arvamusi "putukakaitse spoilerist"

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

jevgi
huviline
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 26, 2006 10:15 pm
Asukoht: 4x4

arvamusi "putukakaitse spoilerist"

PostitusPostitas jevgi » N Veebr 19, 2009 1:03 pm

Tere auväärsed!
Teemaks, loodan et nimetan jubina õieti, spoiler auto kapoti peale.
Avataritelt märkasin sellise olemasolu Olku Outlanderil.
Midagi säärast:
Pilt

Jutude järgi selle funktsion peaks olema putukate ja veejuga tuuleklaasist eemale viimine. Ei tea, kas tõesti aitab ja putukad maanteel vähem lendavad vastu klaasi või on see rohkem ilu värk?
chill,
jevgi

lebokas
Tösine huviline
Postitusi: 144
Liitunud: K Juul 07, 2004 1:07 pm
Asukoht: Soome/Vantaa

PostitusPostitas lebokas » N Veebr 19, 2009 2:13 pm

Pigem on see kapotiserva kaitse liiva, kivide eest. Kui märganud oled, on enamustel autodel kapotiserv täkkeid täis (+algav rooste).
Galant 2,4 GDI -99 ´Sport Edition´

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sasszz » N Veebr 19, 2009 2:14 pm

Minu teada päästab see värk ka kivitäkete eest. Tavaliselt kapoti äär ongi neid täis :roll:

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sasszz » N Veebr 19, 2009 2:15 pm

lebokas kirjutas:Pigem on see kapotiserva kaitse liiva, kivide eest. Kui märganud oled, on enamustel autodel kapotiserv täkkeid täis (+algav rooste).

ÄHHH minust ette jõudsid :D pätt

jevgi
huviline
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 26, 2006 10:15 pm
Asukoht: 4x4

PostitusPostitas jevgi » N Veebr 19, 2009 2:22 pm

See täkekaitse on vist teistsugune - a la must lai riba kleebitakse peale. Mõnel eclipsel olen näinud. See plastikust liist on minu arust liiga kitsas kivide ja liiva eest kaitsmiseks. Mine muidugi tea, kuid, oma kuju tõttu, mingil määral peaks ta muutma auto aerodünaamikat... Ei tea kas piisavalt, et viia putukaid kõrgemale...
chill,

jevgi

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas MeelisV » N Veebr 19, 2009 2:39 pm

selle asja mõte on siiski tekitada teravam tõusev õhuvool enne klaasi
ja kergem praht (putukad ja liiv) seega üle klaasi lendavad.
töötab see asi siiski maanteekiirustel

aga milline neist erinevate tootjate "liistudest" töötab milline mitte seda ma ei tea

esimesel pildil olev asi on kuidagi lame - puudub see tõusunurk

kui vaadata seda pilti siis siin on jällegi väga hästi see tõusunurk olemas ja tekib rohkem usku tema toimimises

Pilt
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

jevgi
huviline
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 26, 2006 10:15 pm
Asukoht: 4x4

PostitusPostitas jevgi » R Veebr 20, 2009 5:10 pm

Pedaal kirjutas:selle asja mõte on siiski tekitada teravam tõusev õhuvool enne klaasi
ja kergem praht (putukad ja liiv) seega üle klaasi lendavad.
töötab see asi siiski maanteekiirustel


Idee või mõte sellest tekkiski maanteel. Ammu see tekkis, aga vormis kindlaks sooviks ühel augustiööl - sattusin saarel putukate pilve sisse.
Mingid väiksed värdjad olid... ja algas see pilv Leisi kandis ja Kuivastuni välja. Esiklaas oli paksult värdjaid täis. Ja ei miskit neid ka maha peseb.
Suvi nüüd ka tulekul, jälle putukate probleem tekkimas. :)
chill,

jevgi

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

PostitusPostitas Bullet » R Veebr 20, 2009 8:00 pm

ma kunagi ostsin mingit special vedeliku (pensukas myydi), mida lisati aknapesu veele lisaks ... töötas päris hästi, ehk siis pesi selle plögase rasva ilusti klaasilt maha.
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

PostitusPostitas margusvk » R Veebr 20, 2009 9:55 pm

Ma lähen nüüd sellest "sitikatesuunaja" teemast natuke mööda... aga kui ikka neid sitikaid ikka väääga palju on, siis võiks parem akna kilega kinni katta või midagi sellist.
Näiteks üks suvi peipsi ääres sõites (Narvast Tartu poole sõites) sattusin sellisesse sitikapilve, et pidin kolmel korral seisma jääme, välja minema ja klaasipesu vedeliku kanistrist otse klaasile ja tuledele valama ja kaltsuga kõvasti nühkima. Tee ääres seistes oli tee kohal ja metsa all ühtlane jõmin kosta. Nii paganama palju oli neid sääselisi ja sitikaid.
Aga kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis mul isa on pannud suviti klaasipesu vedeliku hulka natuke Fairy't. Ma oma mäletamist mööda panin vist mingi aeg suvel ka Fairy't ja mõikas küll sitikate kõrvaldamiseks tuuleklaasilt paremini.
No ja nende suunajate kohta kipuksin arvama, et see nagu mingi "epukas" rohkem. Ma ikka jätkuvalt usun, et autod konstrueeritakse, disainitakse jne juba tehastes nii, et igatsugu sitikad-satikad jne otse kolakaga sõidu ajal vastu klaasi ei lendaks, et veeloigust läbisõites vesi lendaks kahele poole, mitte otse tuuleklaasile jne. Kui see va sitikas ikka mingi maipõrnikas on, siis ma ei usu, et neist suunajatest suurt tolku on. Kivikahjustuste kaitseks - NÕUS! Samas on ta jällegi üks lisa tuuletakistus, mis mingi paagitäie teatud läbisõidul kütusekulu vahet arvestades võiks maksta paar kanistrit klaasipesuvedelikku või midagi selles suunas.
Muidugi see kõik suuremat sorti teadus ja võib olla võiks keegi selle kohta uurimistöö kirjutada aga lohutan lugejaid sellega, et ega ma nende kohta ikka täit tõde ka ei tea ja vast nad päris ilmaasjata ka välja mõeldud pole. :)
Viimati muutis margusvk, R Veebr 20, 2009 10:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sasszz » R Veebr 20, 2009 10:16 pm

Toetan Marguse juttu! Kui endal vähegi meeles siis suviti ka lasen Fairy`t pesuvedelikule lisaks ja siiamaani ka kõik toimis hästi.

peeterniki
Uus Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: P Nov 30, 2008 11:09 pm
Asukoht: Võrumaa

PostitusPostitas peeterniki » P Veebr 22, 2009 10:55 pm

Mul on dsama asi asi Ssang Yongi kapoti küljes ja 300 km maanteesõitu soolaniiske teega tihti ka autodel järel sõites polnud vajadust eriti kojamehi+vett kasutada. Hoiab ilusti klaasi puhta ka ees sõitva auto püüdlikkusest sinu klaas täis sittuda.

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

PostitusPostitas cartman » P Veebr 22, 2009 10:59 pm

Fayriga yx jama, see ei taha nii lihtsalt klaasilt eemalduda(autot pestes kyll näitex peab kõvasti loputama). Ei tea kuidas see yldiselt hiljem mõjutab kojameeste tööd ja klaasipesu vedeliku mõju.
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 50 külalist