Galandi sidur õhtal

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega

Moderaatorid: Zafari, sasszz

tom3

Tõesti sidur

PostitusPostitas tom3 » N Mai 15, 2008 10:37 pm

Minu 2.5 sel oli täpselt sama jama. Käiku vahetades jooksid pöörded ülesse ning lõppkiirus oli 215 km/h. Vahetasin siduri ära ja kõik jälle korras lõppkiirus 235 ja käiguvahetus norm.

monalisa
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: R Sept 21, 2007 5:36 pm
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas monalisa » P Mai 18, 2008 10:41 pm

kasutan ka teemat ära ja küsin :kui kohalt ära minnes hakkab auto esiots väristama/raputama ,kas siis ka annab sidur tunda väsimusest?pole enne nii teinud,aga viimane nädal niiviisi raputab ja sidur võtab suht põhjast .mootoripadjad tsekatud ja need on ok..sellest värin välistatud :oops: tundsin ka kord seda "munahaisu",aga ajasin selle kanalisatsiooni kaevu kaela mille lähedale olin parkinud :lol:

Kasutaja avatar
Janar
Vana olija
Postitusi: 340
Liitunud: K Okt 17, 2007 5:36 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Janar » E Mai 19, 2008 7:01 am

Sidurist ei tohiks küll mingit väristamist tingitud olla. Pigem ikka viga puksides (sild, õõtsad).
Mis Galandi sidurisse (ja ka käigukasti) puudutab, siis see osa on ikka suhteliselt nõrk. Vanal Galandil näis viga olevat nõrgas käigukastis, mis kehvasti toimiva siduri ja trossidega käiguvaheti tõttu, üsna tihedalt just raginaga käike lülitas. Uuemal Galandil (88- ) paistab viga olevat pigem siduris.
Korra sai vahetatud peasilindri simmereid (pedaalipoolne), peale seda kui siduri vajutamisest oli jalg õline. :D Siis läks vahetusse ka silindri poolne simmeri komplekt (käigukasti küljes). Mõni aeg peale seda lõppes ka ketas. Vahetus kodustes tingimustes on üsna kerge. 1 õhtuga sai masin kenasti jälle töökorda (uue ketta hind peaks jääma kusagile 700 raha kanti?).
Mingit konkreetset tüüpVIGA nüüd sellest muidugi välja lugeda ei saa, sest masin siiski ostetud kasutatuna ja ei või iial teada mis sellega ennem tehti :).

alarkask
Vana olija
Postitusi: 260
Liitunud: T Veebr 26, 2008 8:30 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas alarkask » E Mai 19, 2008 9:06 pm

"monalisa" kui kohalt võtuga esiots autol rappuma hakkb, siis on kindlasti viga siduris ! Olen seda mitme erineva autopuhul kogenud ja siduri vahetusega sai ka viga likvideeritud. Mina olen vahetanud küll alati täiskomplekti, aga tihtipeale pole seda tarvis. Kui remondimees on asjas kodus, siis oskab sulle ka asjalikku nõu anda....kas vahetada kogu komplekt või...
Space Wagon 2.4 GDI, 110kw

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas MeelisV » T Mai 20, 2008 7:37 am

siduriketta vedru(d) katki
on olnud auto kus sama viga oli ja 1 vedru oli pooleks - ketta vahetus ja kõik "ok"
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

monalisa
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: R Sept 21, 2007 5:36 pm
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas monalisa » K Mai 21, 2008 10:20 am

To Janar :seoses esiotsa värinaga läksin eile carstoppi näitama autot ja ega muud ei leitudki hetkel kui,et vasak rooliots(sisemine)väsinud,parem õõtsapuks pehme ja mootoripadjad mõradega (arvati,et värin siis hetkel tingitud mootoripatjadest enamasti )ja tegid poisid platsisõitu-no ei leidnud ,et sidur oleks väsinud ,aga aegajalt tundub nagu "libiseb"...
veel üks mõistatus: rooli paremale keerates käib roolist(justnimelt roolist või selle karbist) selline "hääl"nagu plastmassist hammakas oleks ja teeb raks-raks-raks ,alati ei tee küll,aga juhtisin tähelepanu ka sellele ,aga ei teinud eile seda häält :evil: ,kuigi pakuti :oops: pooltelejotsa vist ...kuna hetkel häält ei olnud siis täpselt ei teagi... ma vist mõtlen vigu autole külge :lol:

Kasutaja avatar
RaBs
liige
Postitusi: 19
Liitunud: R Veebr 01, 2008 5:12 pm
Asukoht: Tallinna-Rapla vahel

PostitusPostitas RaBs » K Mai 21, 2008 10:37 pm

erinevaid marke autosid omanud on mul kogemusi et kylmana ei taha käigud sisse minna, on olnud sidur raskem, libisenud meeletult, olen yhe ketta poolt pool katet puruks lasknud ja sidur on loopima hakanud jne... uusi katteid kettale on mõttetu panna(nagu vene ajal tehti).. ja tõesti ainult ketast vahetada pole mingit mõtet... terve komplekt... ja olen ka kuulnud et esiveolisel oli veovõlli hambumisega probleeme, aga siis ta niisama vist enam ei libise....
Galant Avance 2,5 V6

alarkask
Vana olija
Postitusi: 260
Liitunud: T Veebr 26, 2008 8:30 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas alarkask » K Mai 21, 2008 11:38 pm

purunenud leevendusvedrud tekitavad samasugust rappumist küll jah.....palju hullem on näiteks 528 bmW puhul, sel on veel leevendus hooratas...ja kui sellele lõtk sisse tuleb, siis jama majas :) rahakott kohe tühi. Suure mootoritega audidel sama lugu. Aga siiski ei usu ma ei rooliotsadesse ega mõranenud mootoripatjadesse :)
Space Wagon 2.4 GDI, 110kw

walter
Tösine huviline
Postitusi: 107
Liitunud: K Juul 30, 2008 8:11 pm
Asukoht: Harjumaa,Keila V.
Kontakt:

97 galant

PostitusPostitas walter » T Sept 01, 2009 7:14 pm

Emm,küsin kah ... Et sai kah siis rallitatud autoga (97 galant ) käis raks v prõks läbi auto.nüüd on asi selline,et siduripedaal on kui 'õhk' töötava mootoriga k2ike ei lahuta/vaheta.tegemist ei ole trossi vaid hüdraulilise siduriga (arusaadavalt räägin manuaalkastist) räägiti lekkest,aga mina seda leida ei suuda...sarnast kogemust kellegil?
-w- ɐɾɐƃןɐ ǝuןɐɐʇoʇ ʞɥǝ ɹǝʇןɐʌ :D (galant 97a universaal 100kw 2.0 bensiin)

Amberg
huviline
Postitusi: 98
Liitunud: T Mär 12, 2013 8:31 pm
Asukoht: Tallinn / Haapsalu

Re: Galandi sidur õhtal

PostitusPostitas Amberg » R Okt 11, 2013 1:01 am

Tõmban ka teema ülesse siis, sama lugu nagu teistel, sidur läbi, jätab vahele ja kisub pöörded ülesse. Keegi oskab soovitada kust-kandist võiks saada normaalse hinnaga siduri ketta? Ei tahaks hinge hinda alla tampida.

Henry
Tösine huviline
Postitusi: 212
Liitunud: N Mai 05, 2005 10:36 am
Asukoht: Välismaa

Re: Galandi sidur õhtal

PostitusPostitas Henry » R Okt 11, 2013 1:11 pm

Mina vahetaks kindlasti ka survelaagri.

Ise olen kasutanud:
http://www.autoosad.ee
http://www.ladu24.ee
http://www.allcar.ee
Originaavaruosad: http://www.h2.ee
3000GT VR4, Honda, Mersu


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist