Ostu-müügi leping

Kui midagi ei meeldi, või lihtsalt huvitav ettepanek, pane julgelt kirja.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Ducati » T Juun 08, 2010 10:14 pm

Tere!
Tahtsin ka omast kogemusest teile kirjutada siia ,et te sama ämbri otsa ei astuks.
Nimelt alates 2010a on meil uus seadus kus ostu-müügi lepingus peab olema ka uue omaniku (ostja) juhiloa nr.
ARK jagab muidugi vanu plankette kus pole kohtagi selle jaoks.
Nimelt saadi minule kuuluva autoga kiiruskaamera trahv ... auto oli muidugi ennem juba küll sundvõõrandatud kuid politsei väidab ,et selle vana lepinguga pole neil midagi teha vaja juhiloa nr.
Aga lepingu (vana) andis mulle ARK töötaja otse kaamera silmaall ja letitagant.
See selleks see kes minult auto ostis oli aus mees ja andis mulle selle juhiloa nr. ja sain asja enda kaelast ära.
Kuna ARK väidab ,et nemad ei tea uuest lepingust midagi ja mida politsei ajab on täis jama ... ja politsei väidab ,et uus seadus on ja neil on kohustus kontrollida kõiki andmeid siis
AS Eesti Vabariigis ei tea 2 riikliku asutust kuidas omavahel asju selgeks saada. Nimelt siis õppetund minule ja hoiatus teile järgmiseks eluks.
Juhul kui teile annab ARK töötaja vana ostu-müügi lepingu või on teil vanast ajast kuskil sahtlis see vedelemas või prindite kuskilt vana lepingu välja siis kirjutage käsitsi juurde ostja juhiloa nr. selle puudumisel ID kaart/Pass.
Loodan et minu jutust on kellegile kasu ja tulevikus hoiab ära mõtetut närvi,aja ja raha kulu.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Zafari » K Juun 09, 2010 6:19 am

juhiloa numbri nõudmine ei ole minumeelest põhjendatud kuna auto omanikul ei pea ju juhiluba olema.
Politsei ei viitsi lihtsalt oma tööd teha nagu ma aru saan, lepingus on ju auto uue omaniku muud andmed kirjas ja poleks probleemi temaga edasi suhelda.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Ducati » K Juun 09, 2010 6:59 am

Aga vaata ei ole ... käisin kohapeal ka vaidlemas.
Kuna uus seadus jõustus 2010a siis nüüd on vaja ka juhiloa nr. selle puudumisel ID kaart/pass.
Kui sul seda lepingus ei ole siis sa ei saa trahve uue omaniku kaela ajada. Ja kui lähed vaidlema ja ajad asja üld menetlusse siis on neil õigus trahvida sind andmete mitte säilitamise eest kuni 3000.- EEK.
Vot selline lugu siis ...

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Zafari » K Juun 09, 2010 10:02 pm

ja kui auto omanikul ei ole juhiluba? mul vennal kaks autot aga juhiluba ei ole :D
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Laas
liige
Postitusi: 146
Liitunud: P Mär 15, 2009 10:20 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Laas » K Juun 09, 2010 11:44 pm

Zafari kirjutas:ja kui auto omanikul ei ole juhiluba? mul vennal kaks autot aga juhiluba ei ole

Ducati kirjutas:...selle puudumisel ID kaart/pass.


:roll:
Mitsubishi Galant 1998, 2.0 100kw, manuaal, bensiin

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas morgan » N Juun 10, 2010 8:27 am

plankett siin http://www.ark.ee/atp/doc.php?693
näha, et 2010 ja edasi paberil juba valmis trükitud peaks järelikult vastama kehtivale korrale

aga mida siis pol väitis, et kus seaduses see kirjas on, et müügilepingu planketile tuleb need dok andmed juurde lisada?
Veel tekkis küsimus kas siis müügileping täidetakse kahes eksemplaris, et sina läksid omaga siis nagu töestama et sina ei olnud roolis.
Mida see dok nr ikkagi seal peaks andma, töestama. Mõistmatu tegutsemine eesti pol poolt.
Antud juhul oleks ehk jah siis selle eelnevast täitmisest abi olnud
http://www.ark.ee/atp/public/V66RAND_TEATAMINE_ARK2.doc
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas Ducati » N Juun 10, 2010 7:05 pm

Just ARK ei ole teadlik ,et uus plankett on.
Aga ma tegin sundvõõrandamise juba ennem trahvi saamist! Aga eesti politseile see siiski ei kehti.
Vaid väidetigi ,et uus seadus alates 2010a ja seduse mitte tundmine ei vabasta selle täitmisest.
Ma oleks saanud asja anda üld menetlusse ja oleks ehk saanud ka vana planketiga õiguse aga siis oleks nad saanud mind trahvida andmete mitte säilitamise eest 3000.-
Ja ostu müügi lepingu tegime jah 2 osas ... sellepärast ,et oleks pärast hea tõestada ,et mina olen auto edasi andnud.
Ma siin mõtlen veel äkki peaks peeter võsale külla minema ja asjast loo tegema ... sest hetkel kannatavad kindlasti veel paljud kes ei tea seda seadust ja ARK annab ju vale infot. Aga politseil ikka õigus ja trahvi ei muuda.
Kui uut omaniku enam kätte ei saa ,et dokumendi nr. küsida siis oledki sina süüdi ja maksad ,et meie riigipead saaks mersuga sõita :!:

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Ostu-müügi leping

PostitusPostitas cartman » P Juun 13, 2010 9:52 pm

Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron