Mitsubishi ajude ennetav remont

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
galant_EXE
liige
Postitusi: 103
Liitunud: K Mai 19, 2004 8:24 pm
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas galant_EXE » E Jaan 10, 2005 7:03 pm

500 eeq kõrval on jah 25 odav aga 6eeq kõrval samade asjade eest jälle kallis! :D

Roll

PostitusPostitas Roll » T Jaan 11, 2005 4:48 pm

+lakk
peale operatsiooni lakkisin aju üle ka mitu korda

Kasutaja avatar
Salvador
liige
Postitusi: 217
Liitunud: P Mai 16, 2004 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Salvador » L Jaan 15, 2005 11:05 pm

to: Roll.
Kui järgmine kord peaks sama operatsioon ees ootama, lakk segama ei hakka?
Elu on liiga lühike selleks, et raisata seda VAG toodangu peale!

Roll

PostitusPostitas Roll » E Jaan 17, 2005 9:02 pm

lahustiga ja vatipulkade eemaldab selle kergelt
aga minu probleem see et asi põles uuesti läbi ja samamoodi :S ma ei saa aru mix

Kasutaja avatar
jax
huviline
Postitusi: 61
Liitunud: T Juul 27, 2004 2:37 pm
Asukoht: Rapla
Kontakt:

ajude ennetav remont

PostitusPostitas jax » E Mai 09, 2005 10:07 am

nonii, tsekkasin siis kah eile aju üle, mingi pool tundi lammutamist ja käes ta oligi, sellepärast võtsin asja kätte, et mõnikord külma mootoriga vilgutab check enginit( auto siis 93a. galant 2.0). tundub et aju oli mu autol ära vahetatud kuna hind oli peal- 350 euri ( kuidagi jube odav võrreldes eesti hindadega :? ). lahti kruvides tundus küll väga korralik, kondekad olid ilusti kuivad ja üldse tundus et see aju üle 5 aasta vana ei ole, natuke korrosiooni oli plaadi tagumisele poolele tekkinud, hambahari ja nati piiritust ja väga hästi sai puhtaks. vähemalt praegu ei hakanud torkima seda, aga mingi poole aasta pärast vahetan vist kondekad ära. aint neli tükki oligi. vähemalt nüüd on süda rahul 8)

ahtix

PostitusPostitas ahtix » K Mai 18, 2005 9:31 pm

huvitav kas 97a. carismadel sellist jama ei ole?

Kasutaja avatar
Pille
liige
Postitusi: 69
Liitunud: L Aug 06, 2005 8:26 am
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Pille » R Aug 19, 2005 7:24 pm

Vabandan vana teema ülessoojendamise pärast :oops:

Täna siis vahetasin oma Galandi ajul kondekad ära. Pool tundi vaeva (karp oli kõrvalistuja jalgade juures paremal) ja saak käes. Mis esmalt silma jäi oli see, et kuigi minul on 1,8l Galant, siis aju oli 2,0l oma :?: Ju siis korra juba vahetatud, mida võis ka plaadi seisukorra järgi arvata.

Igaks juhuks vahetasin siiski kõik neli kondekat ära, nüüd vähemalt kindlam tunne. Koguarve 8.- krooni :D
I have no desire for money. It’s stuff I want.

insener
liige
Postitusi: 217
Liitunud: K Apr 13, 2005 9:03 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas insener » R Aug 19, 2005 10:59 pm

See on vist sama töö, mille eest helkama küsib 2000.- ja tartus DIA 500.-

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » L Aug 20, 2005 10:36 am

Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

mg93
Uus Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: N Mär 02, 2006 7:20 pm
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas mg93 » E Mär 13, 2006 7:30 pm

93- 96 galandi aju on kindalaeka all, laekal on topeltpõhi

Kasutaja avatar
Sigma3
liige
Postitusi: 15
Liitunud: E Juun 12, 2006 2:20 pm
Asukoht: Harjumaa,Keila

PostitusPostitas Sigma3 » K Juun 21, 2006 11:49 pm

ma kirjutasin ennem ühte teise teemasse,et sigma ei läind tööle..oli siuke jama,et üks hommik lihtsalt enam tööle ei läind ja eelmisel päeval isegi ei hoiatanud mingitgi moodi.nüüd eile toodi auto treileriga tallinna silber autosse,ja vedas,et leidsin romulast kasutatud aju 2 k-ga...pandi peale ja töötab,kuid nüüd lõi armatuuri chekc engine põlema ja ära kah ei kustu..auto ise töötab täiesti tõrgeteta..kas keegi oskaks öelda mõnd head kohta kus mitsude elektroonikat tehakse...ei julge enam kaugele sõita muidu..jumal teab millal jälle ää küpseb...ja ega see,et ma supaka võimendisse liiga jämeda voolu juhtme vedasin ei võinud aju surma põhjustada?
riskin,kuid šampust ei joo...

galtz
Tösine huviline
Postitusi: 179
Liitunud: L Juul 22, 2006 1:59 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas galtz » L Veebr 17, 2007 4:33 pm

Nii, tegin selle kondede vahetuse ära ja ütlen, et asi nii tõsine ei ole, kui tundub. Nad ei anna eriti midagi juurde ja su auto peab ikka tõsiselt läbisõidetud olema, et nad just otselt peaksid seal midagi lühisesse ajama.

Protsess raske pole.. Plast eest ära ja aju maha.. Muidugi pean tunnistama, et juhtmete lahti saamine oli kõige raskem osa üldse(aju taga on klõpsud mida peaksid alla vajutama, et pistikud lahti saada).. Konded saad kohalikust tehnika poest.. Kondede andmed saad lehelt.. Ise ei soovita joota, las mõni kogenum teeb.. Asi läks maksma äkki alla 20 krooni ja jootmiselel läks alla tunni.. Aju maha võtmine ja tagasi panemine ka alla tunni.. Kuid ega eriti need konded läbi ei olnu, üks oli veidi paisunud alt, aga midagi tõsist ei olnud. Muutust ei märganud..

Mõte isegi on sees, sest 15 aastased konded pole kunagi head ja mõeldes, et 15 aastaga on tehnika väga väga palju arenenud, siis ka kindlasti kondede valmistamis tehnoloogia on teine -- seda näitas ka see, et uued konded olid vanadest kaks korda väiksemad..on asjal mõte tõesti sees ja võid rahus seda aju 20+ aastat kasutada, kui just ennem üldine moos kokku ei variseks..

Varsti teen ka väiksema juhise sellest, kus pildikesed juures..

PS: Kindlalt ära asu asja ise jootma, kui sul täppis-jootmisega kogemusi ei ole!
Pole mitsu omanik enam:(

Kasutaja avatar
Egert33
liige
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 10, 2007 5:06 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Egert33 » L Veebr 17, 2007 4:48 pm

Järsku siin leidub siis keegi hea inimene kes teeks minu galandil ka hea rahaeest aju kondeka vahetused ära?Ise ei usalda ennast sellise peene ja täpis jootmise kallale :)

galtz
Tösine huviline
Postitusi: 179
Liitunud: L Juul 22, 2006 1:59 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas galtz » L Veebr 17, 2007 4:59 pm

Oleneb kus sa elad. Kui Tallinn, siis äkki võin sulle nr. anda ja tal siis juba minu omaga kogemusi:P Ei usu, et raha selle eest palju võtab, kui üldse võtab.. Ainult, et aju maha kruvimisega pead ise hakkama saama..
Pole mitsu omanik enam:(

Kasutaja avatar
Egert33
liige
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 10, 2007 5:06 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Egert33 » L Veebr 17, 2007 5:08 pm

galtz kirjutas:Oleneb kus sa elad. Kui Tallinn, siis äkki võin sulle nr. anda ja tal siis juba minu omaga kogemusi:P Ei usu, et raha selle eest palju võtab, kui üldse võtab.. Ainult, et aju maha kruvimisega pead ise hakkama saama..


see ei ole probleem.mul veel teine tagavara aju ka olemas :)
Ja asukoht jah Tln.

galtz
Tösine huviline
Postitusi: 179
Liitunud: L Juul 22, 2006 1:59 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas galtz » L Veebr 17, 2007 5:22 pm

Hmm.. Aga ma küsin ta käest, kui ta ok on, siis viskan sulle ps. nri.
Pole mitsu omanik enam:(

Kasutaja avatar
Egert33
liige
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 10, 2007 5:06 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Egert33 » L Veebr 17, 2007 5:30 pm

OK :) Ole sa tänatud

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » P Veebr 18, 2007 4:16 am

Tevalos on 3 kondeka kogumaksumus 7.50
ja igaüks kes oskab jootekolbi sisse lülitada peaks sellega hakkama ka saama..
vanade kättesaamine on veidi raskem kui uute pealepanek.. kuid siiski mingi 4-5 minuti töö..

nuclear2
liige
Postitusi: 389
Liitunud: K Apr 28, 2004 10:12 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas nuclear2 » P Veebr 18, 2007 12:56 pm

jootmise algteadmisi peab ka ikka omama. aastake tagasi poleks ise teinud nüüd endale teeks küll, teistele mitte, sellist vastutust ei taha. 8)
silmad kardavad, käed teevad

Moss
liige
Postitusi: 252
Liitunud: N Aug 19, 2004 2:31 am
Asukoht: Soome
Kontakt:

PostitusPostitas Moss » P Veebr 18, 2007 4:18 pm

Selle tööga peaks suht iga elektroonika remondiga tegelev koda hakkama saama, eksju?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron