Autoremont Tartus

Üldised küsimused, a la "kumb on parem kas Galant või

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

Autoremont Tartus

PostitusPostitas Tanel_P » N Aug 27, 2009 1:37 pm

Tere!

Loodetavasti sain selle teema õigesse kohta. Kui ei, siis palun moderaatoritel see teema õigesse paika panna.

Aga sooviks siinkohal saada vastuseid järgmistele küsimustele:

- kus saaks Tartus lasta autol läbida üldist ülevaatust (ostueelne - ostujärgne), kus tõstetaks masin üles, vaadataks põhja alla, vaadataks kastiõli taset, tehtaks kapott lahti, vaadataks seal ringi - mahlad, rihmad, rullikud jne, kontrollitaks võib-olla isegi amorte ja pidureid ja miks mitte ka diagnostika samal ajal. kas see on ebareaalselt palju oodatud ühelt Eesti autoremonditöökojalt?

- kus saaks Tartus ülevaatuse käigus avastatud vigu ka likvideerida?

- kus saaks Tartus ka normaalselt keretöid lasta teha? oskate ehk häid kohtasid soovitada? mitte ainult ülevärvimine, vaid ka üksikuid detaile ja mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega.

Tänan vastata viitsinuid juba ette!

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

PostitusPostitas margusvk » N Aug 27, 2009 5:59 pm

Esiteks - mis marki ostma hakkad? Kas ikka Mitsut?
Teiseks - selle teenuse eest tuleb ka maksta. Ei pääse üle ega ümber.

Mina tegin 2 aastat tagasi oma Galandiga nii, et valisin Tartus sobiliku Galandi silma järgi välja, sain auto müüjaga kokku, tegin proovisõitu (kogemused ja vilumused aitavad otsustada), vaatasin kapoti alla ja jne... Ühesõnaga heitsin ise põhjaliku pilgu peale.
Järgmisena sõitsin eelnevalt kokkulepitu järgi Silberisse (tuttav kruvib seal Mitsusi) ja lasin auto müüja kohalolekul mootori diagnostika ära teha. Tuttav tuli mingi läpaka taolise asjandusega kohale, pistis juhtmete otsas suure pistiku kuhugi armatuuri alla ja ki kuulis, et auto on toodud Šveitsist, siis tuhnis seda süles olevat läpaka moodi asjadnust kohe erilise hoolega. Auto müüja oli ka väga huvitatud, et mis on tulemus. Õnneks ei olnud midagi hullu ja auto ostsin ära.
Et diagnostikas selguvad paljud asjad, mida silmaga ei näe. Samas ega liikuvad asjad nagunii millagil kuluvad ja teatud aja möödudes vajavad vahetamist, nagu hammasrihm koosrullikutega, pidurid, rooli värk jne... Mis varem, mis hiljem! Õlisid, nende värve ja nende tasemeid näed ju varrastelt. Ega 100% nagunii kohe teada ei saa ja mingi "kiiksu" avastad nagunii siis, kui oled juba õnnelik autoomanik. Aga diagnostika näiteks annab küll teatud kindlust.
No see oli nüüd minu hetke tarkus, mis selle koha pealt kohe meelde tuli.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » N Aug 27, 2009 10:21 pm

Auto olemas, otsin pigem head töökoda, mida teised Mitsuklubi liikmed julgevad soovitada Tartus.

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » P Aug 30, 2009 9:17 pm

:arrow:

Kas ühegi Mitsu omanik pole Tartus siis remonti teinud? :shock:

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » P Aug 30, 2009 9:27 pm

Vaata natuke ringi foorumis. Siin on mitmes kohas erinevadi asutusi soovitatud.

Kasutaja avatar
Tõru
liige
Postitusi: 132
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:23 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Tõru » E Aug 31, 2009 12:25 pm

Turu Auto (autoasi))
aadress on Turu 30. Enamus asjad teen seal. Ainult enda auto rattalaagrit ei saanud vahetada. liiga väiksed tõmmitsad. muidu tipp-topp.

