Salong ja spidoka valgustus

Istmetel plekid ? Kirjuta aga siia.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
AMD
Vana olija
Postitusi: 263
Liitunud: T Juul 27, 2004 10:52 am
Asukoht: Viimsi-Tallinn

Salong ja spidoka valgustus

PostitusPostitas AMD » N Okt 07, 2004 4:30 am

Nimelt on kellegil kogemusi tahho/spidoka ja salongi valgustuse vahetamisest, endal roheline värv mis kuidagi ei istu, tahaks eredamat valget panna aga ei tea kas voldid sobivad ?

Kasutaja avatar
Vadim
Uus Kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: P Mai 23, 2004 11:50 pm
Asukoht: Rapla

PostitusPostitas Vadim » N Okt 07, 2004 9:25 pm

Tahaks ka kui teada saad anna siia ka teada
Mitsubishi Galant 2,0 91a. AUT

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » N Okt 07, 2004 10:15 pm

Oleneb, mille vastu vahetada tahad. Kui tahed panna dioodid, siis voldid kindlasti ei sobi. Auto pinge kõigud seal 12V juures ja natuke peale, dioodi toitepinge on tavaliselt 1,6V ja tarbib voolu u 20mA.

Näiteks kui paned neli dioodi jadamisi, siis takisti peab pinget maha võtma 12-4*1,6=5,6V Seega oomi seadusest (I=U/R), siit R=U/I R=5,6/0,02=280oomi.
Kui paned suurema pinge pealt tööle, siis need võivad sul eredamalt põleda kuid kärssavad üsna varsti läbi

Mis puutub dioodi eredusse, siis see oleneb dioodist endast ja üldiselt on see otseselt seotud dioodi hinnaga. 5 kroonine diood üldjuhul ei anna valgus, sobib vaid indikaatorlambikeseks vms. Samuti dioodid, mis valgustavad suure nurga all. Hästi valgustavad, eredad dioodid on kallid (25-50eek/tk) ning valgustavad u 20 kraadise nurga all.
Valgustugevust mõõdetakse candelates, kui dioodi valid, siis uuri kindlasti järgi mitu millicandelat valgustihedus on, mida suurem seda eredam!

Vipil oli kunagi üks hea link, kus oli õpetatud numbrilaua valgustuse vahetmaist harilikelt pirnidelt dioodide vastu, kahjuks ei leia praegu üles. Kui õigesti mäletan, siis väikese nurga ja heledate dioodidega on oht, et numbrilaud ei helenda mitte ühtlaselt vaid jäävad sellised eredad valguslatakad.

Salongi valgustuse kohta käib sama jutt, kuid sinna oleks mõtekam külmkatoodtorud panna, kuna annavad rohkem valgust.
http://www.hot.ee/lancerf2nn/ Odavate arvutikatoodide (mis töötavad 12V pealt) probleem on see, et pole kaitsvat kesta ümber ja, nagu minu autos juhtus, neid on kerge ära lõhkuda :evil:
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

joosep666
liige
Postitusi: 93
Liitunud: R Apr 23, 2004 4:43 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas joosep666 » N Okt 07, 2004 11:02 pm

Vippi käest saadud siis selline asjalik link.

http://www.hot.ee/vectra4x4/Sininevalgus.htm
Väike aga tubli!!

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » R Okt 08, 2004 12:12 am

Ja vastuseks GALANT 89`le, siis sul on seal tavalised pirnid, millel rohelised lutid peal (Carisma kohta pead ei anna). Kui mõnevõrra kehvema valgusega lepid, siis võid need rohelised lutid asendada mingite muudega. Dioodidega jääb valgus kindlasti teravam, kuid probleem võib tulla sellest, et dioodidel on suht. kindel valgusvihk ja võimalik, et pead aretama tihedamini nad sinna kui pirnid praegu on, sest muidu võivad jääda spidokale heledad laigud ning valgus ei ole ühtlane.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

GALANT 89
liige
Postitusi: 55
Liitunud: K Sept 29, 2004 7:31 am

PostitusPostitas GALANT 89 » E Okt 11, 2004 7:49 am

mina panin enda galantile siinised kattet ja nüüd tahaks valgeid :roll:

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » T Okt 12, 2004 10:00 pm

sai ka suure hurraaga vahetatud kõik armatuuri pirnid siniste pirnide vastu, effekt nulli lähedane.
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
AMD
Vana olija
Postitusi: 263
Liitunud: T Juul 27, 2004 10:52 am
Asukoht: Viimsi-Tallinn

PostitusPostitas AMD » K Okt 13, 2004 3:08 am

morgan kirjutas:sai ka suure hurraaga vahetatud kõik armatuuri pirnid siniste pirnide vastu, effekt nulli lähedane.

mis mõttes, tee pilti

Kasutaja avatar
mitsu
liige
Postitusi: 34
Liitunud: T Okt 12, 2004 11:23 pm

PostitusPostitas mitsu » K Okt 13, 2004 7:32 pm

siin üks saksakeelne näpunäide Carisma spido valgustuse vahetamise kohta:
http://home.arcor.de/freenetuser/html/body_workshop_led_tachozeiger.html

Kasutaja avatar
outsider
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: K Juul 21, 2004 9:37 pm

PostitusPostitas outsider » K Okt 13, 2004 10:31 pm

selle carisma valgustuse lõpptulemus on küll kõva 8)

Kasutaja avatar
AMD
Vana olija
Postitusi: 263
Liitunud: T Juul 27, 2004 10:52 am
Asukoht: Viimsi-Tallinn

PostitusPostitas AMD » N Okt 14, 2004 5:17 pm

mitsu kirjutas:siin üks saksakeelne näpunäide Carisma spido valgustuse vahetamise kohta:
http://home.arcor.de/freenetuser/html/body_workshop_led_tachozeiger.html


suured tänud sulle!

Kasutaja avatar
mitsu
liige
Postitusi: 34
Liitunud: T Okt 12, 2004 11:23 pm

PostitusPostitas mitsu » N Okt 14, 2004 6:02 pm

võta heaks! Juhul kui tegema hakkad, anna teada! Oleks põnev teada, kuidas läheb ja äkki teeks omalegi.

Roll

PostitusPostitas Roll » E Okt 25, 2004 5:28 am

aga kui ma tahaks need lutid äravahetada, siis kus ma saax neid?

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » E Okt 25, 2004 5:18 pm

Roll kirjutas:aga kui ma tahaks need lutid äravahetada, siis kus ma saax neid?

minu teadmist mööda müüakse neid igas suvalises autovaruosade poes kus aga pirne seal on ka lutte olnud. Mina valisin kohe sinised pirnid luttide asemel tuli sama hind ainult et tulemus null.
Tihtipeale liiga kriitiline !

martinjev
liige
Postitusi: 285
Liitunud: L Jaan 08, 2005 2:13 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas martinjev » R Veebr 18, 2005 10:42 am

mitsu kirjutas:siin üks saksakeelne näpunäide Carisma spido valgustuse vahetamise kohta:
http://home.arcor.de/freenetuser/html/body_workshop_led_tachozeiger.html


siin kyll näidatud kuidas sai seierid punaseks. aga kuidas ta selle tausta niimoodi yhtlaselt siniseks sai? ei mõista saksakeelt kah näet :oops:

lember3

PostitusPostitas lember3 » E Jaan 29, 2007 1:18 pm

Ise vahetasin Carisma tahhokas neli pirni ära, mida müüdi suvalises autopoes ja nüüd valgus punane, mis pidi ka kõige parem värv olema, ei häiri vähemalt nagu kollane.

mait
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: N Jaan 25, 2007 9:42 pm
Asukoht: Järvamaa

PostitusPostitas mait » T Mär 13, 2007 10:18 pm

kust poest neid pirni lutte :) osta saab,vaia oleks punaseid ja kõige suuremaid.Või saaba kuidagi neid väiksemaid lutte ka venitada suurema pirni peale. Suuri ei ole Paidest leidnud,väiksed on küll müügil.Proovisin ka punast lakki algul oli küll kõik ilus aga nüüd on mul täielik jõulupuu.

tommy-e
liige
Postitusi: 42
Liitunud: R Nov 17, 2006 11:25 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas tommy-e » K Mär 14, 2007 8:30 am

Mingi luti teema käib. Täiesti mõttetu. Pirnid on olemas vähemalt 4 erinevat tooni. Maksavad 5 krooni tükk. Ei ole mingit luttidega jeblamist, paned külge ja on kõik kohe õiget värvi.

Kusjuures ma hoiataks, et valged ei jää sellised ilusad kvartsvalged. Kuna nendesse aukudesse ei ole mõeldud valged pirnid siis pannes valged jäävad need hoopis sellised määrdunud kollakas-valged. Nagu mingi vana vene köögiraadio.
1992 Mitsubishi Galant GLSi
2.0l R4 8V SOHC MPFI (4G63), 5M, 2WD

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » K Mär 14, 2007 5:46 pm

õige jutt mine poodi ja vaata ringi pirne on igat värvi.!!!! nii valmis leedpirne mis tõõtavad ka 12 voldi pealt neid nii keeratava sokliga kui ka sisselükatava sokkliga aga külmkatood valgustus üle kõige ehk plasma kõike müüa !!! :lol: mul mitsul ka külmkatood valgustus!

mait
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: N Jaan 25, 2007 9:42 pm
Asukoht: Järvamaa

PostitusPostitas mait » K Mär 14, 2007 8:29 pm

blue deamon kirjutas:õige jutt mine poodi ja vaata ringi pirne on igat värvi.!!!! nii valmis leedpirne mis tõõtavad ka 12 voldi pealt neid nii keeratava sokliga kui ka sisselükatava sokkliga aga külmkatood valgustus üle kõige ehk plasma kõike müüa !!! :lol: mul mitsul ka külmkatood valgustus!
Aga kas keegi võiks mingi konkreetse poe nime öelda Raplas või siis Tallinnas.Sest Paide ja Türi auto poodides punaseid lihtsalt ei ole :( ja nad ei tea kust nad saaksid tellida.Tallinnast ma saaksin postiga saata ja Raplase on sel laupäeval asja.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist