Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

Kirjuta oma Mitsubishist julgelt siin.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas potsa » P Sept 30, 2012 6:38 pm

Sama värvi ikka, aga kui kõik plaanipäraselt läheb, siis külgedel tuleb iluliistudest alla poole rihvel


Tuleb alumiinium või roostevaba?
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas jyrgen72 » P Sept 30, 2012 8:20 pm

Sander147 kirjutas:Kas oled juba tulesid proovinud??
Kogemus ütleb, et need on suht mõttetu valgusega. A la 5-10m on suht ok valgus, kuid kaugemale küll mitte. Kui tahad ikka head valgust ka kaugemale, siis ikka halogeen on parim valik.


Mudas müttajatele ongi rohkem valgust enda ümber tarvis. Ja nende halogeenidega on selline asi, et kui sõidutuled ja veel mingid lisa tarbijad töötavad, siis see vaene genekas hakkab igisema laadimise all :D. Ja need halogeenidega töötuled annavad samuti 5-10 meetri peale ainult korraliku valguse.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » P Sept 30, 2012 8:31 pm

jyrgen72 kirjutas:
Sander147 kirjutas:Kas oled juba tulesid proovinud??
Kogemus ütleb, et need on suht mõttetu valgusega. A la 5-10m on suht ok valgus, kuid kaugemale küll mitte. Kui tahad ikka head valgust ka kaugemale, siis ikka halogeen on parim valik.


Mudas müttajatele ongi rohkem valgust enda ümber tarvis. Ja nende halogeenidega on selline asi, et kui sõidutuled ja veel mingid lisa tarbijad töötavad, siis see vaene genekas hakkab igisema laadimise all :D. Ja need halogeenidega töötuled annavad samuti 5-10 meetri peale ainult korraliku valguse.

Hetkel neid ainult tubastes tingimustes proovinud, toas teeb pimedaks

potsa kirjutas:Sama värvi ikka, aga kui kõik plaanipäraselt läheb, siis külgedel tuleb iluliistudest alla poole rihvel


Tuleb alumiinium või roostevaba?

Eelistust vist pole, vaatab mida saab ja mis hinna eest saab
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas jyrgen72 » P Sept 30, 2012 8:34 pm

Kui eelistust pole, siis mina soovitaks alumiiniumi, selle tahvel on küll paksem ja teeb ukse raskemaks, aga samas kaitseb ust paremini kui roostevaba, mis on küll õhem ja läikkivam.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas potsa » E Okt 01, 2012 5:44 am

jyrgen72 kirjutas:Kui eelistust pole, siis mina soovitaks alumiiniumi, selle tahvel on küll paksem ja teeb ukse raskemaks, aga samas kaitseb ust paremini kui roostevaba, mis on küll õhem ja läikkivam.


Ma mõtlen, et kas see alumiinium ilmastiku ja mudaga mis ta arvastavasti saama hakkab ära ei tuhmu ja koledaks ei muutu? Või tuleb ta siis mingi keemiaga üle käija, et seda vältida?
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas taavik » E Okt 01, 2012 8:37 am

potsa kirjutas:Ma mõtlen, et kas see alumiinium ilmastiku ja mudaga mis ta arvastavasti saama hakkab ära ei tuhmu ja koledaks ei muutu? Või tuleb ta siis mingi keemiaga üle käija, et seda vältida?


Kui ma ehitaks endale metsas müttamiseks mingit kolli, siis oleks mul täiesti savi, kas see rihvel seal ukse peal läigib või mitte. Oluline, et ta teeb seda, milleks teda tavaliselt pannakse kuskile - muudab kaetava pinne vähe tugevamaks/vastupidavamaks pidevale oksapesule. Samuti ei tohiks kaal liiga suureks minna.

Ja muidu pannes sinna roostevaba, siis piisab kokkupuutest musta metalliga ning roostetab ka see roostevaba päris uhkelt ja näeb lõpuks hullem välja, kui see tuhm alumiinium. Piisab sellest, kui lõikad roostevaba metalli kettaga, mida on eelnevalt kasutatud musta metalli lõikamiseks

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas potsa » E Okt 01, 2012 8:53 am

taavik kirjutas:
potsa kirjutas:Ma mõtlen, et kas see alumiinium ilmastiku ja mudaga mis ta arvastavasti saama hakkab ära ei tuhmu ja koledaks ei muutu? Või tuleb ta siis mingi keemiaga üle käija, et seda vältida?


Kui ma ehitaks endale metsas müttamiseks mingit kolli, siis oleks mul täiesti savi, kas see rihvel seal ukse peal läigib või mitte. Oluline, et ta teeb seda, milleks teda tavaliselt pannakse kuskile - muudab kaetava pinne vähe tugevamaks/vastupidavamaks pidevale oksapesule. Samuti ei tohiks kaal liiga suureks minna.

Ja muidu pannes sinna roostevaba, siis piisab kokkupuutest musta metalliga ning roostetab ka see roostevaba päris uhkelt ja näeb lõpuks hullem välja, kui see tuhm alumiinium. Piisab sellest, kui lõikad roostevaba metalli kettaga, mida on eelnevalt kasutatud musta metalli lõikamiseks


Ma olen sinuga päri. Aga see auto ei jää ju ainult metsas müttamiseks või jääb?
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » E Okt 01, 2012 10:10 am

potsa kirjutas:
taavik kirjutas:
potsa kirjutas:Ma mõtlen, et kas see alumiinium ilmastiku ja mudaga mis ta arvastavasti saama hakkab ära ei tuhmu ja koledaks ei muutu? Või tuleb ta siis mingi keemiaga üle käija, et seda vältida?


Kui ma ehitaks endale metsas müttamiseks mingit kolli, siis oleks mul täiesti savi, kas see rihvel seal ukse peal läigib või mitte. Oluline, et ta teeb seda, milleks teda tavaliselt pannakse kuskile - muudab kaetava pinne vähe tugevamaks/vastupidavamaks pidevale oksapesule. Samuti ei tohiks kaal liiga suureks minna.

Ja muidu pannes sinna roostevaba, siis piisab kokkupuutest musta metalliga ning roostetab ka see roostevaba päris uhkelt ja näeb lõpuks hullem välja, kui see tuhm alumiinium. Piisab sellest, kui lõikad roostevaba metalli kettaga, mida on eelnevalt kasutatud musta metalli lõikamiseks


Ma olen sinuga päri. Aga see auto ei jää ju ainult metsas müttamiseks või jääb?

Metsas müttamine ja talvel mitte sõiduautoga kinni istumine on esmane eesmärk siiski,
mingit iluelementi sellest ei areta, metsas ikka juhtub mõnikord midagi ja tüütu oleks peale iga korda midagi jälle vuntsima hakata.
/ Pikemad sõidud, mis kannatab sõiduautoga teha, jäävad ikka Mondeo pärusmaaks. Pajerole ainult kalla kütet juurde (vähemalt võrreldes Mondeoga)
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas potsa » E Okt 01, 2012 10:17 am

Metsas müttamine ja talvel mitte sõiduautoga kinni istumine on esmane eesmärk siiski,
mingit iluelementi sellest ei areta, metsas ikka juhtub mõnikord midagi ja tüütu oleks peale iga korda midagi jälle vuntsima hakata.
/ Pikemad sõidud, mis kannatab sõiduautoga teha, jäävad ikka Mondeo pärusmaaks. Pajerole ainult kalla kütet juurde (vähemalt võrreldes Mondeoga)[/quote]

:mrgreen:
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » E Okt 08, 2012 11:01 am

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas jyrgen72 » E Okt 08, 2012 7:06 pm

Ooda aga äkki ma võin oma kolli ka korraks sinu kätte anda, saaks kah ehk noorendus kuuri :D

Super muidugi mis masinaga tehtud!!!

Aga vaadates üht pilti, siis tekib küsimus, et kas originaal ventilaatorit teiselpool radikat polegi või? Et kas see elektriline, mis pildilt paistab, jahutab ikka normilt?

Küsimus lihtsalt sellest, et kuna omal plaanis panna lisaks teine generaator, siis matemaatiliste lahenduste teel tuleb eemaldada originaal vendikas ja asemele aretada mingid elektrilised, mis ka muidugi mudas mütates natuke rohkem turvalisust pakuvad, kui muda ikka esikandle vahelt mootoriruumi ronib, siis lihtsalt lülitist seiskad need nii kauaks kui võimalik.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » E Okt 08, 2012 9:22 pm

jyrgen72 kirjutas:Aga vaadates üht pilti, siis tekib küsimus, et kas originaal ventilaatorit teiselpool radikat polegi või? Et kas see elektriline, mis pildilt paistab, jahutab ikka normilt?

Küsimus lihtsalt sellest, et kuna omal plaanis panna lisaks teine generaator, siis matemaatiliste lahenduste teel tuleb eemaldada originaal vendikas ja asemele aretada mingid elektrilised, mis ka muidugi mudas mütates natuke rohkem turvalisust pakuvad, kui muda ikka esikandle vahelt mootoriruumi ronib, siis lihtsalt lülitist seiskad need nii kauaks kui võimalik.

Originaalventikat ei ole tõesti, kui ei eksi, siis see on hetkel Opeli oma.
Siiani on jahutanud piisavalt, peale pikka sõitu või kurnamist, undab ka ikka natuke aega, et jahutada, aga üle kuumenemise probleemi siiani ei ole vast olnud
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas taavik » T Okt 09, 2012 7:13 am

Soovitan selle mootori puhul temperatuuri jälgida. Ülekuumenemise tagajärjeks on kõver ja/või pragudega plokikaas. Ja selleks ei ole üldse palju vaja. Minu juhtumi puhul läks märkamisest seismajäämiseni alla minuti. Olukord oli ka vähe ekstreemsem - lõi alumise lõdviku pooleks.
Siit kohe veel üks tähelepanek: kui juba selline remont on ette võetud, siis võiks ka jahutuslõdvikud üle kontrollida. Vana auto ikkagi ja kumm on rabe ning kipub murduma, just klambrite juurest.

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » L Okt 27, 2012 10:11 am

Mudarehviga sellisel lumel, nagu eile maha tuli, on päris hea isegi sõita.
Huvi pärast proovisin rahulikumas kohas, et mis see auto ja need rehvid teevad pidurdades sellistes tingimustes, need rehvid näevad Pajero all praegu esimest talve ju. Nooooo ega midagi head ei tuleks sellest pidurdamisest, seda enam, et 4H käik oli sees, mitte lihtsalt tagavedu. Edasi läheb hästi, aga mudarehv ei ole ikka talverehvi eest :D Kui lumi pikemaks ajaks maha jääb lõpuks, peaks pisemad rehvid alla tagasi panema (AT 32*11,5*15).
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas taavik » P Okt 28, 2012 8:20 am

Jah, mudarehviga talvel sõit on nagu suvaliste plastmassrõngastega. Samas paksus sulalumes justkui töötas paremini, kui mingi talverehv. Aga igapäevane liiklemine oli paras ekstreem.
Töötaks sel juhul, kui lasta neid natuke lõigata ning naelad sisse panna.

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » E Okt 29, 2012 1:10 pm

Vahepeal toimunud nii palju, et eelmine genekas ikka ei olnud töökindel ja peale sai aretatud BMW generaator - siiani ei ole sellega jamasid olnud. Kuskil on mingi elektrikala endiselt sees, akujuhtmed peab pikaajaliseks seismiseks maha võtma, akud jooksevad muidu tühjaks. Mingil momendil hakkasid kojamehed ise tööle, kõik tuled (ka armatuurituled) särisesid eredamalt...
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas jyrgen72 » E Okt 29, 2012 1:41 pm

Sai see bemmi gene originaal paiga peale, vói leidsid sellele uue koha?
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
ksiiri
klubi liige
Postitusi: 320
Liitunud: E Jaan 23, 2012 7:50 pm

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas ksiiri » E Okt 29, 2012 2:08 pm

jyrgen72 kirjutas:Sai see bemmi gene originaal paiga peale, vói leidsid sellele uue koha?

Mingi teine koht sai sellele
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
Anda rendile treilersaun ja/või kümblustünn Harjumaalt. +372 56 9I7 955

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas taavik » E Okt 29, 2012 2:55 pm

Ka minul oli paras jama selle genekaga. Kõigepealt läks laiali mingi laager seal ja genekas hakkas pooma - hommikuti starter käima ei jõudnud tõmmata enam. Sai ära vahetatud sisu (Tartus mingite tegelaste juures, kohta enam ei mäleta). Pärast seda töötas mõne aja ning siis andis otsad pingeregulaator ja laadis üle - kärsatas aku läbi ja veel vidinaid. Pärast seda hankisin uue (või siis taastatud, sest vana pidi asemele andma).
Seejärel töötas tõrgeteta kogu aja mil masin minu käes oli.

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Pajero '88 - ksiiri

PostitusPostitas jyrgen72 » E Okt 29, 2012 8:00 pm

ksiiri kirjutas:
jyrgen72 kirjutas:Sai see bemmi gene originaal paiga peale, vói leidsid sellele uue koha?

Mingi teine koht sai sellele

Ei taha küll sinu leiutust ahvida, aga inspiratsiooni jaoks võiksid mõne pildi eetrisse pritsida :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 154 külalist