Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel - hetkel müüa!

Kirjuta oma Mitsubishist julgelt siin.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » N Juul 05, 2012 1:41 am

Kui kasti sai vahetatud, siis ühel hetkel, vahetult enne kasti päris alt ära saamist, jäi käiguhoovastik kasti külge kinni ja terve kast sisuliselt rippus aint selle hoovastiku küljes ja noh ilmselt sai veidi viga, sest kõigest kuu-kaks hiljem andis hoovastik saba. Sai tehtud ajutine-igavene remondilahendus kuniks andis juba järgmisest kohast saba. Ühesõnaga tõin romulast uued trossid ja lappasin täna ringi. Paras tüütus töö oli, aga tulemus oli seda väärt. Käigud pole kunagi sel autol nii ilusti ja täpselt käinud. :mrgreen:

Üks illustreeriv pilt ka siis eelmisest hoovastikust:

Pilt
Ajutine-igavene lahendus nipukas ka paistmas seal. :mrgreen:
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » L Juul 28, 2012 4:05 am

Vahepeal sai zafari käest omastatud udutuled, mis olid küll väheke katkised, aga istusid sellegi poolest kerge vaevaga külge. Seejärel sai auto ka toonklaasi. Kuna mõlemad asjad tulid heade hindadega, siis tuli praegu tagumiste käändmiku pukside vahetus paar nädalat edasi lükata ja kettad peavad ka natuke väristama teatud kiirustel. Aga pole lugu, autot käest ära ei lase, kõik on plaanides.

Kahju on muidugi sellest, et kuidagi selle kevade ja suvega on kere käest ära läinud, st põhja all roostet ei ole jätkuvalt ja ka karbid on kõvad, aga pisimõlke on tekkinud ikka liiga palju juba. Samuti eelmisel aastal tehtud esitiibade tööd vajaksid uuesti, paremini, tegemist. Mingihetk tuleb mingi visuaalne näide ka auto hetkeolukorrast.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Aug 15, 2012 2:49 pm

Vahelduseks siis teemale väike pildilisa ka. Piltide pealt näeb auto täitsa ilus välja. :mrgreen:

Pilt
Pilt
Pilt
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
R4X
Entusiast
Postitusi: 165
Liitunud: P Dets 25, 2011 7:16 pm
Asukoht: Viljandi

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas R4X » K Aug 15, 2012 4:49 pm

Pildid on küll kenad, ainus asi mis häirib on numbrimärk, tundub kuidagi vildakas, lisaks on veel liiga kõrgel, enda omal võtsin korra numbrialuse maha, eemaldasin stange kõljest originaal metallaluse ja paigutasin selle plastikaluse stangesse süvendatud kohta. Varem jäi number kogu aeg pesemisel või eest läbi kõndides ette, aga enam seda jama pole.

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Aug 15, 2012 6:50 pm

Päriselus vaadates kõver ei tundu, aga esimesel pildil nagu oleks jah vähe vildakas. :mrgreen: Ma ise ka mõeld tükk aega mida teha selle alusega, sest tegelikult mulle meeldiks üldse ilma aluseta nr märk külge panna, aga kahepoolset teipi ma nii palju ei usalda, et ainuüksi sellega see sinna kinni panna ja lisaks peaksin ma seljuhul uue nr märgi tellima, sest see praegune on paras kõverik. :mrgreen: Aga proovin ka selle plekikäraka sealt alt ära võtta. :)
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » K Aug 15, 2012 8:49 pm

mihkel kirjutas:aga kahepoolset teipi ma nii palju ei usalda, et ainuüksi sellega see sinna kinni panna



seisab nii, et vähe pole ;)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Aug 29, 2012 1:41 am

Sai hetkeseisuga mitsu müüki lükatud. Paljud plaanid küll teostamata jäänud, samas pole ka see müük kindel, kuna kommiraha eest ma teda ära ei raatsi anda ja suurema raha eest ei tea kas keegi tahab. Kui auto peaks müüdud saama, siis jääb üle üks f5m22 käigukast ning esi- ja küljelisad. Külgedel eeltöö tehtud, ainult plastikukrunt peale lükata ning värv selga. Pole endale külge pannud, kuna olen otsinud jätkuvalt viise kuidas autot ilma madalamaks saada muul viisil kui rellakatuuning, ja enne madaldamist ei ole tahtnud panna.

Kui ei saa, siis ei jää midagi üle. :mrgreen:


http://auto.motors24.ee/vehicles/369817 ... -1993.aspx
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Sept 05, 2012 2:10 pm

Mure!

Nimelt auto jätab kõrgematel pööretel sooja mootoriga vahele. Ilmselt on sellel 3 võimalust. Küünlajuhtmed, jagajakaas/rootor või siis kommutaator. Kuidas ma nüüd selgeks teen, et milles see täpselt viga on? :mrgreen: Kõiki ma ei raatsi vahetama hakata, kuna see oleks minu jaoks hetkel üsna suur väljaminek. Kaas näeb küll kulunud välja, kuid nagu ma olen aru saanud, siis kommutaator on nendel tüüpviga. Ilmselt kõige parem oleks kui leiaks mõne toimiva 1.8 mootoriga masina ja saaks selle pealt kontrollida. Aitab mind keegi Tallinnas või Rakveres? :)
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Sander147 » K Sept 05, 2012 5:49 pm

Kus kohast see selgineb, et kommutaator tüüpviga oleks?

Jagajakaane alla üldse oled vaadanud? Tüüpiline viga on vanad küünlajuhtmed, küünlad, jagajakaas ja -rootor. Kui käivitub, siis järelikult on hea. Tee see investeering enne talve ja vihmaseid ilmu ära, muidu saame igapäev lugeda, et jätab vahele ja ei käivitu :D
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Sept 05, 2012 5:54 pm

Kuna olen mitme sellisega kokku puutunud millel on olnud vigased kommutaatorid + netist palju silma jäänud. Samuti siin foorumis selline asi silma jäänud, kuidas sooja mootoriga hakkab vahele jätma kommutaatori tõttu.

Kaane alla olen vaadanud ja nagu ka kirjutasin, siis kaas näeb küll kulunud välja. Vihmaste ilmadega ka algul jätab vahele. Lihtsalt kuna kõik asjad maksavad, siis ma ei raatsi üliõpilasena kohe kõiki pudinaid osta kui päris kindel ei ole. :roll:
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » K Sept 05, 2012 6:06 pm

noh see kaas ja rootor ei tohiks küll kottigi maksta. juhtmed on jah tsipa kallimad.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » K Sept 05, 2012 7:50 pm

Rootor mul olemas tutikas, aga kaas on 20eur. Küünlajuhtmed muidugi veel kallimad ja kommukas vist ka ca 40 eur.

Tellisin siis alustuseks selle kaane ära.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » K Sept 05, 2012 8:01 pm

hmm. ma arvasin, et max 10 euri see kaas.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » N Sept 06, 2012 9:50 pm

Uus kaas käes ja vahetatud, ka rootor on uus...aga see ei lahendanud mu probleeme. Kaugel sellest. Täna käisin tööl, 2,5h umbes olin kontoris ja selleks ajaks unustasin udutuled põlema. Tulin õue, siis signa veel vaikselt ruigas. Sain õnneks inimese appi täkku andma ja sõitsin koju kus vahetasin ära rootori ja kaane. Ning peale seda hakkas õige anomaalia pihta. Tühikäigul pöörded kõiguvad, isegi 1500 peal hoides kõiguvad veidi ja jätab ka õrnalt vahele. Mõtlesin, et äkki aju õpib pöördeid uuesti, aga samas mul aku täitsa tühjaks ei saanud, süüte võttis ikka sisse ja bensupump ka urises õrnalt. Kõrgetel pööretel vahele jätmine on samamoodi alles ja mida rohkem "peale anda" seda sitemaks olukord muutub. Jaheda mootoriga jätkuvalt pea, et ei jätagi.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » R Sept 07, 2012 7:08 am

Check engine põleb?


Võimalik, et oled saanud pihta mitsude tavalise gaasiklapi veaga/tühikäigumootori veaga. Tee katse ja võta õhulugeja pistik töötamise ajal tagant ära. Kui siis tõstab pöörded kõrgemaks ja jääb stabiilsemaks siis tuleb tühikäigumootori juurest otsima hakata.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » R Sept 07, 2012 2:52 pm

Check engine ei põle. Kui töötamise ajal õhulugeja tagant ära võtta, siis enam ei kõigu küll, aga pöörded langevad mitte ei tõuse.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » L Sept 08, 2012 7:18 am

lühidalt öeldes peaks siis viga olemas vahemikus õhulugeja->gaasiklapp. Minu kogemused näitavad, et see kala võib sul paari päevaga üle minna ja siis mõneks ajaks kaduda. Minu ühel galandil see viga kadus pooleks aastaks ja siis tuli palju jõulisemalt tagasi. Sellest on kuskil siin üks ammune teema ka. Mina sain abi sellest kui vahetasin kogu gaasiklapi ära. Aga noh mul oli see garaazist riiulist võtta ka :)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas cartman » L Sept 08, 2012 10:29 am

Mul peaks pm terve(komplektne) 1.8 mootori gaasiklapp garaazis vedelema. 2 näd pärast eesti tulles võin välja otsida, pm võin niisma ära anda( õlle maitseb :mrgreen: )
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

Kasutaja avatar
mihkel
Tösine huviline
Postitusi: 112
Liitunud: N Apr 14, 2011 3:18 am

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas mihkel » L Sept 08, 2012 11:20 am

Kena. :mrgreen: Loodan, et siis päriselt on gaasiklapis asi, mitte nt õhulugejas.
http://mihkel-m.planet.ee - Pildid autodest Rakveres/Tallinnas/vahel ka Raplas!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Galant 1.8 93a Mihkel

PostitusPostitas Zafari » P Sept 09, 2012 8:44 am

no mul on kuskil 1.8 õhulugeja ka olemas. samuti õllehinnas :P
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 137 külalist