Eclipse Spyder küljelaiendite projekt

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
meelis123
Uus Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: K Mär 11, 2009 1:15 am
Asukoht: Tallinn

Eclipse Spyder küljelaiendite projekt

PostitusPostitas meelis123 » T Mai 05, 2009 3:31 pm

Kuna auto hetkel käigukasti pärast seisab, siis maja ees hea nokitseda ning mõtlesin ka oma projekti siia üles panna. Kuna ma varem midagi taolist teinud ei ole, siis igasugused soovitused on väga teretulnud.

Umbes aasta tagasi ostsin endale Eclipse ja alguses ei saanud arugi, et mul puuduvad originaal küljelaiendid. Auto välimus meeldib mulle hullumoodi, aga küljepealt tundus muidu nagu veits mannetu. Teiste omad aga paistsid palju ilusamad. Hakkasin siis endale ka külje peale spoilereid otsima. Kuna mingi ületuunimine mulle absoluutselt ei meeldi, siis otsustasin esialgu originaal küljelaiendid panna. Leidsin, et ühel tuttaval oli komplekt müüa, millest juhipoolne nurga tükk oli puudu. Ka olid need teist värvi ja veidi kannantada saanud (puudusid ka kinnitustüüblid ja kinnitusaugud minu auto keres). Kuna mulle hullult meeldib asju ise teha, siis otsustasin puuduva tüki klaasriidest ise valmis teha, mitte esindusest uut osta. Ka värvimine on plaanis ise teha, kompressor olemas ja värv ning lakk ka juba tänaseks ostetud.

Auto enne tegemist:
Pilt

Mõtlesingi siis, et panen siia väikese kirjelduse oma tööst üles, et teistel hea lugeda ja minu tehtud vigu vältida.

Selline tükk oli vaja ise teha:
Pilt

Esialgu ostsin 5kg vaiku ja klaasriiet puuduva tüki tegemiseks. Siis mõtlesin, et kõige lihtsam oleks vorm teha mingist penoplasti taolisest materjalist. Penoplast ise aga "sulab" vaigu all pmst ära, st seda ei saa kasutada. Ehituspoest leidsin sellist sinist materjali (nimi oli vist stenofoam vms), mille kasuks otsustasingi, kuna seda on kerge töödelda. Kodus lõingi sellele noa sisse ja üritasin võimalikult täpselt tüki välja lõigata. Kogu töö tegin pmst silma järgi, sest ees oli ainult teise poole tükk (peegelpilt).
Pilt
Pilt

Pilt ülejäänud tükkidest:
Pilt

Enne vaiguga töötamist katsin vormi veel alumiiniumteibiga (ca 100.- ehituspoes). Vajalik selleks, et see stenofoam kippus ka ikkagi nn sulama vaigu all. Teibiga üle kattes sain vormi ilusti siledaks ka.
Pilt
Vaiku ja klaasriiet panin tunde järgi. Jäi selline umbes 2-3mm paksune. NB! kõvendit tasub kindlasti panna TÄPSELT õige kogus. Mina tegin selle vea ja panin natuke liiga vähe. Tulemuseks oli see, et tükk kuivas umbes nädal aega, enne kui täiesti kõvaks läks. Klaasriidest veel nii palju, et seda soovitatakse rebida, mitte lõigata, sest rebides jäävad ääred narmendama, mis aitab tükke siduda.
Pilt

Järgmiseks tuli spoiler pahteldada. Kui tegemine täies hoos oli, siis ei osanud ma esialgu arvata, et erinevatel pahtlitel nii suur vahe võib olla! Olin poes käies unustanud spetsiaalset pahtlit osta ning mõtlesin et mis seal ikka, käib mingi suvaline ka. Leidsin garaažist mingi ühekomponendilise ja mäkerdasin kõik sellega ära. Tulemuseks oli see, et kogu pahtli kiht pragunes ning kõik tuli uuesti maha lihvida. Selleks kasutasin trelli otsa keeratavat traatharja. Kusjuures see pahtel ei tulnud ka üldse kergesti maha. Lõpuks sain automaailmast spets klaasfiibri jaoks mõeldud pahtlit (selline roheline ollus, kus on ka midagi klaasriidetükkide taolist sees). Sellega pahteldasin terve tüki üle ja lihvisin lihvisin lihvisin, pahteldasin, lihvisin lihvisin, pahteldasin, lihvisin... tulemus selline...
Pilt

Sinna kohale ta peaks siis lõpuks kinnituma:
Pilt

Kinnitamine on plaanis spets tüüblitega (ostsin forsist 3.- tk). Sobivad täpselt originaalkinnitustele, vaja ainult õigete kohtade peale augud puurida. Ainult ise tehtud tüki puhul pole veel päris täpselt kinnitussüsteemi välja mõelnud. Üks mõte oli klaasriidest ja vaigust proovida sisse mingisugune karkass teha, kuhu saaks tüüblid kinnitada ja vajadusel ka eemaldada. Igasugustest kipsikruvidest ja klaasiliimist ma hetkel huvitatud ei ole. Tahaks ikkagi võimalikult originaalilähedaselt ja korralikult teha. Aga igasugused ideed ja soovitused on teretulnud!

Teise poole (tehase spoiler) seest poolt koos tüüblitega:
Pilt

Hetkel asi nii kaugel. Vaja veel värvida ja augud puurida ning enda aretis külge panna. Tegemise käigus lisan siia veel kirjeldusi ja pilte...

Meelis

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist