97a. galandi tagasild andke nõu

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

tonis0107
huviline
Postitusi: 52
Liitunud: K Nov 07, 2007 7:24 pm
Asukoht: kiviõli

97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas tonis0107 » L Jaan 15, 2011 5:07 pm

Probleem selline et libedal teel kui keegi taga istub 1 või 2 inimest hakkab hullumoodi ujuma teel. Üksi sõites sellist asja pole. Olen vahetanud amordid ja olejäänud puksid asjad on tipp topp kuskilt ei loksu.Andke mingit nõu millest alustada.
Mitsubishi Galant sedaan 1997 2,0 td 66kw
Mitsubishi Lancer GTI luukpära 1991 1,8 100kw

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jyrgen72 » L Jaan 15, 2011 5:37 pm

Kontrolli rehvides rõhku!!!
Mul oli sama asi, aga ka üksi sõites ja kui manomeetri tanklas peale panin, oli surved kõik alla 1 ati, lasin norm surved sisse ja ujumine kadus.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Toivo
Uus Kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: L Juul 17, 2010 1:22 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Toivo » N Jaan 20, 2011 1:41 am

Sillastendis oled käinud? Mul on endal täpselt sama probleem, kui inimesed peal siis auto hakkab libedaga meeletult ujuma. Mul on enda masinal tagasild paigast ära. Sai stendi viidud ja seal õeldi ,et eksentrik poldid (ühendab õõtshooba ja sillatala) kinni roostetanud. Ostsin uued ja viisin masina teenindusse, seal üks vahetati ära aga teisega oli see probleem ,et nii tugevasti puksi sees kinni ,et kätte ei saa ja õõtshoob ka läbi seega pressi all oleks ilmselt puruks läinud. Tellisin uued hoovad, ülejärgmine nädal lähevad alla ja siis on näha kas aitab midagi või ei. Igastahes peale esimest korda ,kui teenindust külastasin nad panid lihtsalt uue eksentrik poldi null asendisse, siis oli küll väga halb sõita kuna teisel pool jäi vanasse asendisse. Läksin kurtma neile ja siis nad võimaluste piires reguleerisid, hetkel üksinda või kahekesti sõites pole hullu (alguses ei saanud üksi ka korralikult sõita). Seega sillaregull natuke aitas ja ,kui nüüd täitsa õigeks saab loodan ,et enam seda probleemi ei ole.

Kasutaja avatar
zerowatt
liige
Postitusi: 168
Liitunud: R Okt 13, 2006 4:24 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas zerowatt » N Jaan 20, 2011 6:09 pm

Tagasilla öötshoova puksid pakun mina-mul oli asi nii hull et üle 60 ei saanudki libedaga söita hakkas kohe külge ette viskama :D Sillastendis öeldi kohe ,et peab need ära vahetama-muidu ei saagi jooksu korda.Kas tagumisi rehve sööb ka muidu?
Ärge uimerdage teel ees...

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » N Jaan 27, 2011 10:17 pm

tundub, et mul sama mure 2000 aasta omaga, suvel isegi märja teega oli tunda kui palju rahvast taga. Ja kui talverehvid alla said, nägin ka, et suvekaid oli söönud seest poolt ikka päris kõvasti. Käinud olin vahepeal ka regullis, seal ei öeldud siis midagi, et miski läbi oleks. Nüüd siin vist novembris esimese libedaga hakkas taguosa jubedalt küljelt küljele ujuma, ehmatas ikka tublisti ära. Teine kord oli kaks inimest taga ja 70 pealt viskas korralikult küljele tagumist osa, kuniks kiirust vaikselt vähendasin, tundus, et alles 40 pealt sai normaalseks. Linnas sõites muret ei ole 50ga ja välja linnast sõidan ainult siis kui tõesti väga vaja. Kuiva teega julgen isegi 90ga sõita, kuid kui on libe, maksimum 70. Kontrollida ei ole autot saanud veel, kuna tööl iga päev ja sellistel kellaaegadel, et kuhugile ei jõua. Enne seda kõike tahaksin saada originaalkõrgusega vedrusid alla.

tonis0107
huviline
Postitusi: 52
Liitunud: K Nov 07, 2007 7:24 pm
Asukoht: kiviõli

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas tonis0107 » R Jaan 28, 2011 6:11 pm

Rehvide rõhk normaalne.

Kui auto ostsin kunagi siis oli tagasild paigast ära.Ühe suvega pani tagumised kummid läbi.Hakkasin viga otsima suur kivi oli tagasilla tala alt arvatavasti läbi käinud nii et tala oli ühest servast väheke kõver. Lammarist sai uus soetatud siis sai nende ekssentrik poltitega ka jamada ,poldid sain kätte aga puksid olid katki. Sai need puksid sealt välja suruda aga neid pole eraldi saada osta koos õõtsaga mingi 1700 eeku heal krooni ajal. Leidsin mingi saksa auto puksid, käisin treiali juures see väheke kohendas neid. Pealt pidi väheke koonuses olema. Sai uus tala alla uued puksid nii et kokkujooksu sai ilusti regullida.Käisin stendis ära kõik tipp enam kummi ei söönud .Aga just talvel on see ujumise jama kiilaka peal.
Mitsubishi Galant sedaan 1997 2,0 td 66kw
Mitsubishi Lancer GTI luukpära 1991 1,8 100kw

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » R Jaan 28, 2011 10:23 pm

igatahes mina käisin täna kontrollis, öeldi mulle, et ees läbi parem sirge õõtshoob( vahetasin peaaegu aasta tagasi juts selle oli 555 firma oma), aga taga ujumist võibolla võib siis tekitada tagumine laager mis pidavat päris läbi olema ( mingit ulgumist ega midagi sõidul sealt kosta pole ), aga need reguleerhoovad või mis iganes seal taga on, need pidavat ok olema veel (olevad imepisikese lõtkuga ja ei tohiks sellest muret olla)

Kasutaja avatar
infected
Uus Kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: E Sept 07, 2009 7:07 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas infected » R Veebr 04, 2011 11:24 pm

Mul sama kalasaba(meeldib ka öelda,nagu vanatrükimasin-tsiktsill,tagasild sõidab) suvel vihmaga 2 inimest taga,lasnamäe kanalis...no jää või seisma ja pane nad bussi peale,ei saa sõita noh.Siis läks käigukast õhtale ja auto seisis remondis 4-5 kuud :D ja nööd siis läksin autole järgi , ja nüüd siis selline kalasaba ka üksinda sõites.Hea et keegi politseisse ei helistanud,et mälleris juht linnavahel.Ja nüüd siis auto seisab lõbusalt maja ees jälle..pole jõudnud uurida kuna töö on ülelombi.
Aga ise arvan ka et laager ,sest enne remontti sattumist ei tulnud tagant ühtki piuksu aga nüüd nagu käiks vastu midagi.
Galant 2,pool 120 kaavet

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Sander147 » R Veebr 04, 2011 11:34 pm

Tean teie probleemile lahendust!!!

Kuid selline asi maksab juba teile natuke eurosid. Tasuta ei jaga.
PS teel võin a/a anda ning siis räägib edasi.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » R Veebr 04, 2011 11:45 pm

Minul on autol madaldus, tellisin uued vedrud ära ja saan auto normaalkõrgusesse tagasi, loodan, et see ka asja parandab. Talverehvidele üle minnes panin tähele, et suvekad olid ka sisemisest äärest kulunud. Kunagi kuskilt lugesin ka, et kui on pandud alla normist madalamad vedrud, siis võib just sisemist äärt sööma hakata. Lahenduseks olevat lühemad kondid.

Aga see raha eest nõu andmine mis ei pruugi aidata, no ei tea, mulle see millegi pärast ei istu ja kisub vähekene petu teema poole

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Sander147 » R Veebr 04, 2011 11:52 pm

Isiklikult on mul täiesti savi, kuidas teie auto tee peal on. See on puhtalt teie enda ohutuse huvides, et saaksite turvaliselt liigelda. Rohkemate inimestega korraga, kui ainult üksi.
Loodan ainult, et me ühel ajal samal teel ei ole.

Kuid siiski, kel huvi, siis võin abi pakkuda. € number küll korralik, kuid selle eest saad enamat, kui 2 sõna.
Näiteks võimaluse libedaga ujumist vältida ning ellu jääda :mrgreen: :mrgreen:
EDU!!
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Zafari » L Veebr 05, 2011 9:03 am

Käige amorditestis ka ära :)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Janx
huviline
Postitusi: 58
Liitunud: K Mai 14, 2008 7:50 am
Asukoht: Tartu/Puurmani

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Janx » L Veebr 05, 2011 2:16 pm

zerowatt kirjutas:Tagasilla öötshoova puksid pakun mina-mul oli asi nii hull et üle 60 ei saanudki libedaga söita hakkas kohe külge ette viskama :D Sillastendis öeldi kohe ,et peab need ära vahetama-muidu ei saagi jooksu korda.Kas tagumisi rehve sööb ka muidu?



mul oli sama mure.vahetasin õõtshoova puksid ära ja asi oli korras.muidu sõi suvega ikka korralikult rehvi siseääre ära.aga ei saanud ennem aru et midagi viga on kui alles esimese libedaga ja siiskui üle 2 inimese taga siis hakkas ujuma.

Toivo
Uus Kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: L Juul 17, 2010 1:22 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Toivo » P Veebr 06, 2011 5:25 pm

Lasin tagasillas sarniiriga õõtshoovad ära vahetada ning tehti silla regull. Läks paremaks aga 5kesti libedaga ikka ujus natuke ning 4kesti andis ka veel tunda. Peale seda veel lasin rehvid ilusti täis (ette 2.3 ja taha 2.2) ning nüüd on isegi väga libedaga päris hea sõita. Seega oli mul viga nii rehvirõhkudes ,kui ka õõtshoobades.

Kasutaja avatar
SiimS
klubi liige
Postitusi: 666
Liitunud: N Mai 27, 2010 8:38 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas SiimS » P Veebr 06, 2011 7:08 pm

Minu galandi tagumistele rehvidele on ettenähtud 2.0 bar ja hoiab päris hästi teel, ees 2.2 bar.

Kasutaja avatar
infected
Uus Kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: E Sept 07, 2009 7:07 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas infected » E Veebr 07, 2011 10:41 pm

Peetrus kirjutas:Minu galandi tagumistele rehvidele on ettenähtud 2.0 bar ja hoiab päris hästi teel, ees 2.2 bar.


Meeldiv teada :D
Galant 2,pool 120 kaavet

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jyrgen72 » E Veebr 07, 2011 11:02 pm

Muidugi üks viga, miks masinad just talverehvidega ujuma hakkavad on see, et talveks tahetakse masinat nati kõrgemale saada ja pannakse alla kõrgema mõõduga rehvid. Rehv on kõrgem ja servades mänguruumi rohkem ujumiseks. Sellepärast ongi kasulikum lasta rehvidesse 0,1-0,2 bar survet rohkem sisse, et teha rehvi nati jäigemaks.
See on enda nahal tuletatud loogika ja ei kajastu kusagil internetis. Enda masinal on kah 60-ste rehvide asemel all 65-sed ja tõesti ees 2,4 ja taga 2,2 bar-i survet ja masin ei uju, 2,2 ja 2,0 survetega eriti kiiret sõitu nautida ei saanud ja korra olid isegi alla nende veel surved, siis isegi linnasõidu kiirusel andis masinat otse teel hoida.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » L Veebr 12, 2011 1:51 pm

Sain laagri vahetatud. Nüüd tundus, et auto tahab rohkem paremale poole tagumikku kiskuda. Ja täna sain ka linna vahel ristmikul täitsa külje ette, väga väiksesel kiirusel. Ei teagi mida teha, ainuke asi mis oskan veel mõelda, et minna silla regulli jälle. Pole just kõige odavam asi ja eriti veel kui paigas kõik.

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jackpuuk » L Veebr 12, 2011 5:28 pm

Väga lihtne mida teha, jäta tagasild rahule ja hakka viga otsima eest. Omadega läbi šarniir teeb täpselt sama nalja. Kunagi nooruses sai samuti otsitud, tagumist otsa kangutatud, loksutatud jne. Veaks oli esimene šarniir.
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Sander147 » L Veebr 12, 2011 7:27 pm

VALE!!

Küsin korra üle, kas viga on siiani hetkel enamuselt UNIVERSAAL kerega autodel???? Pakun, et jah.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist