2005 L200 käivitumise probleem

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

rHI

2005 L200 käivitumise probleem

PostitusPostitas rHI » P Nov 25, 2012 4:13 pm

2005 aasta L200-l (veel vana kerega) 2.5D 98kW on käivitumise probleem. Probleem seisneb nimelt selles, et võtab käivitumiseks kaua aega. Olen uurinud ning jõudnud selleni, et probleem võib olla väntvõlli asendianduri juures. Kui ma ühendasin anduri lahti, siis auto käivitus koheselt kuid suri ka koheselt välja. Lähemal uurimisel vaatasin, et väntvõlli rihmaseib loperdab päris hullult ning kas asi võib selles olla, et andur lihtsalt auto käivitamisel ei saa lugeda käivituspunkti ?

jaan mmc
klubi liige
Postitusi: 1157
Liitunud: N Mai 05, 2005 3:56 pm
Asukoht: pärnu

Re: 2005 L200 käivitumise probleem

PostitusPostitas jaan mmc » K Nov 28, 2012 9:06 pm

Kui kaua siis tavaliselt käiata tuleb, enne kui käivitub ja kuidas käivitub? Kas longates ja suitsedes? Üldiselt ma kahtlen vända anduri veas, lõhnab rohkem eelsoojenduse või kütte probleemi järele.
Väntvõlli rihmaseibi kinnituspolti ehk käbi tuleks kindlasti kontrollida, selle lahti olek lõpeb klappide pähejooksuga. Teisel juhul võib olla rihmaratta välimine rõngas südamikust lahti. Nende vahel on küll kummirõngas aga üldiselt kannatab need omavahel keevitusega uuesti kokku punktida.
Mitsubishide töökoda Pärnus 5178647

rHI

Re: 2005 L200 käivitumise probleem

PostitusPostitas rHI » K Nov 28, 2012 10:13 pm

Eelsüütes asi pole. Sama jama oli suvel kuumaga ka. Kui auto käivitub siis seda järsku, aga korralikult ja küttes ka probleem pole. Mootoril endal on ainult 130 000 läbisõit. Võib asi siis ikkagi selles olla, et andur ei saa signaali lihtsalt kätte, kuna rihmaseib loperdab liiga hullult ning on andurist liiga kaugel. Homme kontrollin kuivõrd kinni käbi on ja võtan võibolla kogu kaadervärgi lahti. Kui kõik poldid on kinni ilusti siis võtan seibi maha ja vaatan kas on mingid keevitused lahti tulnud või kummileevendi katki.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron