Rattad undavad.

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

tikkerve
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: N Mai 12, 2011 9:10 am
Asukoht: Valgamaa

Rattad undavad.

PostitusPostitas tikkerve » P Mai 22, 2011 3:48 pm

Probleem selles, et sai ostetud 93 aasta Lancer GLi, ja rattad undavad ja ma ei saa aru kas undamine on esisillal või tagasillal, mina arvasin, et viga on rattalaagrites, et nad on kuival või hakkavad läbi minema. Paluks abi, ja tahaks teada, kui raske ja kallis on laagrite vahetus.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas Zafari » P Mai 22, 2011 5:58 pm

ühtlase undamise puhul küsiks ka, et mis rehvid all on?
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

tikkerve
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: N Mai 12, 2011 9:10 am
Asukoht: Valgamaa

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas tikkerve » K Mai 25, 2011 12:01 pm

ms talverehvid

Kasutaja avatar
Wolf123
Tösine huviline
Postitusi: 161
Liitunud: R Apr 09, 2010 6:40 pm
Asukoht: Viljandi

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas Wolf123 » K Mai 25, 2011 7:46 pm

Talverehvid reeglina teevadki suuremat häält, kui suverehvid. :)
(Müüdud) Mitsubishi Galant 1,8l 63kW 1988.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas Zafari » N Mai 26, 2011 2:04 pm

ja siinkohal küsiks veel, et mis firma ms'id need on :)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

pistyk
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Juul 20, 2010 8:33 pm
Asukoht: Haapsalu-Viimsi

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas pistyk » L Okt 15, 2011 10:10 am

mu autol ka rattalaagrid undavad,92a lancer,ka lamellid,kuid selles asi pole et rehv ise undab,kuna varem pole nii hullusti häält teinud.kuidas kindlaks teha milline laager läbi ja kaua üldse sõita kannatab nii?

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas jyrgen72 » L Okt 15, 2011 12:44 pm

pistyk kirjutas:mu autol ka rattalaagrid undavad,92a lancer,ka lamellid,kuid selles asi pole et rehv ise undab,kuna varem pole nii hullusti häält teinud.kuidas kindlaks teha milline laager läbi ja kaua üldse sõita kannatab nii?

Tean, et siit tuleb kohe sertifitseeritud lukkseppade poolt kisa, et nii pole võimalik ja nii sa teada ei saa, aga lühidalt omad kogemused, kui midagi undama on hakanud ja pole viitsinud autot üles tungida.
Sul peaks seal kodukandi läheduses olema selline hea tee, mis viib Haapsalust Rohukülla, piisavalt sile ja kurviline. Katsu autoga seal teel saada kätte see kõige magusama undamisega kiirus ja sama kiirusega katsu ka neid kurve seal läbida, kui keerad vasakule ja undamine jääb vaiksemaks, siis võid viga otsida vasakult poolt, kuna auto kaldub paremale ja vasakult poolt laagritelt raskus väheneb. Kui undamine muutub hullemaks, siis vigane parem pool, kuna siis tuleb selle külje laagritele rohkem raskust peale. Ja noh sama teeb ka välja kui paremaid kurve rebid, ainult et siis tuleb tulemust kuulata risti vastu pidi. Aga seda kaua sa sõita saad nii, oleneb sellest kui palju sõidad ja millise stiiliga, kui rattad all veel otse veerevad, siis natuke aega ikka saad :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

pistyk
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Juul 20, 2010 8:33 pm
Asukoht: Haapsalu-Viimsi

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas pistyk » L Okt 15, 2011 5:42 pm

nii tundub et parem tagumine on läbi,vasakule põõrates undab rohkem,sellest ei saa väga hästi aru kas esimene või tagumine,aga tundub nagu tagant poolt rohkem,eks lasen kellegil sõita,ise istun taga,siis peaks paremini aru saama

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas crypto » P Okt 16, 2011 6:38 am

Aga pane tungraud alla ja tõsta esimene/tagumine ots ülesse, et ratta saaks maast lahti. Loksuta ratast kordamõõda siis ülevalt ja alt sisse ja väljapoole, kui lõtk sees, siis laager kutu :wink:

pistyk
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Juul 20, 2010 8:33 pm
Asukoht: Haapsalu-Viimsi

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas pistyk » P Okt 16, 2011 6:14 pm

parem tagumine jah,kuid loksu pole ja alati ei pidandki tulema.ratas ei käi nii hästi ringi ka kui vasak.eks peab laagri muretsema ja ära vahetama,loodan et midagi rasket pole,eks saab siis piduriklotsid ka kohe vahetatud,käsipidur ei vota.

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas jyrgen72 » P Okt 16, 2011 6:23 pm

pistyk kirjutas:parem tagumine jah,kuid loksu pole ja alati ei pidandki tulema.ratas ei käi nii hästi ringi ka kui vasak.eks peab laagri muretsema ja ära vahetama,loodan et midagi rasket pole,eks saab siis piduriklotsid ka kohe vahetatud,käsipidur ei vota.

No kõige raskem hetk selle asja juures on vast see, kui trummel on väga kulunud ja kulumisrant väga suur, suht kehva on trumlit üle klotside maha saada, muu on juba lihtne :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

tikkerve
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: N Mai 12, 2011 9:10 am
Asukoht: Valgamaa

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas tikkerve » P Okt 16, 2011 8:45 pm

sain nüüd rattalaagrid ära vahetatud, kuid ikkagi kahisevad aga natuke vaiksemalt. Milles siis veel viga võib olla????

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas jyrgen72 » E Okt 17, 2011 3:43 pm

Kui enne undas ja nüüd kahiseb, siis kas vahetasid aind ühel pool laagrid ära? Teise poole võtsid lahti ja määrde olemasolu kontrollisid? Piduriklotsid said ilusti paikka? See tagumine plekk vastu trummlit ei käi? Esimestel piduriklotsidel ikka kattet on veel peal?
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

tikkerve
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: N Mai 12, 2011 9:10 am
Asukoht: Valgamaa

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas tikkerve » E Okt 17, 2011 5:31 pm

ma mõtlen, et undamine ja kahisemine tähendab sama asja minu suhtes. Ja ma vahetasin mõlema poole rattalaagrid ära.

jyrgen72 kirjutas:Kui enne undas ja nüüd kahiseb, siis kas vahetasid aind ühel pool laagrid ära? Teise poole võtsid lahti ja määrde olemasolu kontrollisid? Piduriklotsid said ilusti paikka? See tagumine plekk vastu trummlit ei käi? Esimestel piduriklotsidel ikka kattet on veel peal?

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas jyrgen72 » E Okt 17, 2011 5:56 pm

tikkerve kirjutas:ma mõtlen, et undamine ja kahisemine tähendab sama asja minu suhtes. Ja ma vahetasin mõlema poole rattalaagrid ära.

jyrgen72 kirjutas:Kui enne undas ja nüüd kahiseb, siis kas vahetasid aind ühel pool laagrid ära? Teise poole võtsid lahti ja määrde olemasolu kontrollisid? Piduriklotsid said ilusti paikka? See tagumine plekk vastu trummlit ei käi? Esimestel piduriklotsidel ikka kattet on veel peal?

Vaat, undamine on selline madal monotoolne heli, mis kiiruse kasvades tugevneb, aga kahin on selline nagu kuiv heli, mille üheks põhjuseks võivad olla ilma määrdeta laagrid või piduriklotside metall osad, mis käivad vastu kettaid-trummleid. No ja veel võib tekitada ka kahinat õhtale minema hakkav siduri survelaager, aga selle heli peaks muutuma või kaduma siduripedaali alla vajutamisel, või siis käigukast, mis algul kahiseb, siis tekib vaikne vilin ja siis viimases lõpus ragiseb mis kole.
Oma töö autol vahetan tagarattalaagreid iga kahe kuu tagant, nii et see heli on mul tuttav juba ja sellise imeliku häält tegeva kastiga sain ka sõita ainult mingi 800 kilti enne kui see täielikult laiali lendas :D Nii et ei oska nagu muul moel enam nõu anda :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

pistyk
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Juul 20, 2010 8:33 pm
Asukoht: Haapsalu-Viimsi

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas pistyk » T Okt 18, 2011 6:04 pm

mõtlesin et kui laagrvahetuseks läheb,vahetan piduriklotsid ka ära taga,et kas peaks selle paigalduskomplekti ka juurde ostma?autoosad.ee-s tunduvad väga soodsad hinnad võrreldes teistega

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Re: Rattad undavad.

PostitusPostitas crypto » P Apr 22, 2012 4:19 am

Üks võimalus võib see ka olla, et mõnel rehvil on muna peal nagu endal avastasin. Kui talvekad all olid siis undasid nagu laager oleks läbi, aga ei olnud. Nüüd, kui suvekaid alla panin, siis ühel tagumisel rehvil avastasin kerge muhu, mis tõenäoliselt seda heli tekitas :roll:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 79 külalist