 am

Põdraga siis selline tarkusetera et sellest lojusest ei tohi kunagi eestpoolt läbi minna. Oota ära kuni üle tee läheb ja siis sõida rahulikult edasi... Ta selline tuim loom et astub ainult edasi ilma tagasi vaatamatta.
Head turvalist liiklemist....:)

kilpkonn

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas kilpkonn » E Apr 09, 2012 9:15 am

mitsub kirjutas:Põdraga siis selline tarkusetera et sellest lojusest ei tohi kunagi eestpoolt läbi minna.

Öeldakse jah, et joodikul ja loomal tohib ainult selja tagant mööda sõita...

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas Kopajuht » E Apr 09, 2012 6:04 pm

kilpkonn kirjutas:
mitsub kirjutas:Põdraga siis selline tarkusetera et sellest lojusest ei tohi kunagi eestpoolt läbi minna.

Öeldakse jah, et joodikul ja loomal tohib ainult selja tagant mööda sõita...



:D :D :D
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas morgan » T Apr 10, 2012 7:38 am

Kopajuht kirjutas:
kilpkonn kirjutas:
mitsub kirjutas:Põdraga siis selline tarkusetera et sellest lojusest ei tohi kunagi eestpoolt läbi minna.

Öeldakse jah, et joodikul ja loomal tohib ainult selja tagant mööda sõita...



:D :D :D


Eks see kust ja kuhu keerata sõltub ikka suuresti olukorrast. Paar päeva tagasi oli kogemus ühe parajalt piraka pullimullikaga
seisis vahtis tee ääres, kui mina teda märkasin (100m) tallusin ka kohe piduri põrandasse, kiirus oli hetkel umbes 70, loom veel seisis ja siis kui ise arvasin, et oh oht möödas siis hakkas ikkagi teed ületama, pidurit ikka veel põrandas hoides sikutasin tugevalt vasakule, loom tuli peaaegu vastu auto külge siis ehmatas ja pööras kaarega päripäeva tagasi tuldud sunnas, selleks hetkeks pole auto veel peatunud, teekate oli lidrine kruusakas ja pidamine olematu.
Teemasse siis ka , vilesid ei omanud.
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas cool87 » P Veebr 17, 2013 7:44 pm

Kas see vile ennast segama ei jää. kuuled salongis aina viled ja linnas kah nõme vilinal ringi liiguda.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas potsa » P Veebr 17, 2013 8:34 pm

cool87 kirjutas:Kas see vile ennast segama ei jää. kuuled salongis aina viled ja linnas kah nõme vilinal ringi liiguda.


Inim kõrvale on see kuuldamatu. Loomadel on vähe teravam see kuulmismeel.
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: Looma peletus viled

PostitusPostitas Kopajuht » P Veebr 17, 2013 9:45 pm

potsa kirjutas:
cool87 kirjutas:Kas see vile ennast segama ei jää. kuuled salongis aina viled ja linnas kah nõme vilinal ringi liiguda.


Inim kõrvale on see kuuldamatu. Loomadel on vähe teravam see kuulmismeel.


lahtise aknaga on kohati õhkõrna vilinat kuulda aga midagi segavat see ei olnud
kui aga olla tee servas kui selle vilega mööda sõita, sellele vastata ei oska kas siis ka kõrvalseisja midagi kuuleb, kuna ei ole katsetanud
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron