Pinisev Heli Muusikas sees...

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

rvrguy

Pinisev Heli Muusikas sees...

PostitusPostitas rvrguy » N Mai 01, 2008 1:59 am

Et siis mure ...

Kes oskaks õelda kuidas saaks lahti pinisevast helist mis tekib kui kuulata autos muusikat kui auto käib.
Kui auto ei tõõta ei ole ka pinisemist.
Ise arvasin et on mingi maandus aga väidetavalt ei pidanud olema...
Juhtmed on paigaltatud profi poolt kuid tema enam ei ela eestis ja ta väittis et juhtmed ei ole ühest kohast veetud et tekiks mingit magnet välja .
See ebameeldiv heli tuleb sisse tugevamini kui panna rohkem elektroonikat käima autos ntx tuled jne. Heli muutub kui vajutada gaasi ehk siis mootori hääl on helis sees.

Kui keski targem elektroonik oskab aidata siis palun.
(Loodaks et on mingi lihtne väljapääs)

Martti.

_______________________________
Mitsubishi Galant 2.0 110kw

aLLaN
klubi liige
Postitusi: 792
Liitunud: P Aug 05, 2007 10:31 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas aLLaN » N Mai 01, 2008 8:37 am

Mul endal oli ka kunagi sarnane probleem, see pidi generaatori "müra" olema mis hakkab sisse segama. See tuleb välja minu teada ainult siis kui kasutad võimendi ja maki vahel valesid signaalijuhtmeid, need mis tulevad maki eelvõimendist ja lähevad võimendi sisendkanalitesse(RCA-juhtmeid vist kutsutakse nii), pane parema isolatsiooniga. Mul algul olid mingid paari miilimeetrise läbimõõduga juhtmed, siis pinises ka koguaeg kui gaasi anda, kui panin ikka asjalikud 0,6-0,7 sendise läbimõõduga, kadus kohe ära. Muidugi sa ütlesid, et sul paigaldas spetsialist kogu asja, siis ei tohiks antud probleemi olla kui ta kasutas õigeid juhtmeid.
Mul on endal veetud ühel pool RCA-juhtmed ja kõlarijuhtmed kõrvuti pagassi ning teisel küljel toitejuhe ja kõlarijuhtmed kõrvuti ning pole mingit probleemi, ning maandus ei ole ka mingi korraliku juhtmega, paras lambi juhe on. Kõik töötab ideaalselt.
Loodan, et sain kasulik olla.
1982 Opel Ascona C 1.6 55kw (müüdud)
1996 Mitsubishi Lancer 1.6 83kw (müüdud)
1999 Mitsubishi Galant 2.0 100kw (müüdud)
1998 Volvo S40 T4 1.9 147kw (hetkel)

Kes viimasena pidurdab on kauem kiire!

Kasutaja avatar
Sigma
liige
Postitusi: 1047
Liitunud: T Dets 21, 2004 6:40 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sigma » N Mai 01, 2008 8:49 am

eks siin peaks olema 2 võimalust, kas võim ... või signaali juhtmed saavad mõjutisi mingitelt voolu juhtmetelt

eriti kaval on see, et pannakse erinevalt poolt need juhtmed aa selle peale ei tulda, et sealt poolt võivad mingid voolujuhtmed ka minna, kus signaal jookseb ja veel kõige tabium on see, et need voolujuhtmed võivad hakata auto elektroonikat segama, eriti neid osi, mis bagassis on, mille kõrvalt viiakse pikalt ja paraleelselt need tugeva voolu juhtmed

äkki see prohv veitsa mõtles ka ja siis kaldun arvama, et võim persses, see arvamus, kuna ei tea kui palju generaatori müra sisse tuleb
Mitsubishi sigma 3.0 v6 24v 4ws 151kw (müüdud)
Mitsubishi Eclipse GTS 3g 3.0 v6 24v 160++kw ainuke M/T GTS Eestis (müüdud)
Mitsubishi Galant GTI RS 4wd, 4ws jne jne (müüdud)
Subaru Impreza
BMW 330CD manuaal 200kw

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » N Mai 01, 2008 10:07 am

Maki ja võimu vahele käib "ground loop isolator" filter. See tõenäoliselt võtab enamuse pininast ära, aga koos sellega kahjuks ka suure osa bassidest.

Need pinina probleemid on väga levinud ja ühest vastust nendele ei leia.

Asi võib olla võimu ja maki vahelistes juhtmetes, makis endas, võimus endas, maki toitejuhtmetes jne. St, et läbi neti seda korda ei tee, pead laskma mõnel asjalikumal vennal seda asja vaadata.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

rvrguy

PostitusPostitas rvrguy » N Mai 01, 2008 12:57 pm

Nu laseks heameelega kellelgi seda vaadata.

On siin kedagi kes oleks nõus vaatama ja vajadusel parandama ja ei soovi selle eest miljonit.


Tänades

Martti.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » N Mai 01, 2008 3:23 pm

esiteks ytle millises eesti otsas sa elad :)

teiseks..... siiani ei ole meil ju teada kui palju kõlareid jne sul autos on. prooviks ntx seda et kui on võim sees siis võtaks võimendi korra voolu alt ära.... kas kõigis kõlarites on see sirin jne jne jne
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

rvrguy

PostitusPostitas rvrguy » N Mai 01, 2008 5:28 pm

Elan Tabsalus

Autos on 7 kõlarit 6+bass.

2x k8rget 2 vanat paska 2 uut keskmist ja bass.

Võim ei ole l2bi.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » N Mai 01, 2008 5:32 pm

võid ju katse eksitus meetodit proovida. ntx ühenda võim tagant ära .... vaata kas muutub midagi. vaheta makk ära kellegagi prooviks .... nii saab asjast juba selgemat sotti ka.
ma arvan et see sirin tuleb sul ainult nendest kõlaritest mis on võimu taga. ehk siis sinul subakast, kui sul muud kõlarid võimendatud pole
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

rvrguy

PostitusPostitas rvrguy » N Mai 01, 2008 5:34 pm

Kui ma ei eksi siis lähevad kõik kõlarid läbi võimu.

beasty
huviline
Postitusi: 71
Liitunud: K Mär 22, 2006 11:29 pm

PostitusPostitas beasty » N Mai 01, 2008 10:03 pm

Mis firma toode sul seal ees otsas musitseerib?
Elektritööd, signad,autoelektroonika remont Tartus

rvrguy

PostitusPostitas rvrguy » N Mai 01, 2008 10:08 pm

Makk on Alpine CDM-7859RB

http://www.audiophile.pl/p/360_alpine_cdm-7859rb


selline.

Kasutaja avatar
Tõru
liige
Postitusi: 132
Liitunud: N Dets 27, 2007 11:23 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Tõru » R Mai 02, 2008 2:24 am

kusjuures mul ka makk piniseb, aga see juba oli esindusest ostes peal, ja mingit võimu ega lisakõlle pole. makk on samuti alpine. 4 tavalist tehase poolt pandud kõlli. mind see pinin õnneks väga ei häiri. mul selline mulje, et see alpine maki viga, sest mul sõbral sama makk ja koos võimuga. piniseb.... kui teist proovis, ei pinisenud. ei tea!!!???

Kasutaja avatar
meelis123
Uus Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: K Mär 11, 2009 1:15 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas meelis123 » P Mai 31, 2009 4:02 am

Mul hakkas pinisema kui aku läbi hakkas minema. Panin uue aku ja kõik ok. Võim on ainult esikõlarite taga. Eelmisel autol olid ka probleemid pininaga, siis sain asjast lahti nii, et vahetasin võimendi voolukaablid välja korralikumate vastu. RCA-des võib ka viga olla. Enda kogemusest arvan, et juhtmete koha pealt ei tasu kokku hoida, samuti ka ühendustelt (igale poole korralikud klemmid ja kõvasti kinni). Ehk siis soovitan kõik juhtmed/ühendused üle vaadata.

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » E Juun 01, 2009 12:02 am

Ma jändasin selle sama probleemiga tohutult kaua, proovisin teisi juhtmeid, teistest kohtadest vedada, teisi kõlareid ja miski sada asja veel. Lõpuks tuli isu tugevama heli vastu ja vahetasin oma odava noname võimendi välja ja pinin kadus täielikult. Hiljem selgus et see kes selle võimendi mult ära ostis sai ta koos pininaga endale :D
Kui tekib võimalus, siis proovi teist võimendit korra.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 60 külalist