Inglismaalt toodud auto registreerimine

Kõikvõimalikud ja võimatud küsimused, mis mujale ei sobi.(ostu-müüki siin ei toimu)

Moderaatorid: Zafari, sasszz

mmg
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 21, 2020 6:37 pm

Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas mmg » T Juul 21, 2020 6:53 pm

Tere!

Kirjutan viimases hädas oma häda siia ja vaatan kas äkki kellegil on mõni hea mõte. :(

Ostsin Inglismaalt Mitsubishi Lancer evo 6 ja suure hurraaga soovisin selle siin ka arvele võtta. Oma lollusest ja teadmatusest on olnud palju takistusi mis nüüdseks on kõik korda tehtud. nt. led pirnid tavaliste vastu vahetatud, esituled ära vahetatud/reguleeritud, lisatud tagumine udutuli ja nipet näpet. Tore, ok sõitsime järjekordselt maanteeametisse ja sel korral- juhei sain dokumendi, et vastab tehnonõuetele.
Ja siis tuli järgmine pauk- kiri mntametist:
Maanteeamet (edaspidi MA) vaatas läbi sõiduki registreerimistunnistuse, registreerimiseelse tehnonõuetele vastavuse kontrollakti ja üksiksõiduki kinnituse kontrollakti.
Tüübikinnituse edasiseks menetlemiseks esitage palun sõiduki pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument.

Siit siis tuleb järgmine mure- nimelt on autol vahetatud terve sumbuti- täis pikkuses ja sellega väidetavalt CoC sertifikaati ei saa.( inglismaalt on olemas kviitung 4000poundi maksis kogu värk)

Katseprotokollide või kinnituste väljaandjana aktsepteerib MA järgmisi tunnustatud katselaboreid, millest 3 neist asub Tallinnas. Välja valitud asutus teeb autost pildid ja vormistab dokumendid ja saadab need kinnitamiseks Saksamaale, kogu see portsess maksab 500-600€ ja kui Saksamaale miski ei sobi siis pm peab kogu protsessi uuesti alustama ja taotluse raha uuesti maksma.

Kas keegi on selle protsessi läbinud või teab/tegeleb selliste asjadega ja oskab lollile nõu anda- kuidas ja kas edasi. Auto asub Pärnus.

Kasutaja avatar
parm
huviline
Postitusi: 74
Liitunud: K Mai 05, 2004 8:54 pm
Kontakt:

Re: Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas parm » N Juul 23, 2020 4:47 pm

Tere,

2001a VR-4 tuli lupsti registrisse UK-st. Ja mul oli arvelevõtul 2,5" roostevaba aftermarket sumps all, MNT jaoks pidin ainult EU esituled panema ning udutule ringi tõstma teisele pole(Galantil tehasest mõlemal pool udukad, vaja oli ainult 1 juhe vedada). Rool jäi paremale poole nii nagu tehas ette nägi.

Serdi saad Kaivo Ehasoo Autotest OÜ 56664445, teiste asutustega pole mõtet hakata oma aega raiskama.

Kui veel küsimusi on, helista 5282031

Olavi
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - tel 6701222
www.carshop.ee 24H | päringud ja hinnasoovid info@carshop.ee

mmg
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 21, 2020 6:37 pm

Re: Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas mmg » N Juul 23, 2020 9:22 pm

Tere Olavi,

Uuu, hea info! Kusjuures täna just tehti pildid OÜ Autotest kontakti poolt Pärnus! Whoop- vedas, et just nemad valisin :D
Loooodame, et meil läheb ka läbi- ootan millal Tallinn pildid kätte saab ja vaatame mis nad vastavad. Ma olen eelnevalt neile juba umbes 100x helistanud ja igasuguste küsimustega tüütanud- ei tahaks seda 500€ uuesti maksta kui paberid Sakas läbi ei lähe.

Suur aitäh vastuse ja kontaktide eest!

Kasutaja avatar
parm
huviline
Postitusi: 74
Liitunud: K Mai 05, 2004 8:54 pm
Kontakt:

Re: Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas parm » E Juul 27, 2020 3:00 pm

Tere,

Ilmselt läheb selle serdimajandusega paar nädalat ikka, mul läks isegi kuu vist - kuna sellist masinat pole keegi enne toonud ja ametlikult arvele võtnud. Evodega on asi kindlasti kiirem ja lihtsam, kuna need on rohkem levinud.

Summutisüsteemiga on nii, et kui sellega mis all on, serti ei saa, siis laena kellegilt arvelevõtuks ja esmaseks ülevaatuseks originaalsumpsi. Vajadusel võin kontaktid anda, kelle poole pöörduda saab sellise murega.

Olavi
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - tel 6701222
www.carshop.ee 24H | päringud ja hinnasoovid info@carshop.ee

mmg
Uus Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 21, 2020 6:37 pm

Re: Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas mmg » T Juul 28, 2020 10:51 am

Autotest ei ole kindel hetkel kas selle summutisüsteemiga saab läbi kuna pole katalüsaatorit all. Auto on 99 aasta- ehitatud 98 aastal ja VIST alates 97'dast peab katalüsaator vahel olema. Nad uurivad Saksa käest järgmine nädal järgi. Ja kui ei saa siis kindlasti võtan Sinuga ühendust, Olavi :) endal kahjuks pole selliseid kontakte :P

Kasutaja avatar
parm
huviline
Postitusi: 74
Liitunud: K Mai 05, 2004 8:54 pm
Kontakt:

Re: Inglismaalt toodud auto registreerimine

PostitusPostitas parm » T Juul 28, 2020 11:18 am

Tere,

Kui arvelevõtt ainult katalüsaatori taha jääb, siis on mõistlik lisada Magnaflow katalüsaator, minukäest (carshop.ee) saad selle u 100eur. Lisaks võib selle paigaldada v-band klambritega, nii et tehnoülevaatuse jaoks paned alla ja muul ajal on katalüsaatori asemel summutis sirge toru ;)

Kõik mis on 1998a ja uuem, peab arvatavasti EURO3 nõuetele vastama ning seal ilma katalüsaatorita midagi enam ära ei tee. Mul endal oli sama teema, et UK-st tulles oli autol katalüsaator mis ei töödanud enam korralikult ja tekitas esimesel TÜV punkti külastusel heitgaasidega probleeme. Tegin nii, nagu eespool kirjas ja läks ilusti läbi ülevaatuselt.

Olavi
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - tel 6701222
www.carshop.ee 24H | päringud ja hinnasoovid info@carshop.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron