Auto klaaside toonimine-kiletamine

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

2Supreme
Uus Kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: K Mär 08, 2006 10:27 am
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Auto klaaside toonimine-kiletamine

PostitusPostitas 2Supreme » P Mär 19, 2006 8:11 am

kes pärnu ja selle ümbruses toonitab sõbra hinnaga?
hellou

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » P Mär 19, 2006 11:35 am

ehk täpsustad, mida sa "toonitada" tahad
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

Kasutaja avatar
kark
liige
Postitusi: 56
Liitunud: E Okt 31, 2005 12:22 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas kark » E Mär 20, 2006 8:44 pm

kui autoklaase 8) siis helista 442 5300 ja küsi hinda...

kui liikmeks saad loe seda

http://forum.clubmitsubishi.org/viewtopic.php?t=1485
>KARK<

IntZ

PostitusPostitas IntZ » E Aug 28, 2006 10:47 pm

Ei hakkand uut teemat tegema aga:
On keegi viimasel ajal tooninud autol esimesi küljeklaase. Räägitakse, et ei tohi, kuid seaduse järgi justkui tohiks!

Kasutaja avatar
kert74
huviline
Postitusi: 87
Liitunud: P Sept 11, 2005 8:50 pm

hmm

PostitusPostitas kert74 » E Aug 28, 2006 11:48 pm

krt ega ma ka täpselt ei tea aga seaduse järgi peab vist olema esiküljeklaasi läbinähtavus miski 80% või isegi rohkem or smht, minu enda autol on kõige heledam kile ees, et päris 50% ei julgend panna :D aga põhim kui hirmsasti tumedat klaasi tahad ette küljele, võta auto lätis arevele ja lase kasvõi esiklaas ka tumedaks :D
mitsu on hea

Dmitri

PostitusPostitas Dmitri » T Aug 29, 2006 8:38 am

Palju see toonimine maksab (umbes) kui toneerida Mitsu COlt tagaklaasid

kalantt
Uus Kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: P Juul 23, 2006 7:58 pm
Asukoht: planeet MAA

PostitusPostitas kalantt » T Aug 29, 2006 6:06 pm

IntZ kirjutas:Ei hakkand uut teemat tegema aga:
On keegi viimasel ajal tooninud autol esimesi küljeklaase. Räägitakse, et ei tohi, kuid seaduse järgi justkui tohiks!


minu teada ei tohi kiletada esimesi külje klaase üldse.

Kasutaja avatar
Gala
Tösine huviline
Postitusi: 201
Liitunud: R Nov 12, 2004 3:59 am
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Gala » T Aug 29, 2006 6:08 pm

mul on auto lätis arvel ja võin öelda, et esiklaasid ei tohi olla sealgi toonitud

ergo
liige
Postitusi: 297
Liitunud: K Nov 24, 2004 6:59 am
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas ergo » T Aug 29, 2006 6:15 pm

minu teada tohib leedus olla

IntZ

PostitusPostitas IntZ » K Aug 30, 2006 2:04 am

kalantt kirjutas:
IntZ kirjutas:Ei hakkand uut teemat tegema aga:
On keegi viimasel ajal tooninud autol esimesi küljeklaase. Räägitakse, et ei tohi, kuid seaduse järgi justkui tohiks!


minu teada ei tohi kiletada esimesi külje klaase üldse.

Sellist seadust kui niisugust ei ole tegelikkuses!

kopajolla
liige
Postitusi: 134
Liitunud: P Mär 05, 2006 6:50 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kopajolla » K Aug 30, 2006 8:12 am

Natuke urgitsesin riigiteatajas.

Kood 607. Klaasid

Nõuded: 1) tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 75%, v.a DOT tähisega tuuleklaas või enne 1985. a valmistatud sõiduki tuuleklaas, mille läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 70%. Tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%, sõltumata nende valmistamise aastast. Kui eriotstarbelisel soomussõidukil on tuuleklaas või ülalnimetatud külgakna klaas kuulikindlast klaasist, siis nende läbipaistvus peab olema vähemalt 60%. Kui tagaakna läbipaistvus on alla 70%, peavad sõiduki mõlemal küljel olema tahavaatepeeglid;

