Autoelektrikud Tallinnas - abi elektrihädadele

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

rual

Autoelektrikud Tallinnas - abi elektrihädadele

PostitusPostitas rual » N Nov 02, 2006 3:18 pm

Eile õhtul sõitsin Tallinnast Pärnusse ja kusagil poole tee peal kustusid ära armaturi tuled. See juhtus kusagil kaugtuledega vahetamisega samal hetkel. Esialgu ei teinud nagu asjast välja ja kahtlustasin kohe kaitset. Kahtluse keeras kohe samas pea peale umbes 10 minutit hiljem uus kaugtulede vahetus, mille peale normaalne olukord taastus ja seejärel kohe ka uuesti pimedaks jäi.

Lähemal uurimisel veidi hiljem selgus, et põlema jäid ainult põhilaterna tuled - kaug- ja lähituled. Auto tagumine ots jäi puhta pimedaks. Sama lugu ka armatuuriga. Musta auto puhul suhteliselt karm kombinatsioon sellisel hämaral ajal.

Hommikul leidsin kohe Pärnust miski tüübi, kes oli nõus pilgu peale viskama. Pusis teine natuke ja lõppeks sai asja nii kaugele, et autot enam käimagi ei saanud. Õnneks suutis ta korraldada nii, et ma sain ta siiski uuesti käima ja tagasi Tallinnasse.

Terve tee tegelesin telefonitsi sellega, et leida endale võimalikult kiiresti keegi, kes saaks probleemist jagu ja ehk raatsiks pilgu peale vistata. Esimene aeg, mis ma sain - Silberauto ja kahe nädala pärast reedeks.

Tallinnas peaks ometi olema tublisid ja tarku mehi, kes saaksid asjast sotti ja suudaks minu probleemile lahenduse leida. Ehk siit üleskutse - pange siia kirja tublid elektrikud, kes sellise tööga võiks hakkama saada.

Antud juhul käib jutt '97 aasta Mitsubishi 3000GT-st.

-----------

EDIT: Täpsustuseks, mul õnnestus internetiavarustest kätte saada ka täiskomplekt 3000GT hooldusmanuaalidest. KÕIK on seal sees olemas. Paistab, et ma saan selle abil oma murele ka lahenduse. Kuigi jah, abistama hakkab see mõnd head elektrikku. Enamikel neist pole ju aimugi, mis ja kuidas see aparaatus töötab.

Kui kellegil peaks 3000GT manuaale kunagi vaja olema - mul on olemas.
Viimati muutis rual, R Nov 03, 2006 1:21 pm, muudetud 1 kord kokku.

jevgi
huviline
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 26, 2006 10:15 pm
Asukoht: 4x4

PostitusPostitas jevgi » R Nov 03, 2006 12:13 am

kadaka tee 72a... või F ..., akadeemia tee poolel, korea auto tagapool asub väike, kolmekohaline angaar. kuna viimasest elektrijamast on juba kaks autot möödas ei mäleta ei firma ega elektriku nime. mäletan et käisin kahe erineva autoga lülitie jamaga (näit. golfil suunatuulekang ei tahtnud hästi töötada ja oli nii naljakalt lühises, et vahest ajas katuseluugi lahti). mõlemad korrad tüüp selle asemel et soovitada uut - võttis vana lüliti täitsa lahti ja tegi korda. aga jah, kolmeaasta tagune kogemus...
chill,
jevgi

kopajolla
liige
Postitusi: 134
Liitunud: P Mär 05, 2006 6:50 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kopajolla » R Nov 03, 2006 8:53 am


Kasutaja avatar
zilliver
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:45 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas zilliver » R Nov 03, 2006 2:40 pm

Endal suht sarnane jama......tagatuled ei põlenud peale tulede sisse lülitamist (kaitsmed on läbi löönud)...armatuur samuti mitte.....juhe oli suht koos....kuna paigaldasin eeelmine päev uue raadio ning pidin seda juhtmeid lõikudes tegema kiskusin raadio välja......panin uued kaitsmed ja korras......vaatsin juhtmed üle ja oli 1 liigne juhe ühendatud....mille tulemusena polnud raadio maandatud....

Ma muidugi ei usu, et sinul raadiost aga lähedane jama oli :)
Lancer 1993a, 83 kw

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » R Nov 03, 2006 3:57 pm

http://varuosakeskus.ee/
töökodade otsing ehk abiks
Tihtipeale liiga kriitiline !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron