1. leht 1-st

Tehnoloogiapoliitika.

Postitatud: T Okt 30, 2018 10:13 pm
Postitas jaan mmc
Ehki loodushoiu vajadusest räägitakse meedias ja võimukoridorides, söögi alla ja peale, on praktika vastupidine. St. seadused on toetanud / toetamas, raiskavat, ühekordseks kasutamiseks, remonditamatut või raskesti remonditavat ja seega pidevat utiliseerimist ja uue tootmist nõudvat majandusmudelit. Kliimaleppest taganejaid, kujutatakse kõige tagurliku kehastajaina aga see ei vähenda tegelike saastajate patte. Loodusereostamine läinud siiski nii üle võlli, et sellele seadusliku baasi loojad on sunnitud samu tagasi astuma, ERRi, sellekohane uudis https://novaator.err.ee/873038/tehnikas ... uslikumaks
Lõputult tootev ja seega resursse kulutav majandus pole jätkusuutlik, nagu ka autod mille parim enne lõpeb koos garantiiga. Ühekordsed autod, kadugu koos ühekordsete plasttopsidega või olgu mõistliku energia ja resurssidemahu juures, 100% ümbertöödeldavad. See aeg, kus tootmist ja raiskamist õigustatakse turvalisuse, mugavuse või võltssäästlikusega, peaks lõppema, sest kui pole enam elukeskonda ja resursse siis pole ammugi mugavust või säästlikust.
Sellist, nn. digiühiskonda, mis eeldab isegi nt. Nõukogude raiskavast majandusest, suuremat rmetsaraiet, või kus 1 ühiku biokütuse tootmiseks kulutatakse 2 ühikut fosiil energiat, pole vaja.

Re: Tehnoloogiapoliitika.

Postitatud: N Nov 01, 2018 2:47 pm
Postitas Sander147
Selle asja nimi äri. Paber kannatab kõike ning kõige enam siis,kui see on paberraha.

Sellisele tarbimisele saab lõpu teha vaid tarbijaskond ise.
Kui naabrist parem suhtumine kõrvale heita ning kui kõik ei ole liisingus-järekal, siis sobib ka 5-10-20 a vana tehnika.
Tänane ühiskonna mudel on tõepoolest digi, kus "päris" tööd ei taha-oska-viitsi keegi teha

Re: Tehnoloogiapoliitika.

Postitatud: E Aug 26, 2019 5:36 pm
Postitas Sander147