Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

Kirjuta oma Mitsubishist julgelt siin.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » K Jaan 02, 2013 10:07 pm

Tere kõigile !

Sai siin pikka aega kaalutud ja lõpuks endale ka Galant hoovi peale ära toodud.
Värvuseks tumepunane, aisa vahel miskine 2 liitrine bensiinijoodik mis koos automaat kastiga tehasest väljudes 100 kw tootis, välja veeres see auto sealt 98 aasta oktoobris.
Kilomeetreid on see auto väidetavalt 172800 näinud.
Kuulutuses oli kirjas "Elegance edition" , ei tea kas see ka mingine ametlik nimetus või lihtsalt tähelepanu püüdmiseks.
Auto on kunagi tagumisse nurka korraliku paugu saanud, mis siis mingisuguse leedu immigrandi poolt üsna hästi ülesse löödud.
Tänu sellele paugule on ilmselt terve auto üle värvitud, kuna rooste (välisel vaatlusel) praktiliselt puudub. Üks tagumine tiivaäär on selline imelik, ilmselt pahteldatud ja värvitud, mõni väiksem täpike veel.
Sai teda ülevaatusel kanali peal loksutatud, sillad korras, pidurid natuke kehvad, aga uued kettad ja klotsid anti kaasa.
Kui välisel vaatlusel rooste praktiliselt puudus, siis põhi on ühtlase rooste kihi all, näppu siiski kuskilt läbi ei õnnestunud lükata. Ilmselt tuleb suvel eemaldada ja mingi mastiksiga katta, vajadusel ka keevitada.

Suuremaid vigasi nagu ei märganud, õli oli sees, survet ei tundunud olevat, üks tagumine elektriaken ei tööta ja läjhituled on kuidagi halvad, seal mingid xenonid ees mis näitavad paar meetrit, kaugtuled näitasid natuke paremini aga siiski halvasti. Kütusekulu tundub ka natuke kõrge, 22 liitriga läbisin 240km 95% maantee ~100km/h, keskmiseks umbes 10l

Autos sees JVC 2 DIN makk, mis mängib ilmselt enamus asju. Kõik kõlarid autos on vahetatud ja võimendatud, pagasnikus on tummisem kõlakast.
Nahktuba ja sisu üldiselt on ka üllatavalt korralik.

Panen siis varustuse ka müügikuulutusest kirja:

Turva-ja ohutusvarustus

• tagurdamiskaamera
• 4x turvapadi
• roolivõimendi
• ABS pidurid
• signalisatsiooni
• lisapidurituli
• turvavööde eelpingutid esiistmetel
Mugavusvarustus

• 2x istmesoojendused
• kliimaautomaatik
• 4x elektrilised akende tõstukid
• elektrilised välispeeglid (soojendusega)
• päikesesirmid peeglitega
• süvistatavad valgustid uksed
Tuled
• 4300k
• udutuled (eesmised, tagumine Tone)
• tulede korrektor
Muu varustus
 • välistemperatuuri
• tagaklaasi soojendus
• spoiler
• veokonks
• valuveljed R17 talverehvid 225/45/R17

Paar pildikest ka:

Pilt
Pilt
Pilt

Tehtud tööd

11.01.2013/173200km: Toonklaasi paigaldus, esiustest tahapoole jäävad klaasid 5% kilega ja esiuksed 55% kilega.
15.01.2013/173400km: Õlivahetus+Õlifilter (Mobil Super 2000 X2 10W-40), Õhufilter, Termostaat+tosool, Tagumised pidurikettad+klotsid, Küünlad Bosch Super 4.
21.01.2013/173700km: Uus temperatuuri andur.
09.04.2013/176000km: 225/45/17 suverehvid, lambda anduri vahetus.
23.04.2013/176500km: Klapikambrikaane tihendi vahetus, NGK küünlad
02.05.2013/177500km: Parema esimese pidurisupporti remont (uus kolb+tihendid)
Head uut!
Mikk
Viimati muutis MikkM, N Mai 02, 2013 4:30 pm, muudetud 6 korda kokku.

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas cool87 » K Jaan 02, 2013 10:14 pm

Päris huvitava välimusega masin.Tere tulemast klubisse ja Muretuid kilomeetreid
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Zafari » K Jaan 02, 2013 10:19 pm

Kuulutuses ei pannud algul seda nahksisu tähele. Sellega on seda hinda vast väärt ka juba.
Ehk siis halbu üllatusi ei tule.

Edu ja muretuid kilomeetreid !
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » K Jaan 02, 2013 10:33 pm

Tänud sooja vastuvõtu eest. Ma sellise hinnaga ei ostnud ka teda nagu kuulutuses oli, aga see selleks.
Räägin natuke plaanidest ka:
Esimese asjana tuleb autole tooni ring (ma lihtsalt ei kannata akvaariumis ringi sõita).
Siis lähevad vahetusse kettad, klotsid ja ilmselt ka mahlad.

Siin kohal oleks üks küsimus ka, kas 98 galandil mingisugune diagnostika pistik ka olemas on?
Uuriks seda küttekulu asja, ehk mingi lambda või midagi saba andnud.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Zafari » K Jaan 02, 2013 10:37 pm

armatuuri all on diagnostika pistik küll aga sellel autol kodustes oludes ei tee enam midagi sellega.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » N Jaan 03, 2013 11:58 am

Zafari kirjutas:armatuuri all on diagnostika pistik küll aga sellel autol kodustes oludes ei tee enam midagi sellega.

Kas isegi veakoode ei saa kätte?

Kasutaja avatar
Martinez
Tegija
Postitusi: 2209
Liitunud: N Okt 15, 2009 1:19 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Martinez » N Jaan 03, 2013 12:04 pm

Kena ja ilus masin aga 2.0 automaat, miks küll ?? :shock: Muretuid kilomeetreid :)

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » N Jaan 03, 2013 1:27 pm

Martinez kirjutas:Kena ja ilus masin aga 2.0 automaat, miks küll ?? :shock: Muretuid kilomeetreid :)

Ega ma ausaltöeldes süvenenudki mis mootor seal vahel on :) Olen omanud igasuguse kubiatuuriga autosi, ja usun et sellest mitsu mootoris piisab küll mulle.
Automaat sellepärast, et kuna see on lihtsalt mugav, ma ei näe ühtegi põhjust miks peaksin kunagi veel manuaal kastiga auto ostma.


Täna sai natuke lähemalt uuritud autot ja sai avastatud paar muret tekitavat asja.
Sõites, ei püsi temp normis vaid langeb natuke.
Tosooli oli hommikul miinimum ja tundus natuke õline, valasin pool liitrit peale, peale lühikest sõitu tekkis seda tosooli kuskilt veel juurde, nüüd natuke üle normi. Õli oli endiselt normis. Eks peab veel ringi sõitma ja vaatama kas tosooli/õli kaob või ei, pole välistatud ka plokikaane tihendi vahetus tulevikus. Survet endiselt ei tuvastanud mootoris, andsin tuure, mingeid mulle tosoolipaaki ei ilmunud ja ka lõdvikud olid pehmed. Sammuti ei tuvastanud mingisugust aurupilve tagumises otsas.

Ilmselt läheb makk ka vahetusse, kuna see mõeldud kasutamiseks koos iphonega ja ma ei saa täit potensiaali kasutada kuna lihtsalt pole (ja ei tule ka) sellist klotsi minu taskusse.

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas HateCore » N Jaan 03, 2013 2:14 pm

Huvitav masin. Kui auto laksu saanud,siis veendu kindlasti,et ka auto raam sirge oleks,ise olen korra sellise galandi ostnud,ning kirusin hiljem kui vanakurat ise. Muidu,aga muretuid kilomeeteid ning jõudu auto värskendamisel.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
o$$
huviline
Postitusi: 61
Liitunud: K Nov 05, 2008 7:10 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas o$$ » N Jaan 03, 2013 2:54 pm

Automaatkasti pärast kütusekulu 10l/100km ongi, suvel ehk natuke vähem. Manuaalkastiga kulub 2.0 mootoriga Galandil ~2l 100km kohta vähem.
Maki jaoks iPhone'i küll vaja pole. Muusikat/videoid mängib suvaliselt mälupulgalt või muult USB või 3,5mm ühendusega seadmelt.
Kui siiski seda makki müüma hakkad, saada mulle ps, võin pakkuda ka vahetust korraliku 1DIN maki +raha vastu.

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas mihkel » N Jaan 03, 2013 3:24 pm

Päris vinge näeb välja kirsipunane auto ja toonitud tuled. Ainult et järgmine kord tee veidi valgemas pilti ja ilma välguta, jääb ilusam ehk. :)
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » N Jaan 03, 2013 3:58 pm

o$$ kirjutas:Automaatkasti pärast kütusekulu 10l/100km ongi, suvel ehk natuke vähem. Manuaalkastiga kulub 2.0 mootoriga Galandil ~2l 100km kohta vähem.
Maki jaoks iPhone'i küll vaja pole. Muusikat/videoid mängib suvaliselt mälupulgalt või muult USB või 3,5mm ühendusega seadmelt.
Kui siiski seda makki müüma hakkad, saada mulle ps, võin pakkuda ka vahetust korraliku 1DIN maki +raha vastu.


Maanteel 10 on vast ikka palju. Linna kütusekulust natuke vara veel rääkida (sõitnud tallinnas 20km ainult), aga pakun et 20+ rahulikult :lol: :lol:

Makk jah mängib igasugu asju, aga nimelt iphone liidese abil saab kasutada makil appstore appe, navigatsioon, kiiruskaamerad jne.
Makk on disainitud iphone/ipod omanikele, ehk kellegil rohkem kasu tast kui mul. 1 din makki ei soovi kahjuks.

mihkel kirjutas:Päris vinge näeb välja kirsipunane auto ja toonitud tuled. Ainult et järgmine kord tee veidi valgemas pilti ja ilma välguta, jääb ilusam ehk


Mulle ka meeldib, need eelmise omaniku müügipildid, teen uued kui autole tooniring peale saab.
Korra mõtlesin hõbedast tooni proovida, oleks selline omapärane, aga ilmselt jään siiski musta juurde kuna tuled ka toonitud tumedaks.
See "spoiler" pagassil läheb ka ilmselt prügimäele ja asemele tuleb midagi suuremat.

HateCore kirjutas:Huvitav masin. Kui auto laksu saanud,siis veendu kindlasti,et ka auto raam sirge oleks,ise olen korra sellise galandi ostnud,ning kirusin hiljem kui vanakurat ise. Muidu,aga muretuid kilomeeteid ning jõudu auto värskendamisel.


Paugu on ta tahanurka korraliku saanud kunagi jah. Väliselt peaaegu tuvastamatu, uksed asjad ühel joonel. Kui nüüd luubiga jälge ajada siis vasak tagutuli on 1-2mm seespool kui parem, aga mind see ei häirinud. Sõidab ilusti otse, rehvid ühtlaselt kulunud, rohkem nagu ei osanud midagi vaadata.

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas HateCore » N Jaan 03, 2013 4:05 pm

Ega ennem ei saagi aru, kui roostega kaklema hakkad, ning tee või tina, kuid uued varuosad lihtsalt ei istu. Või kui leiad,et pool autot on makrofleksi peal üles ehitatud,siis ega makro sisse enam kruvi ei lase. Kuid ehk sellekohapealt läks õnneks, ning makrofleks tjuuningut pole tehtud.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Zafari » N Jaan 03, 2013 9:53 pm

2.0 automaat maanteel võtab siiski alla 10 liitri sajale. 8-9 peaks kenasti hakkama saama. Minu 2.0 v6 atm võtab ka maanteel 9 või nati alla.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Martinez
Tegija
Postitusi: 2209
Liitunud: N Okt 15, 2009 1:19 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Martinez » N Jaan 03, 2013 10:01 pm

sinu v6 küll, minu tädi 2.0 automaat hainina võtab 10 sajale stabiilselt. Ja ei astu kiirendusest ei ole mõtet üldse rääkida, sain ise ka proovida.

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Aap » R Jaan 04, 2013 4:06 am

Kaheliitrise Galandi ECU diagnostika teeb veel koduste vahenditega ära küll. Diagostikapesas tuli mälu järgi esimesse klemmi viia mass ja seejärel süüdet sisse keerates hakkab mootorituluke veakoodi vilgutama.
Pilt
NB! Omal vastutusel teed seda, mina tegin ja mul tuvastas nukaanduri vea ära.
http://www.troublecodes.net/mitsu/
Siit võtsin mina.

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » R Jaan 04, 2013 7:29 am

Aap kirjutas:Kaheliitrise Galandi ECU diagnostika teeb veel koduste vahenditega ära küll. Diagostikapesas tuli mälu järgi esimesse klemmi viia mass ja seejärel süüdet sisse keerates hakkab mootorituluke veakoodi vilgutama.
Pilt
NB! Omal vastutusel teed seda, mina tegin ja mul tuvastas nukaanduri vea ära.
http://www.troublecodes.net/mitsu/
Siit võtsin mina.

Väärt info, tänud!
Ehk saab massi ka obdII pistikust kätte? Varahommikune googeldamine väitis et see võiks lausa 2. klemmi all olla.

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Aap » R Jaan 04, 2013 1:23 pm

Saab, aga pistiku kõrval on kohe armatuurlaua kinnitusplekk, mille küljest saab kenasti massi võtta ;)

Kasutaja avatar
o$$
huviline
Postitusi: 61
Liitunud: K Nov 05, 2008 7:10 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas o$$ » R Jaan 04, 2013 5:52 pm

Nii, et jutt käib siis ikka OBD pesast, mitte seal kõrval olevast Mitsubishi enda diagnostikapesast?

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » R Jaan 04, 2013 7:15 pm

Sain täna linnakulu ka kätte milleks tuli 22,25 l/100km :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 130 külalist

cron