Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

Kõikvõimalikud ja võimatud küsimused, mis mujale ei sobi.(ostu-müüki siin ei toimu)

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas Zafari » N Juun 09, 2011 9:21 pm

Uuest aastast muutub möödasõidumanöövri tähendus
Esmasp, 12/06/2010 - 13:42 — timo.vijar

Alates 1. jaanuarist loetakse möödasõiduks ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmist oma sõidurajalt välja sõites, seega on möödasõit manööver, mis võib toimuda ka pärisuunavööndist väljumata.

Eesliikuvast sõidukist tohib juht mööda sõita vasakult. Erandiks on möödasõit vasak- või tagasipööret sooritavast sõidukist. Liikumisel parempoolsele rajale ei tohi ette jõuda seni eesliikunud sõidukist, sest see oleks möödasõit paremalt, mis pole lubatud. Nõue on lisatud, et vähendada ühtlases liiklusvoolus sõelumist ja agressiivset sõiduviisi.



Ehk siis sõidan teel kus on 2 sõidurada ühes suunas. Vasakus reas uimerdab keegi ees. Asulas tohib sõita mõlemal sõidurajal. Reastun siis paremale rajale ja möödun uimerdajast ning saan trahvi paremalt poolt möödasõidu eest?
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas jackpuuk » R Juun 10, 2011 12:05 am

Täpselt nii ongi! Hetkel juba ajavad hulluks, nagu päike välja tuli, nii linnas enam üle kolmekümne versta kiirus ei lähe. Kõige kavalam on sõita bussi taga esimeses reas, see kiirendab tunduvalt paremini kui teises reas sõiduautod. Uuues seaduses on ka töllerdajate kohta punkt, aga neid keegi püüdma ju ei hakka, lased aga paremalt mööda ja saad kohe litaka kätte. Ausalt öeldes suht vähe kotib, Zafari teab seda kohta (maxxxima foori alt Riia poole), enne Papiniidu risti jõudsin esimeses reas 14-st autost mööda sõita, sest see rida oli tühi ja teises reas liiguti 35-40 km. tunnis.
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas Zafari » R Juun 10, 2011 7:18 am

usun, et mind ka ei koti see asi. hakaku siis trahvima krt.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas sasszz » R Juun 10, 2011 8:31 am

inimestele on vist pähe kulunud või ma ei tea mis, et vasak rida liigub alati kiiremini.... ma Tallinnas kulgen enamasti paremas reas ja alati seal liiklusvool kiirem.

Kasutaja avatar
intu
liige
Postitusi: 598
Liitunud: N Mai 31, 2007 2:41 pm
Asukoht: viljandi

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas intu » L Juun 11, 2011 2:34 pm

Zafari kirjutas:
Uuest aastast muutub möödasõidumanöövri tähendus
Esmasp, 12/06/2010 - 13:42 — timo.vijar

Alates 1. jaanuarist loetakse möödasõiduks ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmist oma sõidurajalt välja sõites, seega on möödasõit manööver, mis võib toimuda ka pärisuunavööndist väljumata.

Eesliikuvast sõidukist tohib juht mööda sõita vasakult. Erandiks on möödasõit vasak- või tagasipööret sooritavast sõidukist. Liikumisel parempoolsele rajale ei tohi ette jõuda seni eesliikunud sõidukist, sest see oleks möödasõit paremalt, mis pole lubatud. Nõue on lisatud, et vähendada ühtlases liiklusvoolus sõelumist ja agressiivset sõiduviisi.



Ehk siis sõidan teel kus on 2 sõidurada ühes suunas. Vasakus reas uimerdab keegi ees. Asulas tohib sõita mõlemal sõidurajal. Reastun siis paremale rajale ja möödun uimerdajast ning saan trahvi paremalt poolt möödasõidu eest?


Mina saan aru et keelatud manööver linnas on kui sõidad oma rajal ja sinu ees ona aeglane masin ja sa liigud parempoolsele rajale möödud ja siis tagasi oma rajale.
Kui aga oled ja jääd parempoolsele rajale siis võid liikuda omas rütmis .

http://forte.delfi.ee/news/auto/indrek-sirk-paremalt-moodasoit-on-keelatud-moodumine-aga-lubatud.d?id=45895179

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas jackpuuk » L Juun 11, 2011 10:25 pm

Intu, aga kui mul on vasakus reas ees 14 aeglast masinat (nagu minu poolt toodud näite puhul)? Ja mul on vaja järgmiselt ristmikult vaskule pöörata (Pärnus on kohati ristmike vahed päris suured)? Ka on vähemalt 3 kohta, kus jääb küsimus, kas ma tohin siis ümber reastuda või mitte (ehk siis oleks nagu paremalt möödasõidu teinud). Siimu sillalt maha sõites algab neljarealine, kui keegi uimab vasakus reas ja mina võtan kohe alguses paremasse ritta, aga mõnesaja meetri pärast on mul vaja otse liikuda või vasakpööre teha, tohin ma siis liikuda mulle vajalikus suunas, või olen kohustatud läbi kesklinna sõitma Riia maanteele, et Tallinna maanteele jõuda? Seadus tehti, et ridade vahel sõelumist kuidagigi ohjeldada, kuid seda sõelumist põhjustavadki nn. isehakanud liikluspolitseinikud, kes uimavad nii asulas kui maanteel teise reas. Usun, et enamikul on näiteks Pärnust või Tartust Tallinnasse sõites enne Tallinnat ette tulnud, kus mõlemas reas sõidavad autod 80-90 versta tunnis kõrvuti. Sama tehakse linnavahel. Olen Euroopas nii mõneski kohas ringi liikunud, kuid kusagil ei uima aeglasemalt sõitjad teises või kolmandas reas. Meil aga üritatakse ikka asju vastupidi lahendada, asula vahel (kui pole teistsuguseid märke) on lubatud 50 versta tunnis ja selle ületamine on nagunii karistatav, nüüd aga hakkavad trahvi saama lubatud kiirusega sõitjad! Kuidas meeldib? Hästi loogiline, eks ole ju :twisted:? Mis te arvate, kui palju tuleb kohtulahendeid, enne kui see jama ringi kirjutatakse? Pakun välja, et kümmet ei tule täis. Minu poolt hakkab igatahes numbrile 110 minema pidevalt kõnesid, et mind takistab põhjendamatult aeglaselt liikuv sõiduk (oman kenasti käed vabad süsteemi, seepärast ma põdema ei pea). Vana seaduse järgi mind neljarealisel ei takistataks, kuid uue järgi küll. See ei kehti juhul kui takistaja sõiduk ei suuda tehnilistel põhjustel või tehasest seatud piirkiiruse tõttu kiiremini liikuda (esimesel juhul peaks see liikuma ohukate või ohukolmnurgaga tähistatult või ka üldse mitte, mis on järjekordselt politsei rida). Küll aga kehtib juhi tervisliku seisukorra ja juhioskuste kohta (teine osa on siiski pigem autokoolide kui seaduste viga). Kuid ka inimeste viga, kes arvavad ennast autot vajavat ja end selle rooli sobivat, proovige ette kujutada kutselist autojuhti, kes sai aukirja ja medali 35-aastase kutsetöö eest, kuid oma koduväravast Gaz-52 kallajaga (igapäevane tööauto tal) ei suutnud peeglite järgi sisse tagurdada :evil:!
Noh, mõneti on vastavad nõuded ka relvaomanike jaoks liiga leebed, kuid relvaomanikke on autoomanikega võrreldes suht marginaalne arv ja erinevalt autoomanikest on neid koos relvaga tänavatel pea olematu arv.
Loodan, et minu pikk heietus on arusaadav :oops:.
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
intu
liige
Postitusi: 598
Liitunud: N Mai 31, 2007 2:41 pm
Asukoht: viljandi

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas intu » P Juun 12, 2011 7:56 am

jackpuuk kirjutas: Siimu sillalt maha sõites algab neljarealine, kui keegi uimab vasakus reas ja mina võtan kohe alguses paremasse ritta, aga mõnesaja meetri pärast on mul vaja otse liikuda või vasakpööre teha, tohin ma siis liikuda mulle vajalikus suunas, või olen kohustatud läbi kesklinna sõitma Riia maanteele, et Tallinna maanteele jõuda? :oops:.


kui kumbgi on omas reas algusest peale siis pole tegu juu möödasõiduga vaid möödumisega ja siis rea vahetusega mis peaks olema lubatud.

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas jackpuuk » P Juun 12, 2011 11:20 pm

Mnjahh, tõenäoliselt on sul õigus, esimese hooga selle nurga alt ei vaadanudki seda. Kuid kui ma võtan kohe alguses talle sappa ja ta liigub 35 kilomeetrit tunnis, siis tähendab, et peaksin 3 versta tal sabas jõlkuma või siis kusagilt väiksemaid tänavaid kulgedes temast vasakult mööda sõitma. Ja kuidas oleks selle minu poolt toodud 14-ne auto juhtumiga? Kas ma ei saagi teha näiteks vaskpööret, kui tee läheb kolmerealiseks? Või pean kogu selle kolonni uuesti mööda laskma ja siis vasakusse ritta reastuma ja siis (kuna vasak muutub keskmiseks reaks), siis veelkord (lisanduvasse) vasakusse ritta reastuma? Sõitsin paremas reas ja siis tuli meelde, et pidin ehitusmaterjalide poes käima. Ausalt öeldes pole erilist vahet, trahvigu siis kui suudavad selle mulle ära põhjendada, kui ei suuda, siis hakkavad kohut käima. Taheti parimat, aga välja kukkus nagu alati. Jääb mulje nagu elaksime ikka veel nõukogude liidus.
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
intu
liige
Postitusi: 598
Liitunud: N Mai 31, 2007 2:41 pm
Asukoht: viljandi

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas intu » E Juun 13, 2011 4:08 pm

Ma arvan et kui sa ka sabas sõidad siis võid paremalt minna aga kohe ei tohiks tagasi reastuda lase pikemalt paremas reas kui saad ja siis tagasi vasakusse.

Taheti sõelumist vähendada aga valest otsast.Minu arust on sõelumisel kaks põhjust.
Uimerdajad.(50 alas 30 pole normaalne sõita eriti vasakul reas.)
Kiiruseületajad. (Kui ikka 50 alas suruda 60-70 siis tekkib sõelumine)

Kasutaja avatar
jackpuuk
Tegija
Postitusi: 581
Liitunud: T Sept 21, 2010 9:12 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas jackpuuk » T Juun 14, 2011 12:32 am

Peaks kuhugi auto-liiklussaatesse selle küsimuse edastama (mõnda autoajakirja?). Kui pikalt (kas siis ajaliselt või meetrites) peaksin ma parempoolses reas sõitma, et tohiksin tagasi reastuda vasakpoolsele? Kui vasakpoolses reas liigub sõidukite kolonn (kus ka mina asun) alla lubatud sõidukiiruse, reastun paremasse ja jõuan tervest kolonnist ette, kas ma siis tohin reastuda otsesõitmiseks või vasakpöördeks vasakpoolsesse ritta (kui teen seda piisava pikivahega ja parempoolses reas pole ju sõitmine keelatud, ega ka sinna reastumine)? Või pean andma suunamärguande ja ootama kuni keegi kolonnist mind vahele lubab? Ja kui keegi ei luba, siis pean sõitma samas reas või tegema parempöörde, sest targas raamatus on kirjas, et ei tohi blokeerida sõidurada, kas soovitud pöörde või reavahetuse sooritamiseks (mida liikluses siiski küllalt tihti ette tuleb).
Nagu näha, siis on seadus täiesti toores ja siit tuleb ainult lisa peavalu juhtidele, politseinikele ja kohtutele.
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni :D.
Honda CRX II gen (pensionifond liikvel, talvel puhkab)

Kasutaja avatar
cartman
Tegija
Postitusi: 2017
Liitunud: E Jaan 23, 2006 8:47 pm
Asukoht: viljandi, Eagle Talon tsi awd, Mitsubishi Eclipse gsx

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas cartman » T Juun 14, 2011 5:47 am

Õnneks pole ma yhtegi muudatust lugenud ja ei hakka veel sellega tegelema kah. Omal elu lihtsam, kyll need probleemsed asjad ise aja jooksul lahenevad, konkreetsete olukordadega.
Mitsubishi eclipse GSX 1992a
Ford F-250 6.0 TDi (450hp, ca 1000Nm) 2005a.
Skoda superb TSi 2012a.

morgan
Site Admin
Postitusi: 1819
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:37 pm
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus kehtiv alates 01.01.2011

PostitusPostitas morgan » T Juun 28, 2011 7:34 am

Seadusemuudatusi tutvustab ka videomaterjal ning Maanteeameti YouTube kanalis on üle 40 video, mida on oodatud vaatama kõik liiklejad. Videod leiate aadressilt: www.youtube.com/user/maanteeamet.
Tihtipeale liiga kriitiline !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist