97a Galandi kõlarid

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

kopajolla
liige
Postitusi: 134
Liitunud: P Mär 05, 2006 6:50 am
Asukoht: Tallinn

97a Galandi kõlarid

PostitusPostitas kopajolla » E Jaan 08, 2007 3:20 pm

Kas keegi on vahetanud 97a Galandil ukse sees olevaid kõlareid? Tahaks nats kvaliteetsemate kõlaritega asendada, aga originaalid mingi imeliku mõõduga. Oskab keegi mainida mingeid kõlareid mis sinna sobiksid, ilma et peaks midagi ümber ehitama. Võimsus pole esialgu tähtis?

Vipp
klubi liige
Postitusi: 879
Liitunud: R Apr 23, 2004 12:28 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

PostitusPostitas Vipp » E Jaan 08, 2007 8:35 pm

Olen vahetanud küll.

Ei olnud ju miskit erilist mõõtu. Tavalised 6,5".
Originaalid on mingisuguse plastik korpuse sees. On võimalik seda korpust vastavalt lõikuda ja kohendada, et uued kõlarid kenasti sisse mahuks või mingist muust materjalist vaherõngad teha.
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
[url]http://www.marklai.ee[/url]

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » E Aug 13, 2007 3:50 pm

Tekkis mõte, sobitada galandi ustesse mitmeribalised või kompod, aga teab keegi, kas on seal selleks piisavalt ruumi. Heli on muidu ikka üsna tuhm.

LandLord
banned
Postitusi: 372
Liitunud: L Juun 12, 2004 8:55 pm
Asukoht: Läänes
Kontakt:

PostitusPostitas LandLord » E Aug 13, 2007 9:07 pm

need plast katted sees on vist igal mitsul ma ostsin ka tavalised kõllid sisse miskit Signatid ja komponendid viskasin ääre peale ja sound väääääga hea tuli välla lausa kõrv puhkab.. 8) :lol:

Galancer
liige
Postitusi: 594
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:00 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Galancer » N Aug 16, 2007 11:36 am

jaiks kirjutas:Tekkis mõte, sobitada galandi ustesse mitmeribalised või kompod, aga teab keegi, kas on seal selleks piisavalt ruumi. Heli on muidu ikka üsna tuhm.


Mul olid kompod juba uste ülaossa integreeritud kui auto ostsin...
Ei pretendeeri absoluutsele tõele!!!:-)

Nüüd peres ainus mitsu : Lancer `94 1,6 AT
Minevikust veel:Galant 2,5 Wagon `01 Tiptronic, Lancer 1,3 `98 manual, Galant 1.8 `88 manual,Lancer 1,5 `91 manual jmt

Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
Uus Kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: R Veebr 18, 2005 6:03 pm

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » P Aug 19, 2007 7:12 pm

Ma pole kyll kindel kas tegu originaal kõllidega aga miski ei viita kõlarite vahetamisele(isegi originaal kõrgete kopsikud on peeglite kyljes) ja minu arust yx parimaid originaalsounde mida kuulnud olen selle aastakäigu/klassi masinates.....*

Kuidas sul Head on muidu? Korralik?
It`s Nice 2 Be Important But More Important Is 2 Be Nice.....:)

Kasutaja avatar
jaiks
liige
Postitusi: 61
Liitunud: E Juul 02, 2007 11:10 pm
Asukoht: Tartumaa

PostitusPostitas jaiks » E Aug 20, 2007 11:24 pm

Kummaline... mul on muidu 97a universaal kerega galant aga mingitest kõrgetest pole haisugi. Ainult uste alumises nurgas on kõlarid ja need üheribalised. Igas ukses üks. Ehk uuematel veidi muudetud seda. Ja jalgade juurest kostub kõrgem heli niigi kehvasti.
Panin ise lae alla piilarite külge kõrgendid, aga need ei andnud nagu erilist tulemust. Nüüd ees kisendavad kõlarid ja taga suurt essugi. Peale võimendi ja bassikõlari lisamist on tagaistme heli väga kehv.
Ei teagi nagu head lahendust, kuidas hea, puhas ja mitmekesine heli saavutada.
Makk on suht korralik ja selles pole probleem. Eelmises autos oli sama makk ja ees piilaritel samad kõrged, armatuuris ka mingisugused kõlarid ja ees ustes ka. Taga olid plaadile pandud ovaalid ja sama võim ja bassikas. Helipildiga olin väga rahul. Siis oli ka universaal kerega aga passat.
Pikk jutt sai aga loodan et arusaadav.

Kasutaja avatar
JanCoy
huviline
Postitusi: 71
Liitunud: T Mär 13, 2007 1:36 pm
Asukoht: Lõuna osariigid

PostitusPostitas JanCoy » T Aug 21, 2007 8:49 am

Galancer kirjutas:
jaiks kirjutas:Tekkis mõte, sobitada galandi ustesse mitmeribalised või kompod, aga teab keegi, kas on seal selleks piisavalt ruumi. Heli on muidu ikka üsna tuhm.


Mul olid kompod juba uste ülaossa integreeritud kui auto ostsin...

mul on ka kõrged ja tagumiste uste sees on ka kõlarid ja täiesti talutav tümps tuleb.
Äkki see olened varustusastmest???
Mitsubishi Galanti 2.0 Wagon 98-
Klepsud: logod,lipud,sirmid - jancoy@hot.ee

Kasutaja avatar
margusvk
klubi liige
Postitusi: 719
Liitunud: E Juul 16, 2007 10:23 am
Asukoht: Järvamaa, Ambla
Kontakt:

PostitusPostitas margusvk » T Aug 21, 2007 9:38 am

Ma täitsa päri, et see oleneb varustustasemest, kui palju kõlle sees on. Mul sama variant, nagu JanCoy'l ja ma oma masina helisaundiga täitsa rahul. Pealegi ma ei kannata autos pikalt kõvasti muusikat kuulata. Nii et mulle piisab küll sellest originaalist seal :)
Aga ma nagu kuskilt kuulnud või lugenud (ei mäleta täpselt), et igal automargil on omaette kõlarite sobivus, ehk siis on olemas mingid tabelid kõlarite sobivuse kohta markide kaupa. (Vast ei pane eriti puusse)
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. It is impolite. (Napoleon Bonaparte)

Mitsubishi Outlander 2,4 Aut (2006)
Alfa Romeo 159 sedaan 2,2JTS Selespeed (2008)

Kasutaja avatar
silber
Uus Kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: R Aug 17, 2007 2:59 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas silber » T Aug 21, 2007 11:35 am

Puusse ei pane, Jaapanlasel komme teha erinevate varustus astmetega masinaid millel ka siis sees teatud kogus kõlareid ning ka teatud kvaliteediga. Mõnel 6 mõnel 4 samas osadel 12 ja koos võimendiga jne.

Reaalselt oleneb mida keegi kuulab ja kuidas kuulab, selle järgi ka mida üldse tasub panna.
Mingi ajaga annavad kõik elemendid lõpuks saba - elu selline.
Soovitan soojalt läbi istuda ntx mõnel üritusel helikvaliteedi (SQ) autod ning siis nuputada mida tahta kas tõsine tümakas või pigem kalduda helipuhtusele ja toonide väljatulekule.
Paigaldan helisüsteeme autosse.
SQ 2007 entry II Haapsalus, SQ 2007 experience II Battery Race, SQ 2007 Experience Unlimited II Tartu Motoshow

2Supreme
Uus Kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: K Mär 08, 2006 10:27 am
Asukoht: pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas 2Supreme » T Aug 21, 2007 12:09 pm

mul endal olid stockist juba ees kõrged ja taha sai pandud ovaalid mis on siis madal ja kõrge.kerge 500ne võim ja 800kõll ning ongi juba talutav heli
hellou

Kasutaja avatar
Ülar
liige
Postitusi: 78
Liitunud: R Sept 21, 2007 10:55 pm
Asukoht: Eesti
Kontakt:

PostitusPostitas Ülar » L Sept 22, 2007 12:40 pm

Nuclear M.A.N kirjutas:Ma pole kyll kindel kas tegu originaal kõllidega aga miski ei viita kõlarite vahetamisele(isegi originaal kõrgete kopsikud on peeglite kyljes) ja minu arust yx parimaid originaalsounde mida kuulnud olen selle aastakäigu/klassi masinates.....*

Kuidas sul Head on muidu? Korralik?


Tõesti on hea originaali kohta. Täitsa imestasin kui esimest korda maki külge sain :!:

Kasutaja avatar
puristaja
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: N Mai 15, 2008 9:32 am

PostitusPostitas puristaja » T Juun 03, 2008 7:03 pm

See teema juba päris vana vist aga tekkis ka endal huvi heli vastu.
Kõrgetest jääb universaal 97 galandis tõesti puudu. Oskab keegi mõistliku hinnaga tweetereid soovitada. 2000 eeki pole mu meelest mõistlik:)
Subwoofer on ka olemas. Selle paigutamiseks ainuke võimalus vist lahtiselt kuuti. Ja kui keegi on neid esimesi uksekõlareid vahetanud võiks natuke pildimaterjali jaga kui on:) Aitäh

Kasutaja avatar
Xzero
liige
Postitusi: 294
Liitunud: P Juul 16, 2006 7:04 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas Xzero » T Juun 03, 2008 8:34 pm

vaata sellist teemat http://forum.clubmitsubishi.org/viewtopic.php?t=6207

seal on veel eraldi üks link kust saad vaadata. kui midagi leiad,siis võid BS-i. saata, ehk saab soodsamalt teha :wink:
Galant R.I.P

yro
Uus Kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: K Mai 10, 2006 6:13 pm
Asukoht: Pernau

PostitusPostitas yro » T Juun 03, 2008 10:15 pm

Ma pakun hetkel Peerless Resolution R6 komplekti siin.

Kuna auto on müügis, siis kõlareid on võimalik eraldi saada. Kui huvi on, saada meil!
Dodge Grand Caravan Sport

Kasutaja avatar
puristaja
Uus Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: N Mai 15, 2008 9:32 am

PostitusPostitas puristaja » T Juul 01, 2008 7:02 am

Aitäh pakkumiste eest kuid ostsin poest Clarioni tweeterid. Helipilt paranes ees märgatavalt. Kui huvi siis võin ka pildi lisada kuhu asetasin. Nüüd olemas võim-kast-bassikas ja kõigeraskem ühendamise osa ees millest mina ei jaga mõhkugi. Õnneks onu on tehnika peale mihkel:)

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ducati » L Aug 02, 2008 7:03 pm

Minulgi on ees ustes ja üleval tviitrid juba tehasest. Aga mis mõõtu need ovaalid seal taga aknal on? Tahaks sinna midagi asjalikumat.

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » L Aug 02, 2008 9:23 pm

Ducati kirjutas:Aga mis mõõtu need ovaalid seal taga aknal on?

Selle kerega sedaan Galandil peaksid taga aknalaual olema 6" Ümmargused kõlarid (kui mälu ei peta siis originaalid on 15W'sed)
peaaegu keskel, katte all on veel üks kõlariauk, kuhu saab panna ~7-8 tollise elemendi..
Search Is Your Friend !

Kasutaja avatar
Ducati
liige
Postitusi: 355
Liitunud: R Juul 04, 2008 7:57 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ducati » L Aug 02, 2008 10:05 pm

15w ma lugesin välja jah. SÜgavus ega muud ei mängi rolli jah? Lähen poodi ja nõuan 6 tolliseid?
Taga on siis need Koaksiaalkõlar 6x9" ?

Kasutaja avatar
-V-
liige
Postitusi: 309
Liitunud: R Veebr 02, 2007 9:49 pm
Asukoht: Kuressaare 5268900

PostitusPostitas -V- » P Aug 03, 2008 6:49 am

Mul 99a Galandil on täiesti Ümmargused.. vblla hilisematel varjantidel on see muutund.. ei tea..
Sügavus ei määra seal jah midagi.. mul vanal galandil oli küll probleem, et liiga suure magnetiga kõlarid hakkasid pagassi mehhanismide vastu käima.. aga selle kerega galandil probleemi pole..
Search Is Your Friend !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist