Makk lülitab ennast välja käivitamise hetkel.

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » E Juul 21, 2008 1:24 pm

Vipp kirjutas:Peale kõiki vajalikke ühendusi sai lisatud ka kondekas ja diood. Kondekas hoiab makki ja antennide võime voolu all auto käivitamise hetkel

Ega ei mäleta, mis väärtusega see kondekas Sul seal on..
paistab suht väike.. mingi 4700uF ?
Search Is Your Friend !

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » E Juul 21, 2008 5:15 pm

Kahjuks ei mäleta seda enam - kõige suurem, mis töökojas leidus. :D

Autol nüüd Koni amordid ja Eibach vedrud all - tagumik jäi umbes sama kõrgeks, kui enne oli, esiosa langes mõned sentimeetrid. Tulemus minu jaoks "perfect". 8)
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » T Aug 05, 2008 1:38 pm

Veel üks küsimus selle kondeka kohta.. kas panid selle toiteahelasse Jadasse või Rõõpi.. väike küsimust illustreeriv pilt ka :)
Pilt

Takisti sümbol asenda mõttes Stereoga :lol:

Ise paneks Jadasse, aga Minuarust siis Dioodi sinna küll vaja ei ole, sest tegemist on ju Elektrolüüt kondekaga, mis on polariseeritud, ehk Tagurpidi sealt vool läbi käima ei hakka..
Kui rõõpi panna, siis läheb jah vaja.. aga see peab ikka Jõhker Diood siis olema, mis selle koormuse ära kannatab.. ja lisaka on Dioodil see halb omadus, et ta alandab pinget ~0,6V võrra..
Search Is Your Friend !

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » T Aug 05, 2008 4:10 pm

Kuna kõnealune kondensaator alalisvoolu ei juhi, siis ei ole mõtet teda jadasse ühendada. Parimal juhul korraks läheb süsteem tööle ja siis peaks mutt olema.

Ühesõnaga minul on ta rööbiti ja diood kannatab voolu kuni 5A mäletamistmööda.Minu seadmete ACC rohkem küll ei tohiks tarbida - vajaminema voolu peaks korralik tehnika tarbima ikka püsivoolust.

On tegelikult ka nähtud paari TV-tuunerit ja odavamat no-name makki, mis võtavad just enamuse voolu läbi ACC, aga minu juhul seda probleemi ei ole.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » R Aug 08, 2008 8:04 am

Panen siis 15000uF elektrolyydi ja 15A Dioodi (impuls taluvus 100A :wink: ) r66biti pysivoolu peale..

Edit:
Millegipärast Minul see värk ei tööta..
Kui see Kondekas ACC vahele panna, töötab makk Ainult Kondeka pealt veel üle 3 minuti.. aga niipea kui süüdet keerata, lõõb korra kinni..
Kui Püsivoolu (Memory) vahele panna, siis ei mõika üldse, niipea kui Kondekal toide küljest ära võtta, lõõb maki Kinni..
Panin ka nii, et Kondeka Sisendi võtsin Püsivoolu pealt ja Väljundi lasin Makil mõlemasse - ACC ja Memory.. Tulemus Sama, ehk Null.
On ehk Soovitusi.. Nõuandeid ?!

Selle Kondeka Arutluse võiks vist kuskile Mujale tõsta.. ntx Heli, video ja navi
Search Is Your Friend !

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » R Aug 08, 2008 11:09 am

Kondekas peab minema jah ikka ACC vahele. Püsivool ei saa päris ära kaduda käivitamise hetkel, sest siis kaoks ka raadio jms mälud. Mälude hoidmiseks piisab ilmselt madalamast pingest, kui maki käivitamiseks. Selle pärast ta lükkaski välja, kui püsivoolust võtsid.

Ehk diood suunaga "auto ---> makk" enne kondekat ja kondeka "+" klemm ACC´le, peale dioodi ning "-" massi.

Variant on veel see, et sul aku liiga väeti ja käivitamise hetkel pinge langeb liiga madalale. Kui diood ja kondekas on niimoodi ühendatud, nagu üleval kirjas, siis on suht. kindel, et aku viga. Mitu korda sellega kokku puutunud.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » R Aug 08, 2008 4:21 pm

minul igapäevaselt sõites juhtub vaid väga harva seda, et maki käivitamisel pildituks muudab korraks (juhtub vaid siis kui tunde järjest mänginud seisva mootoriga) ja mul kondekat pole kuskile pandud. eelnevate autode puhul ei ole sellist asja täheldanud, kõigil viskab eest ära.
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » R Aug 08, 2008 7:17 pm

Aku on vist jah suht Koss omadega.. sest hetkel ma autot t66le ei saa.. kuigi 12 volti sees..
See v6ib ka sellest tingitud olla, et paar p2eva tagasi pidin Tulede vahetusel Akut kallutama mille tagaj2rjel valgus veidi hapet v2lja.. siis pole sellele v2ga t2helepanu p66rand :roll:
See tuli mul alles praegu meelde, niiet peaks vist jah happe tasemed yle kontrollima :lol:
Search Is Your Friend !

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » R Aug 08, 2008 10:31 pm

ma ka ei saanud naljast aru ,et milleks upsi kasutada kui oleks hea akut kontrollida . mina olin probleemi ees samuti kui auto raba järves uputasin midagi ei tahtnud töödata õieti. lihtsam on need ajud ära võtta ja asjad otse panna. Tehas teeb asju lihtsalt raskemaks.

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » E Aug 11, 2008 9:48 am

Nõrga Aku tõttu mul auto hetkel käima ei lähe.. niiet täpselt proovida ei saa.. aga mugavalt on mul 2 Galanti, niiet vahetan akud ära.. ja testin uuesti..

Edit:
Ainuke võimalus, kuidas see süsteem mul tööle hakkas, oli siis, kui panin Maki poolt mõlemad juhtmed (ACC ja Memory) auto püsivoolu külge ja kondeka ilma Dioodita nende külge..
Aga siis ei lülita makk ennast välja, kui võtmed eest ära võtta..

Kas kellegil on Võimu taga kondekas.. see vähemalt 1 Faradine.. et kui see on olemas, kas siis ka Makk käivitades välja lülitub ?!
Search Is Your Friend !

Mitsusport.

PostitusPostitas Mitsusport. » L Mai 23, 2009 12:16 pm

Kogu see värk käib süüteluku kaudu kui tõõle panemisel makk kinni läheb . :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist