Head Carisma omanikud

Üldised küsimused, a la "kumb on parem kas Galant või

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Carisma35
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: L Jaan 10, 2009 5:28 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Head Carisma omanikud

PostitusPostitas Carisma35 » K Aug 25, 2010 8:32 pm

kust te ostate oma autole varuosi? Näiteks nagu puksid, aknatõstukid, esituli ja näiteks klapikaane tihend? Kadaka teelt on Mitsubishi varusaode kauplus kadunud - lammutuskodades Carismasid ei ole eriti. Või ostate te vaid läbi foorumi? Hetkel oleks mul hädasti vaja aknatõstukeid, mis tõrguvad korrektselt töötamast. Alla aken jookseb aga üles mitte (ja ma olen teadlik akna n.ö õpetamisest)
Auto: 1997 Mitsubishi Carisma 85kW
Carisma ´97
Military Green
http://festival.kinomaja.ee/

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas Sander147 » K Aug 25, 2010 8:55 pm

Kadaka teel on täiesti endiselt see pood olemas. Kassi tänaval õigemini. Taket nimeks. Ka automaailmast saab varuosi.

Aknatõstukeid uuri lammaritest. www.elv.ee ntx
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » N Aug 26, 2010 12:43 am

No üldjoontes tuttav tunne see juppide taga ajamine Carismale.
Näiteks Haapsalus Tradilo Autovaruosade poes öeldi mulle kohe ilusti ära, et kasulikum on teine auto juppideks kõrvale osta :D.

Aga selle esitule ja kaane tihendi saaksid sa autoladu.ee-st, olen isegi sealt pudi-padi juppe tellinud ja siiani on külge istunud.
Ja suuri lootusi sulle nende aknatõskukite suhtes ma anda ei tahaks, aga Taeblas ma nägin sama kerega autot lammutuses ja uksed olid veel komplektsed, eks pead uurima kas on veel või mitte http://www.taeblaauto.ee/autolammutus%20kontakt.html
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas sasszz » T Aug 31, 2010 12:10 pm

aknatõstukite probleemi saad lahendatud, kui puhastad trossilt ja mootorilt igast jampsi mis sinna ajajooksul kogunenud on. (mul oli sama probleem Eclipsega, lasin akna alla ja üles ei läinud.)
See üldiselt muidugi ajutine lahendus, kuni saad normaalseid tõstukeid (mul näiteks see ajutine lahendus toimib juba kolmandat kuud, kuid siiski on tunda, et mootor väsinud tõstukil)

Edu!

Kasutaja avatar
wilson
liige
Postitusi: 101
Liitunud: L Sept 01, 2007 2:24 pm
Asukoht: west coast

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas wilson » T Aug 31, 2010 8:06 pm

jyrgen72 kirjutas:No üldjoontes tuttav tunne see juppide taga ajamine Carismale.
Näiteks Haapsalus Tradilo Autovaruosade poes öeldi mulle kohe ilusti ära, et kasulikum on teine auto juppideks kõrvale osta :D.

Aga selle esitule ja kaane tihendi saaksid sa autoladu.ee-st, olen isegi sealt pudi-padi juppe tellinud ja siiani on külge istunud.
Ja suuri lootusi sulle nende aknatõskukite suhtes ma anda ei tahaks, aga Taeblas ma nägin sama kerega autot lammutuses ja uksed olid veel komplektsed, eks pead uurima kas on veel või mitte http://www.taeblaauto.ee/autolammutus%20kontakt.html

Tradilost midagi ostes arvesta alati et pead vähemalt korra tagasi minema et asi ümber vahetada õige vastu. Vanale galandile tellisin sidurit endal 3 korda ja siiski oli vale :)
Läti - Leedu - Soome - Inglismaa , Autod - Varuosad - Transport !

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » L Sept 11, 2010 4:34 pm

wilson kirjutas:
jyrgen72 kirjutas:No üldjoontes tuttav tunne see juppide taga ajamine Carismale.
Näiteks Haapsalus Tradilo Autovaruosade poes öeldi mulle kohe ilusti ära, et kasulikum on teine auto juppideks kõrvale osta :D.

Aga selle esitule ja kaane tihendi saaksid sa autoladu.ee-st, olen isegi sealt pudi-padi juppe tellinud ja siiani on külge istunud.
Ja suuri lootusi sulle nende aknatõskukite suhtes ma anda ei tahaks, aga Taeblas ma nägin sama kerega autot lammutuses ja uksed olid veel komplektsed, eks pead uurima kas on veel või mitte http://www.taeblaauto.ee/autolammutus%20kontakt.html

Tradilost midagi ostes arvesta alati et pead vähemalt korra tagasi minema et asi ümber vahetada õige vastu. Vanale galandile tellisin sidurit endal 3 korda ja siiski oli vale :)


Kle sõbrake, siin tunneb huvi inimene Carisma juppide leiukoha vastu ja Tradilos lihtsalt puudub selle masina kohta korralik varuosade andmebaas. Ja mis puudutab sinu vana Galanti, siis arvan, et asi ei olnud Tradilos, vaid sinu autos millel oli äkki juba kes teab mis mootor-kast peale aretatud, kuna auto vin-kood annab ilusti sobiliku jupi koodi välja. Ise olen tellinud-leidnud kõik jupid vin-koodi järgi ja kõik on istunud külge esimesel katsel (kui auto on veel originaal koosluses).
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
Janar
Vana olija
Postitusi: 340
Liitunud: K Okt 17, 2007 5:36 pm
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas Janar » N Sept 16, 2010 5:19 pm

Kas se asi siis nüüd Carismaga just nii hull on? Ise olen ka ikka üht teist sellele isendile küsimas käinud ja näiteks Taket pole veel esialgu varustamisega jänni jäänud. Nii kadaka teel, kui ka punasel tänaval peaks nad endiselt mõlemad alles olema (Japanparts). Raskema varjandina (loe kallima) võib külastada ka Silberit või AGR-i.

Lisaks keredetailide ja tulede ja viledega tegeleb ka Almelo (Suur-sõjamäel), ise sai sealt kunagi Carismale kapote sebitud ...

Edu!
Sigma 3.0 V6 24V @ 151kw

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » T Okt 19, 2010 12:55 pm

Ei hakka nüüd uut teemat tegema, kuna tegu on siiski Carismaga ja küsimusega selle auto pihta :D.
Nimelt olen selle masinaga juba üle aasta sõitnud, aga pole suutnud selle aja jooksul endale kindlaks teha , et mis mõõdus on velgede augu vahe. Kuna hetkel viibin suht kaugel autost ja koju tulles on vaja kohe hakata vurama ülevaatuspunkti suunas, siis nende slikedega mis autol hetkel all on, pekstakse mind sealt pika puuga kohe minema, aga et säästa aega, siis ostaks mingid teised veljed koos rehvidega.
Nii et nii palju kui ma olen igasugu tabeleid vaadanud, annab kahte sorti mõõtusid :D.

Palun, kui on võimalik kuidagi tuvastada ilma ise mõõtmatta asja, siis olge nii head ja aidake lolli :D.

Auto siis Carisma 1,9 tdi, 66kw-i ja aastast 1997.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » T Okt 19, 2010 4:01 pm

Ja samas küsiks veel ka teise küsimuse , et kui mul on tehase andmete järgi ette antud 195/60/15 rehvi mõõt, et siis kas 195/65/15 ka alla kannatab panna. Ees nagu vaadasin, et hetkel rehvi ja vedru taldriku vahel nagu ruumi oleks, aga ma ei tea kui palju see 65 mõõdus rehv on 60 mõõdust kõrgem.
Ja kui mõni Carisma omanik on seda proovinud, siis võib ju julgelt avaldada seda siin nüüd :D.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas aLLaN » T Okt 19, 2010 10:59 pm

195/65 R15 peaks olema 5% kõrgem 195/60 R15 ehk rehvi diameeter muutub 1,95 cm suuremaks, st siis omakorda et raadius suureneb 9,75mm võrra. Ja nagu sa ütlesid, et ruumi nagu jagub siis ei tohiks küll probleeme tulla.
Selle tulemuseni jõudsin kasutades keerulisi matemaatilisi tehteid e. "Master"i spidomeetri kontrolli link :mrgreen: .
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » K Okt 20, 2010 10:20 pm

Tänud Allan selle matemaatilise tehte eest :D

Lasin siis kodus naisel käed ära määrida ja mõõtis mulle poldivahe ära ja sain teada, et minu Carismal on 4*100 poldivahe. Narr lugu küll :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Head Carisma omanikud

PostitusPostitas jyrgen72 » L Okt 23, 2010 6:47 pm

jyrgen72 kirjutas:Ja samas küsiks veel ka teise küsimuse , et kui mul on tehase andmete järgi ette antud 195/60/15 rehvi mõõt, et siis kas 195/65/15 ka alla kannatab panna. Ees nagu vaadasin, et hetkel rehvi ja vedru taldriku vahel nagu ruumi oleks, aga ma ei tea kui palju see 65 mõõdus rehv on 60 mõõdust kõrgem.
Ja kui mõni Carisma omanik on seda proovinud, siis võib ju julgelt avaldada seda siin nüüd :D.


Täna said siis autole alla installitud 195/65/R15 rõngad. Mahtusid nii esi- kui ka tagakoobastesse ilusti ära,aga kui keerata rattad täiega risti, siis keerab rehvi vastu külgmisi mootori porikaitsmeid või logareid või kuidas neid keegi nimetab. Auto siis nüüd paksus lumes sumpamiseks valmis ja nende suuremate rõngastega näeb ka täitsa hea välja :D.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist