Talverehvid

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
ökosohver
Tegija
Postitusi: 1037
Liitunud: K Dets 12, 2007 1:54 am
Asukoht: harjumaa

Re: Talverehvid

PostitusPostitas ökosohver » P Nov 28, 2010 2:20 pm

teise mehe vana , minu uued, gislaved nord frost XX.. paar naela kah hulgas,,, pole viga:)
patrioot!!!
sigma 3.0 atm 12v.130kw
sigma 3.0 mt 24v. 151kw
sigma 3.0 mt 12v. 125kw. wagon
sigma 3.0 atm 12v. 125kw. wagon

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Talverehvid

PostitusPostitas cartman » R Dets 10, 2010 10:40 pm

[quote="erku"]Tüüpiline suvekummide ja lamellide rida..
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=rhZCyQ3emQg
Eks see kummide ja sildade reguleeringu teema ole tõsine asi igal aastaajal:
http://www.youtube.com/watch?v=iuv96mQIVDI
http://www.youtube.com/watch?v=enVkYaJZ0Dg

Kuigi mul on enda masinal ka korralikud naelad ja mitte ei taha püsida, lähen varsti stendi ja lasen masina sillad ümber panna.
Kuna vana auto oli samas kaalus uuega ja rehvid on samad, siis sõiduomadused on nagu öö ja päev.
Eks siis näis, kas on abi või mitte.


Mis ime auto sul on, et talveks seadistatakse sild teisiti kui suvel?
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

erku
Vana olija
Postitusi: 355
Liitunud: E Jaan 04, 2010 1:22 am
Asukoht: Tallinn

Re: Talverehvid

PostitusPostitas erku » K Dets 15, 2010 1:36 am

cartman kirjutas:
Mis ime auto sul on, et talveks seadistatakse sild teisiti kui suvel?


Kus otsast sa selliseid pärleid välja loed, või kes nii ütles? :wink:

Mul talveti on üsna mitmed kilomeetrid "jäärada" sõita. Vahel on tee täpselt selline, et jala minnes oleks kohati raske vast püsti püsida.
Ja ilusal siledal jääl liueldes, on üsnagi oluline moment, kas kokkujooksud on millijagu suuremad või väiksemad; vahe või siis nö võit on piskuses kiiruse vahes, millest alates tundub olukord ohutu või ohtlik olevat.

Aga mis kummidesse ja jooksudesse puutub, siis on ka teisiti arvajaid. Elu on näidanud, et kõige sagedasemini talviti võib neid kohata Tallinn-Tartu maanteel ja just sagedasti Annast natuke Tallinna poole, kus on pikad kurvid. Eriti hommikuti, nii kella 5 ja 7 vahel, kus maantee on õhtusest koormusrallist taastunud ja võtnud taas peale üliõhukese ning kivikõva sileda jääkatte. Ma olen aastaid neid seal näinud, igas asendis parkimas. :)

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Talverehvid

PostitusPostitas cartman » K Dets 15, 2010 8:45 pm

erku kirjutas:
Kuigi mul on enda masinal ka korralikud naelad ja mitte ei taha püsida, lähen varsti stendi ja lasen masina sillad ümber panna.
Kuna vana auto oli samas kaalus uuega ja rehvid on samad, siis sõiduomadused on nagu öö ja päev.
Eks siis näis, kas on abi või mitte.

All on hetken sellised:
Pilt
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

Kasutaja avatar
ökosohver
Tegija
Postitusi: 1037
Liitunud: K Dets 12, 2007 1:54 am
Asukoht: harjumaa

Re: Talverehvid

PostitusPostitas ökosohver » K Dets 29, 2010 4:04 pm

minu arust nendes videotes kyll midagi uut ega teadmata pole, esimeses videos on raudpolt enamikel suverullid, lisaks sellele kellegil vist pole ei abs i ega muud taolist järel licalt rattad olid blokkis, yhes videos olid kiirused ka meeletult suured, tippimisest ei tea vist kyll keegi midagi, seega julgen oletada et meil siin koos vileuute talvekategagi juhtuksid sellised asjad, ainus vahe et meil s6idetakse kohe ´´kasti´´ ära ennast, samas seda kallakut vaadates ma arvan et ega meil ei roniks veost hoolimata kiilaka peal ka mitte yks masin peale roomiku yles... alla mäge ei hakkaks endast lugupidav juht kindlasti minema. :mrgreen:
patrioot!!!
sigma 3.0 atm 12v.130kw
sigma 3.0 mt 24v. 151kw
sigma 3.0 mt 12v. 125kw. wagon
sigma 3.0 atm 12v. 125kw. wagon

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: Talverehvid

PostitusPostitas addams » L Jaan 22, 2011 12:00 am

Mul juhtus selle talvega nii, et esimese kiilasjääga hakkas auto taguosa käima(ujuma), eelmine aasta olid samad veljed ja rehvid, siis seda muret ei olnud. Suvel olin käinud silla regullis teiste velgedega. Praegugi on nii, et linnas on ok, suurematel teedel kui on kuiv, on ka normaalne sõita aga kui on jää all, siis tunudb, et üle 50 sõita on ohtlik, ja mida rohkem autos rahvast taga on, seda hullem. Lausa hirm on autoga linnast välja sõita. Enne silla regulli oli suvel vihmaga taoline tunne kui taga suurem koormus oli aga peale regulli oli nagu ok.

Kasutaja avatar
Gala
Tösine huviline
Postitusi: 201
Liitunud: R Nov 12, 2004 3:59 am
Asukoht: Saue

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Gala » L Jaan 22, 2011 10:08 am

Mul täpselt samad sümptomid hakkasid, kui tagasillas läksid läbi jupid 41300AL/AR

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Talverehvid

PostitusPostitas Ducati » T Sept 20, 2011 9:34 pm

Keegi oskab öelda mis mõõdus rehvid ja veljed on 2002a 2.5 sedaan galandile mõeldud? See kleeps mis uksepostil on oleks abiks:)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron