1. leht 1-st

Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 9:49 am
Postitas SvenR
Pole küll olnud kaua kasutaja aga juba on siiber lugeda teemasid a´la "Mure", "Aidake" jne :evil: Pealkiri peaks olema võimalikult informatiivne et hiljem oleks lihtne vältida topeltteemasi :idea: Korralik pealkiri mille järgi oleks inimesel võimalik ka oma sarnase probleemiga lahendus kergelt üles leida, ilma et keegi hakkaks räuskama et see teema on juba olnud, peab olema informatiivne :!: :!: :!: Ühes foorumis sai seda juurutatud ning ilus oli kohe vaadata ning foorum oli kohe palju informatiivsem vähema ajakuluga, sai kasutada kasvõi weebibrowseri oma otsingut.

Minu ettepanek oleks:

Teha foorumi reeglitega kohustuslikuks informatiivne pealkiri, teemad pealkirjaga "Mure", "Appi" jne. kuuluksid ettehoiatamata kustutamisele!

Olen ise juba tüdinenud sellistest pealkirjadest ning nii on oht et ka abivajaja jääb abistajast ilma kuna inimene ei viitsi selliste pealkirjadega teemale lõpuks enam vastata. Ning tavaliselt ei klikigi ma sellistele teemadele millest miskit ei tea ning säästan aega, nüüd aga juba ei kliki ka sellistele ühesõnalistele teemadele ning võimalik et mõni inimene on jäänud ka infost ilma :idea: Ning kipun arvama et ma pole ainuke siin foorumis.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 9:59 am
Postitas jyrgen72
Tead. Võta kätte ja tee oma foorum :D
Nii seda kui ka 100-t muud teemade pealkirjaga asju on juba üritatud rahvale selgitada, sa pole esimene kes selle peale on tulnud. Kui kasutada otsingut, leiab suht palju asju kiirelt üles ja pole vaja teha uut teemat oma murele, või tee näiteks alateema , et Sveni Sigma mured ja kirjuta kõik oma mured ühte teemasse.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 10:39 am
Postitas SvenR
Kle mis sääsk sind hammustanud on? Milleks teha asi isiklikuks? Kas kord on vastumeelne?

Miks siin foorumis korrale tähelepanu juhtides alati sõimata saab?

Peab vist laskma ennast ära kustutada, siis foorumis 1 probleem vähem!

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 10:48 am
Postitas Sander147
Mis te nüüd kaklete.

Svenil on jutt õige. Kuid seda on kõik uued siin rääkinud. Ei tehta nii.

Mina näiteks ei vasta enam sellistele teemadele eriti. Kui inimene on tõesti nii laisk ja meie suhtes nii pohuistliku suhtumisega, siis ei vaevugi vastama. Senikaua, kui teema on vigaselt ülesehitatud on ka minul savi ta murest ja autost.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 11:01 am
Postitas jyrgen72
Kas siis nii kergelt nüüd solvuti w?
Olen ka ise teistes foorumites küll liige - küll lihtsalt kasutaja ja ütlen südamerahuga, et kõik on arusaadav, kui ise vähegi viitsid tuhlata teemades. Aga see isiklikuks ajamisega on nii, et mul kunagi oli Carisma ja alustasin sellist teemat viewtopic.php?f=4&t=11627&p=84991&hilit=anomaalia+carisma#p84991 ja kui tähelepanelikult loed, siis vastused muredele on selged ja arusaadavad kõigile, on ju konkreetne masin, konkreetne mootor ja pealkiri suht segane :D
Seda ma mõtelsingi, et sa alusta ise näiteks "Sigma 3,0 mootor/käigukast/jne-jne mured-probleemid" ja kirjuta kõik oma mured ja küsimused ühte teemasse. Siin ju leidub palju selliseid teemasi, kus viimane post on tehtud näiteks aasta tagasi ja kellegil on tekkinud enamvähem sama asja peale jama ja on elustanud sama uuesti. Toimib ilusti ju, kui viitsitakse otsingut kasutada, aga paljud on ju nii, et liituvad foorumiga ja minut hiljem riputavad juba üles mure, vaevamatta isegi lehte natuke alla poole kerida, kus juba on sellele murele küsimus ja vastus olemas.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 5:13 pm
Postitas morgan
eks ma ka jõudumööda olen neid pealkirju parandanud ikka. Palju on ka konkreetseid teemasid.
nagu näiteks: koliseb logiseb kuskilt, ajude ennetav remont, automaatkast, hürdrotõukurid, neid leiab veel.
Levinud probleemide puhul oleme ikka proovinud vältida topelt teemade tekkimist.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 8:30 pm
Postitas SvenR
Kuna pole margikohaseid alafoorume siis võiks pealkirjas olla vähemalt auto mark ja soovitatavalt ka aasta, kui mootor ei mahu.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: P Dets 04, 2011 10:28 pm
Postitas Zafari
Eks seda teemat ole jah kogu aeg peale surutud aga inimesed ei mõista seda, et kui tahad abi siis väljenda end korralikult. Kohati olen täiesti pointless teemad lihtsalt ära ka kustutanud.
Samas on paljud probleemid üsna sarnased erinevate mudelite lõikes ja siinkohal ei pea vajalikuks teema pealkirjas mudeli/modifikatsiooni märkimist.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: L Dets 10, 2011 8:03 pm
Postitas cartman
Valdavalt on se eprobleem värskete või vähe kogenud kasutajatega, seega suht rasek midagi ette võtta. Kuigi hea oleks aga nö. vana mure, millelel lahendust ei leia kui just julmalt kustutama ei hakkka(mode). Siis aga tuleb suur kisa, solvumine ja vimm.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: L Dets 10, 2011 8:11 pm
Postitas Martinez
jyrgen72 kirjutas:Tead. Võta kätte ja tee oma foorum :DVäga ilusti öeldud, aastake tagasi sai isegi seda teed mindud. Fakt on aga see, et isegi kui midagi muudetakse jääb alati midagi mis ei meeldi :)

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: L Dets 10, 2011 9:23 pm
Postitas Sander147
cartman kirjutas:Valdavalt on se eprobleem värskete või vähe kogenud kasutajatega, seega suht rasek midagi ette võtta. Kuigi hea oleks aga nö. vana mure, millelel lahendust ei leia kui just julmalt kustutama ei hakkka(mode). Siis aga tuleb suur kisa, solvumine ja vimm.


+1.
Nii on ja jääb.

Re: Foorumi pealkirjad tehnilistel foorumitel informatiivseks.

Postitatud: K Dets 21, 2011 11:58 am
Postitas erku
Siin pole midagi imelikku. Foorumid on täpselt oma rahva nägu. See pole mitte ainult Eesti foorumites, vaid igal pool on see nii.
Ühed on need kes kisavad kui suure tähega lauset ei alustata (sest see on nende jaoks kõige tähtsam) ja vastas pool siunab et teda ei aidata ning õigekiri ongi vigane ning arvatavalt see ka nii jääb (ammugi on palju nõuda, sest kõik ei oska kapoti alt gaasi resonaatorklappi näpuga näidata ja hea on kui pika seletamise ja piltide abil asjasse selgust saab).

Ja nii ongi, et vahel vastad samale teemale juba kümnendat või kahekümnendat korda ja pole hullu midagi; vastamine pole ju samas ka kohustuslik. Avalik foorum ongi avalik ja tore kui saab abi või teadmisi ka ehk mõni eksinu, kes asjast üldsegi ei jaga muidu.
On muidu terved suletud foorumid, kus siis ainult "ässad" saavad oma silmipimestavalt helgeid kogemusi jagada, mis paraku jääb vaid üldisemalt "värvi" ja "kellel pikem" tasandile, sest väga spets teadmisi naljalt ei jagata, ehk oma leiba käest ära ka ei anta.