Keeruline küsimus sub. väljundi voltide kohta.

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

Keeruline küsimus sub. väljundi voltide kohta.

PostitusPostitas jaiks » P Veebr 08, 2009 12:36 am

Probleem selles, et vahetasin autos makki ja nüüd bassikõlar ei tööta sama võimsalt. Maki sub. väljundi tugevus on 2V, võimendi sisend on 400mV-6,5V. Eelmisel makil oli u 4V ringis. Vana makiga töötas kõlar valjemini, nüüd aga võib võimendi kõik nupud täiesti põhja kruttida aga üle lööma ei hakka. (Varem ei saanud Gain nuppu võimendil nii palju keerata, hakkas enne moonutama juba). Tundub nagu ei suudaks makk võimendit ära toita RCA kaudu. Sub. juhtimise level on makis täitsa maksimumile pandud.
Kui keegi mu juttu haukas ja oskab midagi soovitada, siis oleks suht tore. Ise mõtlesin, et äkki on olemas miski seadeldis, millega saaks RCA kaudu tulevat signaali veidi võimendada. Hetkel tundub nati raiskamisena, kui sai kunagi ostetud kalli raha eest heli autosse, mille ressurssidest jääb nüüd pea pool kasutamata. Vanna makki ka nagu tagasi panna ei tahaks. :)

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Keeruline küsimus sub. väljundi voltide kohta.

PostitusPostitas Sigma » P Veebr 08, 2009 10:33 am

jaiks kirjutas:Probleem selles, et vahetasin autos makki ja nüüd bassikõlar ei tööta sama võimsalt. Maki sub. väljundi tugevus on 2V, võimendi sisend on 400mV-6,5V. Eelmisel makil oli u 4V ringis. Vana makiga töötas kõlar valjemini, nüüd aga võib võimendi kõik nupud täiesti põhja kruttida aga üle lööma ei hakka. (Varem ei saanud Gain nuppu võimendil nii palju keerata, hakkas enne moonutama juba). Tundub nagu ei suudaks makk võimendit ära toita RCA kaudu. Sub. juhtimise level on makis täitsa maksimumile pandud.
Kui keegi mu juttu haukas ja oskab midagi soovitada, siis oleks suht tore. Ise mõtlesin, et äkki on olemas miski seadeldis, millega saaks RCA kaudu tulevat signaali veidi võimendada. Hetkel tundub nati raiskamisena, kui sai kunagi ostetud kalli raha eest heli autosse, mille ressurssidest jääb nüüd pea pool kasutamata. Vanna makki ka nagu tagasi panna ei tahaks. :)


eks siin ole ainuke põhjus nagu ise ära märkisid madal väljundsignaali pinge ja võimendi peab seetõttu rohkem tööd sama ajaühiku jooksul tegema, ehk rohkem elektrienergiat kulutama

äkki leiad kuskilt mingi eelvõimendi, mis käib su maki eelvõimu järele ja võimu vahele(see oleks kõige parem sest ver2 puhul su sub i juhtimine ei töötaks, aa küsi seda kuskilt autoaudio poest)(mis tõstaks pinget näiteks kuni 5v) või võtad lõppvõimendi tagant high väljundi ja converteerid selle low ks(väike seade) ja seekord jälgid väljundsignaali pinget
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » E Veebr 09, 2009 8:37 pm

Käisin paljudes elektroonikaga ja auto audioga tegelevates poodides aga nemad oskasid enamasti ainult suuri silmi teha.

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » E Veebr 09, 2009 9:47 pm

jaiks kirjutas:Käisin paljudes elektroonikaga ja auto audioga tegelevates poodides aga nemad oskasid enamasti ainult suuri silmi teha.


teoreetiliselt võib selle ise ka teha,kui skeemi leiab

nüüd hilja, kuid kõige lihtsam oleks olnud teine makk osta

elektroonika poodidest(ja ka nendest mis igasugu komponente müüvad) võid ka küsida, seletad asja ära nagu siia kirjutasid, küll aru saavad

et küsi mida nad soovitavad
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » E Veebr 09, 2009 11:24 pm

Kui kogu süsteem ja kõik ühendused jäid samaks ning vahetasid ainult maki, siis on sul makiga mingi jama.

Võimendite "gain" ongi selle pärast reguleeritav, et makkide eelvõimenditel on erinev väljundpinge. Kasutades 4V väljundpingega makki tuleb "gain" keerata 4V peale ning 2V väljundpingega maki puhul tuleb võimendi "gain" keerata 2V peale. St kui võimu "gain" on keeratud samale tasemele, mis on mis tahes maki väljund, peab võimendi taha ühendatud kõlar sama valjut häält tegema.

Nn. "professional audio" puhul näiteks ei ole sisend - väljundpinge üldse reguleeritav, kuna on kasutusel ühtne standard. Auto helitehnika tootjad ei ole millegi pärast suutnud ühtses standardis kokku leppida.

Kokkuvõtteks. Jama on sul kuskil mujal, mitte maki väljundpinges. Kahjuks läbi neti rohkem aidata ei oska.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Veebr 10, 2009 12:06 am

Jep, selle "gain" nupu tähendust ma tean. Mõtlen hoopis, et mul üsna nigel RCA juhe ja võibolla see 2V tuleb läbi juhtmete kadudega.
Mul on uueks makiks ALPINE IVA-W200RI (sa Vipp peaksid teadma milline selle maki heli reguleerimine on)
Mõtlesin hoopis et peaks muretsema endale heliprotsessori (PXA-H100) ja uue RCA juhtme. Sellel on juba 4V väljundid. Saaks ehk korralikuma helipildi Galanti.

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Veebr 10, 2009 12:24 am

Tegelikult on nii, et see 2V või 4V tuleb sealt väljundist siis, kui 0 leveliga (muundamata) siinustooni lasta ning makist volume põhja keerata. Tavakuulamisel jääb pingevahemik tunduvalt madalamale.

Suurem eelvõimendi väljundpinge ei tähenda seda, et võimendi teeb valjemat häält, kui võimendist on võimalik sisendpinge samale tasemele reguleerida. Kui sisendpinge keerata väljundpingest "üle" on lihtsalt moonutused suuremad.

Ma ei usu, et sul asi konkreetselt RCA´s või selles samas väljundpinges on. See koer on kuskile mujale maetud. Seda konkreetset mudelit on saanud paigaldada küll ja veel ning "liiga vaikselt" mängimises pole kunagi probleemi olnud.

RCA´d saad proovida nii, et tõmba kõigepealt ühe kanali RCA välja. Heli peab jääma poole vaiksemaks. Seejärel pane see sama tagasi ja tõmba teine välja. Heli peab jälle jääma poole vaiksemaks. Hea oleks seda sisse - välja tõmbamist teha siis kui makk ei mängi, aga sellisel juhul on heli valjusust natuke raske võrrelda. Ise olen mängiva maki, aga madala volume´ga seda proovinud. Kui ühe RCA kanali eemaldamisega heli vaiksemaks ei jää, on kas kaabli või maki väljundiga mingi jama.
Võid veel proovida RCA SUB väljundist näiteks tagakõlarite väljundisse tõsta.

Alpine 2din monitoride heli reguleerimis võimalused on pehmelt öeldes kesised. :D
Protsessoriga saaksid neid kõvasti laiendada küll, kuigi isiklikult ühtegi seda konkreetset protsessorit paigaldanud ei ole ja seetõttu ei ole pakutavate funktsioonidega lähemalt kursis, aga esmapilgul tundub, et aparaat on oma 2700.- kroonist letihinda väärt küll. Ühesõnaga, kui seda protsessorit osta, siis ainult heliseadete pärast, mitte väljundpinge pärast.

Hea oleks, kui kogu oma süsteemi struktuuri siia üles kirjutaksid, saaksin parema pildi, mis sul seal toimub üldse.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Veebr 10, 2009 12:50 am

See PXA-H100 tundub mingisugune "poolkõva" protsessor.

Alpine lehel ja netis olevate piltide pealt ma RCA väljundeid küll ei leidnud. Samuti ei leidnud ma kasutusjuhendit mitte kuskilt. Ilmselt tekitab ta lihtsalt makile funktsioone juurde, aga väljundid jäävad siiski maki enda omad. Ilmselt on alpine lehel mingi "näpukas".

Lisaks peab makk toetama "imprint" protsessorit. Ma ei tea, kas 200´l juba oli see omadus olemas ? Uutel makkidel ja monitoridel on see funktsioon olemas.

Üldiselt olen kogu selle Imprint tootesarja suhtes üsna skeptiline. PXE - H650 on näiteks täiesti mõttetu asi ja teiste selle seeria tootekirjeldusi lugedes jääb tihti nende asjade eesmärk segaseks. :roll:

Korralik protsessor, millel on endal kõik vajalikud väljundid ja muud "viled" ning funktsioonid olemas, on see:
http://www.alpine-electronics.co.ee/hom ... /pxa-h701/

Hinda oli midagi 6000 - 7000 kanti.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Veebr 10, 2009 1:08 am

RCA on mul juba üle vaadatud, proovisin neid ükshaaval välja tõmmata ja toimisid nii nagu peab. Proovivin ka Sub. väljundist tavalisse liiniväljundisse panna neid aga olulist vahet ei olnud.

Makk on siis IVA-W200ri
Uksekõlarid on sony mingised 40w rms
mono võimendi pioneer GM-7300M 360w rms 2 Oomi
bassikõlar pioneer TS-W307D4 400w rms 2 Oomi
1 faradine kondekas ka

Heli on ausaltöeldes ikka üsna kehva. Varem oli poole parem.

Sellest PXA-H100 oleks täitsa huvitatud aga pean ennemalt kuidagi järgi uurima, kuidas see minu makiga toimetada mõistab ja kas ekraanilt juhtimine ka toimib. Tegin korraliku taustauuringut ja leidsin kasutusjuhendid ja värgid sellele. Ühel pildil olid isegi kõik RCA otsikud olemas aga need käivad pisema pistikuga jutmetena külge. Selle inprinti tähendusest pole ma päris aru saanud aga niipalju tean, et AI-NET on olemas makil ja PXA-H701 toimiks ettenähtult. Hind aga sellel minu jaoks liiga krõbe.

Koer võib ehk olla ka seal maetud, et uue ja vana maki heli on niivõrd erinev. Enam ei kannata uste kõlarite tõttu heli nii tugevaks keerata, sest kõlarid ei kannata nii korraliku bassi välja, mis alpine makk annab. Seetõttu jääbki ka bassikõlarile heli tugevust vähemaks. Kui keerata häält kõvemaks, siis bassikas toimib kõvasti aga uksekõlarid ei kannata kuulamist. Selline nokk kinni, saba lahti efekt.
Keeran bassi vähemaks ja häält kõvemaks, siis jääb ikkagi sub.-ile väheks ja heli on liiga kriiskav.
Viimati muutis jaiks, T Veebr 10, 2009 1:17 am, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Veebr 10, 2009 1:16 am

http://www.alpine-usa.com/US-en/product ... l=PXA-H100
Siin päris korralikult infot selle kohta.

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Veebr 10, 2009 1:43 am

Tänud, leidsin sealt ka kasutusjuhendi:

http://vault.alpine-usa.com/products/do ... A-H100.PDF

If this unit is connected to an IMPRINT compatible head unit
(sold after November 2007), you can customize the settings/
adjustments to shape the sound to your preference.
For details about IMPRINT, refer to the Owner’s Manual of the
Alpine head unit to which it’s connected.


Kahjuks konkreetselt ei öelda, mis juhtub, kui mõnele vanemale aparaadile see taha ühendada. Ise kardan, et asi ei toimi. Samas saab siit ka järeldada, et ta töötab, aga ei saa seadeid makist juhtida.

Seadete paika panemine käiks siis näiteks läbi arvuti, vastava programmi ja juhtme abil, mis kuuluvad komplekti KTX - H100.

Probleem tekib veel sellega, et sinu süsteemi puhul peaks front ja rear väljundid protsessorist makki tagasi saatma. Iva - w200´l aga sisendid selle jaoks puuduvad. Kui need lihtsalt lahti jätta, kas siis maki väljundid töötavad, ei oska öelda. Isegi kui töötavad, siis kasu sellest protsessorist suurt ikkagi ei ole, kui funktsioonid laienevad ainult bassikõlarile.

Vähemalt on raatsitud protsessorile 2m Ai-Net kaabel kaasa anda. :lol:

Iseenesest on sinu kõige suuremaks probleemiks hetkel see, et iva-w200´l pole sisse ehitada kõrgpääs filtrit. Kui saaksid makist esikõlaritelt madalad helid maha keerata, saaksidki valjemalt kuulata.

Variant on veel kasutada ka sama võimendit, mida ise kasutan.
MRA-F355 (3900.-) See sisaldab kõiki vajalikke filtreid, aegviiteid ja muud mudru. Põhimõtteliselt on see võimendiga protsessor. Lisaks saaksid veel kõik teised kõlarid võimenduse ning saaksid ka neid paari kaupa sättida ja bassikõlarile jääks juba olemasolev võimendi, aga signaal jookseks läbi MRA-F355´e ja sellega kaasneksid ka kõik vajalikud filtrid ja sätted. RCA asemel saaksid kasutada optilist kaablit. :wink:

Ise pidasin seda sama kompotti Alpine tootevalikust kõige mõistlikumaks hinna ja funktsioonide rohkuse koha pealt.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Veebr 10, 2009 2:07 am

Selle MRA-F355 soetamisel tuleks siis investeerida veel uude kaabeldusse ja ma ei kujuta ettegi, mis selle optilise kaabli hind võib olla. :S
See võimendi hind on sinu kaudu ostes?
Pean veel maad kuulama ja mõtlema, kas tasub investeerida nii palju helisse. Ehk piisaks hoopis korralikumate uksekõlarite soetamisest, et saada paremat heli.

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Veebr 10, 2009 10:45 am

3900.- on letihind hetkel. (allahinnatud 7500.- pealt).

Optiline kaabel ei maksa suurt midagi 100 - 200 krooni.
Ai-Net on võimendiga kaasas.
http://www.serigo.ee/advanced_search_re ... f8e2648ede

Kõlarikaableid kuluks sul ca. 10m (1,5mm2 kaabel on 19.-jm)

Seega võimendi 3900 + kaablid ca. 390.-

Lisaks on veel vaja RCA´d mis läheb kinovõimust suppari võimu. Kui suppari võimul sisendit ühe RCA kanali peale lülitada ei saa, on vaja veel Y - kaablit, millega kinovõimendist tulev mono signaal kaheks teha.

kokku 4290.- letihindades.

Minu käest ostes saaksid kogu kupatuse 3800.- eest. :wink:

Funktsioone saad tunduvalt rohkem kui praegu ning lisaks oleksid sul kõik kõlarid läbi võimendi.

Siit saad uurida, mis see asi endast kujutab:
http://vault.alpine-usa.com/products/do ... 5%20OM.PDF

Usun, et kõlarite vahetusega sa oma probleemi siiski päris ära ei lahenda. Ilmselt on see "koer" maetud seekord sinna, et kasutaja on muutunud natuke nõudlikumaks ning selle tõttu on vaja ka rohkem seadistamise võimalusi.

PS: Sa oled Tartus kellegi jutul ka sama murega käinud ? Keegi olla Tartust ka seda iva-w200´ja ja imprindi prose omavahelist sobivust küsinud. :D
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » T Veebr 10, 2009 12:08 pm

Jep, Raatuse tänaval oli juttu sellest. :)
Kui selle seadistamisega saab mu makk hakkama, siis oleks see päris hüva lahendus küll. Kui soetama seda hakkan, siis võtan ühendust. Enne pean veidi toibuma käigukasti vahetusest.

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Veebr 10, 2009 1:15 pm

Selle võimendi kõike funktsioone saad juhtida jah iva-w200 puuteekraanilt.

Kui Rakvere kanti peaksid sattuma, saaksid sama süsteemi minu autos proovida. Monitor on mul küll natuke uuem mudel, aga see ei muuda selle setup´i juures midagi.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist