stangede valmistamine (ise)

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

stangede valmistamine (ise)

PostitusPostitas Quest » L Aug 21, 2004 8:01 pm

kas keegi teeks selgeks selle tehnoloogia mis moodi teha ise vormid ja kuidas see asi yldse edasi kujuneb??????
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » P Aug 22, 2004 12:13 am

Kuna pole reaalselt ise kunagi midagi klassriide ega vaiguga teinud, siis saan rääkida ainult teooriast :oops:

Aga värk peaks välja nägema nii: Kõigepealt vormid tugevast penost või makrofleksist noa ja muude tegelaste abil vormi, milline asi välja peaks nägema. Vormi peale hakkad kiht kihilt kandma klaasriiet ja vaiku. Mida paksem kiht, seda tugevam jääb. See tehtud, siis järgneb pahteldamine ja lihvimine (kogu selle protsessi kõige tüütum ja raskem osa). Ning viimaks värvitakse ja lakitakse 8)
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

Kasutaja avatar
outsider
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: K Juul 21, 2004 9:37 pm

PostitusPostitas outsider » P Aug 22, 2004 8:19 pm

Moger kirjutas:Kuna pole reaalselt ise kunagi midagi klassriide ega vaiguga teinud, siis saan rääkida ainult teooriast :oops:

Aga värk peaks välja nägema nii: Kõigepealt vormid tugevast penost või makrofleksist noa ja muude tegelaste abil vormi, milline asi välja peaks nägema. Vormi peale hakkad kiht kihilt kandma klaasriiet ja vaiku. Mida paksem kiht, seda tugevam jääb. See tehtud, siis järgneb pahteldamine ja lihvimine (kogu selle protsessi kõige tüütum ja raskem osa). Ning viimaks värvitakse ja lakitakse 8)


Täpselt nii see käibki. Moger alkiri on sul õige vähemalt

Aga sa pead vormi ka hõbepaberiga kinni katma,sest vaik muudab ta venivaks lõgaks

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Quest » E Aug 23, 2004 4:21 am

mis mul muud yle jääb kui aga proovima hakata, siis kui korteris remont tehtud :lol:
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Quest » E Aug 23, 2004 4:25 am

aga kui ma tahan tervet uut stanget teha siis ma pean ju yhe suure käraka makrofleksi kuhugi laskma??????? või mismoodi???????
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W

M-Sigma
liige
Postitusi: 139
Liitunud: P Apr 25, 2004 10:53 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas M-Sigma » E Aug 23, 2004 11:07 pm

võta vana pamper küljest, lase makrot täis,siis saad esialgse vormi ja sinna hakka juurde kasvatma,samuti makroga, vana pamper kata seest hõbebaberiga.Pärast voolid kipsnoaga ja teed avasid nagu soovid.Siis hõbebaberiga uuesti üle(valmis detail),võtad vaigu,kinnit ja riide hakkad möglama,konsetratsioon on et kinnitit 2g 1l vaigu kohta.Vaiku ei tohi üle kõrvetada ja samas ka lahjaks jätta,üheljuhul kõrvetad liimi ära ja teisel juhul jääb liimimisomadus kesiseks.
Aga algul mõõda ja tee oma detail nii,et pärast ei tuleks suuri üllatusi,et mingi nurk väheke teisest eemal jne.Need vead tulevad kahjuks eriti välja kui detail juba värvitud.
Seega küljekumarused oleks sul kergem teha kui vanast pamprist ka midagi järele jätad,aga siis juba kolmandad tehnikad.
Minu käest võid saada vaiku ja kinnitit 50kr 1l.

Edu ehitamisel.....
Mitsubishi.....

Kasutaja avatar
drxl
liige
Postitusi: 238
Liitunud: N Mai 13, 2004 5:25 pm
Asukoht: viljandi

PostitusPostitas drxl » E Aug 23, 2004 11:55 pm

kuidas selle kaaaluga vaigul on ? palju läheb ühe esi pamperi valmistamiseks umbes?

lebokas
Tösine huviline
Postitusi: 144
Liitunud: K Juul 07, 2004 1:07 pm
Asukoht: Soome/Vantaa

PostitusPostitas lebokas » T Aug 24, 2004 2:21 am

Veidi lihtsam variant on sobitada ja muuta mõne teise automargi stange/spoiler enda autole sobivaks. Endal näiteks lähiajal plaanis sobitada oma lancerile selle stangealuse roostetava pleki asemele ümberpööratud, lühendatud ja muudetud Ford transiti esistange.

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » T Aug 24, 2004 2:30 am

:roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: Väga karvane värk...sa parem tee ikka enne remonti see töö ära siis vähemalt ei pea uuesti remonti tegema hakkama.... :P :P :P see ju haiseb kah jubedalt ja lennutab klaaskiude....nagu vanasti oli klaasvatt õudneeeeee...

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Aug 24, 2004 4:24 pm

lebokas kirjutas:...lühendatud ja muudetud Ford transiti esistange...

Endalgi üks roostes transit vedeleb... :mrgreen:

Aga mina läheneks asjale hoopis niipidi:
Võtaks kõigepealt originaalpõlle ja ehitaks selle külge penost jms kättesaadavatest vahenditest sobiva kujuga spoila. Kui sobiv kuju valmis, siis kataks selle maalriteibiribadega (selle saab pärast ilsuti vaigu alt kätte). Alguses paneks ainult ühe kihi klaasriiet ja vaiku. Laseks sellel ära kuivad ja seejärel võtaks selle "tooriku" alt ära ning hakkaks hoopis sissepoole kasvatama, sest siis ei lähe ta väljaspoolt suuremaks ja on kergem töödelda, kuna ühe klaasriide kihigi ta vast nii väga kõveraks ei hakka jooksma pealt. Kui sinna 10 kihti riiet peale kasvatada, siis on ta lõpuks nii paranka väljaspoolt, et nühid ja pahteldad siniseks ennast.

Anyway. Kergem on jah mõne suurema auto plastikstange kuskilt sebida ja seda hakata lõikuma/liitma/lahutama jne.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

M-Sigma
liige
Postitusi: 139
Liitunud: P Apr 25, 2004 10:53 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas M-Sigma » T Aug 24, 2004 5:52 pm

drxl kirjutas:kuidas selle kaaaluga vaigul on ? palju läheb ühe esi pamperi valmistamiseks umbes?


kaal ikkakergem kui originaal,ralliautodju kõik sellest tehtud.Oleneb pampri suurusest ja kui tugevat saseda tahad.Nu aga et ikkaselline tõsine pamper teha läheb ikka mingi 7-10l vaiku ära.
Mitsubishi.....

Kasutaja avatar
drxl
liige
Postitusi: 238
Liitunud: N Mai 13, 2004 5:25 pm
Asukoht: viljandi

PostitusPostitas drxl » K Aug 25, 2004 12:07 am

talveks on ka loota väikest ehitust kuna plaani haun juba terve suve :lol: :shock:

Kasutaja avatar
outsider
Uus Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: K Juul 21, 2004 9:37 pm

PostitusPostitas outsider » K Aug 25, 2004 2:09 am

Vipp kirjutas:
lebokas kirjutas:...lühendatud ja muudetud Ford transiti esistange...

Endalgi üks roostes transit vedeleb... :mrgreen:

Aga mina läheneks asjale hoopis niipidi:
Võtaks kõigepealt originaalpõlle ja ehitaks selle külge penost jms kättesaadavatest vahenditest sobiva kujuga spoila. Kui sobiv kuju valmis, siis kataks selle maalriteibiribadega (selle saab pärast ilsuti vaigu alt kätte). Alguses paneks ainult ühe kihi klaasriiet ja vaiku. Laseks sellel ära kuivad ja seejärel võtaks selle "tooriku" alt ära ning hakkaks hoopis sissepoole kasvatama, sest siis ei lähe ta väljaspoolt suuremaks ja on kergem töödelda, kuna ühe klaasriide kihigi ta vast nii väga kõveraks ei hakka jooksma pealt. Kui sinna 10 kihti riiet peale kasvatada, siis on ta lõpuks nii paranka väljaspoolt, et nühid ja pahteldad siniseks ennast.

Anyway. Kergem on jah mõne suurema auto plastikstange kuskilt sebida ja seda hakata lõikuma/liitma/lahutama jne.



Seda protsessi, mida Vipp kirjeldas nimetatakse korduvkasutusega vormi tegemiseks

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » K Aug 25, 2004 2:44 am

Unustasin lisada, et tooriku hävitaks võimalikult kiiresti, et mitte keeg isamasugust ei teeks. :mrgreen:
Siia Eestimaale juba liiga palju ühe näoga autosid hakkab tekkima. :(
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Quest » K Aug 25, 2004 3:55 am

siis on hea kui ma sinu käest vaiku saan M-Sigma. aga natuke läheb aega ennem kui ma ehitama hakkan. ennem on vaja uues kodus remont ära teha siis saab meisterdam hakata. 8)
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W

M-Sigma
liige
Postitusi: 139
Liitunud: P Apr 25, 2004 10:53 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas M-Sigma » K Aug 25, 2004 4:22 pm

Quest kirjutas:siis on hea kui ma sinu käest vaiku saan M-Sigma. aga natuke läheb aega ennem kui ma ehitama hakkan. ennem on vaja uues kodus remont ära teha siis saab meisterdam hakata. 8)


ikka saab jah....ainult minu kättesaamisega tuleb varsti väike probleem....nimelt :twisted: Eesti Sõjavägi :twisted: ...aga kui linaloale saan ex siis ikka.
Mitsubishi.....

Kasutaja avatar
drxl
liige
Postitusi: 238
Liitunud: N Mai 13, 2004 5:25 pm
Asukoht: viljandi

PostitusPostitas drxl » R Sept 03, 2004 12:55 am

äkki keegi annaks mõne lingi ka kus näiteks mõni pilt ehitamisest on
üks koht on see http://fishtrap.no-ip.com/public/toni_corrado/ kuid tahaks ka midagi teistmoodi näha ! :shock:

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Quest » N Sept 16, 2004 3:23 am

ma ei ole ikka jõudnud veel midagi teha. ja ennem talve vist ei jõua ka. nyyd veel vaja mootor ka laiali lammutada, kuna paisupaak õli täis. arvatavasti plokikaane tihend. väga loodan et ei ole plokis pragu sees. :(
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W

Kasutaja avatar
drxl
liige
Postitusi: 238
Liitunud: N Mai 13, 2004 5:25 pm
Asukoht: viljandi

PostitusPostitas drxl » N Sept 16, 2004 3:46 am

sai ka midagi aretatud pilti ei viitsi praega toppida üles kuid MSN'is küsides saab ikka!pildid siis kui on klaasriie peal
:lol:

Kasutaja avatar
Quest
Tösine huviline
Postitusi: 233
Liitunud: R Juul 30, 2004 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Quest » L Sept 18, 2004 2:57 am

drxl kirjutas:sai ka midagi aretatud pilti ei viitsi praega toppida üles kuid MSN'is küsides saab ikka!pildid siis kui on klaasriie peal
:lol:


nägin pilte ja päris hea nägi välja. :!:
OÜ Quest & Co - Varuosad sinu Mitsubishile!!!
56208411 (quest.ecctuning@gmail.com)
Mitsubishi Colt Gti 16V 100kw C58A
Mitsubishi Galant 2,5 V6 120kw EA5W


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist