custom paint ,aerograaf ja värvimine üldiselt

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

airbrusha

custom paint ,aerograaf ja värvimine üldiselt

PostitusPostitas airbrusha » L Dets 08, 2007 5:52 pm

Tere kõik Mitsubishi omanikud ! :)
Et siis kuna ma selle foorumiga juba kord liitusin siis teen juba siia kah väikese teema kuhu ootan vastukaja erinevate maalingute, efektvärvide j.m.s. osas ning omaltpoolt püüan anda ka selle ning ka tavavärvimise kohta informatsiooni ning vastata värvimist ja värve puudutavatele küsimustele ...
Välistamaks kõiki kahtluseid ,et ma ei tea värviteemast tuhkagi ja seetõttu ka ei oska küsimustele vastata annan teile kaeda alljärgnevad lingid

http://www.airbrushartists.org/Gal2109_ ... allery.asp
http://www.graffiti.ee/search.php?search_user=airbrusha
http://www.lauks.com/ :)

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » L Dets 08, 2007 7:51 pm

kas enam segasemalt ei osanud oma mõtteid väljendada ?
tuhkagi ei saa aru
Tihtipeale liiga kriitiline !

airbrusha

PostitusPostitas airbrusha » L Dets 08, 2007 8:03 pm

morgan kirjutas:kas enam segasemalt ei osanud oma mõtteid väljendada ?
tuhkagi ei saa aru


omastarust selgitasin piisavalt selgelt...
aga teeme siis veel arusaadavamalt : :)
Olen märganud ,et erinevates autofoorumites puudub koht kust küsida autovärvide ja värvimise alast nõu otse spetsialistilt ... sellest tulenevalt tekib tobedaid legende värviparanduspliiatsite jms kohta ... seega see siin on nüüdsest koht kust saab adekvaatset informatsiooni kõige kohta mis puudutab auto värvisid , autovärvide maaletoojaid ja värvimist üldiselt :)

usku
liige
Postitusi: 250
Liitunud: E Sept 19, 2005 12:10 am
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas usku » L Dets 08, 2007 9:18 pm

ok. küsimus teemal kroomvärv (nt www.customcoating.ee). kui kaua ta reaalselt kroomisarnasena püsib ja kas ka sina millegi sellisega tegeled? mul vanal Austinil oleks tarvis kõik tulede reflektorid "taastada" ning see kroomvärv oleks parim variant - kas ta tules tekkivat soojust ka kannatab? :)
Termicolt Mitsunaator

airbrusha

mina sellega

PostitusPostitas airbrusha » L Dets 08, 2007 9:48 pm

hetkel veel ei riski tegeleda ... ja seda just sellepärast ,et customcoatingu asju näinuna ei usu ma sellesse eriti(veebsaidil on neil nimelt soomes värvitud asjad ) ..kroomi on kahesugust .. üks on selline millist saab värvida ka ilma erilise seadmeta ja teine eeldab erilist seadet mis tuleb usast tellida seade maksab aga 15000 euri ning kui ta juba olemas on siis on vaja ka suuri ruume ... asja juures on nimelt üks konks sest seda värvi nii seadmega kui seadmeta peale kanda ülimalt keeruline ja aeganõudev .. see eeldab perfektset eeltööd ,läikivmusta spetsiaalset alusvärvi seejärel lakikihti mis peab kuivama vähemalt kaks päeva ,seejärel kroomvärvi ning seejärel veel üht spetsiaalset lakikihti ... kuuma kannatab ta sama palju kui tavaline autovärv ... ning tänu paratamatule ajakulule mida selle värvimine nõuab ning ruumile mida hoiavad enda all kinni kuivavad detailid .. läheks ka teenuse hind mõtetult kalliks ... seadmega värvitud kroom jääb seejuures kõvasti ilusam ja tõepärasem kui seadmeta värvitu... niih .. pikk jutt sai maha räägitud ... loodetavasti said poindile pihta :D

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » P Dets 09, 2007 11:26 am

mina sain aru sellest ,et Spray värk on ikka üx P...sk ja mõtetult kole pane sinna nii mitu kihti tahad. galvaniseerimine on ja jääb ainuõigeks nikliks, groomiks jne kuidas keegi seda tahab. On veel võimalus pulbervärvimine ja pärast ahju ega see seab materjalile piirid. Aga masinamaalingud on IN kuna tegelen ise ka sellelaadse tegevusega. Ainus mis Häirib on tulemuse "Kõrge" hind...

siin juttu sellest:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=7762
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=15516

airbrusha

PostitusPostitas airbrusha » P Dets 09, 2007 6:05 pm

LandLord kirjutas:mina sain aru sellest ,et Spray värk on ikka üx P...sk ja mõtetult kole pane sinna nii mitu kihti tahad. galvaniseerimine on ja jääb ainuõigeks nikliks, groomiks jne kuidas keegi seda tahab. On veel võimalus pulbervärvimine ja pärast ahju ega see seab materjalile piirid. Aga masinamaalingud on IN kuna tegelen ise ka sellelaadse tegevusega. Ainus mis Häirib on tulemuse "Kõrge" hind...

siin juttu sellest:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=7762
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=15516


hehhee.. jutt ainult kinnitas nüüd minu kahtlusi mis samuti välismaistest foorumitest loetud ...kroomvärv on jura ja seepärast ma sellega pole tegelema hakanud ...kõiki muid neid trikikaid nagu pimedas helendav ja termovärv olen ma igati edukalt proovinud .. kuigi mina kasutan justnimelt alsacorp-tooteid mida el nino siin tqhq-s ennist maha tegi olen veendunud ,et need siiski toimivad ... kroomvärvi värvimisega võtaksin endale justkui mõtetu riski ... minu foorumitesse kirjutamisel on hoopis teine põhjus :
see aitab mind mu töös kuna see vähendab oluliselt minu meilboksi jõudvate lollide küsimuste arvu ... Mu mõte on pakkuda adekvaatset infot .. erinevate kohtade , materjalide töörahade jms kohta... Purustada müüte ,et siiamaani mingid vennad garaashis 5000.- krooniga autosid jumalast vingeks värvivad ning ,et erinevad paranduspliiatsid otse loomulikult metallini kriimustatud värvi parandada suudavad jne ...Liikvel on ka arvamus ,et osades autopoodides pakutavat sprayvärvi saab jube hästi kasutada roostetäppide jms paranduseks ja jube ilus jääb see loomulikult kah ... Ja siis loomulikult ka see ,et auto eeltöö on ikkagi hea ise raha säästmaks ära teha ( loe :kihva keerata) enne kui selle masina värvali juurde värvida ja lakkida viid .... Plus siis veel need vead mida tehakse liisingule kuuluvate autode värvimise ja tuunimisega ... Kus liisingu või kindlustuse firma küsib minu käest ,et miks sa seda autot värvisid üldse ? Ja mina vaatan neile lolli näoga otsa ja vastan ,et sellepärast ,et klient tahtis ja maksis ja ütles ,et kõik on ok ja teie lubate tal autot tuunida ...ja neid nüansse on veel sadu ... lihtsalt lollusest sai siiber ja otsustasin inimesi natukene harida ... :D
Viimati muutis airbrusha, E Dets 10, 2007 12:52 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

PostitusPostitas cartman » P Dets 09, 2007 10:43 pm

Ei tea kas sinu juttu saab ikka tõepähe võtta? Sa ju selline teiste tymitaja vana. elninot oled ikka päris kõvasti maha teinud.
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

airbrusha

PostitusPostitas airbrusha » E Dets 10, 2007 12:49 am

olen selline inimene kes alusetult mitte kedagi maha ei tee ja mustama ei hakka ... elnino tööde kohta on mult küsitud arvamust nii mõnelgi korral sest teatavasti olin mina esimene kes kroomvärvi eestis levitama tahtis hakata ... aru saanuna ,et see ei toimi jätsin selle pulli pooleli ...sealt edasi võttis elnino asja üle ja olen ise pidanud tagantjärgi samuti nii mõnedki korrad selle eest vastust andma ..maha on mind teinud biker.ee -s jne jne nii mõnelgi moel hoopis seesama eelpool mainitud härra ning ka tätoveerija kes samuti aerograafi otsustas kätte võtta (tulemus näha siin http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=35615)... kes on kohati rääkinud mida sülg suhu toob kuna ilmselgelt kardavad konkurentsi ... kõrvutades nende töösid enda omadega ma ka ei imesta selle üle ...
ka ei imesta ma ,et viljandi vahel hoopis vastupidised jutud liiguvad ...ja olen neid jutte oma viljandi sõprade kaudu juba ka kuulnud ... elu on juba kord selline kummaline... tõenäoliselt tean ka põhjust miks see nii on .. kuna olen leidnud nii mõningatki kajastust meedias ja kuna ma osalen ka erinevatel näitustel ja üritustel siis ei imesta ma kohe üldse ,et see teised kadedaks teeb ning nad sellepärast mind mustata üritavad või levitavad jutte ,et mina neile ülekohut teen ... eesti on nii väike ,et kõik jutud mis räägitakse jõuavad ju nagunii kunagi ka minuni ... samas ei ole ma näinud kummagilt mehelt kes mu kohta jutte on levitanud ei korralikke galeriisid tehtud töödest ega ka kohanud nende töid rahvusvahelistel näitustel ning mis seal salata ka eriti siin eestis ... arvan ,et mul on sõpru rohkem kui vaenlaseid ja ma pole ka mitte kellegagi tülli minna soovinud ega ka selle nimel teadlikult mingeid jutte levitanud ning tegutsenud ...

Bullet
Tegija
Postitusi: 1657
Liitunud: R Juul 30, 2004 7:53 am
Asukoht: Märjamaa ja muud euroopa riigid :)
Kontakt:

PostitusPostitas Bullet » E Dets 10, 2007 9:04 am

Ok kui selline "nurk" sai tehtud siis püsigem teemas ja rääkige teemale vastavat professionaalset juttu ..... selline jama, et kellel on suurem ja kellel on pikkem ei viitsi kuulata.
Isiklikult olen su töid näinud ja on sul kätt täitsa vägevalt nii, et jaga oma teadmiseid meiega.
Mitsubishist parem on ainult .... kiire Mitsubishi.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist