Salongi Kell!

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

tsapai
Uus Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: E Veebr 23, 2009 8:10 pm
Asukoht: saaremaa

PostitusPostitas tsapai » R Mär 06, 2009 11:08 pm

taavik kirjutas et kella kättesaamiseks on vaja tootest jõudu. aga ma ei saand aru mis auto puhul aitab toores jõud?omal on 2000a galant ja ka kell jupsib kui peale koputan hakkab tõõle ja august läbi sõidan lakkab tõõtamast ja vastupidi.ühesõhaga ühenduse viga. aga kuida sel autol kellele ligi pääseb?

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » P Mär 08, 2009 11:19 am

tsapai kirjutas:taavik kirjutas et kella kättesaamiseks on vaja tootest jõudu. aga ma ei saand aru mis auto puhul aitab toores jõud?omal on 2000a galant ja ka kell jupsib kui peale koputan hakkab tõõle ja august läbi sõidan lakkab tõõtamast ja vastupidi.ühesõhaga ühenduse viga. aga kuida sel autol kellele ligi pääseb?


Peadki tõmbama jõuga ülespoole. kell tuleb tüüblitega välja, koos kella peal oleva "klapiga".
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
SuLL
Uus Kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: K Apr 15, 2009 10:58 pm

Kell

PostitusPostitas SuLL » P Mai 03, 2009 11:37 am

...sain isegi abi siit..tinutasin need 4 üle ja töötab...;)

Kasutaja avatar
jkpoig
Uus Kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: N Veebr 12, 2009 11:09 am
Asukoht: Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas jkpoig » K Mai 06, 2009 7:15 pm

Mul täpselt sama mure, et kell jääb maha, muidu on pilt ees ja töötab korralikult. aga kipub muudkui maha jääma, tea kas seal on mingi patarei kuskil vms? Oskab keegi midagi tarka kommenteerida?
Erinev on eriline ja eriline on hindamatu

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » K Mai 06, 2009 7:46 pm

Maha jääbki selle pärast, et ühendust ei saa vahepeal. Mingit patareid sealt seest küll ei leidnud.

Kasutaja avatar
Manki
liige
Postitusi: 136
Liitunud: R Apr 20, 2007 9:22 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Manki » K Mai 13, 2009 9:53 am

Hea oleks muidugi tinapumbaga vana tina maha võtta enne jootmist. Jääb kindlasti kauem kestma. Vana tina teadupärast ei juhi enam voolu nii hästi.
Siin ühel klubikaaslasel lihtsalt üle jootes kestis asi 1,5 kuud. Uue tinaga on juba praeguseks 7 kuud laitmatult töötanud :)
Aga see on puhtalt mu soovitus :)

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » K Mai 13, 2009 6:19 pm

Mõtlesin endamisi, et ise käivitan päeva jooksu suhteliselt palju autot ja kui kell peaks iga käivitusega nii sekund või paar vahele jätma, siis paari nädalaga teeb see juba päris mitu minutit.
Pole küll jälginud eriti, kas käivitamise hetkel kellal pilt kaob.

Kasutaja avatar
Laas
liige
Postitusi: 146
Liitunud: P Mär 15, 2009 10:20 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Laas » N Mai 14, 2009 1:32 pm

Astun ka kellaklubisse, vahepeal kaob pilt eest ära, siis peab teda pealt veits koputama et tööle hakkaks. Tuleb ka tinutaja vist välja otsida siis :)

fastcarisma

2002 carisma kell jääb taha

PostitusPostitas fastcarisma » T Juun 16, 2009 8:24 am

Tere mul on mure et vahepeal jääb kellmingi poole tunni jagu taha.
Väga veider. Kas saab olla sama asi et tuleb hakata ka tinutama.

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ducati » T Juun 16, 2009 12:27 pm

Ikke ikke tinutama:)

Kasutaja avatar
Laas
liige
Postitusi: 146
Liitunud: P Mär 15, 2009 10:20 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Laas » T Juun 16, 2009 3:29 pm

Minu mõistus on otsas. Mis moodi selle tõhu sealt kätte saab ? Keegi siin soovitas toorest jõudu kasutada, kuid ma rohkem ei julgenud kui higimull otsaette ilmus.

Pilt

Punase joone juurde lükkan siis kruvika vahele ja kangutan sealt, kuid kollasega märgitud kella klaasosa ei liigu millimeetritki, ainult see pealmine kate paindub ülespoole. Oskab keegi tarkust, nippi jagada ?

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » T Juun 16, 2009 3:41 pm

Unusta ära see kruvikeeraja. Sellega retsid lihtsalt polstri ära. Selle kollasega märgitud ülemise serva tagant, kella eest, tõmba. See ongi seal kõvasti kinni (4 tüübliga). Tüüblid on rombi kujuga ning seal kruvikeeraja ei tööta.

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Juun 16, 2009 4:35 pm

Ei soovita ka kruvikeerajat vahele ajada, võid valesid asju omavahel lahti kangutama hakata. Lihtsalt sõrmedega tõmba ülespoole seda pealmist kaant ja klaasiga osa peab kaasa tulema. Mina lükkasin kahe pöidlaga ta eest servast lahti.

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ducati » T Juun 16, 2009 10:09 pm

Esimest korda tulebki hirmsat jõudu kasutada. Ma 3 korda proovisin eri aegadel ja lõpuks olin juba nii vihane ,et olin leppind et las läheb siis katki aga vupsti tuli välja:P Lihtsalt katsu jah üles lükata otse mitte nurgaall. Aga julgust juurde kõva jõudu vaja... naabrimees appi :P

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Juun 16, 2009 10:27 pm

Veits teemast mööda küll, aga kui see kell ära võtta, saab pikemaks sõiduks suht hästi sinna auku TOM TOMi püsti panna :)

fastcarisma

c

PostitusPostitas fastcarisma » K Juun 17, 2009 7:23 am

Kas ka siis kui carisma on aastast 2002?

bbad
Uus Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: T Sept 27, 2005 10:46 pm
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

PostitusPostitas bbad » R Juun 19, 2009 11:29 am

Tundub sedamoodi, et kellel kell peale jootmist hakkab maha jääma, siis on viga ehk selles, et joodeti nendesse kohtadesse liiga suured tinaplönnid peale, sellega tõuseb takistus ja nii ta vist maha jääbki?
Endal selle kellaga selline mure, et niipea, kui tuled põlema panen, hakkab kell väga tuhmilt näitama, kui tuled ei põle, siis näitab normaalselt... on see normaalne nähtus?

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » R Juun 19, 2009 12:13 pm

See peaks normaalne olema jah, minul teeb ka nii. Ilmselt selle pärast et kui tuledega sõidetakse siis ilmselt hämaras ja siis kell ei sira näkku. Olen teistel autodel ka sama tähele pannud.

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » R Juun 19, 2009 5:55 pm

jaiks kirjutas:See peaks normaalne olema jah, minul teeb ka nii. Ilmselt selle pärast et kui tuledega sõidetakse siis ilmselt hämaras ja siis kell ei sira näkku. Olen teistel autodel ka sama tähele pannud.

olen samal arvamusel. Kas on äkki võimalik kella eredust regullida koos armatuuri valgusega
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » R Juun 19, 2009 6:13 pm

Kui õigesti mäletan, siis armatuuri valguse regullimine kella heledust ei mõjutanud.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron