Suurenenud kütusekulu?

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega

Moderaatorid: Zafari, sasszz

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas crypto » E Dets 29, 2014 10:54 am

Tervist

Autoks galant 2,5 v6 120kw, 98 aasta sedaan

Probleem siis järgmine, küt. kulu on lambist suurenenud. Vanasti jäi kesk. kulu 8,5-9,5 vahemikku, olenevalt, kuidas talda anda. Nüüd aga tavalist sõitu tehes 10,5+. Enam ei saa paagitäiega 600km sõita, tuli hakkab juba varem põlema. Alguses kahtlustasin paagi õhutust, kuna toru mäda, aga need torud nüüd korras. Mootor töötab kenasti, (tühikäigu) pöörded ei kõigu, kiirenduses vahet ei tee, et midagi muutunud oleks, küünlad denso platinum longlife'id 20-30k km tagasi vahetatud. Kevadel heitgaasid olid TÜV sõnul ideaalsed, nagu uuel autol, aga küt-kulu probleem ilmnes alles sügise poole. Samas nagu sumps tossaks rohkem kui varem, aga vb ka kujutan endale ette seda :roll:

Olen täheldanud, et kui külma autoga sõitu alustada, siis vahest gaasi andes korraks-hetkeks nagu kõhkleb/poob kinni, aga mitte väga tihti ja esmase kiirendamisega ainult. See vb küt filter? seda sai 2013 aasta suvel vahetatud viimati. (uus filter läheb nädala pärast külge).

Mis viga põhjustab? lambda, pihustid, küünlajuhtmed? võimalusi vea leidmiseks oskate välja pakkuda, kellegil kogemusi, mida, kus, kuidas vaadata; mida välistada?

Kasutaja avatar
cool87
Tegija
Postitusi: 611
Liitunud: L Okt 13, 2012 11:08 am
Asukoht: tallinn

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas cool87 » E Dets 29, 2014 5:16 pm

Minul põhjustas seda lambda andur ja kinni kiilunud esimesed pidurid. Piduride kinni jäämist lihtne kindlaks teha, kui peale lühikest sõitu veljed soojaks või koguni kuumaks lähevad.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 Winter Edition 1998(Lilla)
Mitsubishi Outlander 2,4 r4 Instyle 2008(Valge)

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas crypto » E Dets 29, 2014 8:39 pm

Pidurid on korras, olen seda juba kontrollinud. Kevadel sai kõigile piduritele lisaks taastamine tehtud ( elektrolüüsiga oksiididest/roostest puhastamine, mehaaniline pesade puhastus, uuel liugurid, kolvid, mansetid, tihendid, värvimine, lakkimine).

Ise kahtlustan kah nagu lambdat. Oskab keegi õelda, kus kohast lambda pistikule salongist ligi pääseb kõige paremini? Multimeetriga volti testida või lihtsam kohe ära vahetada?

Kasutaja avatar
SiimS
klubi liige
Postitusi: 666
Liitunud: N Mai 27, 2010 8:38 pm

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas SiimS » E Dets 29, 2014 9:11 pm

Kui kõik näitajad on korras siis jääb üle kehva kvaliteediga kütus.

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas crypto » E Dets 29, 2014 9:38 pm

Kahtlane, et kütus. Viimased 4-5 paagitäit see jama olnud, kütust võetud kahest erinevast tanklast (alexela ja jetoil), varem pole probleemi olnud. Ainsad asjad, mis pähe tulevad on lambda/süütesüsteem/elektroonika võib-olla :roll:
Check engine tuli ei põle, aga ma proovin mingi päev vaadata, kas aju annab mingeid koode välja kah.

Kasutaja avatar
ökosohver
Tegija
Postitusi: 1037
Liitunud: K Dets 12, 2007 1:54 am
Asukoht: harjumaa

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas ökosohver » T Dets 30, 2014 12:12 am

tagasivooluklapp ..kui see on sul kapotiall siis kisu ära ja puhu läbi kompressori kas klapp avaneb 3.4 bar juures voi mitte. ei ole ma lamda ega temp anduri veaga erilist kulumuutust täheldand kui selle klapiga
patrioot!!!
sigma 3.0 atm 12v.130kw
sigma 3.0 mt 24v. 151kw
sigma 3.0 mt 12v. 125kw. wagon
sigma 3.0 atm 12v. 125kw. wagon

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas Zafari » T Dets 30, 2014 8:29 am

Lihtsalt külmade ilmadega normaalne kütusekulu suurenemine ei ole see? Muidu võiks lambdat ka omalt poolt pakkuda.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas Aap » T Dets 30, 2014 12:54 pm

Salongist lamdade pistikutele keeruline ligi saada, pigem tõmba põhja all kummilutt lahti ja saad alt kergesti kätte ;)

rdl
Tösine huviline
Postitusi: 114
Liitunud: E Okt 17, 2011 5:18 pm

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas rdl » T Dets 30, 2014 8:13 pm

Ma olen täheldanud, et nii kui ilmad külmaks lähvad, tõuseb ka küttekulu ca 12L/100km peale. Jutt siis ATM kastiga 2.5L 120kw. See, et Eestis talvel pa*ka kütet müüakse, ma üldse ei kahtlegi. Vahepeal auto seisis, paagitäis suvist 98 kütet ja liikus nigu noor nugis. Järgmine kord talvist kütet tankides, muutus pisut jõuetuks. Nüüd peale õlivahetust töötab kõik jälle ilusti, ainult et kiirendus polnud ikkagi päris see, mis suvise 98 küttega. Sõber tõi eile õhtul Soomest ostetud Shelli 99 okaanarvuga kütet. 30L kallasime paaki ja esiteks mootor töötab kuidagi ühtlasemalt, teiseks liigub auto vägagi jõulisemalt edasi, kui Eesti 98 limonaadiga.

Kasutaja avatar
SiimS
klubi liige
Postitusi: 666
Liitunud: N Mai 27, 2010 8:38 pm

Re: Suurenenud kütusekulu?

PostitusPostitas SiimS » T Dets 30, 2014 8:32 pm

Ma olen ka saanud ulme kulusid ja viga oli 99% kehvas küttes, kvaliteet kõigub.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron