Kuidas eemaldada rooste.

Kõik mis käib välimuse kohta. Tiivad, peeglid, spoilad, etc...

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 10:37 pm

Tere. Ühesõnaga olen tänaseks selgeks saanud, et oma Galanti ussitamise surmast päästa pole mõtet. Kuid väliselt oleks soov siiski asi viisakamaks teha. Nimelt on esimesed ning tagumised tiivad täitsa ära ussitanud, ning siin ka küsimus. Kas on mõtet osta uued esitiivad ? Nimelt kardan seda, et rooste nii suure töö teinud ning pole kusagile uusi tiibasid kinnitada. Teine varjant on ka ise pahtli ja värviga mökerdada, aga millised oleksid parimad soovitused selleks, et mismoodi ? Tegemist siis ilmselt läbiva roostega st kruvvari lükkaks läbi tiibade.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Zafari » T Jaan 22, 2013 10:53 pm

hainina tiivad maksavad ette nii vähe, et lihtsam on need sul uued võtta ja odavate vahenditega ära värvida.Kui tiivale on juba auk sisse roostetanud (ja see tuleb krdi ruttu) siis makroflexist ei ole mõtet teda ka üles ehitada.

Usun, et tiiva kinnitamisega sul veel suuri probleeme ei teki. Mul ka selline töö hiljuti läbi elatud etapp.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 10:58 pm

Kuid tagatiivad ? Peaksin siiski keevitama hakkama või leiduks ka mõni odavam alternatiiv, et väliselt viisakas välja näeks ?
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Zafari » T Jaan 22, 2013 11:00 pm

no vot tagumistega on vähe keeruline. Kui nagunii emexi kaup see kere siis tõesti makroflex + pahtel vist :roll:
Porr on küll aga kui autol enam põhja pole siis keevitamisel ma ei näe ka mõtet enam.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Sander147 » T Jaan 22, 2013 11:03 pm

Isegi tagatiiva puhul ma pigem vahetaks ära, kui teeks läti tuuningut. Arvesta makroflexiga mässamise peale kuluvat aega ja tiiva vahetusele kuluvat. Mõlemal juhul pead pahteldama, kuid uut tiiba kordades lihtsam teha ilusaks.
Egas pahtel õhu ja armastuse najal sul roostes tiiva peal seisa.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 11:05 pm

Kui nüüd päris aus olen , siis mismoodi käib tiiva ülesehitamine makroflexiga ? Olen näinud karpe mis on makrot täis pumbatud kuid tiibadest ei tea miskit. Keretööde kohapealt ei tea paraku mitte miskit.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Zafari » T Jaan 22, 2013 11:10 pm

HateCore kirjutas:Kui nüüd päris aus olen , siis mismoodi käib tiiva ülesehitamine makroflexiga ? Olen näinud karpe mis on makrot täis pumbatud kuid tiibadest ei tea miskit. Keretööde kohapealt ei tea paraku mitte miskit.


lõhud roostese osa küljest ära, lased tiiva makrot täis, lased korralikult ära kuivada, siis lõikad sobiliku kujuga selle vahu ja pahteldad/lihvid/värvid.

Minu arvates tagatiibade keevitamine läheb juba liiga kulukaks. Eriti kui sa ise ei tee seda.
Mis seis sul seal põhja all üldse on? Tungiga tõsta enam ei kannata?
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 11:17 pm

Kannatab ikka. Ütleme, siis nii, et nii kriitiline asi veel pole, et perse läbi vajuks, ning rehve vahetada ei saaks. Kuid asi piisavalt sitt,et odavam tuleks uus ning korralik galant soetada. Ütleme, et ülejärgmine talv ma usun, et tungile teda enam ei tõsta.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Sander147 » T Jaan 22, 2013 11:32 pm

Keevitada oskad?
Siis koht olemas. :wink:
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

margys
Tösine huviline
Postitusi: 101
Liitunud: P Okt 21, 2012 7:10 pm
Asukoht: põlva

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas margys » T Jaan 22, 2013 11:34 pm

ma kunagi tegin ühel teisel autol väga auklikuks söödud tagatiivad korda klaasriidega.

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 11:36 pm

Hea aparaadiga oskan. Kuid mainisid, et pidavat ta sul sülitama ? Töökaaslane endine keevitaja, niiet kui ma ei saa hakkama, siis ta ikka saab:D
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » T Jaan 22, 2013 11:38 pm

margys kirjutas:ma kunagi tegin ühel teisel autol väga auklikuks söödud tagatiivad korda klaasriidega.

Oskad ehk näpunäiteid jagada ? Nagu mainisin ei tea keretöödest midagi, ning ka klaasriidega kokkupuude puudub.
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas jyrgen72 » K Jaan 23, 2013 6:04 am

Klaasriidega mässamist natuke palju, lihtsam lahendus oleks klaaskiudpahtel.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » K Jaan 23, 2013 7:48 am

jyrgen72 kirjutas:Klaasriidega mässamist natuke palju, lihtsam lahendus oleks klaaskiudpahtel.

Oskad ehk lähemalt sellest rääkida ? Kuidas kasutada tagutiibade pahteldamisel ning kust seda saada ?
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas jyrgen72 » K Jaan 23, 2013 8:24 am

Saadaval kóikkides poodides kus müüakse autode värvimist puudutavaid tooteid. Muu juba sama, nagu ikka. Pind liivapaberiga puhtaks, vóimalikult rooste vabaks. Kui leiad mingit roostet surmavat vedelikku, siis vóid seda ka kasutada, aga enne pahteldamist pese pidurite puhastus ainega see jääk óli maha. Segad pahtli valmis ja kannad peale. Suuremate aukude puhul ja kui pääseb ligi, siis oleks vahva, kui kleebid seest poolt kasvói paber teibi augule ette, kui ei pääse kleepima, siis lihtsalt kasvatad augu pahtlit täis. Peale kuivamist lihvid ja värv peale. Enda Pajerol näiteks tegin ukse alumise serva uue, 6 kuud juba püsinud :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » K Jaan 23, 2013 5:00 pm

jyrgen72 kirjutas:Saadaval kóikkides poodides kus müüakse autode värvimist puudutavaid tooteid. Muu juba sama, nagu ikka. Pind liivapaberiga puhtaks, vóimalikult rooste vabaks. Kui leiad mingit roostet surmavat vedelikku, siis vóid seda ka kasutada, aga enne pahteldamist pese pidurite puhastus ainega see jääk óli maha. Segad pahtli valmis ja kannad peale. Suuremate aukude puhul ja kui pääseb ligi, siis oleks vahva, kui kleebid seest poolt kasvói paber teibi augule ette, kui ei pääse kleepima, siis lihtsalt kasvatad augu pahtlit täis. Peale kuivamist lihvid ja värv peale. Enda Pajerol näiteks tegin ukse alumise serva uue, 6 kuud juba püsinud :D


Oleks tegu aukudega oleks asi lihtsam. Asi ikka nimelt tiivaäärtes, kui sealt rooste lahti lõhun, siis tiib ju kahaneb kena 5 cm kindlasti. Kuid mismoodi hakkan tiivapealt alla tulema klaaspahtliga,et samale kaugusele tiib uuesti üles ehitada ?
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas Zafari » K Jaan 23, 2013 5:49 pm

see uue serva ehitamine on sel juhul rohkem klaasriide teema aga see vajab veidi oskusi ka juba.
Porr saab see asi igatpidi olema aga mina jääks sellise ajutise lahenduse otsimise juures siiski makroflexi tuuningu juurde.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
SiimS
klubi liige
Postitusi: 666
Liitunud: N Mai 27, 2010 8:38 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas SiimS » K Jaan 23, 2013 5:51 pm

Kunagi mökerdasin ka Fordi tagatiivad üles klaasplastiga, päris kole jäi lähedalt vaadates, kuid kaugelt enamvähem. Auto oli tumedat värvi, seega ei torganud väga silma. Kuna Galandil on topeltplekk siis alumine osa jääb edasi mädanema kuni augud läbi pagassi tiiva servade.

Enda masinal võeti kõik lahti.

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas jyrgen72 » K Jaan 23, 2013 9:07 pm

HateCore kirjutas:
jyrgen72 kirjutas:Saadaval kóikkides poodides kus müüakse autode värvimist puudutavaid tooteid. Muu juba sama, nagu ikka. Pind liivapaberiga puhtaks, vóimalikult rooste vabaks. Kui leiad mingit roostet surmavat vedelikku, siis vóid seda ka kasutada, aga enne pahteldamist pese pidurite puhastus ainega see jääk óli maha. Segad pahtli valmis ja kannad peale. Suuremate aukude puhul ja kui pääseb ligi, siis oleks vahva, kui kleebid seest poolt kasvói paber teibi augule ette, kui ei pääse kleepima, siis lihtsalt kasvatad augu pahtlit täis. Peale kuivamist lihvid ja värv peale. Enda Pajerol näiteks tegin ukse alumise serva uue, 6 kuud juba püsinud :D


Oleks tegu aukudega oleks asi lihtsam. Asi ikka nimelt tiivaäärtes, kui sealt rooste lahti lõhun, siis tiib ju kahaneb kena 5 cm kindlasti. Kuid mismoodi hakkan tiivapealt alla tulema klaaspahtliga,et samale kaugusele tiib uuesti üles ehitada ?

No jah, kui see sul nii roostene on, siis jah tekib jama. Mul tuli aind nati kohendada roostest ära söödud äärt ja ühte nurkka.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
HateCore
Tösine huviline
Postitusi: 199
Liitunud: P Veebr 13, 2011 3:08 pm

Re: Kuidas eemaldada rooste.

PostitusPostitas HateCore » K Jaan 23, 2013 9:34 pm

Aga kui makroga tiib üles ehitada ning makro klaaskiuga tugevndada mis sellest arvate ning kas on üldse reaalne ?
"Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist