LED suunaduledesse

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

LED suunaduledesse

PostitusPostitas alvasi » K Dets 19, 2007 7:06 pm

Ostsin Tevalost LED tehnoloogiaga pirnid suunatuledesse. Pirnid ise sellised http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=615-10995
Peale installi kõik tuled töötavad, aga vilguvad meeletul kiirusel.
Kas keegi on neid pirne varem ka proovinud, või midagi samalaadset?
Kuidas probleem (kiire vilkumine) ära kaotada?

Kasutaja avatar
tets
liige
Postitusi: 114
Liitunud: E Juul 30, 2007 3:57 pm

PostitusPostitas tets » K Dets 19, 2007 7:25 pm

kas need led pirnid on siis paremad ka, suunatuledes :roll: ? kiire vilkumine: kuskilt kuulnud et led'idel väiksem takistus kui tavalisel pirnil, ehk mingi takisti lisamine aitab.

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » K Dets 19, 2007 10:36 pm

tuldeb vahele panna koormus takisti et vastaks originaal pirni wattidele muidu ei saagi sest leed tarbib vähem voolu ja relee saab aru et pirn läbi ja tekkib kiire vilkumine
minu mitsul nii kõik pandud :wink:

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

PostitusPostitas alvasi » N Dets 20, 2007 10:16 am

Kas muud võimalust siis tõesti ei ole, kui takistid?
Peaks olemas olema selliseid releesid millele koormus/koormuse puudumine mingit mõju ei avalda.
Kahjuks selliseid Pärnust ei leidnud.

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » N Dets 20, 2007 11:56 am

blue deamon kirjutas:tuldeb vahele panna koormus takisti et vastaks originaal pirni wattidele muidu ei saagi sest leed tarbib vähem voolu ja relee saab aru et pirn läbi ja tekkib kiire vilkumine
minu mitsul nii kõik pandud :wink:


kui ausalt teada tahad siis ei usu et koormustakistit oleks vaja,
mille põhjal sa seda arvad et koormustakistit oleks vaja, vähem vool ja kõik on õnnelikud

see peaks ka tööle jääma, kui suunatuli läbi läheb et hakkab kiiremini vilkuma, kuna takistus läheb lõpmatuks
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » N Dets 20, 2007 12:14 pm

siis kui ei taha koormustakistit panna eks siis peab leedile vastava relee panema et vastaks leedi koormusele (jõudu relee otsimisele :wink: )
eks anna märku milline relee sobib :?:
koormustakisti maksab 25 krooni ja pannakse suunatule sisse tuleva + juhtme vahele 5min tõõd ja toimib ja teeb sama tõõ ära kui leed läbi põleb annab releele märku ja hakkab ka kiiremini vilkuma

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » N Dets 20, 2007 1:18 pm

blue deamon kirjutas:siis kui ei taha koormustakistit panna eks siis peab leedile vastava relee panema et vastaks leedi koormusele (jõudu relee otsimisele :wink: )
eks anna märku milline relee sobib :?:
koormustakisti maksab 25 krooni ja pannakse suunatule sisse tuleva + juhtme vahele 5min tõõd ja toimib ja teeb sama tõõ ära kui leed läbi põleb annab releele märku ja hakkab ka kiiremini vilkuma


ega siis kaotab ledide suunadesse panek m6tte*kui mitte arvestada pikka eluiga, aa suunad tavalised kestavad ka v'ga kaua)

kui tahab v6ib transi ka panna,miks peab panema vastava relee vastavalt ledile?
minuteada,tuleb teisest ahelast 12v mis li_itab relee li_ihisesse ja siis vastavalt kas ledi saab peale 12v v6i mitte


aa v6ibolla siis on vaja kuigi eriti ei usu
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas MeelisV » N Dets 20, 2007 3:09 pm

Sigma kirjutas:
blue deamon kirjutas:siis kui ei taha koormustakistit panna eks siis peab leedile vastava relee panema et vastaks leedi koormusele (jõudu relee otsimisele :wink: )
eks anna märku milline relee sobib :?:
koormustakisti maksab 25 krooni ja pannakse suunatule sisse tuleva + juhtme vahele 5min tõõd ja toimib ja teeb sama tõõ ära kui leed läbi põleb annab releele märku ja hakkab ka kiiremini vilkuma


ega siis kaotab ledide suunadesse panek m6tte*kui mitte arvestada pikka eluiga, aa suunad tavalised kestavad ka v'ga kaua)

kui tahab v6ib transi ka panna,miks peab panema vastava relee vastavalt ledile?
minuteada,tuleb teisest ahelast 12v mis li_itab relee li_ihisesse ja siis vastavalt kas ledi saab peale 12v v6i mitte


aa v6ibolla siis on vaja kuigi eriti ei usu


ma arvan, et nende led tulede panijad ei mõtle energia kokkuhoiule vaid hoopis sellele ägedale wau effektile.
ehk sinu mõte pole nende mõte või siis vastupidi
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

PostitusPostitas alvasi » N Dets 20, 2007 8:00 pm

No pika otsimisega leidsin netist paar releed
http://aopecrelay.manufacturer.globalsources.com/si/6008816904281/pdtl/Automotive-relay/1002630177/LED-Flasher.htm
http://www.ecplaza.net/tradeleads/seller/4511383/supply_led_flasher.html
Minu LED- ide paneku eesmärk oli küll energia kokkuhoid, aga ega see wau effekt ka halba tee. :lol:

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » N Dets 20, 2007 10:39 pm

Ma ei tea pange kohe vilkur kapotile ja flash suundadesse oletegi rahul, Lihtsam on ka abipolitseinikuks saada. :?

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

Re: LED suunaduledesse

PostitusPostitas blue deamon » L Dets 22, 2007 12:00 pm

alvasi kirjutas:Ostsin Tevalost LED tehnoloogiaga pirnid suunatuledesse. Pirnid ise sellised http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=615-10995
Peale installi kõik tuled töötavad, aga vilguvad meeletul kiirusel.
Kas keegi on neid pirne varem ka proovinud, või midagi samalaadset?
Kuidas probleem (kiire vilkumine) ära kaotada?


Tallinnas järvel oomipoes oli nüüd uuemad varjandid müüa samasugused aga naad on juba ehitatud teist moodi et saad kasutada et ei pea midagi vahele aretama olid punased kollased valged ja sinised

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

PostitusPostitas alvasi » P Dets 23, 2007 10:24 am

Kahjuks Oomipoe koduleht neid lampe küll ei kajasta. Kõik lambid LED tehnoloogia peal on samad, mis Tevaloski.
Kas pole veel jõutud kodulehele üles panna?

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » P Dets 23, 2007 2:26 pm

alvasi kirjutas:Kahjuks Oomipoe koduleht neid lampe küll ei kajasta. Kõik lambid LED tehnoloogia peal on samad, mis Tevaloski.
Kas pole veel jõutud kodulehele üles panna?


poe üks müüjatest hea tuttav mulle ja asi on nii et kõike kaupa ei lähe kodukale ja palju valgus värke on aind kataloogis mida saad kohapeal näha ja kohe tellida võid , üldiselt on seal poes nii et kui tellid kauba saad odavamalt kui see kohe osta natuke imelik värk :roll: aga nii se seal on

Kasutaja avatar
tets
liige
Postitusi: 114
Liitunud: E Juul 30, 2007 3:57 pm

PostitusPostitas tets » E Dets 24, 2007 12:38 pm

Minu LED- ide paneku eesmärk oli küll energia kokkuhoid, aga ega see wau effekt ka halba tee. Laughing


ja milles see energia kokkuhoid kajastub, kütusekulus?

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

PostitusPostitas alvasi » E Dets 24, 2007 12:58 pm

blue daemon kirjutas :
poe üks müüjatest hea tuttav mulle ja asi on nii et kõike kaupa ei lähe kodukale ja palju valgus värke on aind kataloogis mida saad kohapeal näha ja kohe tellida võid , üldiselt on seal poes nii et kui tellid kauba saad odavamalt kui see kohe osta natuke imelik värk aga nii se seal on


Kahju et kodukale üles ei lähe paljud asjad. Nimelt olen Oomipoe netiväljaande klient juba pikka aega.

tets kirjutas :
ja milles see energia kokkuhoid kajastub, kütusekulus?


Otseselt kajastub see lampide pikemas tööeas, ei pea nii tihti vahetama kui tavalisi. Eriti kui pidevalt mööda sita kvaliteediga teid sõita.

Kasutaja avatar
Plenum
huviline
Postitusi: 73
Liitunud: K Jaan 03, 2007 8:57 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Plenum » E Dets 24, 2007 3:40 pm

Võin ka ühe võrdluse lisada:
nimelt vannitoas on mul 12V peal töötavad lambikesed ning kahe aasta jooksul olen neid vist ainult ühe korra vahetanud
ning kapis on 220V samasugused - neid vahetan iga kahe nädala tagant!
Galant 2.0 100KW 97

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » T Dets 25, 2007 1:57 pm

Plenum kirjutas:Võin ka ühe võrdluse lisada:
nimelt vannitoas on mul 12V peal töötavad lambikesed ning kahe aasta jooksul olen neid vist ainult ühe korra vahetanud
ning kapis on 220V samasugused - neid vahetan iga kahe nädala tagant!


seda minagi arvan:lol: :lol: :lol:

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » T Dets 25, 2007 4:27 pm

tets kirjutas:
Minu LED- ide paneku eesmärk oli küll energia kokkuhoid, aga ega see wau effekt ka halba tee. Laughing


ja milles see energia kokkuhoid kajastub, kütusekulus?


ma arvan, et voolu jääb teiste asjade jaoks rohkem üle

Näiteks mul taga koguaeg põleb 4x5w pirnid 20w juba, , siis ette 35w xenonid(praegu pole) jääb veel 40w üle ehk juba 60w mis teeb juba 4-5 amprit olenevalt laadimispingest, ledid võtavad 12 voldi peal paneb punaseid mingi 4tk ühele grupile mis tahab 0,02-0,04 amprit

selle vooluga saab vabalt makti tööle ja üle jääb ka, ning rohkem jääb kasvõi võimu jaoks, iga kokkuhoid on hea ju, eriti sellistelt mõttetutelt asjadelt

siis nendel autodel, millel keskkonsoolis pirnid, ledide vastu vahetada, jälle jääb voolu üle, siis veel igasugused muud tuled autos

kuidi kellade valgustuseks eriti ledisid ei soovita(indensiivsemaid), ja kui sinna panna siis kindlalt mitte otse näkku suunatuna, kuna monokromaatilist valgust ei ole hea pikalt jõllitada (silmade seisukohalt)

alguses muidugi ei alla tunda aa jah 5-10 aasta pärast võib juba tunda anda (muidugi on see individuaalne)
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

alvasi
Uus Kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: N Juun 21, 2007 5:11 pm
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

PostitusPostitas alvasi » T Dets 25, 2007 6:34 pm

Sigma kirjutas :
ma arvan, et voolu jääb teiste asjade jaoks rohkem üle
Näiteks mul taga koguaeg põleb 4x5w pirnid 20w juba, , siis ette 35w xenonid(praegu pole) jääb veel 40w üle ehk juba 60w mis teeb juba 4-5 amprit olenevalt laadimispingest, ledid võtavad 12 voldi peal paneb punaseid mingi 4tk ühele grupile mis tahab 0,02-0,04 amprit

selle vooluga saab vabalt makti tööle ja üle jääb ka, ning rohkem jääb kasvõi võimu jaoks, iga kokkuhoid on hea ju, eriti sellistelt mõttetutelt asjadelt


Ka see on väärt tähelepanek, sest hõõglambid on suht madala kasuteguriga (nähtava valguse seisukohalt), kuna enamus energiat läheb soojuseks.
Ja tänapäeva autodes on väga palju muid elektrilisi seadmeid peale selliste "küttekehade" milledele see pisike amprite ülejääk head teeb.

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » K Dets 26, 2007 1:59 am

alvasi kirjutas:Sigma kirjutas :
ma arvan, et voolu jääb teiste asjade jaoks rohkem üle
Näiteks mul taga koguaeg põleb 4x5w pirnid 20w juba, , siis ette 35w xenonid(praegu pole) jääb veel 40w üle ehk juba 60w mis teeb juba 4-5 amprit olenevalt laadimispingest, ledid võtavad 12 voldi peal paneb punaseid mingi 4tk ühele grupile mis tahab 0,02-0,04 amprit

selle vooluga saab vabalt makti tööle ja üle jääb ka, ning rohkem jääb kasvõi võimu jaoks, iga kokkuhoid on hea ju, eriti sellistelt mõttetutelt asjadelt


Ka see on väärt tähelepanek, sest hõõglambid on suht madala kasuteguriga (nähtava valguse seisukohalt), kuna enamus energiat läheb soojuseks.
Ja tänapäeva autodes on väga palju muid elektrilisi seadmeid peale selliste "küttekehade" milledele see pisike amprite ülejääk head teeb.


amprite ülejäägi valad ämbrisse :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist