Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

Üldised küsimused, a la "kumb on parem kas Galant või

Moderaatorid: Zafari, sasszz

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » E Veebr 06, 2012 12:20 am

Tere
Oman oma esimest Mitsubishit ja olen täitsa rahul selle autoga. Kerge, väike,reibas mitte janune liikur, ühesõnaga ideaalne linna auto! Kuid on kere ja veermik täiesti läbi... Sama kere küljes midagi vahetada ei leia enam mõtet ja keretöid on ka liiga tohutus koguses. Siit tekkis mõte et uurin foorumi rahva käest mida kujutaks mootori ümbertõstmine korraliku kere peale ja veermiku korda tegemine.
Oma peaga jõudsin niikaugele et vanast sõidukist võtaks mootori ,kasti, pidurid, amordid, vedrud, väljalaske. Käiguosa uus( poolteljed, õõtsad, stabikad jne)
Kui niikaugele minna siis tundub ka mootorilt kaane maha võtmine ja sisse vaatamine mõistlikuna. Vahetaks kuluosad (filtrid, õlid, tihendid, mootori poldid, rihmad, rullikud, veepumba, mootori padjad, küünlad)
Lühidalt öeldes korralik kere ja kõik kuluvad osad uuena külge, pea idee on jääda originaali juurde ja ei hakkas tuunima vaid püüaks taastada algset olekut. Ideaalis lappaks lihtalt asjad ümber ja tegeleks minimaalselt keretöödega. Ei tea äkki liiga ilus unistus :D ?

Esialgu tekkisid järgmised küsimused:
Kas kõik kered sobivad toorikuks? Mootori kinnituste poolest? A- la 1.3l kuni 1.8l välja?
Millised on elektri osa erinevused? Kui ma uue mootori panen kas kõik näidikud, kellad, puhur jm sarnane töötab või peab midagi aretama?
Kas peale mootori tihendite vahetust on vaja kaasi lihvida?
Kas keegi teab mõnda töökoda või keegi ise viitsiks sellist projekti ette võtta? Ise tooks halja kere ja sõitva gti ja varuosad otsiks ka.

Kui midagi jäi kahe silma vahele täiendage ja üldse teadjamad mehed mis arvate ideest? Äkki saab uue elu sisse puhuda kui jah siis mis kuludega?

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas Sander147 » E Veebr 06, 2012 9:04 am

Kõik kered sobivad toorikuks.
Välja pead vahetama spidoploki, GTI-l on suurem pöörete vahemik.
Juhtmestik võib natuke erineda, olenevalt aastast ja varustus tasemest. Nagu nii tõstad kogu mootori juhtmestik orraga ringi. Armatuuri all on eraldi pistikud selleks, kust saad lahti-kokku ühendada. Mootoriaju tuleb ka ringi lüüa.
Käigutrossidega on ka aastati väike erinevus olnud. GTI orikaid ära kohe läbi lõika, hoia alles hilisemaks ümbertõstmis vajaduseks.
Toorik lase enne korralikult keretööde osas korda teha. Liivaprits, happekrundid, värvid. Siis jääb ainult ümber viskamise vaev.

Kõige osas võin sind julgelt aidata, kui asud Tallinna külje all. Olen sellist asja juba teinud ning ütleks, et pole probleemi :D
Keretöid ainult ei teosta.

Jõudu ja jaksu 8)
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
potsa
Tegija
Postitusi: 585
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:30 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas potsa » E Veebr 06, 2012 9:43 am

Selle õilsa eesmärgil on mul pakkuda Lancer 1,3 1997a. Auto on punast värvi. Kere vajab nokitsemist!
Mitsubishi Outlander 2.0 100kw 4WD 2004a.

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » E Veebr 06, 2012 12:25 pm

Sander147 Äkki viskad mulle ps-i mingisuguse hinna mis sa tahaksid sellise töö eest saada ma mõtlen asjade ümber viskamist.
potsa pane mõned pildid ja hind ps-i. Kui see sama punane mis sul pildil siis see sobiks ideaalselt kuna gti sama punane :)

Ok tundub paljulubav, nüüd ma pean kõik kokku lööma mis see lõbu maksma läheb ja siis saab edasi minna.

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » K Veebr 08, 2012 1:07 am

Kellel sobiv sedaan toorik võib mulle pakkumisi psi- saata.

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » L Veebr 25, 2012 12:23 am

Kas keegi teab kas sama aasta colt-ile sobivad ka lanceri mootor, kast, ja amordi püstakud?
Või seal läheb suuremat aretamist vaja et kõik sobiks?

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas jyrgen72 » L Veebr 25, 2012 6:38 pm

Eks seda täpset sobivust oskavad öelda need, kes valdavad hästi autodatat, aga kui vaadata varuosade kataloogi, siis esiosa juppidel on juures, et Colt/Lancer. Võta nüüd kinni :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » P Veebr 26, 2012 1:43 am

Ma vaatan ise ka seda... Usun et peaks sama olema.
http://www.tradebit.com/filedetail.php/ ... 6-download
Ega ei tea kust võiks tasuta leida sellise manuali, kergendaks oluliselt mu tegemisi.

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas jyrgen72 » P Veebr 26, 2012 11:27 am

Vähe inglise keelt, vähe googeldust, vähe häkkimist ja nii juba jooksebgi sinu arvutisse :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

bwobwob
Uus Kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: R Apr 15, 2011 6:11 pm

Re: Mitsubishi Lancer gti 1995 uus elu?

PostitusPostitas bwobwob » P Veebr 26, 2012 12:12 pm

Selle peale tulin ma ise ka:D lootsin pigem mingit linki. Ise sain sellise koha google vahendusel: http://www.4gtuner.com/topic/6920-works ... itsubishi/


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist