Mitsubishi Grandis kliirens?

Üldised küsimused, a la "kumb on parem kas Galant või

Moderaatorid: Zafari, sasszz

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » E Mai 30, 2011 8:04 pm

Siiani on aastane l2bis6it tagasihoidlik - 10 000 km.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas Zafari » E Mai 30, 2011 8:06 pm

siis ära küll diislit osta. Isegi mina oma 25kkm juures ei leia veel väga suurt mõtet sellel :)
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas sasszz » E Mai 30, 2011 8:08 pm

a võta Grandis ära !
*japsidel erksad mootorid
*õigeaegselt hooldatud Mitsubishi = kestab kaua.
*Diisli ainus plus minu silmis, et kui Olerexi ei leia siis kõlbab ka lähim Hesburger või Mäkk :D (no offence diisliomanikud)

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas Zafari » E Mai 30, 2011 8:11 pm

Noh mina ei laida diislit. Seda siis kui on palju sõitmist ja kindlasti töökindel mootor on.
Aga vähese sõidu juures on see kütusekulu võit tegelikult suht väike.
Kui diisel võtaks keskmisel 8 sajale ja bensakas 12 siis aastas 10kkm sõites võidad diisliga 400 liitrit kütust. Samas nagu oleks võit ka eks. Küsimus on nüüd aga selle volksu mootori vastupidavuses. Hooratta kohta oleks hea silberist küsida. Kas on kahemassiline või ei. Kui jah siis tiba nutune.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » E Mai 30, 2011 8:26 pm

Lugesin autolehest Tourani kohta ning 2,0 diisel mootoritega on v2ga palju probleeme ning remont kulukas, niisamuti ka muud vw diislid.

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas taavik » E Mai 30, 2011 9:04 pm

Samas, kui see kütusekulu ikka nii oluline on, siis peaks äkki valima midagi väiksemat. Suur mahtuuno pole küll mingi ökonoomitamise auto. Ning kui läbisõit on u. 10000 km aastas, siis ei anna see diisel küll mingit säästu. Eriti, kui diisel ja bensiin on suht samas hinnas, või diisel isegi kallim. Seega ei näe mina küll mingit mõtet sellise kasutuse juures meeleheitlikult diislit taga ajada - aga see on minu arvamus. Eks igaüks näeb asja oma mätta otsast.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas Zafari » E Mai 30, 2011 9:23 pm

Kuna üks tuttav soovib ka ühte autot juurde osta ja eelistab hästi ökonoomset diislit siis mõtlesin natuke laiemalt uute diislite peale. Olen aru saanud, et pommikindlat diislit tänapäeval enam ei toodeta :(
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » E Mai 30, 2011 9:35 pm

Kütusekulu seisukohalt ikka vaatad mis mootoreid pakkuda on ning jääd esialgu selle juurde, mis tarvitab vähem kütust. Aga nüüd kus olen lugenud nende vw diisel mootorite kohta palju negatiivsed, siis lühidalt võiks öelda, et omades suuremat bensiinimootorit tuleb sama välja. Kas sõidad ökonoomse diisliga ja remondid seda suurte summadega või omad janust bensukat, aga seevastu on kvaliteetne. Uurisin vahepeal ka MB A170 diisel mootoreid ning üks töökoda ütles konkreetselt, et ei ole mõtet osta diisel mootorit, ta võib olla ökonoomne aga maksad remondiga bensiini mootorist tunduvamalt rohkem. Niiet esialgu vaatad, et tarbib vähe kütust, aga kui pead pidevalt remondile kukrut kergitama, siis pole üldse kasulik. Mis aga puutub Grandisesse, siis olen suhteliselt kindel, et tuleb osta bensiinimootoriga, võimalusel automaat kastiga ning võimalikult uus (soov on iseenesest 2007 alates).

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas MeelisV » T Mai 31, 2011 8:28 am

ei lugenud teemat läbi otse vaid diagonaalis.
ei tee grandisele reklaami nagu iga teine kupeldaja oma l...e vaid räägin konkreetsetest kogemustest ja otsestest kontaktidest.

kliirens - kõrge kõrgem kui mõnel teisel sellise, kuigi külje pealt nagu kohe ei saagi aru. viimased kaks talve rammisin nagu vana mees läbi hangede.
võimalik, et kliirens polnud läbivuse ainuke garantii - autol on jõudu.
läbisõidul alla 20000 km aastas soovitan julgelt bensukat isegi selle piiri võib kõrgemale tõsta. (mul omal on ~30000 aastas.)
miks bensukas - 1. diisel on wolksu oma ja lärmab kui kurat, vastupidavus, hooldus grammike kehvem ja seega kallim.
2. bensukale pakutakse automaati ja see auto minu p....e järgi nõuab automaati. 3. bensuka minek koos selle automaadiga on EESKUJULIKult ergas. lõpuks ei võida sa selle diisliga midagi vaid kaotad rahas.

omad kogemused vastupidavuses. tänaseks läbisõit 160000 km, aastast 2006, 2,4 bens. ja automaat. - selle aja jooksul vahetatud 1 kord pidurikettad, 2korda klotse, 1 kord rooliotsad, esimesed rattalaagrid, ülejäänud on olnud õlid ja filtrid ning 90000 pealt rihmamäng
KÕIK. s.t. kõik muu veermikus (õõtsad, sarniirid stabikad kondid puksid liigendid vms.) on originaal ja kestab veel.
nagu siin keegi ütles "kalla ja talla" masin
loe viimast autolehte - seal räägib sharan/galaxi teemadel - artikli pealkiri oli a´la "kas maailmameister lagunemises" vms. - see ütleb palju.

kokkuvõtteks mitte, et ma tahaks oma autot sulle müüa - ma ei tea kas üldse tahan müüa (pole kuskil rohkem pakkunud kui korra siin) naine tahtis kodus peksa anda kui ütlesin, et panin kuulutuse ülesse.
helista julgelt saame kokku ja ma näitan annan nõu mida ja kuidas vaadata kui lähed kasutatud autot vaatama (huiiareid) jagub müüjate seas.
proovime seda turvatooli asja ja katsetame bensukat koos automaadiga.
siis saad ka sina siia kribada mida asjast arvad omadest kogemustest
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » T Mai 31, 2011 12:49 pm

Suur tänu Meelisele selle suurepärase kogemuse ja teadmiste eest! Ei oleks uskunud, et Grandis on nõnda mugav - istmeid saab igatemoodi liigutada ja sättida. Jalaruumi keskmises reas jagub lahedalt ning ka tagumises reas ei pea tundma ennast vaesena, olen 180 cm pikk ning pea ja lae vahele jäi veel ruumi küll. Istmed on mugavad, toetavad hästi. Ka Maxi-Cosi turvahäll, mis praegusesse autosse läheb turvavööga üsna vaevaliselt (tõsta ja nihuta hälli, et turvavööd kinnitada), siis Grandises piisas korra diagonaali väheke liigutada, kui saime kinnitatud. Sellega probleem lahendatud. Automaatne käigukast ja 2,4 liitrine bensiinimootor on midagi väga mõnusat, kiirendus on viimase peal, väga ergas ning reageerib pisimalegi pedaali liigutusele. Mootor töötab vaikselt ja ühtlaselt. Salongis on vähe müra, isegi kiirendusel, kui Meelis lubas lapatsi põhja panna sai vesteldud arusaadavalt, samas auto tuiskas edasi nagu loom. Kiirendades toetub mootor enam-jaolt just teisele käigule ning siis kolmas ja lõpuks neljas. Naisuke istus sellel hetkel keskmises reas ning ütles, et tundis ennast istmesse surutuna kiirendades. Väga ilus auto, nii seest, kui ka väljast. Auto on tõesti keskmisest kõrgem ning kui varuratast ei oleks põhja all, siis oleks veel kõrgem. Pagasnik jääb kolmandate istmete kasutamisel asjalikuks, silmaga mõõtes mahub kaks meie suvekäru lahedalt sinna ära.
Nagu Meelis rääkis, siis on ta enamuse ajast põletanud kütust, vahetanud õli, midagi tõsist pole vaja olnud teha, veermik on tugev ja vastupidav. Pole ime, et naine ei luba autot maha müüa :-D

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » T Mai 31, 2011 1:02 pm

Käisime peale Meelise Grandisega sõitu ka katsetamas VW Sharan 2006 1,9 TDI 85KW, hinda küsiti ligi 11 000 eur. Müüja polnud pooltki nii tore nagu Meelis, pigem sellist tüüpi, et hea auto, hea auto, pole probleeme ja kui siis pinnima asusin, tulid välja nii mõnedki remondid mootoriga ja käigukastiga. Iseenesest on salong üsna aegunud ilmega, nupud kõik on koondatud ühte kokku ning enam-jaolt kõik kandilised, ümaraid jooni on vähe, värvuselt ühtlane must salong, nagu sõidaks surnuautoga. Istmed olid kõvad, sai sättida edasi-tagasi ja seljatoe kallet (Grandisel saab ka istmepatja sättida). Ruumi on muidugi natukene rohkem, kui Grandises ja istud kõrgemal. Istmed on tõelised pommid, nende eemaldamine ja hoiustamine on ikka omaette teema (Grandises klapid kolmanda põrandasse). Gaasipedaal on kordades tuimem, kui Grandisel, niisamuti pole ka 85kw mootoril mingit minekut, vaikselt kogub ennast ning sihib neid 3500 rpm lähedal olevaid pöördeid, diislil on see minu arvates liig. Automaatkast tegutseb vaikselt, kuid tunda on kergeid nõksatusi käiguvahetusel (Grandisega seda ei olnud). Ausalt öeldes olen päri nendega, kes kirjutasid, et Grandist ei tasu võrrelda Sharaniga ning et mugavuse vahe on kordades erinev. Vaatamata sellele, et Sharanis on sutsu rohkem ruumi, kui Grandises on tegu nagu öö ja päevaga. Ei tea kas sattusin kehva isendi peale, aga igatahes tegime perega sealt kiirelt minekut.
Nüüd kodus olles meenus Meelise näidatud autoleht, kus oli suurelt kritiseeritud Sharani, puhtalt huvist lähen ja ostan selle ajakirja :-) Peaks koju tellima siiski autoajakirja, kuid kas Tehnikamaailma või Autolehe?

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas MeelisV » T Mai 31, 2011 1:19 pm

OT:
autoleht on autoleht ja tehnikamaailm on tehnika maailm nagu nimed ütlevad
tehnikamaailmas leidub peale autode ja muud - foto, arvuti, kodutehnika jms.
autolehes on aga ainult autodest kuid leidub palju ka kasutatud autodest.
mul tehnikamaailm käib ja autolehe ostan kui leian huvitava artikli :idea:

aga teemasse - hea kuulda ka otsest arvamust erinevatest automarkidest.
huvi pärast võid veel ringi vaadata teisi mudeleid - anna ka nende arvamus võrdluses sharan ja grandis vs. mõni veel (kia carnival) vms.

samas on arusaadav kui hüppad 120kw erksast jaapani bensukast 85kw konservatiivsesse euroopa diislisse tekib suur kontrast :mrgreen:

mina ei pelgaks ära ka vanemat grandist millel on tõeselt väike läbisõit - aasta ei tapa autot :!: (otseselt)

aga palun - kui sain abiks olla - või ajasin asja keeruliseks 8)
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » T Mai 31, 2011 1:30 pm

Kia carnival 2003 diisel 2.9 CRD 106 kW manuaal, ls 121 000km, on minu naise õel. Nagu autoleht on kirjutanud selle auto kohta, siis tasub osta ainult istmete pärast. Pealegi on Carnival ülevaatus punktide raporti kohaselt kõige kehvem masin. Olen olnud kaasreisija, kui ka sõitnud. Võin ausalt öelda, et istmed ja ruumikus on esmaklassiline, nagu Voyageris on ruumi ka seal, aga istmed on mugavamad Carnivalis, midagi pole nuriseda. Aga rooli keeratas saad aru, kuidas masin õõtsub teel ning on diisli kohta ikka väga uimane, kütusekulu on keskmiselt 15l/100km. Naise õde ostis oma mehega selle masina just seetõttu, et salong on mugav. Nüüdseks aga on 1 korra mootorit vahetanud 150 000 km pealt, mil oli veel garantii, mootor lihtsalt ühel hetkel jooksis maanteel kokku ja kogu muusika, esindus ütles, et ikka tuleb ette kõikidel autodel seda :-P Õnneks vahetas teenindus ära ning nüüd hetkel veel kestab uus mootor. Nad remondivad pidevalt veermikku, 2x aastas, auto ei pea vastu lihtsalt, lisaks muud elektrilised probleemid. Üritasid vahepeal masinat maha müüa, aga keegi ei taha osta Carnivali.

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » T Mai 31, 2011 1:35 pm

Ahjaa, naise isal on VW Sharan 2001, diisel 1.9 tdi 85 kW manuaal. Sai temaga täna hommikul räägitud telefonitsi ning vana mees nagu ta on rääkis, et igat enne ülevaatust peab maksma B kasutatud varuosade ja tööde eest kokku umbes 650 eurot, et auto korras oleks. Ta ei taha seda välja vahetada, kuna on harjunud sõitma selle masinaga, täiesti arusaadav, aga mina ei mõista seda müstilist summat, mis sellele masinale kulub. Ise sõidab päevas kalale ja koju, umbes 6km ning remondile kulub nõnda palju. Kunagi vist sõitsin tema autoga paar korda, kuid kahjuks ei mäleta, samas tänases 2006 a Sharanis istudes oli tunne nagu oleks selles autos juba olnud st midagi pole muutunud 2001 ja 2006 vahel.

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » T Mai 31, 2011 1:37 pm

Ülevaatuse raporti link ka kõigile huvilistele:
http://legavto.ru/article/read/TUV_2011.html

Kasutaja avatar
MeelisV
Tegija
Postitusi: 1983
Liitunud: L Juul 08, 2006 10:06 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas MeelisV » T Mai 31, 2011 2:03 pm

tean kah natuke carnivali - olen sõitnud 3 erinevaga
hea on sõita maanteel - suur laev kindlalt teel ja mugav.
aga see headus tuleb rämedast massist tühimass on ~2...2,5 t aga see tapab mootori võimsuse ja ülekande ära
samuti mõjub laastavalt linnasõidul veermikule.
carnivali miinuseks oli alguses eelkäijate puudus - tehti tühjale kohale võrreldes grandisega millele eelnesid SpaceWagoni mudelid. Samas olid esimesel kahel vanal carnivalil tihti mootori (just küttesüsteemi) probleeme ja ka kk. sai ühel vahetatud.

ja need 3. rea istmed - need rebivad naba selja taha - ja panna pole neid kuhugi !
samas on jah üks suur positiivne asi - mahtuvus ja mugavus.

ei tahtnud seda arvamust enne kirja panna.

meenub, et ühena vaatasin kunagi ise ka toyota previat - tehnikast palju ei tea rääkida aga meil enam uuemat generatsiooni ei pakuta.
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2004
Mitsubishi Outlander 2.0 CVT. 2015 - müüdud
Mitsubishi Grandis - 2,4 automaat, 2006. - müüdud
Mitsubishi Legnum VR4 - TwinTurbo 206 kw, 4WD, 1997. RHD to LHD - müüdud

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas Zafari » T Mai 31, 2011 9:28 pm

mõtled veel sakslase peale? :P
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » K Juun 01, 2011 5:47 am

Zafari kirjutas:mõtled veel sakslase peale? :P


Olles saanud Meelise Grandisega sõita ei tahagi muud autot peale Grandise :-D

mitsubishipoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: N Apr 07, 2011 10:47 am

Re: Mitsubishi Grandis kliirens?

PostitusPostitas mitsubishipoiss » K Juun 01, 2011 4:33 pm

Miks ajasin taga turvavööde pikkust on just seetõttu, et minu praegusesse autosse mahutame turvahälli nibin-nabin ära, vaeva tuleb näha, aga lõpuks saab hakkama - turvavöö on maksimaalses pikkuses. Meelise autos sellist probleemi ei olnud.

Meelise Grandis:
Mõõdetud ülemisest pilust kuni alumise kinnituseni. Keskmine rida äärtes 245 cm, keskmine rida keskel 225 cm , kolmandas reas 235 cm.

Minu auto:
Mõõdetud ülemisest pilust kuni alumise kinnituseni. Keskmine rida äärtes 225 cm, keskmine rida keskel 200 cm. Juhi ja kõrvalistujal 235 cm.

Tuleb välja, et puudub ühtne standard, iga tootja teeb omamoodi.

Kõikidele vastanutele suur tänu!
PS! VW foorumis pole endiselt keegi vastanud :-D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist