Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

Kirjuta oma Mitsubishist julgelt siin.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Sander147 » K Jaan 16, 2013 7:38 pm

HateCore kirjutas:Aga tee seda, helista talle, lepi aeg kokku, ning mine tee endal auto korda. Mees teab, mis räägib, ning lihtsalt tühja juttu sealt ei tule. Teeb ka suht soodsa hinnaga asju. ( Küsin varsti reklaami raha Sander147-melt :D )


Ei küsi sa tühi midagi :wink:
Tahad varuosi soodsa hinnaga?? :)
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » L Jaan 26, 2013 6:15 pm

Heips, mõtlesin et kirjutaks siia ka vahepeal midagi.
Sai käidud siis Sander147 jutul, tema juures sai vahetatud siis temperatuuriandur mis ei toiminud, ja õhulugeja läbi pestud, sai ka tehtud diagnostika ja surved mõõdetud kõik oli timm.

Sammuti õnnestus tal kätte saada see ümaraks keeratud küünal :mrgreen: Ma siin juba kujutasin ette plokikaane vahetusi jne, õnneks sai ta osavate näppude vooruga selle kätte :)

Kütusekulus ei ole endiselt mingeid suuremaid edusamme saavutanud, nüüd sain 10 liitriga sõidetud 59km mis teeb keskmiseks kuluks 16.95 L/100km , sellise tulemuse sain siis tõsise meelitamisega, soojendasin mootorit ennem igat sõitu ja linnas tolknesin pigem jalus teistel.

Nüüd tuleb oodata väikest finants süsti, et selle anomaaliaga edasi tegeleda. Ilmselt tuleb teine arvamus heitgaasidest uuesti kuskilt võtta ja siis edasi vaadata.

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas cool87 » P Jaan 27, 2013 1:33 pm

Aga kuidas on kütuse kuluga maanteel pikkadel sõidutel?
Ise suutsin novembris saada linnas 20l 100km see kah oli nii et sõitsin päevas kokku 10km 5 km tööle ja 5km koju. Algul arvasin kah, et ei tea mis viga aga maanteel pikki otsi sõites võtab 8-9l 100km-le.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » P Jaan 27, 2013 2:03 pm

cool87 kirjutas:Aga kuidas on kütuse kuluga maanteel pikkadel sõidutel?
Ise suutsin novembris saada linnas 20l 100km see kah oli nii et sõitsin päevas kokku 10km 5 km tööle ja 5km koju. Algul arvasin kah, et ei tea mis viga aga maanteel pikki otsi sõites võtab 8-9l 100km-le.


Allkirjast loen, et sul 2,5 v6, mul aga 2 liitrine r4 kõkats. Maanteel saan peaegu 10ga hakkama kui meelitan.

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas HateCore » P Jaan 27, 2013 2:28 pm

Lollikindel põhjus kuid ehk ikka. Kindel, et paaki auku sisse pole kuskile ussitanud ? Enda vanal Galandil sai paaki lapitud kuna kui paaki sai üle 30l kütust pandud, nirises palju välja. Niiet saigi 15l kaupa tangitud.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas cool87 » P Jaan 27, 2013 2:33 pm

MikkM kirjutas:
cool87 kirjutas:Aga kuidas on kütuse kuluga maanteel pikkadel sõidutel?
Ise suutsin novembris saada linnas 20l 100km see kah oli nii et sõitsin päevas kokku 10km 5 km tööle ja 5km koju. Algul arvasin kah, et ei tea mis viga aga maanteel pikki otsi sõites võtab 8-9l 100km-le.


Allkirjast loen, et sul 2,5 v6, mul aga 2 liitrine r4 kõkats. Maanteel saan peaegu 10ga hakkama kui meelitan.


Seda küll aga edu sulle vea leidmisel. Kena auto ja kahju, et selline viga kiusab.
loodan, et jätkun külma närvi vea otsimiseks. :mrgreen: :mrgreen:
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Sander147 » P Jaan 27, 2013 3:05 pm

Sai küll auto alt, paagi ümbert, lekkeid otsitud, kuid ei leidnud. Samas võib see leke olla nii väike, et aurustub kohe ära.
Üks koht oleks veel tagaistme alt, kust paagist väljuvad survepoole torud pesitsevad.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas mihkel » P Jaan 27, 2013 3:18 pm

Seljuhul peaks autos korralik hais ka üleval olema ju. Mis muidugi ei tähenda, et seda kontrollida ei või.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Sander147 » P Jaan 27, 2013 3:37 pm

Hais tuleb siis, kui istme all poleks isolatsiooni või kui seal on auk.

Viimati oli oma autol ka kütuseleke paagist väljuva tuulutusega, küttekulu oli, 7 asemel 12 maanteel. Kütusehais oli ainult kohapeal olles, seda ka õues auto kõrval seistes, sõiduajal sisse ei tulnud.

Muidugi oleneb, kus kohas leke täpsemalt paikneb.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » E Veebr 04, 2013 5:22 pm

Täna sai omamoodi rekord tehtud, nimelt tankisin reservtule süttides 10l, ja kihutasin Tallinnast Põltsamaale, kokku umbes täpselt 130km ja kütet jäi isegi tõrts üle :shock: :roll:
Teeb keskmiseks siis kuskil 7,60l/100km, kusjuures päris mitme möödasõiduga kus sai tahokas põhja lastud, lisaks esimeses rehvis oli alla 1 bari rõhku. Järjest müstilisemaks läheb...

Tallinnas sõites stabiilselt ikka 20l sajale +/- paar liitrit. Tõsi Tallinnas sõidan peamiselt tööle 10km ja tagasi 10km (mitte tipptundidel), aga siiski ei tohiks see vahe nii trastiline ju olla? Või tõesti selliste sõitude juures ongi normaalne , nagu kasutaja Cool87 väidab?

Heaküll ma saan aru, et sellise mootori ja kasti kooslusega 10 sajale linnas oleks suht standard, paneme siia otsa jämedalt 2l veel 17 velje ja 235 rehvi eest, lisaks üks laager teeb häält viskame veel liitri peale, ma täitsa mõistaks kui tuleb 13 sajale, aga 20 on ikkagi liig mis liig.

Mingipäev liigun siit tagasi vaatan kas õnnestub korrata, varsti lähen Sander147 jutule ka , et veel paari asja vaadata.

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas cool87 » E Veebr 04, 2013 6:07 pm

Ega ma ise kah ei tea kas on see normaalne sest auto esimesest aastad ja varajane kogemus puudub. Samas suvel soojade ilmadega oli kõik korras, talvel lihtsalt soojendamiseks läheb aega ja külma mootoriga peaks loogiliselt rohkem kütteta võtma. Aga kui ongi kuskil mingi muu viga siis loodan et leiad selle üles. Eks jälgin mis saab sul selle kütuse kuluga kevadel soojade ilmadega
Edu sulle :D
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » T Apr 09, 2013 10:48 pm

Nii Nii, lõpuks ometi saab siia jälle midagi kirjutada :D

Täna sai taas käidud Meistri tänavalt läbi ja Sander vahetas ära esimese lambda anduri.
Peale seda sai siis paak silmini lastud, tripmeter nullitud ja õhtul tiirutama mindud eesmärgiga soliidsed 100km tripmeetrile saada,
kusjuures selle saavutamine oli üllatavalt raske :lol:
Lõpuks peale paari tundi kulgemist sai läbitu marsruut Põhja Tallinn - Pirita - Lasnamägi - Mustamägi - Õismägi - Kesklinn - Lasnamäe - Maardu - Viimsi - Pirita.

Pirita Nestesse keerates veeres lõpuks ette kauaoodatud 100km (ok olgem ausad, tegelikult 99,8 km , ei hakkanud tõesti ümber selveri seda 200m taga ajada enam).
Hüppasin siis autost välja, viskasin toru paaki, tegin vajalikud toimingud makseautomaadi juures ja ootasin põidlad pihus auto kõrval, nagu ootaks lotonumbreid.

Eurod jooksid, liitrid jooksid kuni käis kaua oodatud klõps, peale mahtus siis 8,95 liitrit. Pilt


Tulemusega igati rahul, lõpuks ometi :!:
Liiklus oli selline natuke alla keskmisse, ummikuid polnud.


Järmise sammuna tahaks mingid suverehvid alla saada, ilmselt 225/45/17 mõõdus tulevad (kui ei leia sobivaid siis 235).

Lisaks saab headunit (makk) natuke taipu juurde!
Ajuks hakkab olema üks Nokia N8, millel jookseb Symbian Belle op süsteem.
Esialgu hakkab peamiseks eesmärgiks olema Waze jooksutamine ja kuvamine maki ekraanil.
Pilt
Lisavõimalusena annab n8 võimaluse auto täpseks positsioneerimiseks, mõned ideed on veel seoses sellega, aga nendest juba jooksvalt.

Kasutaja avatar
Martinez
Tegija
Postitusi: 2209
Liitunud: N Okt 15, 2009 1:19 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Martinez » T Apr 09, 2013 10:55 pm

õnnitlused, 8,95 on selgelt parem kui 20 :D Kena galant on, sai ka täna oma silmaga ära nähtud.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Zafari » K Apr 10, 2013 6:22 am

MikkM kirjutas: ilmselt 225/45/17 mõõdus tulevad (kui ei leia sobivaid siis 235).


kitsamat ei sobi ometi panna? 235 + 2.0 mootor hakkab su kütusekulu otsast jälle tõusma.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas Aap » K Apr 10, 2013 6:40 am

Ei taha küll targutama tulla, aga minul ei tõusnud küttekulu 235 laia rehviga märgatavalt...

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » K Apr 10, 2013 9:36 am

Zafari kirjutas:
MikkM kirjutas: ilmselt 225/45/17 mõõdus tulevad (kui ei leia sobivaid siis 235).


kitsamat ei sobi ometi panna? 235 + 2.0 mootor hakkab su kütusekulu otsast jälle tõusma.


Praegu on all 225 talvekad, suhteliselt samasse mõõtu tahaks suvekad saada. 235 mõõdu käisin sellepärast välja, et seda tundub turul rohkem olevat hetkel.

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » T Apr 23, 2013 2:08 pm

Hei!

Suverehvid nüüd juba nädalakese all, mõõduks sai sama mis talvekatel 225/45/17 Michelinid.

Vahetasin ära ka klapikambrikaane tihendi, kuna oli teine päris väsinud juba.

Kuigi sõites midagi ei kolise ega muid anomaalaid pole, on tekkinud mõned murekohad:

Esisillas mõlemad sisemised rooliotsad on lõtkuga.
Esimene vasak rattalaager on lõtkuga.
Esimene parem pidur on peale jäänud.


Ühesõnaga igav ei hakka, iga kuu saab midagi teha :lol:

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas cool87 » T Apr 23, 2013 8:39 pm

See veel väike nimekiri minu omaga võrreldes. Ja ega jah igav mitsuga ei hakka. Kui just remonti vaja teha pole saab sellega teha asju mille taga järel tuleb remonti teha. Aga edu auto kallal.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » N Mai 02, 2013 4:22 pm

Täna sai jälle sammud meistri tänavale seatud, tänud kasutajale Sander147, kes mulle väga lühikese etteteatamise peale aega leidis.

Sain normaalselt kütusekulu nautida ainult paarsada kilomeetrit, kuni lambist esimene parem pidur peale jäi, ja jälle olin oma tavapäraste 16+L/100km numbrite juures.

Mul see üks pidur jäi nii peale, et auto enam edasi üldse ei tahtnud liikuda, tartu mnt mäest pidi lapp põhjas ülesse minema , ja mäe peal neutraalile pannes alla ei veerenud :lol:

Mul on ühe kolbiga support (~60mm), aga varuosa.ee suutis mulle müüa remontkonmplekti kahe kolbiga (43mm).

Õnneks sai Sander taketist operatiivselt uue sobiva kolbi kähku kohale, ja töö sai ikkagi tehtud.

Asjaga oli kiire kuna vaja autoga tööl käia (selleks et raha teenida ja mitsut remontida :lol: )


Järgmisena läheb siis esimene rattalaager vahetusse :)

MikkM
huviline
Postitusi: 88
Liitunud: T Nov 06, 2012 5:58 pm

Re: Mitsubishi Galant GLS 98´ MikkM

PostitusPostitas MikkM » P Mai 12, 2013 8:34 pm

Kuna ilmad soojad ja maale oli asja, siis otsutasin ka käed natuke õliseks teha ja mitsu tehnilise poolega tutvuda.
Vahetasin esimese rattalaagri ise ära, ei läinud mul see väga libedalt (esimene kord mitsuga ikkagi :oops: :lol: ) , vahetasin oma 4 tundi vist, aga kuna külma õlut jagus siis tehtud ta sai.
Ülimalt sitt oli padrunit hubi poltidele ligi saada tagantpoolt, isegi kui sai ta sinna otsa siis ei mahtunud kõrr kuhugi jne jne.
Pooltelg oli koguaeg jalus, keerasin rooli välja ja tõmmitsaga surusin pooltelje natuke sissepoole siis sain ilusti ligi.
Mutreid polnud vist aastaid lahti tehtud, maadlesin suure toruga seal lõpuks sain lahti.
Kokku panek läks 15-20 minutit vist :lol:

Ahjaa, kuna mu eelmine mutrivõtmete kollektsioon varastati autost ära siis soetasin endale sellise suure 215 osalise komplekti, sain suht odavalt, minu torudega vägistamised elasid padrunid ja kõrrid üle igaljuhul, seega väärt ost minu silmis.
Pilt


Ostsin ka sisemised rooliotsad ära, tootjaks Lemförder, need peaks meie Edgarnania teedel vastu pidama küll.
Ei hakanud neid ise vahetama, kuna nagunii tuleb pärast stendi minna, seega jääb see töö kasutajale Sander147 :)
Ilmselt ostan ka välimised rooliotsad siis üks vahetus ja rahu majas nendega mõneks ajaks.






Pudinad pudinateks, aga ei pääse mina vist ühegi autoga sellest rooste jamast...


Üks tiivaäär otsustad, et tema näeb selline välja peale talve mul:
Pilt


Ma haamriga veel kallale ei läinud, aga tundub , et seda tiiba on pahteldatud varem ja sisemine äär üldse ära roostetanud, seega ilmselt läheb terve tiivakaar vahetusse.



Kui keegi oskab mainida normaalse hinna kvaliteedi suhtega tegijat kes selle töö ette võiks võtta, siis "speak now, or forever hold your peace" :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 147 külalist