2) alates 1985. sõiduki valmistamisaastast peavad aknaklaasid olema E või e sertifitseeritud või DOT tähisega märgistatud. Enne 1985. a sõiduki valmistamise aastat peavad sõiduki aknaklaasid olema valmistatud ohutust, purunemisel kildu mitteandvast klaasist või nendele tingimustele vastavast muust materjalist;

3) juhi või tema kõrvalistuja klaasipuhasti tööalas ei tohi olla liikluse jälgimist raskendavaid kahjustusi või mõrade kogumit, nn &laquo;päikest&raquo;

4) aknaklaaside katmiseks on keelatud kasutada materjale, mille mõjul võimendub valguse peegeldumine klaasilt;

5) E või e sertifitseeritud aknaklaaside asendamine DOT tähisega märgistatud aknaklaasidega on keelatud.

Kontrollimine: 1) TÜ – valguse neeldumismõõdiku ja vaatlusega;

2) TK ja TJV katsetustel vastavalt E-reegli nr 43/00 või direktiivi 92/22/EMÜ (paranduste direktiiv 2001/92/EÜ) metoodikale.


https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=949524
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=837914


Eks tehke omad järeldused.

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas morgan » K Veebr 14, 2007 9:01 am

kark kirjutas:kui autoklaase 8) siis helista 442 5300 ja küsi hinda...


Antud number ei toimi !
Ehk teab keegi veel mõnda kohta Pärnus. Söbra hind ei ole oluline soovitaga lihtsalt norm kohta.
Tihtipeale liiga kriitiline !

alar
huviline
Postitusi: 78
Liitunud: T Juun 06, 2006 4:18 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas alar » K Veebr 14, 2007 9:18 am

Pärnus toonib klaase Ring Ajas. Hinnad veidi kallimad kui Tallinnas aga töö ka väga korralik.
tel: 50 71 082

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » K Veebr 14, 2007 12:15 pm

pärnu vast üheks parima kvaliteediga kohaks loetakse härma kaubahoovis autoeksperdi juures olevat töökoda .... peaks olema Extreme print kuigi kodulehelt ei loe otseselt klaaside toonimist välja aga nad teevad regulaarselt esindustesse minevatele tutikatele autodele jne .....
http://www.extremeprint.ee/firmast.htm
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Egert33
liige
Postitusi: 12
Liitunud: L Veebr 10, 2007 5:06 pm
Asukoht: Tallinn

Re: hmm

PostitusPostitas Egert33 » K Veebr 14, 2007 12:54 pm

kert74 kirjutas:krt ega ma ka täpselt ei tea aga seaduse järgi peab vist olema esiküljeklaasi läbinähtavus miski 80% või isegi rohkem or smht, minu enda autol on kõige heledam kile ees, et päris 50% ei julgend panna :D aga põhim kui hirmsasti tumedat klaasi tahad ette küljele, võta auto lätis arevele ja lase kasvõi esiklaas ka tumedaks :D


Eestis tohib olla esi külje klaasidel max 30% toon ( ehk siis läbipaistvus peab olema 70%) isegi kui paned süsi tooni ja lätisse arvele et tohi selle autoga eestis sõita.Lugege ARK Kodulehelt seal täpselt kõik kirjas kus ja kui palju tohib olla.Aga mina panin enda ühele endisele BEMMILE taha täiesti süsi ja ette külgedele kõige heletamast järgmise.Seega oli läbipaistvus ca 50-55% ja
aasta jooksul mil ma seda bemmi omasin ei öelnud ükski ment mitte kui midagi selle kohta. :?: :?: :?:

galtz
Tösine huviline
Postitusi: 179
Liitunud: L Juul 22, 2006 1:59 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas galtz » K Veebr 14, 2007 4:11 pm

Esiklaasidega pidi olema 10% sinna-tänna. Ja vähemalt 6 aasta eest oli 20% esimestel-külgedel lubatud..nüüd siis vast muutunud asjad. Kui 30% lubatud, siis võid panna vabalt 40% ja kui isegi keegi neid kontrollib, siis ütled "ups, nad vist ajasid midagi töökojas segamini:(". Aga tuuleklaasile võid paigaldada kaitsekile, mis kujutab endast, et täiesti läbipaistev..ei mingit tooni..Ei lase UV'd läbi..On peegeldusvastane..Purunemisel hoiab klaasi koos.

Umbes kaks kuud tagasi, kui uurisin hindu, siis sain mingid segased hinnad ja meelde jäi, et VW Golfi toonring oli 800.- Seega on võimalik päris odavalt isegi saada, kuid siis vist kvaliteedist annab järgi.. Otsisin ja esimene korralik koht, kus hinnad ka juures olid: www.autovaruosa.ee/toonklaas. Hinnakiri nende lehel:
Kaheukselised autod (kupeed)
- tagaosa 900.- kuni 1200.-
- koos esiustega 1100.- kuni 1400.-

Sedaanid/luukpärad
- tagaosa 1000.- kuni 1200.-
- koos esiustega 1200.- kuni 1500.-

Universaalkerega autod
- tagaklaas + pakiruumi aknad 900.- kuni 1100.-
-tagauksed + pakiruum 1200.- kuni 1400.-
- koos esiustega 1400.- kuni 1800.-


Hinnad on märgitud koos kvaliteetkiledega USAst.
Teenusepakkuja jätab endale
õiguse muuta hindu sellest
eelnevalt etteteatamata.


Veel kohti:
www.autovaruosa.ee Hindadega(Kõige soodsam)
www.alertauto.ee - Tallinn
www.a-autokile.ee - Tallinn
www.allauto.ee - Tallinn, Hindadega
www.sixklaasid.ee - Tartu, Hindadega
www.hot.ee/carlline - Viljandi
www.ravolar.ee - Tallinn
www.toonklaas.ee - Tallinn
www.inmarauto.ee - Tallinn, Hindadega
www.salinas.ee - Tallinn
www.redford.ee - Tallinn, Hindadega

Aga, just tulin et postitada samalaadne teema, kuid veidi teise küsimusega. Et plaan toonida klaasid siis ära. Ennem on olnud kaks autot, mil juba ostes toon peal oli.. Kuid seekord siis ka plaan esimesed-külgmised ära lasta.. Aga mõtlesin, et ei tea kuidas linnas sõita siis oleks. Mul Eclipse ja kuna seal mõnusalt madalal istud ja aint peeglite järgi sõidad. But, tuleb välja, et Eclipse(kardan, et isegi autodel üldiselt) on peeglil üks pime nurk, kui vaatad, et kõrval rida tühi.. Ja hakkad keerama, siis keegi võib sul istuda veidi taga-kõrval, siis lihtsalt ei märka ju teda.. Seega kui ma veel tagumised täiesti süsiks lasen ja esimesed 40%, siis veidi ohtlik ei ole?? Nagu ""tuunimine on lahe"", kuid sõidumugavusest tagasi ei anna..
Pole mitsu omanik enam:(

Powered by Galant

PostitusPostitas Powered by Galant » R Veebr 23, 2007 2:46 pm

On see üldse seadusega lubatud? Vähemalt viis aastat tagasi kästi küll esimeste külgmiste klaaside toon ära võtta ühtedel tuttavatel. Hästi väike oli see lubatud tumendamise aste - nii et sellest mingit kasu otseselt ei olnudki.

galtz
Tösine huviline
Postitusi: 179
Liitunud: L Juul 22, 2006 1:59 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas galtz » E Veebr 26, 2007 5:53 pm

Powered by Galant kirjutas:On see üldse seadusega lubatud? Vähemalt viis aastat tagasi kästi küll esimeste külgmiste klaaside toon ära võtta ühtedel tuttavatel. Hästi väike oli see lubatud tumendamise aste - nii et sellest mingit kasu otseselt ei olnudki.


On!
Pole mitsu omanik enam:(

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » T Mär 06, 2007 4:04 pm

tere

kas keegi teab kas sellist kile ka paigaldatakse = muutub sujuvalt tumedamaks

näiteks : eesküljeakna peeglipoolses nurgas on täiesti läbipaistev kile ja kui jõuda tagaklaasi tagumisse nurka siis on läbipaistvus näiteks 30%

ehk muutus sujuvalt tumedamaks, mida tahapoole minna

keegi teab kust võiks midagi sellist leida?

Herko
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » T Mär 06, 2007 6:06 pm

Nägin selliseid kilesid Tallinnas kadaka turul ja mitmes toonis, rulli hind oli 150 eek.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron