valuvelgede värvimine

kui sa oled auto juures midagi ära teinud ja valmistanud sellest korraliku piltidega õpetuse siis jaga seda teistega siin.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
kolhoos
liige
Postitusi: 85
Liitunud: P Juun 10, 2007 8:57 am
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas kolhoos » P Dets 30, 2007 7:56 pm

Judas Priest kirjutas:
http://www.saabnet.ee/foorum/viewthread.php?tid=4546&page=2 sealt saad ammendava vastuse. 1x velje värvimine koos kõigega ca 2500 eeki. Seda tööd teeb Saabneti kasutaja Rantto- saada tale U2U.


Kui 4 velge 2500 siis jah normaalne. Alguses tundus mulle, et üks velg on 2500.

Minu näpukas oli mis segadust külvas, sorry.
Elektritööd, signad, stereod - Tartus - http://www.oos.ee

Kasutaja avatar
Xzero
liige
Postitusi: 294
Liitunud: P Juul 16, 2006 7:04 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas Xzero » L Mär 29, 2008 8:31 am

TO:kolhoos
ma näen et sul seal pildil,kus liivapritsiga juba puhtaks lastud on velje ääred katki.kas tegid need ka kuidagi korda?
Galant R.I.P

Timik

PostitusPostitas Timik » N Aug 28, 2008 10:05 am

Olemas sellinne asi nagu liivaprits... Soovi korral saab kõiki asju puhastada :D Alates velgedest, lõpetades fassadidega ja laevadega :D
Ise olen endal puhastanud mootori ploki, klapikaane, kõik supordid...
Suurema soovi korral saab organiseerida ka ahju, kus teha pulbervärvimist. Tuttav sõidab Honda S2000 velgededa mis on värvitud selle tehnoloogia abil juba 3 aastat ja pole mingit probleemi. Isegi vastu äärekivi minnes ei tulnud värv lahti, vaid sai kriimustada...
Soovitattav on velgi puhastada ikka klaasipritsiga, sest poorid jäävad väiksemad, kuid see tehnoloogia on nats kallim ja ei ole seda ka igal pool olemas, kahjuks.
Sama asja ajab ära ka paar korda liivapritsist läbi käinud liiv, mis on muutunud juba tolmuks :D

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas sasszz » L Sept 04, 2010 9:48 am

valuvelgede pahteldamine (eestpoolt lugesin välja), kas seal mingi spets pahtel peab olema? (kui jah siis ligikaudne hind ja kust võiks otsida?)
Enda 15" peal tahaks proovida/õppida (hetkel väga nutuses seisukorras, lakk maas, täkked jne).
Siis saan juba talverehvid peale panna sinna.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas aLLaN » L Sept 04, 2010 6:07 pm

Teoreetiliselt sobib kõige tavalisem universaalpahtel, sellega saab edukalt kõik kriimud ja täkked ära siluda. Olen ise katsetanud ja tulemus oli ok.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas sasszz » P Sept 05, 2010 7:00 pm

siis on hea. lähiajal võtan selle üritusse ette siis viskan pilte ka :)

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re:

PostitusPostitas sasszz » T Sept 28, 2010 9:25 pm

zerowatt kirjutas:Ma endal lasin relaka otsas oleva traatharjaga veljed kuni metallini välja,kõik vana pask tuli ilusti maha.Mingi pahtliga ma jamada ei viitsinud,samas polnud mõtetki ,sest polnud vaja pahteldada,kõik said ilusti siledaks.Kolm kihti aerosooli selga ja pärast 2kihti aerosool lakki ka peale ja käib kyll.Tegin kuna veljed kingiti ja olid viletsas seisukorras.Uusi ka ei hakanud ostma,pappi pole nii palju,et korralikke endale soetada.Aga muidu jah saab ilust velgi värvida.Edu siis sulle ja pane pilte ka kui saad.

Ehk saad rääkida kuidas sa traatharjaga puhtaks lasid, kas kergelt läks vastu ja lakk tuli maha või ikka natuke jõuga?
Kui sa ära tegid kas traatidest mingeid kriime ei tulnud?
Kas sul lakk oli muidu kõvasti peal? (mulhetkel nii, et näpuga saab kohati koorida ilma pingutusteta.

Või kes veel jagab kogemusi kuidas võiks lakist lahti saada?

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas aLLaN » T Sept 28, 2010 10:57 pm

Mina ei soovitaks valukaid traatharjaga nühkida, pärast endal rohkem tööd kuna terasharja traadid ikkagi suht kõvad(muidugi peaks leiduma pehmemate harjastega tooteid aga neid ei pruugi igalpool saada olla) ja jätavad jutid järgi, pärast vaja lihtsalt peenema liivapaberiga üle lihvida kõik pinnad või täitekrunti lasta mitmeid kihte et saaks kriimud ära täita ja pärast siledaks lihvida enne värvimist. Lisaks kui on tihedamate kodaratega veljed siis ei pääse ju nagunii traatharjaga igale poole vahele. Mina igatahes soovitaks kuskilt liivapritsi sebida või lasta kuskil ära teha, maksab küll vist omajagu aga pärast kergem värvi eelset viimistlust teha...tõenäoliselt.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas sasszz » K Sept 29, 2010 9:27 am

jäi mainimata, et ma mõtlesingi pehmemat traatharja.
veljed muidu needsamad: http://static2.album.ee/files/895/77/or ... 7_kM6m.jpg
eks ikka olen arvestanud et tuleb täitepahtlit ka osta, ag ajah hetkel uurin liivapritsi asja.

Kasutaja avatar
zerowatt
liige
Postitusi: 168
Liitunud: R Okt 13, 2006 4:24 pm
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas zerowatt » K Sept 29, 2010 10:06 pm

Ega mul samamoodi tuli näpuga kiskudes see pealmine jama maha-kuna veljed sain tasuta
siis andsin aga tuld ja lasin julmalt köva traatharjaga-kuhu vähegi ülatus.
Midagi head muidugi sellest ei tule-aga mitu kihti värvi ja asi on korras+lakk muidugi.
3 aastat on möödas umbes vöi vähem-värv püsib peal ja kaugemalt näeb normaalne välja
siis ju köik korras.köige tähtsam on ikkagi,et velg oleks sirge-mitte niivörd läikima lakutud :wink:
Ärge uimerdage teel ees...

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas sasszz » R Okt 01, 2010 12:52 pm

kes otsib see leiab! Maardus , gaasi 7 sain oma 5kodaraga veljed liivapritsiga puhtaks hinnaga 200.- (4 velge)
PS:muideks nad pakuvad ka velgede värvimisteenust seal ka kui rääkida. Velje puhastushind sõltub raskusest (ehk siis näiteks OZ kus on ca 10 või rohkem peenikest kodarat on kallim)
Hommikul 8:00 viisin veljed sinna kell 14:00 paluti juba järgi tulla. :)
Hiljem siis ka pilte millised veljed olid, töökäik, ja millised said.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas aLLaN » R Okt 01, 2010 5:35 pm

Kui ma saan õigesti aru, siis 4 velge kokku 200 eeku, see ju täitsa super hind, olen kuulnud hindasid a'la 250 eeku velg aga sinu saadud hinnaga võrreldes on see naeruväärselt kallis :lol:.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: valuvelgede värvimine

PostitusPostitas sasszz » E Okt 18, 2010 9:22 pm

siin siis väike kokkuvõte minu üritusest:
algul olid veljed suht koledad.
Pilt
peale liivapritsi:
Pilt
Siinkohal siis märgiks ära, et liivapritsi asemel on olemas taoline aga väikeste metall kuulikestega, et sinna keegi ei viiks, see jätab mõlgid alu velgedele (niisama infoks)
Sai kruditud kaks korda:
Pilt
ja siis kolm kihti vävi ja kaks kihti lakki peale:
Pilt
Minu arvates talveks täitsa hea. :)

Siinkohal mainin ära, et kindlasti enne kruntimist on vaja kasutada pritspahtlit, sest jätav nö. lohud sisse(kui ma väljendasin end õieti), aga viimasel pildil seal keskel peaks olema näha., mina seda ei kasutanud, kuna tahtsin lihtsalt katsetada, kuidas jääb jne. Eks paistab kuidas talv mõjub värvile veel ja alati saab järgmine kord parandada.
Värvisin tavalise spray värviga ja kokku kulus 2 purki krunti, 4 purki värvi ja 2 purki lakki.
liivaprits 200.-
kogukulu: 624.-


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron