Soovin saada head nõu autokõlarite valimisel.

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

KALLE
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: P Apr 27, 2008 4:14 pm
Asukoht: TALLINN

Soovin saada head nõu autokõlarite valimisel.

PostitusPostitas KALLE » N Jaan 01, 2009 11:52 pm

Autoks on 2001a. Carisma. Autol on esiustes originaal kõlarid , mis muidu tümpsuvad päris hästi, aga üks vist hakkab õhtale minema.Tahaks siis need nagu välja vahetada. Käisin hiljuti Noortehnikus ja võttis silme eest kirjuks.Oli palju erinevaid firmasid. Sooviks saada siis infi millist marki eelistada? Osad on kaheribalised, on kolmeribalised. Tahaks et ikka natukene tümpsu ka tuleks. Mida seal kõlarite andmete juures peaks rohkem jälgima..? Milline on parima hinna ja kvaliteedi suhtega autokõlari mark? Hinnaklass võiks jääda 1000.- kanti.
SÕIDAKS KALALE...

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » R Jaan 02, 2009 1:16 pm

Tere,

Kui kõlarid lähevad maki taha, soovitaks Hertz DSK165
http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=12&id3=89

Komplekt sisaldab neli kõlarit + filtrid. Midbassid (suuremad kõlarid) paigalda originaalkohtadele ukse alla serva, Tweeterid (väiksed kõlarid) paigalda näiteks peeglikolmnurkadesse, ukse ülaserva ning filtrid nende kõlarite vahele, nagu kasutusjuhendis kirjas. Tweeteritel on kaasas erinevaid kopsikuid nii pinnapealseks kui ka süvendiga paigalduseks.

Kui need konkreetsed mingil põhjusel ei peaks sobima, siis soovitan kindlasti vaadata kahe ribalisi komponentsüsteeme, nagu minu soovitatugi on. Kui tweeter tuua tavakõlarist kõrgemale, läheb heli TUNDUVALT paremaks.

Hetkel on hinna ja kvaliteedi suhtelt parimad valikud Hertz ning Clarion.
Ülal soovitatud Hertz´e olen mitmeid paigaldanud ning kõik kliendid on väga rahule jäänud.

Kui kõlarid lähevad maki taha, tuleks vaadata tundlikkust (DB) ning võimsustaluvust. Nimivõimsus (RMS) võiks jääda kuskil 30-80w vahemikku ning tundlikkus võimalikult suur. Reeglina on väiksema võimsustaluvusega kõlarid suurem tundlikkusega. Mida suurem on tundlikkus, seda valjemat häält teevad kõlarid antud RMS võimsuse juures.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

KALLE
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: P Apr 27, 2008 4:14 pm
Asukoht: TALLINN

PostitusPostitas KALLE » R Jaan 02, 2009 10:44 pm

Tänud nõuande eest!
SÕIDAKS KALALE...

sasszz
klubi liige
Postitusi: 1216
Liitunud: R Veebr 22, 2008 11:46 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sasszz » R Jaan 02, 2009 11:12 pm

paar päeva tagasi läksid esiustesse sellised:
http://noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=12&id3=91
täitsa rahul olen :)

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » L Jaan 03, 2009 12:13 am

sasszz kirjutas:paar päeva tagasi läksid esiustesse sellised:
http://noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=12&id3=91
täitsa rahul olen :)


soovitan kindlasti vaadata kahe ribalisi komponentsüsteeme


Uskuge mind, see annab helile väga palju juurde, kui kõlarite keskel asuv tweeter tõsta kõrvadele võimalikult lähedale (peegli kolmnurk, armatuuri pealne, A-piilar). Selle tõttu ongi komponentkõlaritel see sama tweeter, mis sassi antud lingli kõlari keskel, sealt eemaldatud ning eraldi paigaldamiseks kaasas. :wink:
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

neo723
liige
Postitusi: 106
Liitunud: N Veebr 21, 2008 5:14 pm
Asukoht: Tallinn/Pärnumaa

PostitusPostitas neo723 » P Jaan 18, 2009 9:21 pm

aga mida tagumisteks kõlariteks soovitate? süsteem näeks siis välja: ette komponendid, armatuurile tweeterid ja need siis maki tagant... aga mida taha, küljepaneelide sisse(eclipse)? hetkel mõte maki tagant jätta, kuid kui soovituse korral ka võimendi võimalik... :idea:

Kasutaja avatar
blue deamon
liige
Postitusi: 1015
Liitunud: N Aug 10, 2006 10:28 pm
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

PostitusPostitas blue deamon » E Jaan 19, 2009 8:50 pm

Üldiselt olen lugend et autosse taha aknalauale pole üldse mõttet kõlareid toppida et kõik tuuakse ette ja taha aind siis subwoofer :wink:

et muusikat kuulatakse eest mitte ei tule üle pea :roll:

Lihtne näide kui kontserdile lähed seisad lava ees ja musa tuleb eest mitte seljataga ja vaevalt keegi kontserti kuulab kuklaga lavapoole ,seega autos on ka nii .

See vaid minu arvamus ja paljud muusikaga tegelevad firmad ja tuuninguga sama juttu rääkind :wink:

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » E Jaan 19, 2009 10:17 pm

blue deamon kirjutas:Üldiselt olen lugend et autosse taha aknalauale pole üldse mõttet kõlareid toppida et kõik tuuakse ette ja taha aind siis subwoofer :wink:

et muusikat kuulatakse eest mitte ei tule üle pea :roll:

Lihtne näide kui kontserdile lähed seisad lava ees ja musa tuleb eest mitte seljataga ja vaevalt keegi kontserti kuulab kuklaga lavapoole ,seega autos on ka nii .

See vaid minu arvamus ja paljud muusikaga tegelevad firmad ja tuuninguga sama juttu rääkind :wink:


See idee on hea ja ilus, kui sa tahad helikvaliteedi võistlustele minna.
Praktika näitab seda, et tavakuulajale, kellel lapsed, tuttavad või kes iganes taga reisib, on tagakõlaritel siiski oluline roll, kuna paratamatult kostub taha bassikõlarit rohkem ning helikõlareid vähem.

Kõik see taandub inimese enda maitsele ning igaüks leiab omale sobiliku variandi kuulates erinevaid lahendusi.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

neo723
liige
Postitusi: 106
Liitunud: N Veebr 21, 2008 5:14 pm
Asukoht: Tallinn/Pärnumaa

PostitusPostitas neo723 » T Jaan 20, 2009 4:05 pm

mul nagu aknalauale polegi plaan miskit paigutada, pigem eclipse originaalkohtadesse... woofrit ei taha, kuna võtab palju ruumi ja niigi seda vähe antud :)
et kas siis taha kah midbassid? mingi filter kah vahele?

Kasutaja avatar
MK
liige
Postitusi: 119
Liitunud: L Mär 01, 2008 4:51 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas MK » K Jaan 21, 2009 7:36 pm

Vipp kirjutas:
blue deamon kirjutas:Üldiselt olen lugend et autosse taha aknalauale pole üldse mõttet kõlareid toppida et kõik tuuakse ette ja taha aind siis subwoofer :wink:

et muusikat kuulatakse eest mitte ei tule üle pea :roll:

Lihtne näide kui kontserdile lähed seisad lava ees ja musa tuleb eest mitte seljataga ja vaevalt keegi kontserti kuulab kuklaga lavapoole ,seega autos on ka nii .

See vaid minu arvamus ja paljud muusikaga tegelevad firmad ja tuuninguga sama juttu rääkind :wink:


See idee on hea ja ilus, kui sa tahad helikvaliteedi võistlustele minna.
Praktika näitab seda, et tavakuulajale, kellel lapsed, tuttavad või kes iganes taga reisib, on tagakõlaritel siiski oluline roll, kuna paratamatult kostub taha bassikõlarit rohkem ning helikõlareid vähem.

Kõik see taandub inimese enda maitsele ning igaüks leiab omale sobiliku variandi kuulates erinevaid lahendusi.

+ veel see et enamjaolt rääkidakse seda selle pointiga et selle tagumiste kõlarite raha võiks investeerida hoopis parematesse esimestesse.
Ma olen mõnes mõttes hakkand aru saama ka nendest meestest/naistest kes tahavad kõlaried ka taha, kuna kui mitmekesti sõita ja uued kõlarid nagunii originaal kohtadele pannakse siis tõesti ei kuule taha eriti, ja siis saab vaiksemalt kuulata aga kõik kuulevad. Teiseks kuulatakse nagunii enamus ajast raadiot või elektroonilist tümpsu, mille puhul on enamjaolt suva kust see muss tuleb.

Carisma35
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: L Jaan 10, 2009 5:28 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Carisma35 » L Veebr 21, 2009 10:44 am

Kasutan teemat ära :)
küsiks sellise komplekti kohta
http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2 ... 1&id3=1599

ma siit saan nagu aru, et kõik 4 kõlarit on komplektis kaasas? :roll:
Sooviks just nõu, et kas on mõistlik selliseid valmiskomplekte osta või ikkagi peaks eraldi kõik ostma?
(mingisugust eritümpsu ma autosse ei soovi aga täitsa lahjat asja ka ei tahaks panna) :)

tänud ette.
kristy
Carisma ´97
Military Green
http://festival.kinomaja.ee/

Carisma35
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: L Jaan 10, 2009 5:28 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Carisma35 » P Veebr 22, 2009 11:46 pm

Nõuande soov möödanik - läksin Noortehnikusse, küsisin, pärisin, näitasin näpuga - tulemus minu jaoks igati rahuldav. Kogu süsteem (raadio, kõlarid jms.) olemas.
Carisma ´97

Military Green

http://festival.kinomaja.ee/

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » E Veebr 23, 2009 10:25 am

Iseenesest tundub mõistlik komplekt.

Isiklikult Pioneeri makid ei meeldi, aga mis siin tagant järgi ikka targutada. :P
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Carisma35
Uus Kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: L Jaan 10, 2009 5:28 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Carisma35 » E Veebr 23, 2009 12:49 pm

Vipp kirjutas: Iseenesest tundub mõistlik komplekt.

Isiklikult Pioneeri makid ei meeldi, aga mis siin tagant järgi ikka targutada. :P


Phew! :)

Aga maki kohta nii palju, et see lihtsalt oli soodsaim, mis seal müüdi. Ja USB liidest tal ka ei ole. Aga mis siis :) Oleks siia keegi enne minu poodi minekut midagi suunavat kirja pannud, oleksin kindlasti poest küsida osanud.
Carisma ´97

Military Green

http://festival.kinomaja.ee/

Kasutaja avatar
Manki
liige
Postitusi: 136
Liitunud: R Apr 20, 2007 9:22 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Manki » N Mai 28, 2009 3:01 pm

Panin endale ette siis selle Vipp-i soovitatud DSK165 komplekti filtritega ja puha ning ei saa ühtegi halba sõna öelda.

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » E Juun 22, 2009 4:33 pm

Mul plaan hakata helisüsteemi uuendama, aga sooviks nõuandeid, et milliseid kõlareid valida kui need panna läbi võimendi. Hetkel Panasonic CQ-RDP383N MP3/CD makk 4*50W ja mingi odav 4*80W võim autos ja ees on Panasonicu 80W(max) 2-ribalised ja taga Denveri 200W(max) ovaalid. Mõte oleks, et esialgu jätta võim ja makk samaks kuid kõlarid vahetaks välja ja ostaks ka subaka. Tagakõlareid ei tahaks välja jätta kuna aegajalt ikka tagaistmel ka inimesi. Ette ustesse mahuvad umbes 13 cm läbimõõduga ja vbolla isegi suuremad kõllid ja taha 6*9 tollised(taha vist enam ümmargusi nii lihtsalt ei pane kuna sai augud lõigata ovaalseks).
Esmaseks asjaks praegu tegelt jääkski osta mingi bassikas siis saaks teistelt kõlaritelt basse maha keerata ja need ka kestaks kauem ning poleks vaja neid veel välja vahetama hakata. Aga millist firmat eelistada kui ei ole plaan suuri väljaminekud teha kuid samas, et heli oleks ka piisavalt kvaliteetne ja kumb on parem kas kinnine kast või inverteriga(see vist on see "auk" kastis :D). Olen kuulnud, et kinnine ei pidanud väga madalalt mängima aga kui suur see erinevus tegelt on? Samas kinnine kast võib olla minu teada väiksema kubatuuriga kui lahtine, Lanceril pagassi ka vaja vahest ikka kasutada seega tuleks vist eelistada kinnist kasti?! Ja mida arvata üldiselt tehase kastiga subakatest, kas ise ehitades tuleb parem/odavam kui osta poest kohe valmiskujul? Oeh, väga palju küsimusi.
Viimati muutis aLLaN, N Juun 25, 2009 9:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » K Juun 24, 2009 10:02 pm

Tegin siis natuke tutvust Omitron OÜ tootevalikuga ning leidsin midagi ja sooviks asjatundjate kommentaare:
woofer http://omitron.ee/index.php?sisu=katalo ... itmid=1313
ja selle juurde üks nendest võimudest
http://omitron.ee/index.php?sisu=katalo ... itmid=2064 või
http://omitron.ee/index.php?sisu=katalo ... itmid=2058 või
http://omitron.ee/index.php?sisu=katalo ... itmid=2373. Mida arvata? Kui kellelgi on endal ettepanekuid, siis võib julgelt kirja panna, olen alles algaja sellel alal :D .
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » N Juun 25, 2009 8:59 pm

Homme läheb vist ostuks, aga võimu ja kastiga subakat ostma ei hakka vaid lihtsalt woofer ja kastimaterjali saab plaaditehasest ning üritan praeguse võimuga läbi ajada.
Ja huvitab selline asi, et kui võimendil on 4 kanalit, et kas siis tohib/saab panna 2 ovaali lihtsalt nagu ikka kõlarid ühendatakse pluss siis 2 kanalit sillata ja sinna pista woofer, kuna mul võimul ju 4 kanalit ja võimu paberites on kirjas, et võim on sillatav?
Pilt
Võimu andmete koha pealt nii palju, et 4*80W peaks rms olema ja 2*200W on sillates, idee poolest peaks ju niimoodi töötama nagu ma joonistasin.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » N Juun 25, 2009 9:43 pm

Esmaseks asjaks praegu tegelt jääkski osta mingi bassikas siis saaks teistelt kõlaritelt basse maha keerata ja need ka kestaks kauem ning poleks vaja neid veel välja vahetama hakata.


Kõik mis siit ettepoole jääb tundub loogiline ja mõistlik. Samuti see, et teistel kõlaritelt basse maha keerata nende säästmiseks. Arvestama pead seda, et kui tagakõlarid panna läbi võimendi ning esimesed jätta ilma võimuta, hakkab sul heli rohkem "tagant" kostuma. Pikemas plaanis oleks sul mõistlik see nelja kanaline võimendi jätte esi ja taga kõlaritele ning bassikõlarile osta eraldi võimendi.

Aga millist firmat eelistada kui ei ole plaan suuri väljaminekud teha kuid samas, et heli oleks ka piisavalt kvaliteetne.

Iga firma igale tootele leidub ostja. Üldiselt taandub asi siiski isiklikule eelistusele, eriti mis puudutab odavama otsa kaupu. Võimu taga teevad minu jaoks üsnagi head häält näiteks Alpine S - seeria või Hertz´i Energy seeria.

Kumb on parem kas kinnine kast või inverteriga(see vist on see "auk" kastis :D). Olen kuulnud, et kinnine ei pidanud väga madalalt mängima aga kui suur see erinevus tegelt on? Samas kinnine kast võib olla minu teada väiksema kubatuuriga kui lahtine, Lanceril pagassi ka vaja vahest ikka kasutada seega tuleks vist eelistada kinnist kasti?! Ja mida arvata üldiselt tehase kastiga subakatest, kas ise ehitades tuleb parem/odavam kui osta poest kohe valmiskujul? Oeh, väga palju küsimusi.

Reeglina on odavam osta poest juba valmis kast koos kõlariga. Tavakuulajale on sellest tegelikult küll ja veel. Kui tõesti kastid tunduvad liiga suured või sobimatute mõõtudega tasuks mõelda eraldi kasti tegemisele / tellimisele.

Üldises plaanis võib jah öelda, et kinnine kast mängib vaiksemalt. Inverterkastis on inverteris võimenduv heli nagu "maast leitud". Olenevalt elemendist ei pea ka inverterkast väga suur olema. 10" - 12" elemendi saab üsna edukalt 40-50l kastis inverterkastis korralikult mängima panna. Samas paljudele on ka see kast juba liiga suur. :)

Tegin siis natuke tutvust Omitron OÜ tootevalikuga ning leidsin midagi ja kui kellelgi on endal ettepanekuid, siis võib julgelt kirja panna, olen alles algaja sellel alal.

Ma ei ole Mac Audio toodetega kokku puutunud ja seetõttu ei oska neid kommenteerida, küll aga tundub makstava hinna ja saadud kauba andmed kuidagi kesised.
Hetkel on vaieldamatult parima hinna ja kvaliteedi suhtega see komplekt:
http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=&id3=2255

Korralik monovõim, usaldusväärne kast ning kõlar. Ise neid väga palju paigaldanud ja siiamaani kõik rahule jäänud.

Homme läheb vist ostuks, aga võimu ja kastiga subakat ostma ei hakka vaid lihtsalt woofer ja kastimaterjali saab plaaditehasest ning üritan praeguse võimuga läbi ajada.
Ja huvitab selline asi, et kui võimendil on 4 kanalit, et kas siis tohib/saab panna 2 ovaali lihtsalt nagu ikka kõlarid ühendatakse pluss siis 2 kanalit sillata ja sinna pista woofer, kuna mul võimul ju 4 kanalit ja võimu paberites on kirjas, et võim on sillatav?


Jah, niimoodi võid teha küll. Võimendil peaks peal olema märgitud, milliseid klemme pead sildamise puhul kasutama. Kas osadel "plussidel" ja "miinustel" ringid ümber või mingi joonega ühendatud vms.

Täpselt sellisest katsetamisest ja ehitamisest need asjad alguse saavadki. :wink:
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » N Juun 25, 2009 10:21 pm

Tänud info eest, ega ma ise ka mõtlesin seda et esimesed mängivad sel juhul vaiksemalt kui need otse raadio taha panna, seega vist teen taaskord katsetusi et panen esimesed hoopis läbi võimu ja tagumised otse makki ning subakas samuti läbi võimu. Eks näis mis saab, edaspidi kui raha rohkem "tekib :lol: " siis tõenäoliselt peaks hakkama esimesi üldse välja vahetama, ning tuleks eelistada komposid, kuna neil ju tweeterid eraldi ning need tuleks nagu paigaldada võimalikult kõrgele, et heli jõuaks takistusteta kõrvu. Kuid kas ustesse pandavatele kõlaritele sellisel juhul tuleks ehitada kasti moodi asjad või piisab neil ukse enda õhuruumist ja pole vaja hakata väga ehitama. Ja subakale eraldi võimu ostmine on väga mõistlik ning olen sellele juba mõelnud, kuid taaskord jääb asi raha taha.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist