Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

tooko
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: L Sept 19, 2015 7:55 pm

Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

PostitusPostitas tooko » E Jaan 25, 2016 7:35 pm

Probleem siis uste kohtvalgustites, mis ukse lahti tegemisel põlema ei lähe. Samamoodi ei tööta tegelikult ka laes olevad valgustid, kuigi püsiva valguse peale pannes nad siiski töötavad. Vahetasin uste sees pirnid ära nii et asi selles ei saa olla. Võtsin ka ukse anduri pistikust lahti ja uurisin seda ning üritasin seda plastkorpust lahti saada, et puhastada, kuid see nii tugevalt kinni ja pole ka lahti tegemise ilmselget kohta ning ma loobusin pärast mitmete täkete tegemisest kruvikeerajaga. Samas on mul ka muid elektrilisi probleeme. Juhi ukses olevatest kõlaritest ei tule heli (kõlari jootmised okeid), istmesoojendused vist ei tööta ja signalisatsioon teeb ka trikke (paneb kõik uksed lukku puldist va juhi uks ja hakkab karjuma). Vaatasin huvi pärast kaitsmete plokki kapoti all ja seal olid päris mitmed pistikud tühjad. Kas mõni neist kirjeldatud probleemidest võiks olla seoses puudu olevate kaitsmetega nt?

edit: auto on 2000 aasta Galant muidu:D

edit:
kaitsmeploki skeem:
Pilt

kaitsmeplokk:
Pilt

ja ka huvitav tühi pistik, mis rooli kõrval vasakul panipaigas niisama tilbendab (teab keegi selle eesmärki?:D mina ühtegi asja, mis sinna ühenduks, ei leidnud):
Pilt

tooko
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: L Sept 19, 2015 7:55 pm

Re: Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

PostitusPostitas tooko » E Jaan 25, 2016 8:51 pm

Nagu näha, siis puuduvad keskluku sümboliga kaitsmed. Kas nende sinna tekitamine lahendaks imekombel mu keskluku probleemi?:D

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

PostitusPostitas Aap » E Jaan 25, 2016 10:05 pm

Sul on amordikopsikud üsna mädad :D

Kaitsmeplokis on sul kõik vajalikud asjad olemas, keskluku asjad on salongi kaotsmeploki küljes. Võimalik, et keegi signat paigaldades on neid juhtmeid rappinud ja nüüd ei toimi. Ukse ja kere vahelises lõõtsas võivad juhtmed katki olla. Lampide mittepõlemise põhjus on siiski ilmselt ukse anduris. Ukseandus on ukseposti küljes ühe kruviga, mille keerad lahti ja andur peaks lihtsalt välja tulema.

Kas sul tulede regulli pistik on järel, TCL, seal taga on üks-kaks tühja pistikut ka.

tooko
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: L Sept 19, 2015 7:55 pm

Re: Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

PostitusPostitas tooko » T Jaan 26, 2016 2:05 pm

Märkasin ka, et päris kole pilt ja oli piinlik üles panna, aga mis sa hädaga teed :D

Aga siis peaks lihtsalt andurid välja vahetama? Ja kas neid leiab igalt poolt (a la Automaailm)? Ma leidsin siit foorumist teema, kus neid puhastada soovitati, kuid nagu ma enne ütlesin, siis mina ei mõista, kuidas see võimalik on. Nii tugev korpus on ümber, et võimatu on neid lahti kangutada ja sisse vaadata. Aga okei, siis ma uurin neid kaitsmeid salongist edasi. Ja kuidas sinna lõõtsa sisse vaadata? Peab selle ära lõhkuma?

MnonoaN
Uus Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: N Sept 17, 2015 10:18 am

Re: Esiuste kohtvalgustid ei tööta.

PostitusPostitas MnonoaN » L Juun 04, 2016 6:10 am

Sul on amordikopsikud üsna mädad :D
เครดิตฟรี


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist