Õli vahetus

Kõik probleemid mootoriga ning ülekandega

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
elmetos
liige
Postitusi: 152
Liitunud: T Mai 18, 2004 9:32 pm
Asukoht: Tartumaa

Õli vahetus

PostitusPostitas elmetos » T Juul 06, 2004 6:18 pm

Huvitaks selline asi, et kui mitme tuhande tagant tuleb vahetada mootoriöli? Serviseraamatus on märgitud, et alates 7500km aga olen kuulnud, et mönedel markidel vahetatakse 15000km tagant!
galant 94

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Juul 06, 2004 6:21 pm

Ise vahetan 10.000 tagant, praegu ongi juba 40km üle läinud. :oops:
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » T Juul 06, 2004 7:42 pm

Öeldakse jah, et 10.000km on see optimaalne vahetussagedus. Natuke üle või alla ei tee midagi, aga see oleneb palju ka õlist. Täissünteetilised õlid säilitavad oma määrdeomadused kauem kui ükskõik mis muud variandid.
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

Kasutaja avatar
Salvador
liige
Postitusi: 217
Liitunud: P Mai 16, 2004 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Salvador » T Juul 06, 2004 8:21 pm

10.000 km jah on vahetusvälp nagu jälle targemad mehed räägivad. Reklaamiks on jah hea toppida see 15.000 km sinna.
Ise kasutan Pennzoili pooltsünt mootoriõli, millel kohe on 10.000 km ettenähtud. Pean plaani proovida täissünti....
Elu on liiga lühike selleks, et raisata seda VAG toodangu peale!

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Õli vahetus

PostitusPostitas morgan » T Juul 06, 2004 9:21 pm

elmetos kirjutas:Huvitaks selline asi, et kui mitme tuhande tagant tuleb vahetada mootoriöli? Serviseraamatus on märgitud, et alates 7500km aga olen kuulnud, et mönedel markidel vahetatakse 15000km tagant!


mina olen ka 10 kilo tagant vahetanud ja seda kõikide markidega mida olen pidanud. Räägitakse et täis sündiga võib ka 15 lasta ise pole kunagi täissünti kasutanud ei oska pakkuda.
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
elmetos
liige
Postitusi: 152
Liitunud: T Mai 18, 2004 9:32 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas elmetos » T Juul 06, 2004 9:58 pm

ise kasutan enda masinal ESSO täissünti. Nii mulle soovitati mitsu teenindusest. Eks siis pean arvestama kuskil 10000-15000km.
galant 94

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » K Juul 07, 2004 11:31 am

Vaatasin umbes X aega tagasi Saksa taevakanali pealt mingit järjekordset reporterisaadet ja seal räägiti mingist tüübist, kes oli konstrueerinud uut tüüpi õlifiltri. See õlifilter pidi olema nii efektiivne, et teeb õli kasutusaja sisuliselt auto elueaga samaks.
Point on selles, et õli filter peab laskma läbi suhteliselt kiiresti tsirkuleerivat õli ja selle all kannatab filtreerimise kvaliteet, kuna väga peenikestest pooridest läbi pressides ei suudaks õli piisavalt kiiresti ringi käia. See õlifilter lülitati õliringi paralleelselt ning sellest läks läbi ainult väike osa kogu õlist, aga mingi teatud töötundide jooksul käis kogu õli sealt läbi. Filtreeriv pind oli kordades suurem kui tavalisel õlifiltrir, seega filtreeritakse mustus palju korralikumalt välja.
Süsteemi katsetati Berliini taksode peal. Rääkis ka taksofirma omanik, et süsteem installiti uutele mersudele ja nüüd on juba ilma õli vahetuseta 100tuh läbi sõitnud. Vahetatatakse ainult mingit paber filtri moodi tööorganit.
Leiutis on juba mitu aastat vana, aga laiemalt ei ole asja kasutusele võetud ja seda just õlitootjate ja turustajate suure vastuseisu tõttu. Kujutate ette, kui suur käive tuleb ainuüksi õli vahetuste pealt! Ime kah, et nad vastu on sellisele asjale.

Seda saadet vaadates tundus asi üsna usutavgi, aga mind pani mõtlema asjaolu, et kuumuses peaks ju pikema aja jooksul õli määrdeomadused vähenema, olgu see siis nii hea õli kui tahes :roll:

Kahjuks ei suuda ma enam meelde tuletada, mis saade see oli, ega ka mis kanali pealt see tuli. Niiet ei leia rohkem infot netist selle kohta. :evil:
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

sarvik
liige
Postitusi: 82
Liitunud: T Apr 27, 2004 2:21 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas sarvik » K Juul 07, 2004 1:50 pm

Vahetan ka iga 10tuhande tagant. Kasutan Texaco täissünti.

Kasutaja avatar
tom52
Tösine huviline
Postitusi: 209
Liitunud: P Mai 09, 2004 6:31 pm
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas tom52 » K Juul 07, 2004 7:59 pm

iga 10 tuhhi tagant ja PB poolsünt.
Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience;To become old and wise you must first be young and stupid! Vaese mehe veojõukontroll on lahja mootor.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 77 külalist