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » E Aug 31, 2009 12:57 pm

Tänan! Sain veel soovitusi Atlante ja Carstopi näol.

rnahkur
liige
Postitusi: 128
Liitunud: L Juul 07, 2007 6:58 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rnahkur » E Aug 31, 2009 1:10 pm

Turu tänava Carstop'i küll isiklikult ei julge soovitada. Kunagi viisin oma auto sinna (oli vaja pidurikettad vahetada, kuna oli talv, polnud endal kusagil teha). Vaevalt sain selja pöörata, kui minu sinine punn, mootor rõõmsalt piirajasse lastud, mööda vuhises ning ainult õline nokats üle rooli välja paistis.
___________________

'99 Mitsubishi Colt 1.3
'91 Pontiac Firebird 305 CID TBI

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas taavik » E Aug 31, 2009 1:16 pm

Tartus olen käinud Aleksandri autokeskuses ning Lõuna-Eesti autokeskuses asuvas töökojas. Mõlemad on jätnud täitsa tavalise mulje. Aleksandri pluss on võibolla see, et neil mitsu originaaltester (MUT II) olemas ja teadmine mitsu hooldusest (endine mitsu esindus Tartus).
Siimaani olen siiski kõige parema tulemuse saanud ise tehes :D

rnahkur
liige
Postitusi: 128
Liitunud: L Juul 07, 2007 6:58 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rnahkur » E Aug 31, 2009 2:12 pm

Aleksandri tänava töökoda on mulle isiklikult jätnud ka suhteliselt kahvatu mulje, ilmselt sattusin lihtsalt natuke ebapädeva töömehe otsa. Läksin sinna esisilda logistama, olles enne ise muidugi kanali peal auto all juba eelnevalt selgeks teinud, mida vahetada vaja oleks. Avastati ainult loks kahes rooliotsas, mõranenud puksidele, kõveratele stabikaotstele ning teistele rooliotstele tähelepanu ei pööratud.

Kolleegi autol olid nad näiteks "unustanud" vahetada piduriklotsid, mis olid lisaks muule pudile kaasa pandud ning sõnad peale loetud, et ka need oleks hea ühele poole ära vahetada. Samas teised korrad on ta tööga rahul olnud.

Edit: kirjavigad
___________________



'99 Mitsubishi Colt 1.3

'91 Pontiac Firebird 305 CID TBI

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » E Aug 31, 2009 2:57 pm

Atlante kuulub ka tegelikult Carstopile, asub Jaama 143.
Siis sain veel soovituse Vasara 50 asuvale töökojale ja Vaksali tänaval asuvale töökojale.

Ei teagi nüüd, kuhu oma suksut viia :S

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

PostitusPostitas margusvk » E Aug 31, 2009 8:23 pm

Mnjah! Minu isiklik seisukoht, kuid teenindusse pöördun siis, kui vaja spetsiifilist tööriista või mõõduriista jne. Seni kuni omal "kahte vasakut kätt" ei ole, püüan ise asjad ära teha. Aga noh! Ma ei ole oma Mitsuga tõesti mujal käinud, kui Silberis tuttava juures. Noh starteriga käisin Betooni tänaval ja ongi asi mutt. Eks ta on nii, et kuidas kellegil kogemusi on. Vaevalt nüüd luksepad päris otud on, kuid kohati tehakse asju küll ülejala ja ei teata mõne auto spetsiifikast halligi.
Eks tuleb jah siinset foorumit jälgida ja tõetera on ka siin, et kõiki asju ei tehta ühes kohas korralikult. Ikka nagu selline spetsialiseerumise värk kipub olema. Üks töökoda teeb ühte tööd korralikult, teine teist tööd jne...
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » T Sept 01, 2009 12:38 am

Asi ei ole selles, et tööriistad käes ei istu. Siiani olen oma kõigi autodega nii palju kui võimalik ise tegelenud. Kuid praegu elan ja tegutsen Tartus, kus pole mul ei garaaži, tõstukit ega tööriistu. Iga asja kellegi käest kerjama ka ei taha hakata. Mingi pinna üürimine läheb ka midagi maksma ja lihtsam on ju siis lasta ju mõned tööd ära teha?

Tanel_P
liige
Postitusi: 148
Liitunud: T Aug 11, 2009 11:29 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tanel_P » R Sept 04, 2009 11:25 am

Minu poolest võib sellele teemale joone alla tõmmata, sest leidsin enda autole suurepärase koha hoolduseks - OÜ Samistop (Aleksandri autokeskus). Seal on olemas Mitsudele diagnostikavahendid ja minu autoga tegelenud töömees omab Mitsude remontimise osas suuri kogemusi. Heaks näitajaks on ka see, et ta on 15 aastat samas kohas töötanud. Probleemid said kõik lahendatud ja uute tekkides võeti telefoni teel ka ühendust, kui mind ennast seal polnud. Teisel korral ei tehtud ka takistusi sellele, et saaksin juures olla, kui auto kallal töötatakse, pigem vastupidi. Mured said lahendatud kiirelt ja pädevalt. Ka administraator oli meeldiv ning oli nõus ka hooldusraamatut täitma. Nii et mina soovitan pöörduda sinna oma muredega. Tehtud tööde nimekiri on minu auto teemas.

P.S. Kes soovib töömehe kontakti, võib minu poole PSiga pöörduda.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist