Soov tulla Mitsubishi perre

Üldised küsimused, a la "kumb on parem kas Galant või

Moderaatorid: Zafari, sasszz

raulj

Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas raulj » P Apr 18, 2010 11:07 am

Tervitus kõigile Mitsubishi liikmetele, olen siin uus ja oma esimese küsimusega. Nimelt sooviksin oma auto välja vahetada Mitsubishi vastu ja sellest ka soov enne pinda uurida, et teada saada mida võtta ja mida jätta. Nimelt plaanin soetada omale 2000+ autot summas max 60k ja valin hetkel Carisma ja Galant (meeldib rohkem) vahel. Mida Te oskate öelda nende kohta, mis on aastast 2000-2002? Mis mootoreid soovitate/ei soovita (vihjati et hoiduksin vanadest diislitest ja GDI mootorist ning ise piirduksin kuni 2l mootoriga), mis käigukastiga (ise tahaks juba automaadile üle minna, kuid mõningad hirmud on) ja muud sellist infot, mida võiksin ostes teada? Plaanin oma Volvo S40 vahetada Mitsubishi vastu kusagil turul (hetkel tutvuste kaudu katsun asja ajada) aga ikkagi võite soovitada, kust võiks saada ausat kaupa? Ise tahaks, et auto oleks pärit parematelt teedelt (ehk siis on kere ja veermik paremas seisus).
Tänud juba ette kindlasti asjalike vastuste eest!
Viimati muutis raulj, P Apr 18, 2010 2:31 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Martinez
Tegija
Postitusi: 2209
Liitunud: N Okt 15, 2009 1:19 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas Martinez » P Apr 18, 2010 11:24 am

Kes sulle ütles, et gdi mootoritel midagi viga on ? Minul ning paaril heal tuttaval on 2,4 GDI ning minul on esimene aasta kohe täis, teistel üle paari aasta auto käes olnud, probleeme sealjuures mootoriga on 0. Aga selles, et Galant ilusam on nõustun täielikult. Mul on olnud nii 2000 aasta Carisma ja nüüd on 2000 aasta Galant, ja Galant meeldib oma sõidumugavuse ning lisade poolest kõvasti rohkem. Kui elad Tallinnas, siis loe ürituste rubriigist millal järgmine kogunemine on, seal saad näha erinevaid mitsubishisid ning on võimalus ka katusuda ning proovida .

Sander147
Asjatundja
Postitusi: 3795
Liitunud: L Mai 10, 2008 1:45 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas Sander147 » P Apr 18, 2010 11:27 am

Tean Galantidest rääkida.
2.0 100kw mootor on töökindel, odav pidada ja suht koht ökonoomne. Liigub edasi piisavalt.
2.4 110kw GDI mootor käib rohkem edasi, kuid on kapriisne kütuse suhtes, solki ei salli, hooldus natuke kallim kui eelmisel, remonti las teevad need, kes GDI mootoreid jagavad-nimelt pihustite pärast.
2.5 V6 120kw mootor on päris püss, ütleme nii. Liigub väga hästi edasi, jõud on saada päris madalatel pööretel. Jalgu ei jää, hooldus samas hinnas mis 2.4-l. Sellele mootorile soovitaks automaatkasti, manuaalkastist käib jõud üle, kuid kui manuaalil paar laagrit kastis ära vahetada,siis kestab jälle kaua. Hinnad ei ole üle mõistuse.
Kütusekulu on ka 2.4 ja 2.5 suht sama. 11.5 keskmine umbes.Oleneb jala raskusest.

Nii sedaanil kui universaal kerel hakkavad tagatiiva ääred roostetama. Nende korda tegemine maksab a la 3000.- max. Klubilise Herkko käest võid täpsemalt uurida kus ja kes teeb.
Esisild ei ole nii nõrguke midagi kui räägitakse, päris vastupidav on. Juppide hinnaklass on keskmine. Olen öelnud nii-jupp ei ole kallis, vaid rahakott on õhuke.

Üldiselt ise soovitaks osta Galanti, 2.5 V6 mootoriga. Kui pere inimene siis universaali topib rohkem asju, kuid sedaan on ka üldiselt üllatavalt mahukas. Võtaks jällegi sellise paketiga nagu Avance- sportlik ja vihane välimus.

Ostmisel tasub kaasa võtta keegi, kes Mitsubishidest teab.

Tere tulemast klubisse.
Eclipse GSX 2.4 Turbo oli,Galant GSR 2.0 oli, Galant Avance 2.5 V6 02 oli, Eclipse Spyder GT 3.8 V6 oli, Grandis 2.0 `06 oli, Mitsubishi GTO MR oli, EVO 4 GSR oli

raulj

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas raulj » P Apr 18, 2010 2:31 pm

Martinez kirjutas:Kes sulle ütles, et gdi mootoritel midagi viga on ? Minul ning paaril heal tuttaval on 2,4 GDI ning minul on esimene aasta kohe täis, teistel üle paari aasta auto käes olnud, probleeme sealjuures mootoriga on 0. Aga selles, et Galant ilusam on nõustun täielikult. Mul on olnud nii 2000 aasta Carisma ja nüüd on 2000 aasta Galant, ja Galant meeldib oma sõidumugavuse ning lisade poolest kõvasti rohkem. Kui elad Tallinnas, siis loe ürituste rubriigist millal järgmine kogunemine on, seal saad näha erinevaid mitsubishisid ning on võimalus ka katusuda ning proovida .

GDI mootorite kohta öeldi, et tegemist esimeste pritse mootoritega ja kahtlased.

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas margusvk » P Apr 18, 2010 4:07 pm

Volvo S40 ja Mitsubishi Carisma on mõlemad tehtud Hollandi tehases NedCar ja samale põhjale. Nii et kui otsustad Carisma kasuks, siis kohtad esmalt tuttavat veermiku. Ise olen Galant 2.0 universaal automaat omanik ja väga rahul. Seepärast loomulikult soovitan Galati :D. Ülal öeldi, et 2,4 GDI on bensiini suhtes kapriisne ja seda olen ka mina kuulnud, kuid praktilist kogemust mul ei ole. 2,0 Galant on täiesti normaalne rahakoti seisukohalt pidada. Kõige kallim on 2.0 mootori puhul hammasrihma vahetus koos rullikutega, kuid see on õnneks 90 000 kilomeetrise vahemaa tagant ja Eesti tingimustes keskmiselt sõites 3-4 aastase intervalliga tegevus.
Tagumised rattakoopa ääred on problemaatiliseks minu silmade läbi rohkem mudelitel 1997-1999 aastast. Uuemaid Galante vaadates tundub, et neil on see probleem "võõram".
2,5 mootoriga Galanti tahtsin ise ka aga sel ajal kui mina omale Mitsut otsisin, siis ei olnud ühtegi normaalses konditsioonis masinat võtta, niisiis 2,0 mootoriga Galanti ostsingi.
Aga kui Mitsu valikuks läheb, siis oleks hea kedagi Mitsu omanikku kaasas "omada".
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas -V- » P Apr 18, 2010 8:27 pm

Mootoririhma vahetuse kohta niipalju, et Minu 2.5 V6 mootoril läks töö + jupid maksma ~6K
aga tuttava 2.0 100kW sai samas kohas 3300.- hakkama.. ilma veepumba vahetuseta oleks 2400.- läinud..

vastupidavuse poolt olen oma V6'ga väga rahul.. 2 aasta jooksul pole veel midagi sellist olnud, mida oleks Pidanud välja vahetama.. aga kuna mulle meeldib, et kõiks oleks tip-top, siis igaks juhuks lasin Kõik rullid, rihmad, mahlad ja küünlad ära vahetada :)

Sillad lasin paar kuud tagasi lihtsalt sportlikust huvist üle vaadata.. õeldi ka, et meie teede kohta üllatavalt väga heas korras..
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas margusvk » E Apr 19, 2010 7:48 am

Kusjuures "Tehnika maailma" ja "Autolehe" artiklid hainina Galantist laidavad veermikku, et ei pidavat meie teedel vastu pidama. Ise käisin eelmisel aastal ka ülevaatusel ja vana kangutas kanalis mu autot tükk aega ja tuli siis mossis näoga välja ja teatas, et korras on :D. Mul ka suhtumine autosse selline, et kui midagi koliseb, siis kõrvaldan kohe ka selle põhjuse.
Aga seda olen ka ise kuulnud, et V6 2,5 mootori rihmavahetus on jah poole kallim kui 2,0 mootorile. Ise lähtun siinjuures põhimõttest, et kui vahetamiseks läheb, siis kõik rihmad, rullikud ja pingutid lähevad vahetusse.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

priidikpoiss
Uus Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: K Veebr 04, 2009 10:31 am

Re: Soov tulla Mitsubishi perre

PostitusPostitas priidikpoiss » L Juul 31, 2010 8:29 pm

Heips. Oman Space Wagoni. Kah pole paha. Asja ajab ära. Sai tehtud käimakasti remont. Laagrid vahetatud, sarniiride tolmukotid olid läbi ja sai ka need koos sarniiridega välja vahetatud. Ülevaatusele minnes kartsin ,et on mingid puksid väsinud või midagi sellist. Aga ei olnud midagi.Auto on olnud minul 5 aastat ja midagi vahetanud rohkem pole.Kokku võttes on kõva masin. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist