97a. galandi tagasild andke nõu

Kõik veermikuga seotud mured, küsimused ja muud tähelepanekud...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas cartman » L Veebr 12, 2011 8:38 pm

jackpuuk kirjutas:Väga lihtne mida teha, jäta tagasild rahule ja hakka viga otsima eest. Omadega läbi šarniir teeb täpselt sama nalja. Kunagi nooruses sai samuti otsitud, tagumist otsa kangutatud, loksutatud jne. Veaks oli esimene šarniir.


Omega on tagavedune, mitsu esivedune, vahe selles juba
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas aLLaN » L Veebr 12, 2011 9:21 pm

cartman kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Väga lihtne mida teha, jäta tagasild rahule ja hakka viga otsima eest. Omadega läbi šarniir teeb täpselt sama nalja. Kunagi nooruses sai samuti otsitud, tagumist otsa kangutatud, loksutatud jne. Veaks oli esimene šarniir.


Omega on tagavedune, mitsu esivedune, vahe selles juba

Kust see Omega äkki jutu sisse ilmus? :roll:
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jackpuuk » L Veebr 12, 2011 10:04 pm

Cartmani kiirlugemine lihtsalt, vahel juhtub. Viga soovitan siiski otsida esisillast
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » L Veebr 12, 2011 10:04 pm

jackpuuk kirjutas:Väga lihtne mida teha, jäta tagasild rahule ja hakka viga otsima eest. Omadega läbi šarniir teeb täpselt sama nalja. Kunagi nooruses sai samuti otsitud, tagumist otsa kangutatud, loksutatud jne. Veaks oli esimene šarniir.


Muide jah, mul ees läbi ka ees šarniir, mis ka eelmine aasta just vahetatud sai, 8tuh km umbes sõidetud sellega ja juba läbi. Imelik, et just see sama mis eelmine aasta vahetatud sai, mitte midagi muud (parem esimene sirge õõtshoob)

Ja minul on sedaan, miski koliseb ka taga, kuid kahtlustan alati, et pagassis liigsed lahtised asjad mis mul seal taga on, neid liialt palju seal.

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jackpuuk » L Veebr 12, 2011 10:16 pm

addams kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Väga lihtne mida teha, jäta tagasild rahule ja hakka viga otsima eest. Omadega läbi šarniir teeb täpselt sama nalja. Kunagi nooruses sai samuti otsitud, tagumist otsa kangutatud, loksutatud jne. Veaks oli esimene šarniir.


Muide jah, mul ees läbi ka ees šarniir, mis ka eelmine aasta just vahetatud sai, 8tuh km umbes sõidetud sellega ja juba läbi. Imelik, et just see sama mis eelmine aasta vahetatud sai, mitte midagi muud (parem esimene sirge õõtshoob)

Ja minul on sedaan, miski koliseb ka taga, kuid kahtlustan alati, et pagassis liigsed lahtised asjad mis mul seal taga on, neid liialt palju seal.

~Ja mina kahtlustasin, et läbi on vasakpoolne tagumine rattalaager, sest eelmine omanik paigaldas sinna täiesti tundmatu looma naha. See aga nüüd 40 kilo läbi sõitnud, samas minu vahetatu sõitis vaevalt 10 tonni, tegin isegi teema siia. "Hoiatus! laagrid!" B varuosa šarniiri olen tuttava masinal vahetanud 4800 läbisõidul, polnud küll jaapanlane vaid Hitleri kättemaks!
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas cartman » L Veebr 12, 2011 10:29 pm

:? omg, kiirlugemine jh
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » L Veebr 12, 2011 11:21 pm

Samal ajal vahetasin ka roolivarda otsa, firma 555 oma, see vist kestab veel, aga mis asja oma see õõtshoob koos šarniiriga oli, ei mäletagi, igatahes mingi odav valge karp oli, mille sees kile pakendis see oli. Tellitud said need kohalikust autoremondiga tegelevast firmast, mille teenindaja telefoni teel tellides, laos olevat vaid seda olnud, küsis veel kuidas see vastu peab, sai ka nagu vastuse, et peaks nagu vastu pidama küll :) Nüüd siis tedada, et mitte eriti.

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas jackpuuk » L Veebr 12, 2011 11:46 pm

Noh, ära lampi otsusta! Eeldused on küll sinnakanti, käi raputajast üle (võetakse mingi suht mõttetu summa), kuid lase mõnel tuttaval (kui leidub), heebliga esisild üle käia. Raputaja ei näita reeglina väiksemaid lõtke välja, ülemiste šarniiriride lõtke ei näitagi (kui just täitsa välja kukkumas pole).
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

tonis0107
huviline
Postitusi: 52
Liitunud: K Nov 07, 2007 7:24 pm
Asukoht: kiviõli

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas tonis0107 » N Veebr 17, 2011 11:22 am

Olen nüüdseks katsetatud erinevaid rehvirõhke erinevatel kiirustel.Järelduseks sain mida rohkem rõhku hullemini ujub.
Nüüd lõin käega sellele vea otsimisele.Järgmine nädal lähen tallinna tööle ja viin auto jaapani autosse tuttava kätte las otsivad viga võibolla neil ennegi sellise probleemiga käidud.
Külavahel saab sõidetud küll ilusti ja maanteed on ka ilusti paljad
kinni sõidetud lumega teel on vaja kiirust maha võtta.
Kõige parem variant on see et lumi ükskord ära kaob kaob ka probleeem.
Mitsubishi Galant sedaan 1997 2,0 td 66kw
Mitsubishi Lancer GTI luukpära 1991 1,8 100kw

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Sander147 » N Veebr 17, 2011 7:00 pm

Pane otsingusse jaapniauto ja siis mõtle uuesti, kas ikka tahad sinna minna.

Aga mine sa tea, vb sildasid nad oskavad vaadata, aga mitsu mootorid lasevad nad küll seal nagu lisaraha nimel kotti. Max 500km vist ongi suudetud sõita pärast remonti.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » N Veebr 17, 2011 11:04 pm

Sõitsin täna jälle autoga linnas, 40 tundus jääl maksimum ohutu kiirus. Kus asfalt väljas, seal norm aga kui väike jää kiht peal, kohe paneb ujuma. Peale laagri vahetust isegi rohkem tunne nagu tõesti kisuks ühele poole ja muudkui võitle, et autot sirgena hoida.

Olen siin uurinud selle probleemiga ka välismaiseid foorumeid, abi eriti ei ole olnud. Ühes oli kirjeldatud, et vahetada vaja taga "Control arm". Mul on 97 aasta galanti workshop manual kuid sealt ma sellist vastet ei leia, on erinevaid kuid toe control arm on kõige lähedasem sellele. Pildi järgi otsustades ongi õõtshoob sarniiriga.

Ei tea kas ma ka maininud olen, et suvel kuiva ilmaga künklikul teel loopis ka nagu auto tagumikku ebaloomulikult. Mõtlesin siis, et asi on rehvidest (235/45-17), pole varem nii laiasid kasutanud. Hiljem märkasin ka, et tagumisi rehve oli siseküljest päris hästi söönud.

Kas Sander on ka sellist asja täheldanud selle üldise probleemi puhul?

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Zafari » R Veebr 18, 2011 8:58 am

jätkuvalt küsiks, et kas keegi amorditestis on käinud?

Control arm on jah õõtshoob maakeeli.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

tonis0107
huviline
Postitusi: 52
Liitunud: K Nov 07, 2007 7:24 pm
Asukoht: kiviõli

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas tonis0107 » R Veebr 18, 2011 10:53 am

Amordid möödunud suvi vahetatud ja vahetusel selgus et üks vedru oli ka ringi jagu pooleks ning sai see ka uus pandud.
Ühe sarniiriga õõtshoova hind ehk selle control armi hind on 1700 eeki - 108,65 eurot.
Suur investeering kui mõlemad vahetada ja kas sellest abi ka on.
Mitsubishi Galant sedaan 1997 2,0 td 66kw
Mitsubishi Lancer GTI luukpära 1991 1,8 100kw

johnnyboy
Uus Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: R Okt 10, 2008 11:51 am

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas johnnyboy » R Veebr 18, 2011 12:04 pm

mul ka suur probleem sellega, järgmine nädal ehk vahetan endal õõtsapuksid ära ja loodan et aitab

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Zafari » R Veebr 18, 2011 6:25 pm

tagumised õõtsad on kallid aga laske need ära taastada. :wink:
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
zerowatt
liige
Postitusi: 168
Liitunud: R Okt 13, 2006 4:24 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas zerowatt » R Veebr 18, 2011 9:12 pm

Ei pea kohe ju uusi öötshoovasid ostma-laske lihtsalt puksid ära vahetada.Koplis väga asjalik ja
aus remondikoda kus lasin siis endal ära teha:tagumiste öötshoovade puksid+sillareguleerimine
(millega kaasnes ka rooli otseks ajamine-ennem oli vähe viltu väikse matsu pärast)+rehvide vahetus.kokku 170euri
Ise sain väikest soodust kuna tuttav töötab seal-aga ega nad kirveid hinnapakkumisi teistelegi
tee.Koht iseenesest väga puhas ja nad hoiavad oma mainet-sitta ei pidavat tegema(tuttava väitel).
Aga muidu jöudu teile kellel sama probleem hetkel-pole naljaasi niimoodi söita. :roll:
Ärge uimerdage teel ees...

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas Sander147 » R Veebr 18, 2011 11:51 pm

addams kirjutas:Kas Sander on ka sellist asja täheldanud selle üldise probleemi puhul?


Jah, rehvi sisekülgi sööb ka hästi siis.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
infected
Uus Kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: E Sept 07, 2009 7:07 pm

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas infected » L Veebr 19, 2011 11:13 pm

Siis ongi hea võimalus tagasild uueks saada ju...vahetad kõik ära,probleem kadund ja palju muretuid kõmme.Teeks vb seda isegi ,aga lube ei ole praegu ja äkki koorub probleem siin pikapeale ka lahti :)
Galant 2,pool 120 kaavet

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » R Veebr 25, 2011 12:43 am

zerowatt kirjutas:Ei pea kohe ju uusi öötshoovasid ostma-laske lihtsalt puksid ära vahetada.Koplis väga asjalik ja
aus remondikoda kus lasin siis endal ära teha:tagumiste öötshoovade puksid+sillareguleerimine
(millega kaasnes ka rooli otseks ajamine-ennem oli vähe viltu väikse matsu pärast)+rehvide vahetus.kokku 170euri
Ise sain väikest soodust kuna tuttav töötab seal-aga ega nad kirveid hinnapakkumisi teistelegi
tee.Koht iseenesest väga puhas ja nad hoiavad oma mainet-sitta ei pidavat tegema(tuttava väitel).
Aga muidu jöudu teile kellel sama probleem hetkel-pole naljaasi niimoodi söita. :roll:


Kust neid pukse aga saada on, internetist küll ei leia, võimalik, et ei oska otsida :)
Lugesin ka teisi foorumeid ning ikka igal pool on kirjeldatud, et õõtshoova puksid läbi, lähevad liiga pehmeks või vedelaks, kuidas keegi kirjeldab asja. Ja sellega kaasneb ka rehvi siseääre söömine.

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: 97a. galandi tagasild andke nõu

PostitusPostitas addams » L Mär 05, 2011 10:59 pm

Lugesin ka teisi foorumeid ning ikka igal pool on kirjeldatud, et õõtshoova puksid läbi, lähevad liiga pehmeks või vedelaks, kuidas keegi kirjeldab asja. Ja sellega kaasneb ka rehvi siseääre söömine.[/quote]

Ja ikka loen ja uurin edasi teisi foorumeid, keegi siin ei teagi vist vastust. Igatahes sain teada mis tekitab minu autol tagumiste rehvide siseääre söömist.
Nimelt olen algusest peale kahtlustanud, ettagumised rattad on ülevalt poolt sisse poole kaldu ( Negative camber), iseenesest ju loogiline, et nii puutuvad rehvi sisemised ääred kõige rohkem kokku maapinnaga ja see seda kulutabki.
Ja põhjuseks miks mul see nii on, on see, et mul juba eelmise omaniku poolt paigaldatud madalamad vedrud (ei tea kui palju originaalist), mis ilma regull komplektita seda rataste kaldu minemist tekitabki. Sellest ka võimalik ebastabiilne auto tagaosa.
Pluss muigugi võib veel regullist väljas olla see nn. "Toe".
Kahjuks eesti keelseid väljendeit pole veel kuulnud :)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 65 külalist