Galandi lähi ja kaugtulede ümberlülitus

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

sarvik
liige
Postitusi: 82
Liitunud: T Apr 27, 2004 2:21 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Galandi lähi ja kaugtulede ümberlülitus

PostitusPostitas sarvik » T Aug 15, 2006 8:46 pm

93-96 Galandil on siis lähituledes H4 lambid ja nende kõrval kaugtuled H1 lampidega. Samas on ju H4's kaks niiti ja üks peaks olema kaugtule jaoks ka. Millegipärast on mul aga nii, et kaugtuled peale lülitades jäävad H4jad ikka samamoodi põlema (ühe niidiga), lisanduvad ainult keskmised H1ed. Samas aga kui lülitada nüüd kaugtuledelt tagasi lähidele siis tol momendil kui tulede kangi all hoian siis süttivad ka H4jades kaugtule niidid ja kang lahti lastes kustuvad koos keskmiste H1tedega. Proovisin ka maanteel veidike sõita tulede lülituskangi all hoides ja palju valgem oli. Kas selle ajastu Galantidel ongi taoline imelik featuur või on mul kusagil midagi nässus?

jaan mmc
klubi liige
Postitusi: 1157
Liitunud: N Mai 05, 2005 3:56 pm
Asukoht: pärnu

PostitusPostitas jaan mmc » K Aug 16, 2006 8:34 am

siis vist ikkagi ei fikseeru lülitis klemmid kaug tulede asendisse :roll:
asjaolu et nn. ümber lülitus hetkel (kui kang on tõmmatud taha) H4-puhul põlevad mõlemad niidid, on konstrueeritud vajadusest et mitte hetkekski ei tekiks kottpimedust. aga kui nüüd kellelgi peaks tulema idee ise elekter nii sättida et pikema aja vältel 2 niiti põleksid siis see peaks lõppema pirni+pistiku sulamisega :!:
Viimati muutis jaan mmc, K Aug 16, 2006 6:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mitsubishide töökoda Pärnus 5178647

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » K Aug 16, 2006 9:10 am

Olen tähele pannud, et ka minu Lanceril põlevad kõik kolm niiti (mõlemad lähituleniidid ning lisakaugtule niit) kui tulelülituskangi enda pool hoida. Kui kang lahti lasta, siis üks lähituleniitides kustub. Seda kas ümberlülituse käigus lähitulede niit vahetub ei olegi kontrollinud.
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist