''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

Üritused mis võiksid klubilistele huvi pakkuda.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas Kopajuht » R Juul 20, 2012 8:38 pm

Tervist kaasfoorumlased

On kindlaks tehtud, et kui inimesel on palju vaba aega siis tekivad briljantselt idiootsed ideed :D .
mõnda aega tagasi tekkis mul mõte, võtaks seljakoti, hädatarvilikud asjad ja teeks ühe pisut pikema jalutuskäigu ( https://picasaweb.google.com/1026003687 ... MfeqeOJxQE ) nii umbes 370km ja käiks kogu vast avatud Rmk matkaraja otsast lõpuni jala läbi.
Toimumis aeg on hetke seisuga augusti teine pool ning läbimis ajaks olen planeerinud kuni 2 nädalat, see aeg kuluks siis u. 40km päevas ning kuna meil ilmataat just kõige suurem sõber ei ole siis ka 4 lisapäeva vihma varjus olemiseks.

Olen enda mõtega konsulteerinud ka KL i ülemustega kelle käest peaksin saama lisaks omal olevale varustusele seljakotte, magamiskotte, telkmantleid ja muud sihukest hädavajalikku mida rajal vaja läheb.
Neid siis küsinud inimeste jaoks kes tahavadka sellel tripil kaasa lüüa ning omal puuduvad korralikud vahendid ( olen ise aastaid kaitseliitlane ning hetkel oleva varustuse kohta ei oska öelda mitte ühtegi halba sõna).

Seega küsimus nüüd teile, Kas on ka siinsel rahval huvi kaasa matkata.
Plaanin kokku saada nii 5 - 10 liikmelise meeskonna. Kaardilt rada uurides avastasin, et umbes kord 2 päeva jooksul peaks jõudma tsivilisatsiooni, poodides toiduvarude täiendamiseks.
Ja loomulikult oleks hea kui saaks mõne sama ''hullu'' kui ma ise, kes tahaks kogu raja läbida sest pidevalt vahetuvad kaaslased kipuvad motivatsioonile paraku kehvasti mõjuma.

Teine küsimus oleks selline, et kas kellelgi on mõnda seadet mis toimiks trassi salvestajana: kiirus, aeg ja muud säärast.
Uurisin kantavaid gps jälgijaid firmast minurada.ee ja nemad paraku aidata ei saa kuna nende aparaatide akud ei pidanud nii kaua kestma.

Ööbimiseks on plaanis kasutada Rmk puhkeplatse kus peaks olema katusealuseid sest telk oleks liigne raskus seljakotis, kui aga puhkepaigas mingit katusealust ei ole siis vihma vastu kaitseks saab telkmantlist teha väga eduka katusealuse ( olen ise kasutanud sellist ööbimist möödunud suvel leedus kordusõppustel olles paduvihmaga ja oli väga edukas riided ja kogu varustus koos iseendaga muidugi jäid kuivaks)

Kogu üritus läheb osalejatele maksma, korralik ports kaloreid ning summad ja tarvikud mida rajal ise ära kulutatakse

Kellel on asja vastu huvi või oskab midagi asjakohast soovitada kirjutage aga rõõmsali siia teemasse vastus :)

Tervitusi jagades Kopajuht
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas jyrgen72 » R Juul 20, 2012 9:18 pm

Muidu Garmini GPS seadmed salvestavad ja arvutavad, aga 2-te nädalat ei pea sul ükski seade vastu.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas Kopajuht » R Juul 20, 2012 9:32 pm

Jah garmini võimeid tean :D ning paraku ka aku kestvust :(
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kasutaja avatar
listentothednb
Tösine huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Juul 17, 2008 11:38 pm
Asukoht: Tapa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas listentothednb » L Juul 21, 2012 7:34 pm

Mina oleks asjast huvitatud, paraku selle aasta sees puhkust enam pole, nii et saan kaasa teha nv-d.

Tervitades,
Mait.
Mitsubishi Carisma GLS 1.8, 1997 - läinud
Mitsubishi Carisma GLX 1.6, 1997 - läinud
Mitsubishi Galant GLS 2.0, 1998

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas Kopajuht » L Juul 21, 2012 7:49 pm

nu aga ega seegi pole sugugi halb idee :d laup. pühap. peaks jõudma u 80 km läbida paras katsumus seegi
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kasutaja avatar
vkmka
klubi liige
Postitusi: 393
Liitunud: E Aug 29, 2005 11:00 pm
Asukoht: Tapa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas vkmka » L Juul 21, 2012 9:28 pm

Kopajuht kirjutas:Teine küsimus oleks selline, et kas kellelgi on mõnda seadet mis toimiks trassi salvestajana: kiirus, aeg ja muud säärast.
Uurisin kantavaid gps jälgijaid firmast minurada.ee ja nemad paraku aidata ei saa kuna nende aparaatide akud ei pidanud nii kaua kestma.


Mina näiteks kasutan oma nuttikas telefonis sellist rakendust nagu sport trackerit http://www.sports-tracker.com/#/home. See salvestab nii hetke kiirust kui ka keskmis,tõusud ja langused rajal, ja kellel on ka pulsi vöö või kell siis sealt pealt saab ka nö kaloreid jälgida jne.Kuid siis jääb see aku teema.
Nissan Qashqai +2 2011
R.I.P Mitsubishi Galant 1998 V6 2,5
R.I.PVaruosadeks Mitsubishi Eclipse 93.a 2.0 110kw
+37256280350

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas sasszz » P Juul 22, 2012 10:54 am

Ise lähen järgmine NV "liiapeksi matkarajale". Aga idee on hea, kuid see aasta aega kahjuks pole nii suureks ettevõtmseks.
Oma tutvusringis on see 370km ka päevakorras, peale avamist.
Mis puudutab GPS ja aku probleemi siis Garmini käsi gps`l on mingi funktsioon, et ta on nö. standby olekus ja salvestab ja näitab kaardil läbitud teekonda. (KV`s oli mul selline) mugav.

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas Kopajuht » E Juul 23, 2012 5:20 pm

Niimoodi siis
sain täna oma valdusesse vajalikud kaardid koos juhendiga raja läbimiseks.
Ja algabki kodutöö ajakava paika panemiseks.

Esialgse plaani kohaselt on väljakõnd Oendust 17.08 pealelõunasel ajal u. 16:00 ja plaan esimese päevaga läbida esimesed kilomeetrid võsu telkimiskohta.
edaspidi on eesmärgiks läbida päeva jooksul 40 km, et saak paraja ilma korral raja läbi siiski minimaalse 10 ne päevaga.

p.s. tänusõnad ka inimestele kes on jaganud soovitusi erinevate salvestajate suhtes millest tundub, et Sasszz i pakutud lahendus on isegi teostatav.
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B

Kopajuht
Tegija
Postitusi: 568
Liitunud: E Veebr 27, 2012 12:09 am
Asukoht: Läänemaa

Re: ''Väike'' jalutuskäik vabas looduses

PostitusPostitas Kopajuht » K Aug 08, 2012 9:20 am

Mnjaa

nii kahju kui mul ka pole aga vist tuleb suurepärane üritus tühistada.

Põhjuseks on see, et ma pole suutnud siiani leida veel mitte kedagi kes tahaks terve raja läbida ja üksinda on see tiba ohtlik.
Kindla otsuse kas jah või ei kirjutan hiljemalt 15.08
Mitsubishi galant 92a. 1,8B jupitamisel
Ford mondeo 97a. 1,8B rauas
Volvo V40 98a. 1,8B müüdud
Opel Vectra 95a. 2,0B mahakandmisele
Mitsubishi Galant 97a, 2,0 B universaal (müüdud)
Honda Accord 94a, 2,0B Rauas
Volvo V40 00a 1,8B


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron