Salongi Kell!

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

PostitusPostitas margusvk » P Juun 21, 2009 10:44 pm

taavik kirjutas:Kui õigesti mäletan, siis armatuuri valguse regullimine kella heledust ei mõjutanud.


Just nii ta ongi. Kella heledus on sõltuvuses esituledest, ehk siis tulede lülitist! Põhjamaade päevatuledega variant vast ei tee seda trikki ja kella valguse heledus muutub alles tulede lülitist.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

fastcarisma

Andke nõu!

PostitusPostitas fastcarisma » N Juun 25, 2009 4:55 pm

Mul on 2002 aasta carisma ja probleem ka kellaga.
Jääb öö jooksu kuskil 1 tund taha.
Kas peab ka maha kiskuma displei ja kas siis ikka kell hakkab tööle kui ka neid klemme üle tinutada?
2002 on ju kell koos kõigi teiste näitajatega ühel displeil, mitte nagu paari aasta vanusel carismadel kus kell on eraldi?
Kas kellegil on veel sama probleem 2002 a. vanuse carismaga?


Aa teine asi veel taga pagasikusse koguneb vett u. 2cm jagu ....

Probleeme ikka jagub ....:(

MRT

PostitusPostitas MRT » K Aug 12, 2009 10:16 am

Minu Galandil hakkas samamoodi salongikell valet aega näitama ja vahepeal kustub üldse ära.
Kas saab keegi seda tinutamise õpetust uuesti anda, eelpool antud link ei vii igatahes enam selleni.

tänud

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » K Aug 12, 2009 10:35 am

Kes otsib, see leiab: http://www.galantforums.com/phpbb/viewt ... ock#p91654

Antud juhendis jätaks mina ära selle kruvikeerjaga kella lahtikangutamise armatuuri küljest. Ning kui tinutamiseks läheb, siis joodaks üle kõik neli klemmi, mis pistikupesa plaadi küljes hoiavad (viimasel pildil 2 noolega märgitud jalga ning 2 nende vahel olevat).

Edu lammutamisel.

P.S. otsimisele kulus u. 6 minutit :)

Alvaaroo
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: K Nov 11, 2009 12:34 am
Asukoht: Viljandi mk

PostitusPostitas Alvaaroo » E Nov 16, 2009 8:17 pm

sama jama , mul on mitsubishi galant 99 , vilgub see kellavärk seal koguaeg , aga siiamaani pole aru saanud , kuidas saaks selle kella lahti võtta ja juhtmeid kontrollida .

Alvaaroo
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: K Nov 11, 2009 12:34 am
Asukoht: Viljandi mk

PostitusPostitas Alvaaroo » E Nov 16, 2009 8:19 pm

okei , sain juba vastuse . :)

ferrari32
Uus Kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: E Jaan 12, 2009 1:07 pm

PostitusPostitas ferrari32 » L Nov 21, 2009 7:23 pm

mul selline jama et kellal puudub esimene number. kui kell on 12 siis kellal näitab lihtsalt 2. kuid siiski ühel korral ilmus esimene number kuid järgmise sõidu ajal oli see kadunud. milles võib viga olla?

denini

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas denini » R Mär 05, 2010 7:30 pm

SIIN on uus link. Sest see, mis ma panin esimesel lehel, kahjuks präegu ei tööta.

Marx78
Uus Kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: T Veebr 16, 2010 5:36 pm
Asukoht: Eesti-Soome

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas Marx78 » P Mär 14, 2010 11:01 pm

Minugi Galandil kellaga jama , aga see viimane link vist ei tööta!
Mitsubishi Pajero 2.3td
Mitsubishi Galant 2.0

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas taavik » E Mär 15, 2010 8:23 am

Kiire otsing andis veel sellise lingi.

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas addams » K Apr 28, 2010 7:30 pm

Minu omal jäi ka kell maha, vahel oli juba pool tundi nädala jooksul maha jäänud. Küll aga mingit vilkumist tähele ei pannud, kuni hakkasin täna seda maha võtma. Kangutades seda sealt lahti, nägin kuidas see korraks ära kustus, mitu korda nii. Ja lahti võttes leidsin ka, et ühel jootekohal on tinal tõesti mõra sees. Joodan selle üle ja ehk teised ka siis. Kuid kuna tõesti tuledega päeval sõites ei näe päikesevalguses kella üldse, siis kas on võimalik midagi teha, et kella eredus ei muutuks vaid põleks kogu aeg täisvõimsusel?

crypto
Uus Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: T Apr 05, 2011 2:56 am
Asukoht: Saaremaa

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas crypto » K Apr 06, 2011 9:33 pm

Endalgi oli kellaga jama, küll jäi maha, siis oli kustus, vahest ka nullis ennast. Sai kah õppetusi vaadatud ja kell maha ning ühendused üle tinutatud.
Pilt

Aga nende ühenduste tinutamisest jäi väheks, paar päeva töötas, siis hakkas jälle jamama. Siis käisin nende ühenduste teisel pool asuvad klemmid tinutuskolviga üle ja nüüd pole probleemi enam üle nädala olnud.
Pilt

Natuke tihkelt läksid klemmid küll pessa ja usun, et lihtsalt klemmide puhastamisest oleks piisanud, aga ma läksin kindla peale välja :D

webmasters
Uus Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: T Juun 28, 2011 10:06 am
Asukoht: Pärnu

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas webmasters » R Juul 01, 2011 8:05 pm

teada jama :D aga aitüma saan nüüd oma galandi ja coldi kellad siis sõbra juurde viia :D ühel kaob pilt kunas tahab ja teisel kaob pilt ja kella aeg läheb ka kogu aeg valeks
aga huvitav kuidas coldil selle kätte saab et 93a. isend on. Ei ole veel proovinud kätte saada :D
Aitäh :)

Kasutaja avatar
breyt
Vana olija
Postitusi: 458
Liitunud: E Juun 19, 2006 9:09 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas breyt » L Juul 02, 2011 8:36 am

addams kirjutas:Minu omal jäi ka kell maha, vahel oli juba pool tundi nädala jooksul maha jäänud. Küll aga mingit vilkumist tähele ei pannud, kuni hakkasin täna seda maha võtma. Kangutades seda sealt lahti, nägin kuidas see korraks ära kustus, mitu korda nii. Ja lahti võttes leidsin ka, et ühel jootekohal on tinal tõesti mõra sees. Joodan selle üle ja ehk teised ka siis. Kuid kuna tõesti tuledega päeval sõites ei näe päikesevalguses kella üldse, siis kas on võimalik midagi teha, et kella eredus ei muutuks vaid põleks kogu aeg täisvõimsusel?


Võta kella taga olevast pistikust "illum" juhe ära koos klemmiga(kindlasti isoleeri ära ka). siis põleb koguaeg eredalt.
04'a Mitsubishi Outlander 2.0i manuaal 100kW
97'a Mitsubishi Galant Wagon 2.0i manuaal 100kW
95'a Mitsubishi 3000 GT PL 3.0i manuaal 165kW
93'a DSM Eclipse GSX 2.0 turbo manuaal n/a kW
Kontakt: 5649 1711

Kasutaja avatar
kristjan128
liige
Postitusi: 157
Liitunud: P Juun 05, 2005 5:05 pm
Asukoht: Tartu

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas kristjan128 » E Juul 04, 2011 8:53 pm

breyt kirjutas:
addams kirjutas:Minu omal jäi ka kell maha, vahel oli juba pool tundi nädala jooksul maha jäänud. Küll aga mingit vilkumist tähele ei pannud, kuni hakkasin täna seda maha võtma. Kangutades seda sealt lahti, nägin kuidas see korraks ära kustus, mitu korda nii. Ja lahti võttes leidsin ka, et ühel jootekohal on tinal tõesti mõra sees. Joodan selle üle ja ehk teised ka siis. Kuid kuna tõesti tuledega päeval sõites ei näe päikesevalguses kella üldse, siis kas on võimalik midagi teha, et kella eredus ei muutuks vaid põleks kogu aeg täisvõimsusel?


Võta kella taga olevast pistikust "illum" juhe ära koos klemmiga(kindlasti isoleeri ära ka). siis põleb koguaeg eredalt.


Milline see illum juhe on? Värv või kiri peal?
Subaru Legacy 2007

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas addams » E Juul 04, 2011 8:58 pm

Milline see illum juhe on? Värv või kiri peal?[/quote]

Kui kella lahti võtsin, siis oli seal tõesti kirjas. Peakski ka kohe üle vaatama ja asja ära tegema :D

Kasutaja avatar
kristjan128
liige
Postitusi: 157
Liitunud: P Juun 05, 2005 5:05 pm
Asukoht: Tartu

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas kristjan128 » E Juul 04, 2011 9:02 pm

Kui võimalik, tee pilti, teen ka sama asja ära, praegu päikesega võimatu seda kella näha seal.

Just vaatasin, mul seda kirja pole aga on lilla, roheline, must ja vist sinine juhe, vblla oli 1 veel ei mäleta.
Subaru Legacy 2007

Kasutaja avatar
addams
Uus Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Jaan 26, 2010 10:48 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas addams » E Juul 04, 2011 10:55 pm

Sain tehtud.

Fotokat käepärast ei olnud, kuid pildid telefoniga sellised. Ehk on midagi aru saada.

Roheline juhe musta triibuga on seal ILL oma
Pilt

Aga kuna ma ei saanud seda klemmi koos juhtmega kätte, ei tahtnud midagi ära lõhkuda, siis keerasin selle ILL klemmi lihtsalt üles ära, et ühendust ei saaks ega kuhugile vastu läheks. Toimib nagu öeldud
Pilt

Vasakult paremale klemmid GND ILL ACC +

Kasutaja avatar
kristjan128
liige
Postitusi: 157
Liitunud: P Juun 05, 2005 5:05 pm
Asukoht: Tartu

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas kristjan128 » T Juul 05, 2011 6:39 am

tänud!
Subaru Legacy 2007

erkki0073
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: P Sept 08, 2013 12:44 pm

Re: Salongi Kell!

PostitusPostitas erkki0073 » K Nov 20, 2013 7:23 pm

tere, küsimus mis 4 kontakti tuleb üle tinutada ?
kõik lingid on siin surnud, et näha kus need 4 kontakti asuvad kellas.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist