Kalastus teema

Kõikvõimalikud ja võimatud küsimused, mis mujale ei sobi.(ostu-müüki siin ei toimu)

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas jyrgen72 » T Juul 29, 2014 10:54 am

No mo naine on 2,1 meetrise spinnaga väga rahul.
5-e meetrine teleskoop latt suht tülikas, kui kaldal kasvavad puud ja pealegi see murdus pooleks pea 1,5-e kg. latikaga.
Endal mul ultra lühike (1,5 m) teleskoop spinna ja ise rahul, raskema landiga 50 m. viset pole probleemiks.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas aLLaN » T Juul 29, 2014 11:23 am

Oeh, raske valik :D Eks peabki vist valima mingi kuldse keskmise pikkuse poole pealt. Lisaks vaatasin poes neid igasugu vidinaid mis spinningu komplektides kaasas ning samas kõrval otsisin neid samu jubinaid, landid, trossid ja mingid raskuste moodi asjad erineva kujuga(on lapikuid ja on ümaraid), mis vahe neil on, mul hetkel ei tule tehniline nimi meelde, väliselt meenutavad mini-sangpomme :mrgreen: . Ei oska kuskilt abi ka otsida ja kalastuspoest võib "loll" ennast rahast lagedaks teha kuna kõikides hakatakse pähe määrima, et sul ikka erinevaid asju vaja sest iga kala on erineva iseloomuga .....blablabla, ma ei ole sedasorti inimene et viitsin seda iba kuulata, ma tahan lihtsalt võimalikult odavalt universaalse asja soetada koos tagasihoidliku lisavarustusega. Põhimõtteliselt igas poes on see värk, et peaksin välja käima u.100€ et mingit arvestuslikku asja saada, mina aga ei raatsi väga üle 30€ spinna täiskomplekti eest välja käia, lisaks vaataks u.sama raha eest tavalise õnge.
Aga mida mul vaja oleks, kuna ma ei ole ju mingi spets.kalamees, ma tahan lihtsalt püüda kuid samas tahaks ka mingit saaki saada, mis ei pea olema just eputamisväärne. Ma loodan, et mõistate mida öelda tahan :)
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margusvk » T Juul 29, 2014 12:33 pm

jyrgen72 kirjutas:No mo naine on 2,1 meetrise spinnaga väga rahul.
5-e meetrine teleskoop latt suht tülikas, kui kaldal kasvavad puud ja pealegi see murdus pooleks pea 1,5-e kg. latikaga.
Endal mul ultra lühike (1,5 m) teleskoop spinna ja ise rahul, raskema landiga 50 m. viset pole probleemiks.

Ja kuidas sa sellise jupatsiga jõe/järve ääres kaldast püüad, kui pillroog ees on?
Ei murdu see 5 meetrine latt kuhugi. Ise olen ka suuri kalu välja tõmmanud, kuid jah kahva abiga, sest suurt latikat ei tõmba nagu kirsasaabast maksti veest välja ;). Latika suu jääb ainult konksu otsa nii.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
jyrgen72
klubi liige
Postitusi: 1211
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:25 am
Asukoht: Heinola / Soome

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas jyrgen72 » T Juul 29, 2014 1:01 pm

margusvk kirjutas:
jyrgen72 kirjutas:No mo naine on 2,1 meetrise spinnaga väga rahul.
5-e meetrine teleskoop latt suht tülikas, kui kaldal kasvavad puud ja pealegi see murdus pooleks pea 1,5-e kg. latikaga.
Endal mul ultra lühike (1,5 m) teleskoop spinna ja ise rahul, raskema landiga 50 m. viset pole probleemiks.

Ja kuidas sa sellise jupatsiga jõe/järve ääres kaldast püüad, kui pillroog ees on?
Ei murdu see 5 meetrine latt kuhugi. Ise olen ka suuri kalu välja tõmmanud, kuid jah kahva abiga, sest suurt latikat ei tõmba nagu kirsasaabast maksti veest välja ;). Latika suu jääb ainult konksu otsa nii.

Aga vaat Margus, meitel siin sügavad järved ja kaldad suht kaljused ja ise nii laisk, et egas kusagil vòsas ja roostikus ukerdada ei viitsi :D.

Aga Allan, sina vali omale taskukohane komplekt välja ja osta ära. Kergete ja väikeste lantide puhul ei sas trossi kasutada, lant ei hakka nii nagu peaks mängima. Lantide kohapealt ei oska midagi soovitada, toom vaid näite sellise, et lant mille 3 aastat tagasi ostsin, ei toonud mulle ühtegi kala, kui naine kòige labasema silikoon landiga vedas haugesi kaldale ja tänavu suve esimesel kalastusretkel sain selle landiga esimeseks kalaks 2,3 kg-se haugi. Lantte peab lihtsalt olema ja proovima. Need tinaplönnid on nn. pòhjast püüdmise jaoks vajalikud, saad oma ussikesed kaugele sügavikku lennutada ja need vajuvad ilusti pòhja suurt latikat vòi koha ootama, ise saad rahulikult òlut lasta :D
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult-
90 a. Pajero 2,5 tdi 70 kw

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas aLLaN » T Juul 29, 2014 1:55 pm

Nonii soetasime noorikuga Bauhofist ühe Salmo spinningu 2,1m(kahest osast kokku käiv), mõned landid olid ka komplektis ning teiseks 3,3m rulliga Salmo õnge millel posu konkse ja raskusi kaasas ja igaks kümneks juhuks ka ühe 150m varutamiili 0,4mm jämedusega. Kokku läks 62€, eks näis kas saab ka kala, Maximast võtab lisaks mingi Salmo söödasegu kah, see vist parem variant kui ussikesed või mis kostate?
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas taavik » T Juul 29, 2014 1:57 pm

Peaks siiski alustama sellest, et mis kala püüda tahetakse. Kui röövkala, siis pigem spinninguga, muudele uss ja kork.
Hoiatuseks võin öelda, et Salmo odava teleskoopspinningu ridva viskasin pikuti lõhki raskema landiga.
Kalapüügi puhul kipub nii ooema, et tulemuse saamiseks on vaja 3 asja:
1. Oskused
2. Püügikoht ja õige aeg
3. Korralik varustus

Kui neid pole, siis ongi tegemist ajaveetmisega ja looduse nautimisega :D

Mul loksub kogu aeg autos kaasas spinning, landikarp ja paar erineva pikkusega ritva ussi/sööda leotamiseks.

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas taavik » T Juul 29, 2014 2:00 pm

Söödasegu pead valima. Uss on hea, kuid on veel ka tõugud ja muud sellised elusad asjad.
Söödaseguga paras kuskilt järvest linaskit püüda. Jõest püüdmiseks peaksid feederiga proovima, muidu veab vooluga sööda minema.
Aga kala võtab seda, mida ta ka muidu looduses sööks + veel mõned asjad, mida tavaolukorras vees ei leidu.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas aLLaN » T Juul 29, 2014 2:40 pm

Nüüd on pea jälle sassis, elussööt poes on ju kallis ja kuskilt lambist kaevama on ka imelik vist minna. Ühesõnaga söödasegu peab siis võtma erinevaid, vastavalt kalaliigile?
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margusvk » T Juul 29, 2014 3:15 pm

Nüüd sai teema alles hoo sisse. Igatsugu unustuste hõlma vajunud kalamehi ilmub välja :)
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
taavik
klubi liige
Postitusi: 2023
Liitunud: K Mai 16, 2007 1:19 pm
Asukoht: Kesk-Eesti
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas taavik » T Juul 29, 2014 4:03 pm

Linnameestel on jah vista see mure, et pole kuskilt usse kaevata. Põhimõtteliselt on on jah erinevatele kaladele erinevad söödasegud. Samas, kui ökonoomitada tahad, siis võid ju ka saiakuuliga püüda.
Saiatükk niiskeks, rullid selle ümaraks kuuliks ja topid konksu otsa nii, et konksu ots ilusti peidus. Mõnikord on selline sööt töötand paremini, kui uss.
Samuti võib kasutada poes müüdavat konservmaisi, krevette jne.
Usse peaks saama osta ka igast kalavarustusega tegelevast poest. Hind ei ole üldse nii hull.
Ehk veelkord - kui lähed kala püüdma, siis peaks olema korralikult ettevalmistatud. Kui lähed aega veetma, siis on suht poogen, mis seal konksu otsas liguneb.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas aLLaN » T Juul 29, 2014 4:07 pm

margusvk kirjutas:Nüüd sai teema alles hoo sisse. Igatsugu unustuste hõlma vajunud kalamehi ilmub välja :)

No näedsa, oli ikka kasu kah et minus tärkas soov õngitsema minna. Kusjuures käisin poes süüa ostmas ning võtsingi spetsjom pätsi Kirde saia, kui mina seda söön siis miks kaladele ei peaks sobima :mrgreen:
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margusvk » T Juul 29, 2014 6:36 pm

Aga tee oma esimesed tiirud kalaveel ära, küll siis selgub, mida tegelikult tarvis omada ja juurde osta ning mida sa lõpuks rohkem püüdma hakkad.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
belmondoke
klubi liige
Postitusi: 409
Liitunud: E Apr 24, 2006 9:55 am

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas belmondoke » T Juul 29, 2014 7:26 pm

Hangi esimene kord mõni teadjam kalamees kaasa,kes õpetusi jagab.Rakendused,söödad,lipsud,konksu suurused jne.Kui oma 0,4mm tamiiliga korgiõnge teed,siis vist eriti kala ei saa 8)
hetkel peres: pajero 2,8td 98a.
space runner 4x4 lsd 92a.
space wagon 4x4 93a.
colt gti 100kw.91a.

rdl
Tösine huviline
Postitusi: 114
Liitunud: E Okt 17, 2011 5:18 pm

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas rdl » K Juul 30, 2014 3:49 pm

Pärnu lahel ka keegi paadiga käib? Koha muidugi trollimas, nagu seal muud teha oleks.

margys
Tösine huviline
Postitusi: 101
Liitunud: P Okt 21, 2012 7:10 pm
Asukoht: põlva

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margys » K Juul 30, 2014 6:24 pm

ma küsiks ka siis juba, et kus on rakvere lähedal mõni selline koht kus ainult kalamees ei peaks võtma vaid kala ka ikka võtaks?

Kasutaja avatar
Martinez
Tegija
Postitusi: 2209
Liitunud: N Okt 15, 2009 1:19 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas Martinez » K Juul 30, 2014 7:02 pm

Loobu jõel on nii jõeforelli kui haugi kõigile kui vaid püüda oskad. Käin seal päris tihti nii hommikuti kui õhtuti. Püüan spinnaga ja jalutan üksjagu maad maha alati.

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margusvk » N Juul 31, 2014 2:25 pm

Loobu jõel Arbavere juurest peale minna on kohati päris huvitav käik. Kohati on ilus rada jõe ääres sisse tallatud nagu Inglismaal. Ainult õlleautomaadid on puudu. Paar aastat tagasi oli seal peale võsa lõikamist ilge rägastik ja tohuvapohu. Samas olen ma Loobu jõest (seal käidavamas kohas) rohkem alamõõdulisi forelle saanud, mis olen tagasi vette lasknud - las kasvavad veel. Haug ei ole mulle Loobu jõelt otsa hakanud veel.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas margusvk » N Juul 31, 2014 2:28 pm

belmondoke kirjutas:Hangi esimene kord mõni teadjam kalamees kaasa,kes õpetusi jagab.Rakendused,söödad,lipsud,konksu suurused jne.Kui oma 0,4mm tamiiliga korgiõnge teed,siis vist eriti kala ei saa 8)

0,4 mm tamiil on ikka jõhke köis. Sellega võiks suisa vaalasid välja tõmmata :)ma ise kasutan spinnal 0,15-0,2mm tamiili ja ei ole veel tamiili pärast suuremaid kalu vette jätnud. rulli sidur kompenseerib asja. Vahepeal kasutasin ka nööri aga kui see kurat sõlme läheb, siis on ikka korralikult kohe sõlmes.
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas aLLaN » N Juul 31, 2014 3:23 pm

Ma eksisin numbriga, tegelt see nn. varu on 0,35-ne, eks ma tagant järgi mõtlesin ka et niisugusega saab vist juba isegi fiat 127-t käima tõmmata. Eks ma ju alles loll ja roheline sel alal :D . Igastahes kaks korda oleme käinud, esimesel korral ei saanud heitmisele väga pihta, vaatasin siis yotubest õpetlikke videosi ja teisel korral läks juba enam-vähem, sain mingi junsu ka kätte(mark teadmata) üritasin elussöödana kasutada aga asja ei saanud, jäin kalast ilma sügavamas vees, ju keegi sai kõhu täis kuid oli piisavalt tark, et mitte ennast kinni haakida :mrgreen: Ühest landist siiski jäin ilma, põhja kuskile takerdus, eks see vist alguse asi.
Sööda koha pealt, eks peab kuhugi vist ikka labida maasse lööma, ussike ju ikka proteiinirohke toit ja kalad ju teavad mis on neile hea :D
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kalastus teema

PostitusPostitas Zafari » N Juul 31, 2014 6:36 pm

aLLaN kirjutas:Ma eksisin numbriga, tegelt see nn. varu on 0,35-ne, eks ma tagant järgi mõtlesin ka et niisugusega saab vist juba isegi fiat 127-t käima tõmmata. Eks ma ju alles loll ja roheline sel alal :D . Igastahes kaks korda oleme käinud, esimesel korral ei saanud heitmisele väga pihta, vaatasin siis yotubest õpetlikke videosi ja teisel korral läks juba enam-vähem, sain mingi junsu ka kätte(mark teadmata) üritasin elussöödana kasutada aga asja ei saanud, jäin kalast ilma sügavamas vees, ju keegi sai kõhu täis kuid oli piisavalt tark, et mitte ennast kinni haakida :mrgreen: Ühest landist siiski jäin ilma, põhja kuskile takerdus, eks see vist alguse asi.
Sööda koha pealt, eks peab kuhugi vist ikka labida maasse lööma, ussike ju ikka proteiinirohke toit ja kalad ju teavad mis on neile hea :D



kalapüügiloa ka ostsid ikka enne kui spinninguga paugutama läksid? Kalliks võib minna muidu.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist