Mure Mitsubishi Galandiga

Kõik küsimused seoses elektrisüsteemi jms´ga.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

raidox

Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas raidox » T Jaan 03, 2012 9:56 pm

Masin pärineb 89. aastast ja muret teeb elektrisüsteem. Masin jättis mind teele ja enam käima ei lähe. Suri järsku sõidupealt välja. Süütevõtit keerates süüdet sisse ei lase aga kui edasi keerata siis käiata laseb. Autol on peal ka signa mis toimib aga kas viga võib siiski selles olla? Kas signa tuli peaks kustuma kui süüde sees või edasi vilkuma? Süüdet keerates käib mingi plõks aga armatuuris tuled põlema ei lähe ja süüdet sisse ei lase. Olen kontrollinud süütepoolt, mis toimis. Lisaks heitnud pilgu süütelukule mis ka toimis, kontrollinud kõiki kaitsmeid mis leidnud olen. Milles võib veel viga olla? Kas keegi teostab ka nii vanadele masinatele diagnostikat?

Ette tänades!
Raido

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas morgan » K Jaan 04, 2012 8:58 am

raidox kirjutas:Masin pärineb 89. aastast ja muret teeb elektrisüsteem. Masin jättis mind teele ja enam käima ei lähe. Suri järsku sõidupealt välja. Süütevõtit keerates süüdet sisse ei lase aga kui edasi keerata siis käiata laseb. Autol on peal ka signa mis toimib aga kas viga võib siiski selles olla? Kas signa tuli peaks kustuma kui süüde sees või edasi vilkuma? Süüdet keerates käib mingi plõks aga armatuuris tuled põlema ei lähe ja süüdet sisse ei lase. Olen kontrollinud süütepoolt, mis toimis. Lisaks heitnud pilgu süütelukule mis ka toimis, kontrollinud kõiki kaitsmeid mis leidnud olen. Milles võib veel viga olla? Kas keegi teostab ka nii vanadele masinatele diagnostikat?

Ette tänades!
Raido


Esimese hooga pakun aju ehk ecu viga, leia asendus ja testi , ajude remondist on meil ka siin juttu olnud.
Tihtipeale liiga kriitiline !

Kasutaja avatar
Devil
huviline
Postitusi: 83
Liitunud: T Nov 08, 2011 8:25 pm
Asukoht: Taebla

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas Devil » K Jaan 04, 2012 5:14 pm

Teine asi võib siiski olla signas, kui kapoti all plokk mille saad võtmega välja lülitada siis proovi seda. (kui see välja lülitada siis peab tööle minema, kui ei siis viga teises kohas)
Mul oli selline viga juba, nüüd peaaegu ,et korras.
Ega ma palju ei räägigi!

Kasutaja avatar
SvenR
Tösine huviline
Postitusi: 114
Liitunud: T Okt 25, 2011 6:13 am
Asukoht: Saku vald, Juuliku
Kontakt:

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas SvenR » K Jaan 04, 2012 6:19 pm

morgan kirjutas:Esimese hooga pakun aju ehk ecu viga, leia asendus ja testi , ajude remondist on meil ka siin juttu olnud.

Aju ei mõjuta kuidagi armatuuri tulesid kuna juba esiteks kustub õlirõhu tuli mitte ajust tuleva signaali peale vaid mootori küljes olevalt andurilt saadava takistuse muutumise peale.

raidox kirjutas:Kas signa tuli peaks kustuma kui süüde sees või edasi vilkuma?

JAh süüte sisse keeramise järel peab signa tuluke kustuma üldjuhul signadel kui pole varem vilkunud ka sõidu ajal(ehk keegi kuskil garaažis oma meeleheaks mingit oma arust huvitavat teinud).

raidox kirjutas:1.Süüdet keerates käib mingi plõks aga armatuuris tuled põlema ei lähe ja süüdet sisse ei lase. 2.Olen kontrollinud süütepoolt, mis toimis. Lisaks heitnud pilgu süütelukule mis ka toimis, kontrollinud kõiki kaitsmeid mis leidnud olen.


1.Võin eksida kas Mitsudel on süüterelee või mitte aga selle plõksu teeb üldjuhul relee mis armatuuri voolu alla lülitab. Samast ahelast peaks saama ka aju omale pinge ning sellest ka mittekäivitumine. See lähtub loogikast, ehk kellegil kogemusi ja oskab oletust kinnitada või ümber lükata!
2.Kaitsmeid kontrollisid visuaalselt või testriga?

raidox kirjutas:Autol on peal ka signa mis toimib aga kas viga võib siiski selles olla?


Signa on alati üllatusvõimeline, omal kogemusi kus signa oli väidetavalt maha võetud aga selgus et immo lülitus ikkagi kuidagimoodi sisse ning lülitas mootori lihtsalt sõidupealt ära. Mäletan et blokeeriti bensiinipumba ahel aga kahjuks ei mäleta kas selle jamaga kaasnes ka armatuuri pimedaks muutumine.
Hobiautodeks on Mazdad aga pereautoks sobib meile enim Sigma.
http://www.db-hp.ee car sound and tuning
Autodele LED lahendused ja xenon kittide paigaldamine, custom klaasplast detailid sisse ja välja ning plastiku rem.

Kasutaja avatar
ökosohver
Tegija
Postitusi: 1037
Liitunud: K Dets 12, 2007 1:54 am
Asukoht: harjumaa

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas ökosohver » K Jaan 04, 2012 8:33 pm

tiri alarmi kaitse välja, kuskile se ikka peidetud ju on...enne seda kontrolli ka sädet suvalise toimiva kyynla ja juhtmega...
patrioot!!!
sigma 3.0 atm 12v.130kw
sigma 3.0 mt 24v. 151kw
sigma 3.0 mt 12v. 125kw. wagon
sigma 3.0 atm 12v. 125kw. wagon

raidox

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas raidox » K Jaan 04, 2012 10:19 pm

Täna võtsin aju maha. Lugesin siin foorumis, et kondekat pidid nõrgad neil olema. Õnneks oli ajuga visuaalselt kõik ok. Mingit hapet ei paistnud kuskil olema ja eelmine omanik oli seda aju varemgi puutunud ja ehk neid kondekaid vahetanud.
Signa ma olen proovinud järelt võtta. Võtsin ta isegi täitsa maha korra ja hoidsin veidi voolualt väljas masinat aga ikkagi ei tulnud süüdet.
Säde puudub kõigis küünaldes.
Kaitsmeid ma olen visuaalselt kontrollinud ja releesi üritasin kah kontrollida. Vahetasin releede asukohti, kui tegu samade releedega aga süüdet ikka välja ei võlunud.

Homme üritan edasi vaadata.

Henry
Tösine huviline
Postitusi: 212
Liitunud: N Mai 05, 2005 10:36 am
Asukoht: Välismaa

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas Henry » N Jaan 05, 2012 1:56 am

Kindalaeka all on peidus suur MPI relee, võid seda tokitseda, mittetöötamise korral oleks nagu sarnased sümptomid, check engine tuli armatuuris ei sütti, bensupumpa ei võta järgi jne.

EDIT: Releest pikemalt siin: http://www.dsmtuners.com/forums/newbie- ... relay.html
3000GT VR4, Honda, Mersu

raidox

Re: Mure Mitsubishi Galandiga

PostitusPostitas raidox » P Jaan 08, 2012 6:32 pm

Probleem lahentatud! Viga oli siiski signas.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist